V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
23. lis 2009

Ahoj holky,
tak jsem byla u té dr. Není to nic, žádná chřipka, angína,.... Dostala jsem Mucosolvan (teda nevím, že by se používal na bolest v krku). Jinak jsem se ptala ještě jednou na tu ruku. Po dobu těhu a kojení mi žádně obstřiky udělat nikdo nemůže. Říkala, že mě naprosto chápe, že to hrozně bolí, ale že mi na to fakt nemůže ani nic napsat. Mám doufat, že to po porodu přejde. Mám to prý určitě po mamce, tak už to měla,ale taky ze sportu. Dělala jsem x let reprezentačně atletiku (disk), takprý je to hodně způsobené tímhle.

Takže uvidíme.

Kristy - snad to nebude nic závažného. Určitě pak dej vědět, jak jsi dopadla.

Samso - něktěří lidi jsou bezohlední, je jim jedno, že nakazí mnoho dalších. Je to hrůza. ☹

devila
23. lis 2009

Mariap - děkuji moc, no já přemýšlím, zda se odhodlat ho poprosit, aby to popohnal. Fakt je to náročné.
Ta tvá kostrč musí být taky nepříjemná, když nemůžeš chudáku sedět. ☹

Kristy - já do porodu malé nebyla na nic alegická. Dva týdny po porodu jsem najednou chytla plísně na nohách (nechápu odkud), dr. říkala, že to stačí jen v otevřených botech chodit po venku (bylo léto) a je to hned,obzvlášť v šestinědělí. Já jsem si připadala hrozně trapně, že to jsou plísně, jako bych byla nějaká špindíra. Nejdříve mi to dr. léčila jako kousnutí (udělali se mi vodnáté puchýře a otok). Poté se mi začali osypávat ruce, tak jsem šla znovu k dr. a pak na kožní. Tam mi vynadala, že jsem tam měla být už dávno s tím, že bych nemusela mít ty osypané prsty na rukách (distrofické puchýřky) - šíleně to svědí a prsty natékají. Dala mi mastičky, po kteých se mi udělali ještě věčí mapy a začalo to ještě více svědit. Tak mi začala první alergie v životě. ty puchýřky na rukách mívám dodnes - je to prý reakce těla na něco,ael běz testu mi neřekne. test nemůže dělat, pokud jsem těhu nebo kojím. ☹

Těhotenství může nastartovat tolik alergií a jiných věcí, že by člověk nevěřil.

kacka79
23. lis 2009

Holky no teda s těma nemocema v těhu je to hnus... já se zatim držim, ale Fíla má od rána nudli jako trám a pokašlává... no nechci s ním už teď nikam chodit moc mezi lidi, začíná akorát ta chřipková epidemie a ráda bych se tomu teda vyhla. Dneska jsme byli na Yamaze / hudebka/ a byli jsme tam 3 z 10.. no prý všichni lehli...

Devil s tou rukou to je masakr 😖

nicole_11
23. lis 2009

Ahoj holky, já byla o víkendu na chalupě a fakt jsem si odpočinula a hlavně vyspala a dneska mi Tedík taky udělal radost, vstával až v 8´30 🙂 kdyby to bylo tak každý den...
dneska jdu do školy a bude hlídat dědeček s přítelkyní...hlídali ho na chalupě ale trošku jim řval když ho vzali na procházku, on hlavně řve když vidí dědu..tak jsem zvědavá jak to dneska zvládnou ale budou u nás doma, tak snad bude v pohodě...no musí si zvykat na dědu 😉
jinak Tedík má chraplák...mluví jak kdyby vykouřil 60 cigaret a celej den jen chlastal 😀 nemá ani rýmu ani kašel...má to asi ze suchého vzduchu na chalupě jak se topilo,snad to brzy přejde, nevím co mu na to dát...

