V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mariap
2. led 2010

Teda holky, tu sa to ale rozjelo 😎 , len neviem kedy Vás budem stíhať dočítavať. Plechajdo, želám, aby Anežka dlho netrápila maminku 😉.
Inak holky, som rada, že Vás tu mám, mne by bolo inak smutno a človeka to povzbudí, že nebojuje sám.
Zrovna sedím pri Aničke a púšťam jej búrku.

mariap
2. led 2010

A tiež samozrejme vítam Vally do klubu.

krista
2. led 2010

Holky snad budou už vaše prťata zdravý a nic si vybírat nebudete, za chvilku je tu jaro, léto... to bude paráda 😵 Luky už bude velkej 😀 nemůžu se dočkat v létě k babi na bazén, počítám, že už bude aspoň sedět, tak od nich bude klid 😅 😀

Garfi no to je prča s těma kondomama, ale líbí se mi jakej má s maminkou vztah, to je úžasný!!!! To bych chtěla taky tak, aby se mi děti nebáli svěřit s takovouhle záležitostí a radši poprosit mamku ať ty kondomy koupí než to zkoušet bez toho... 😒 😉

Já ani nevím jak dlouho jsem jela do porodky, každopádně je to asi 22km a řvala jsem jako blázen ať jede 😀

A jak jsem měla velkej pupek vůbec nevím, nevím to radši ani teď 😅

Kristýnku - protivku jsem musela už dneska uložit a Lukýs je chvilku v lehátku ale obvykle ho nesnáší, tak jsem zvědavá kdy pro něj poběžím! 🙂 Taky by mohl zase usnout, to by se mi hodilo 😀

misicka85
2. led 2010

Ahoj holky, teda vy jte se rozkecaly!!!! Kdo to má jako dočítat??? 😀
Stejně už zas nevím kdo co psal, hrůza se mnou 😝

Tak aspoň vítám nové těhulky mezi námi!!!! Ať se vám tu s námi líbí 🙂

Jsem byla v Tescu,koupila jsem malému 6 bodyček ,vel 56 a 62,z každého 3ks, něco mám ještě doma tak to stačí. No a ještě potřebuju nějaké kalhoty a mikinky a bundičky. Tak každý měsíc koupím něco a bude 🙂

Teď peču žemlovku,zůstalo mi tu několik rohlíků a je třeba se jich zbavit ať se nevyhodí. To bude mít Petr radost protože on žemlovku nesnáší 😀 Ale já ji zbožňuju... No tak jemu jsme uvařila aspoň polívku,stejně nadává jak je po těch svátcích přežraný 😀

Odpoledne jdeme ještě na jednu návštěvu a konečně budu mít od všech návštěv klid 😉

ren82
2. led 2010

My to máme do porodnice 25km. 😒 Při prvním to bylo v pohodě tak doufám, že i při druhém. Jen se bojím nějaké té sněhové kalamity. Je to přes lesy a silnice nic moc. No a taky naše auto nic moc. 🙄

mahulena
2. led 2010

ahoj zensky, vy jste toho nakecaly!
Plechajdo, ty voe, uz je to tady!!!, drzim vsechny palce, moc moc. A tesim se na Vasi krasnou Anezku.
Devilo, Justynka mela prdiky brutalni 5 mesicu, rvala i 20 hod denne bolesti, nepomahalo az na obcasne vyjimky nic - SabSimplex vubec, Lefax chvilku, Probiotika taky chvilku, tresnovy pecicky, rourka, teplomer, masaze, Pupik mast, az pak malinko BabyCalm, u toho jsme zustaly po celou dobu, mala uz tu lekoricovou chut proste mela zazitou a snad byla i zavisla🙂
Jedla jsem jen hovezi nebo kureci vyvary se dva dny staryma rohlikama a obcas banan. Nic vic jsem nemohla, ani ovoce, zeleninu, jogurty, mliko, nic...
Jo, a Justynka byla fakt pohybliva, kopala nohama, chodily jsme plavat, cvicit od narozeni, ale ani pohyb nepomahal
Drzim palce, at je to jen maximalne narazovy!

Vitam Vally a Marusku. Marusku "znam" tusim ze Srpna 08?, drzim palce, at se Vam zadari ten touzebnej parecek 😵
Fakt to ma kazdej jinak, ja jsem zvykla na holku, tak furt preferujeme holku, ale urcite je to tim, ze nemam s chlapeckem, bimbasem aj. zkusenosti. Segra ma stejne jako Krista holku a kluka, ceka taky na kveten 3. a chce kluka, ze je to jednodussi - asi jak pise Krista. Min naladovosti, min prace, vetsi pohoda tak nejak prirozene. Fakt nemam zkusenost.