Kristy to jsem zvědavá co ti na to řekne Dr. ale určitě je to všechno z vyčerpání, to tělo musí z něčeho brát energii a když není spánek, tak začne stávkovat...no jsem zvědavá jak na tom budu za půl roku já a fakt se toho bojím, to byl i důvod proč jsem chtěla ještě s druhým mimčem počkat a taky si to všechno vychutnat a ne zažívat jeden velkej kolotoč, ale ted nám nezbývá než to nějak přečkat...nejhorší je ten první půlrok a pak je to pohodička 😉 no kamoška má taky děti tak brzy po sobě, a ted už mají 2 a 3 roky a říká že je to super, ae zezačátku ji musela hodně pomáhat maminka, protože se taky málem zhroutila ☹

kacka79
23. lis 2009

Nicole ten chraplák měl Fíla asi před měsícem, byli jsme u mudr. a nic jiného mu nebylo, takže jsme jen čekali a za cca 3 dny se to začalo zlepšovat a do týdne úplně OK. No teď dávám - i když venku není zima - pořád na krk šáteček nebo šálku...

samsa
23. lis 2009

Devi, to je hrůza s tou rukou, hlavně, aby to po porodu přešlo. Jenže je blbé, že se kvůli tomu ani nevyspíš.
Do krku si kup Bioparox, může se i v těhu a je to super, mně to vždycky zabere.
Holky, malá mi už vůbec nespí po obědě, trvá to asi 5 dní, jsem teda ko. A když si do toho představím ještě konec těhu a pak novorozeně 😝
Nicole, chraplák měla malá 2x, jednou z toho nic nebylo, podruhé se jí spustila asi po 3 dnech rýma.
Holky, upekla jsem v pekárně mazanec a fakt super, jsem nadšená, nádherně to nakynulo a je to moc dobré. Jsem ráda, že jsem si jí pořídila, všechno kynuté budu dělat v tom, když si představím, jak jsem se s tím natrápila, než jsem umíchala těsto 😝

snezenka123
23. lis 2009

Ahojky,tak se hlásím,dnes byl manža s malou u dr.zkrze to opruzení a prý to může mít z těch atb a máme ji omývat vodou,pak roztokem hypermanganu a pak natřít mastí Imacort,no snad se jí to brzo zahojí...
A mě,jelikož od včerejška zase bolelo břicho a od propuštětí jsem měla jít na KO AŽ 11.12,tak jsem zašla ke svému gyndařovi,ten taky koukal,že si mě po propuštění pozvaly až skoro za měsíc..poslal mě tam znova.
Na utz zjistili,že mám cervikometrii zhoršenou(v pátek 13.11 -38mm,dnes 28mm a mírný funneling 5x5mm-což nevím co je)s nálezem jsem šla na ambulanci a tam byla taková dr. 😒 no ptala se mě-ona-tak co jak to se mnou prý vypadá,a já jí říkám,že to musí vědět ona,jestli to je lepší či horší od minuleani mě nevyšetřila a ptala se mě,jestli chci být hospit.tak jsem jí řekla,že raadši bych teda ležela doma,ale pokud můj zdravotní stav odpovídá na hospit.tak co se dá dělat-lehnout si tam půjdu.
No očividně nevěděla co se mnou,páč se šla zeptat vedle doktora a ten jí řekl at mě vyšetří a podle toho se rozhodne.
Tak mě vyšetřila a zeptala jsem se jí jak to vypadá-řekla,že je to horší než při propuštění,ale jako léčbu by mi v nem.stejně dali to co mám doma a že pokud budu ležet-můžu jít domů.
a že kdyby se to zhoršilo mám přijít a hospit.by mě.
Pak jsem četla zprávu a tam napsala-čípek proměklý,hrdlo 1,5cm,pro špičku prstu,distendovaný DDS,PFX/3.
Pacientka odmítla hospitalizaci.A to mě docela naštvalo-protože se mě ptala a já řekla,že pokud by to záleželo na mě,budu raději doma ležet než v nemoc.ale pokud to situace a můj zdrav.stav vyžaduje-hospit.se bránit nebudu.Takže kdyby se něco semlelo je dr.krytá a já si za to nakonec budu moct sama!
Pak běžte k dr.když vám něco je....tak poctivě ležím a doufám,že ty bolesti odezní...a bude to ok.

Takže si doktorka pojistila krk,kdyby se něco semlelo-ona je krytá.

plechajda
23. lis 2009

jezis Snezi a ty jsi byla prosimte kde v ty porodnici ?? Koukam ze jsi z CL tos byla v porodnici primo tam ??? protoze uz jsi druha ktera vypravi takovy podivuhodny story z tyhle porodnice....tam jsou teda dr to je neskutecny 😠

samsa
23. lis 2009

Sněži, tak úplně stejné jsem to měla já s potratem, přišla jsem na ambulanci s krvácením. Mimi ještě žilo, tak se mě ptali, zda chci být hospitalizovaná, tak jsem řekla, že to nechám na nich, že jestli mám raději zůstat ve špitále, tak zůstanu. Prý stačí, když budu ležet doma, pže stejně by mi v nemocnici nic jiného nedali, píchli mi injekci na zastavení krvácení a poslali mě domů. V propouštěcí zprávě: pacientka odmítla hospitalizaci, v té chvíli jsem se fakt rozčílila a chtěla tam jet zpátky, co to jako znamená, že jsem přece nic neodmítla, ale pak jsem se na to vykašlala. Na druhý den jsem tam stejně skončila, bohužel už se nedalo nic dělat 😔 Prostě ti dr. se tím kryjou, kdyby se něco stalo, tak je to na tobě, a hotovo.
Sněženko, tak se opatruj a lež, je mi tě moc líto, že máš takové trable.

snezenka123
23. lis 2009

jj v českolipské ...bohužel...ted jsem si našla na netu co je to ten funnelig a je to VNITŘNÍ OTEVÍRÁNÍ BRANKY!!!Chápete to? já jsemtam vedená s diag.hrozícího předčasného porodu a ona ta doktrorka ani neví co to znamená???!!!Přitom je to to,co mi hlídali,když jsem byla hospitalizovaná,abych se nezačla otevírat zevnitř 😖 no takže tady v českolipské porodnici opravdu záleží na tom,jakého asi dostanete doktora...dkyž se to bolení břicha nezlepší,tak tam půjdu znova,třeba natrefím na nějakého jiného LEŠÍHO dr.ktwrý se mě nebude ptát,zda si myslím,že bych měla být doma nebo v nemocnici...Chápejte,já nechci zůstat v nemocnici,ale kdyby mi řekli,že se začínám otevírat ze vnitř,a e nález mám horšíí,tak byh raději zůstala,alespon na pár dní,jako minule-to mě kontrolovali a jelikož se to nezhoršovalo-pustili mě domů...teď se mi to zhoršilo a pustili mě domů...aspon že jsem si vyžádala dřívější kontrolu za týden a ne až toho 11.12 😠 No sad to bude ok,holky mě snad z toho klepne pepka 😕

garfieldmail1
23. lis 2009

snezenka, teda to aby sis koupila odbornou literaturu a sama si zjistila, co dělat, asi bys na tom byla líp 😕 Fakt smutné takový přístup 🙄 Tak jestli máš tu možnost, tak odpočívej, co to jde. Držím palce, ať se to nezhoršuje a na další prohlídku si vem s sebou nějakou encyklopedii, ať víš, jak na tom jsi 😅

mariap a krista, teda dávají vám ty děti zabrat, jen co je pravda 😅 Jak se to říká, však jim to jejich děti jednou vrátí!!! 😉 😅

devila, no jsem moc zvědavá s čím přijdeš ve středu od gyn. Snad se slituje a udělá ti hamiltona či co 😅 😉

samsa, no my tu pekárnu snad taky brzy pořídíme. Mně teda dělá kynuté těsto zase robot, takže taky bez práce. 😎 Spíše bych uvítala mít kdykoli čerstvé pečivo a chleba a v aktuálně potřebném množství. Buď nemáme nebo furt něco vyhazujem 😖 Hlavně bych chtěla nejdřív ochutnat, jak takový chleba z domácí pekárny chutná, z mého okolí to ale nikdo nemá 😒

kacka79
23. lis 2009

Snezenka to je teda pěknej přístup 😖 no jak píše garfield, příště jedině s encyklopedií... No hlavně se snaž ležet co nejvíc to půjde a šetři se, vím, jak je to s druhým dítětem problematický... no ale snaž se 😅 Mě zase pořád tvrdlo břicho a mudr. mi řekla, ať dodržuju klidový režim, no nejde to... Ale prohlížela mě a tam dole je vše OK...snad to nějak doklepeme 😵

devila
24. lis 2009

DObré ráno holky,
tak jsem si dožehlila povlečení a baldachýn a nachystala celou postýlku. Teď už jen teda porodit 😀.
Snezenko - ti dr. jsou strašní, na koho se mpak má člověk spolehnout se zdravím než na dr.

Manžel měl taky nepříjemnou zkušenost. Byl na laparoskopii se žlučníkovými kameny. Dr. mu před tou operaci říkal, že pokud to půjde odsát, tak mu vezmou jen ty kameny, ale pokud ne, tak ho bude muset normálně otevřít a vzít mu celý žlučník. Jak se manžel probudil, tak se kouknul, že má jen tři dírky, takže mu vzali jen kameny. No a co myslíte - po měsící se na pohotovosti dozvěděl, že nemá žlučník. Manžel na něho hleděl a dr. mu na to řekl, že to má ve správě, jako by se člověk v těch jejich latinských názvech měl vyznat. No děs.

Hodím vám fotečku připravené postýlky pro Sofinku do alba ju?

kacka79
24. lis 2009

Dobré ránko, tak doufám, že Vám všem,kdo jste nemocní , je líp.. My se zatím držíme zuby nehty, máme "jen" rýmu. U nás je krásně, venku sluníčko, tak snad bude dneska hezký den 😵

plechajda
24. lis 2009

Ahoj,

tak nam se zatim, tuk tuk, vsechno vyhyba. Dnesni noc byla super, malej usnul v 18:30 a vzbudil ho az silenej dest v 4:30, takovej rachot ze jsem ho teda vzala k sobe, kde se samozrejme hodku a neco mrcasil, nakonec jeste usnul a vstavali jsme v 8:30 jeeeeeee poprve od narozeni 😉 prijemne to bylo, pravda.... 🙂

nicole_11
24. lis 2009

Tedík dneska taky vstával pozdě až v 9hod. jako včera, že by se blýskalo na lepší časy 😉 jinak on chodí spát mezi 20 a 21h., kdybych ho dala dřív tak vstává o 5....
U nás zatím řádí taky jen rýma, má ji tatínek a trošku i já, ale Tedík naštěstí ne..

nicole_11
24. lis 2009

holky já z toho našeho kluka asi dostanu infarkt 😅 ...vylezl na malej stoleček, skočil dolů a samozřejmě se trochu bouchl do hlavy, moc tedy neplakal, ale samozřejmě že mám zase strach aby byl v pořádku a sto chutí jet k Dr. jenomže s tim našim raplem bych tam jezdila každej týden...já nevím co s nim budu dělat 😅

krista
24. lis 2009

Ahojky holky 🙂

Děkuju všem za palce, odpo razím k Dr., nejhorší je, že se osypávám nárazově, takže zrovna osypaná být nemusím 😒 ale spíš si myslím, že jak natáhnu džíny tak toho bude až moc, no pro jistotu mám foťák a všechno nafocený 😝
Devi to je v háji že mi nemůžou udělat ty testy, aspoň ale ať mi něco daji. No já vím jaký to je, dostat něco po těhu, po prvním těhu mám celoživotní ekzém a zřejmě alergii na bílkovinu krav. mléka a po druhým mám něco novýho zase no 😠 😒 Kristýnka má ekzém taky, tak doufám, že malej bude zdravější 😔 😉 ale jsou horší nemoce, tak si nemám na co stěžovat že 😉 blbý je, že se mi teď i těžko dýchá a nevydržím stát bez opory, si přijdu jako před smrtí 😒

Teda to ej síla v těch nemocnicích, mě hospitalizovali aniž bych chtěla 😅 v porodnici kde jsem rodila, ale když jsem kdysi byla v porodnici u nás ve městě se špiněním, tak taky přistup lážo plážo a pacientka odmítla hospitalizaci 😝 přitom mi řekli, že se mnou nic neudělaji, že mě tam můžou nechat a nebo můžu jít domů, tak jasně že jsem šla domů.

Nicole u nás taky neni den aby se nepraštila do šišky, ona ji má fakt gumovou 😅

krista
24. lis 2009

Mariap držím moc palce aby kapičky pořádně pomáhaly, já mu je vysadila, mě to přišlo snad horší, jako taky brečí a tlačí a pravidelně večer ječí přes hodinu a pak se uřve ke spánku 😖 to měla i Kristý, tak mi to přijde "normální" 😖
Dělaly to vaše děti taky? Nebo děláme my něco špatně?

nicole_11
24. lis 2009

Kristy..Tedík na prdíky netrpěl ale vždycky večer se mi nechtěl pustit prsa a měl stavy že třeba hodinu jen řval...

Co se týká toho špinění tak pokud je to v 1.trimestru tak s tebou nemůžou nic dělat, doporučí ti jen ležet a kdyžtak dají nějaký léky, který stejně nemusí zabrat..a je to na přírodě...v 2. a 3. trimestru by tě už určitě měli hospitalizovat a hlavně v tom 3. trim. to už se s tim dá víc dělat

krista
24. lis 2009

Nicole já měla napsaný od MUDr. aby si mě tam nechali, ale bylo to v I.trimestru, asi 5tt 😉

krista
24. lis 2009

Jo a ten večerní řev, já si teda myslím, že to je kolika, hodně jsem o tom četla, ale nevím kdy to přejde, když Kristý to zůstalo do hooodně pozdního věku ☹

ren82
24. lis 2009

Sněženka - myslím, že jsi chytřejší než ta doktorka. neměla by vrátit diplom? Ti doktoři jsou někteří fakt děsní. 😠
Já jsem dneska jakási utahaná. byli jsme se projít a udělalo se mi zle. začalo mě bolet břicho. Chtěla jsem jít domů, ale nás Filípek si smyslel, že se bude loudat. Snad mi to dělal naschvál. 😠 Už je to lepší, ale po obědě si půjdu asi dáchnout.
Nikole - já bych taky musela s Filípkem běhat každý den k dr. Co on poslední dobou vymýšlí doslova za kraviny. A taky je to pěkná vzteklina. 🙄

nicole_11
24. lis 2009

kristy...tak to je spíš divný že si tě tam chtěli nechat...protože 5tt. je strašně brzy a to tělo si s tim musí poradit samo a pokud je ten plod v pořádku tak se udrží...a když ne, tak byl nějak poškozený...takže většinou se do toho 12tt nic moc nedělá a těhu průkazku taky většinou dávají až pak...kamarádka taky špinila na začátku těhu, ale tu si nechala v nemocnici, protože před tím už 3x potratila a byla po uměl.opl., jinak by si ji tam nenechali....já u Tedíka špinila v 8tt. Dr. mi dal prášky a řekl at ležím týden a ani mě neprohlížel, až po tom týdnu, že prostě se nedá nic dělat do toho 12tt a jen čekat...a moje kamarádka co je por.sestra tak mi to taky potvrdila

nicole_11
24. lis 2009

a spousta žen je třeba těhotná a ani o tom neví, a pak během menstruace víc krvácí a ani neví že třeba potratila, proto by se s těmi těhu testy taky mělo počkat ale kdo to má vydržet 😉 já si je dělám vždycky co nejdříve a min. 10 😀

devila
24. lis 2009

Ahoj holky,
tak čekám až malá usne. Vříská v obýváku v postýlce cestovní, ale přitom je utahaná jak kotě.
S tím potratem, tak jak říká Nicole, že do toho 12. týdne by se s tím mělo vyrovnat tělo samo, nemělo by se do toho zasahovat podle mě.

Dneska je tady škaredě, zataženo a občas prší. Ale stejně nikam moc nechodíme, nechci teď riskovat chřipku. Ale stejně do města budu muset, musím koupit malé papučky, má je odvařené. Je to malý likvidátor 🙂. Ale zajedu tam asi jen sama bez malé jak bude manžel doma.

A jaký máte jinak dnes den holky?

mariap
24. lis 2009

Ahojky,

Krista, keď nevydržíš stáť bez opory, to musíš byť už teda fakt desne unavená. Jak sa prosím ťa v takomto stave dokážeš starať o dve malé deti? Som zvedavá ako dopadneš u Mudry, ale asi ti doporučí poriadne si oddýchnuť.
Čo sa týka kvapiek, tak kombinujeme snáď všetko čo sa dá ( mám to potvrdené od dr., že možem) a k tomu jej ešte varím kmínový odvar. Večer sa síce chvílu krútila, to sme pomohli trubičkou, ale v noci sme teda spinkali a každé tri hodiny papali. Až k ránu sa zase začala budiť a tlačiť ( ona pri tom vydáva zvuky ako malý medvedík 😵). Takže u nás veliký pokrok (ťuk, ťuk, ťuk). Probiotické kvapky sa musia brať dlhšiu dobu, aby si mohla sledovať či majú alebo nemajú účinok. Nám asi teda dosť pomáha ten baby calm.
A rozhodla som sa, že si kúpim babyvak, lebo naša malá bude asi pekný mazel a ja potrebujem volné ruky na moje druhé prerastené mimino.
Snezenko, doktorka fakt výborná....by si určite zaslúžila cenu... Nechceš to skonzultovať v nejakej vačšej nemocnici? Ak to teda nemáš príliš od ruky. Myslím, že u teba je fakt ešte moc brzo na to aby sa brouček už narodil.

garfieldmail1
24. lis 2009

mariap, babyvak si kup a dej vědět, až ho vyzkoušíš 😉 Já myslím, že se nám to taky bude hodit. Sice jsem si u Lukyho rychle zvykla zvládnout kdeco jednou rukou, ale byla to makačka ho udržet jen na jedné. Hlavně mi ten babyvak přijde takový jednoduchý na používání. Jo a u nás v herničce ho půjčují myslím za 70,-/týden. Tak jestli nebude obsazený, tak ho určitě prubnem 😵
Jo a taky už mne napadlo, že v tom babyvaku může být mimi docela i chráněné před bacily, když budu chtít jít s Lukym třeba do té herničky..... Přítel tam s ním sám chodí celkem nerad, málokdy tam přecejen chodí sami tatínkové, tak se tam necítí a nechci tam chodit s Lukym až mimi vyroste. V zimě bych ho mezi děti jinak nedostala.

garfieldmail1
24. lis 2009

Jak krista zmínila to stání jen s oporou. Tak já už jsem na tom stejně, ale to jsem měla i u Lukyho. Trvá to pár dní a už se to do konce těhu beztak nezmění. Prostě nemůžu stát na jednom místě dýl jak půl minuty, už se mi dělá zle, musím neustále pochodovat 😅 Stejně tak spaní na zádech už nedávám, takže utz u dr už jsem si minule moc neužila, byla jsem ráda, když jsem to měla za sebou.... 😒

garfieldmail1
24. lis 2009

krista, hlavně si nemysli, že Luky pláče, že děláš snad ty něco špatně. Náš Luky jako mimi proplakal za celý den dohromady tak 20 minut, někdy ani to ne, ale museli jsme ho skoro pořád nosit nebo nějak zabavovat. Ani nevím, co to je uplakané mimi, no ani to nechci poznat 😕 😅 Představa, že mi dítě pláče třeba hodinu vkuse nebo dokonce déle, to musí být fakt na bednu a docela zoufalství, když s tím člověk nemůže nic udělat. 😔 Ale určitě to není chyba rodiče, který se snaží, ale prostě nic nezabírá ☹ 😉
Hlavně ti držím palce, aby to u Lukáška netrvalo tak dlouho!!!!!!!! 😉