Holky, mame nekde tabulku s TP? Vas tu je dalsich skororodicek... 😉

Misicko, pupik uz pekne vykouknul!!!, vedes 😉 , ja jeste furt nic 😉

Jdeme prochazkovat. Moc myslim na Plechajdu

maruska39
2. led 2010

Tak jsem zase tady a tééd měla jsem co dělat dočíst vás 😅
No zkusím co si pamatuji odpovědět,tak Kristo malý mi už zase spal a teď spí taky,on vstává v 6h ráno a za 1,5h jde spát znovu,pak si hrajeme tak 2-3hodiny to záleží jak je unavený a jde spát znovu a pak až večer v 18.30h pravidelně nikdy mi nevydrží déle a to už od 17h je protivný a musím zabavovat,aby vydržel,mám spáče 😵 a je hrozně hodný proto jsme šli do druhého relativně brzy protože to je anděl fakt hodné dítě,umí pozlobit ale tak jako každé dítě a mrzutý bývá jen když mu roste zub,zbývá mu už jen 4 poslední pětky tak to doklepeme a bude andílek největší 😵
No a ten porod,tak malý se narodil ve 34 tt a vážil 2470g a měřil 48cm,na svůj tt byl velký rozhodně největší miminko na JIpce,ale oproti ostatním novorozencům donošeným byl takový nic houstička maličká a měl silnou žloutenku,2x ho svítili a potřetí stačilo okno tak mi právě díky tomu nechtěl jíst jenom pořád spinkal,celé 6ti nedělí mi prospal on byl vzhůru snad jen 1h denně nemám si nač stěžovat spáč byl a je a doufám,že bude i nadále 😎 JO a Kristo vážně to všechno dohnal,už ve 3m měl 6kg a 62 cm. Byl obřík na to,že jeho maminka má 154 cm a tatínek o pár cm více 😀 Porod mi teda začal sám,normálně 9.7 jsem byla na kontrole na gyndě vše oki,čípek uzavřený,prostě pohoda a čtvrtek 10.7 jsem v noci ve 23h měla první kontrakce a ty hned po 4-5 minutách,trvalo to celou noc tak ráno šup do porodky k nám do Karviné,tak čípek 1cm a na monitoru pořádně kontrakce,takže vzhledem k mému tt okamžitě kapačka na zastavení a převoz záchrankou do Ostravy-Poruby kvůli dětské jip,no kapačka ani magnesko co mi dávali nezabírali a já pořád silnější kontrakce tak mi je vysadili a nechali mě porodit,neotvírala jsem se nic a pořád kontrakce od toho 11.7 co 2-3 minuty.Ráno v 7h mi píchli vodu a to se opravdu rozjelo na plno,malý se narodil 12.7 ve 12.17h nedýchal byl křísen a na jipce strávil 7 dní,8 dní na intermediálním tedy tam kde jdou děti z jipky místo šestinedělí kde chodí normálně donošené děti. Porod tedy hrůza rodila jsem 36 h a nespala jsem 48h 😝 To je tak z mého porodu vše důležité a já koukám,že tu máme maminku co se zrovna chystá porodit (přezdívku jsem zapomněla mám v tom ještě chaos 😅 ) tak držím moc palečky ať je to rychlý a bezbolestný 😵

maruska39
2. led 2010

ahoj mahu 😵
My se známe jo? no jsem teda pěkná ostuda já si tě nějak nepamatuji,ale ty jsi tam asi nechodila do srpna nějak často,že? já jsem tam teda pořád,ale přesunuli jsme se z koně na Facebook tam je to tajný a to holkám vyhovuje někdy se přiznám i mě 😉

plechajda
2. led 2010

tak jsem si 2h schrupla a je klid 😀

garfieldmail1
2. led 2010

Plechajdo, no toto... 😅 Jako už žádné kontrakce, nic? To mi neříkej, že dnes zůstáváš doma... 😕
Teda z předchozího těhu nevím, co jsou to posly a doufám, že i teď mne to mine, takhle se stresovat dopředu 😠 😅

garfieldmail1
2. led 2010

jo, mariap, a kdy se vracíte domů? Už tak máš doma parádní kolotoč a změna prostředí tomu ještě očividně moc nepomohla ☹ No třeba po návratu domů to zas bude lepší než před odjezdem 😉

plechajda
2. led 2010

garfi no sem tam neco....posly to nejsou ty jsem si ted taky uzila, tohle jsou ty moje stary znamy kontra co jsem mela s Matesem...ale zatim v maly mire, taky jsem teda cekala ze se to rozjede rychleji, ale zrejme mi to neni souzeno 😠 😠

kacka79
2. led 2010

No Plechajda, ty joo... já myslela, že už píše manža že rodíš... no nic 😀 😀 A jak dlouho nechávaj vůbec přenášet?? Já myslim, že v Praze v Podolí asi 10 nebo 14!! dní... ale nevim a pak se snad jezdí na monitory denně... no to nevim, jak bych dala 😅

ren82
2. led 2010

Plechajda, já taky myslela, že už valíte do porodnice a ty to vyspíš 😎
Já myslím, že se přenáší max 10 dní - aspoň známá přenášela tak dlouho než jí to vyvolali.

plechajda
2. led 2010

ja mam pocit ze na Bulovce 14 ale nejsem si jista....v pondeli jdu na utz, treba mi reknou ze ma 4,5 kg a jde ven 😀

kacka79
2. led 2010

Plechajda, no to by byl teda macek 😀

maruska39
2. led 2010

Tak jsme zpátky z venku kosa jak z nosa,ale malý si to užíval jen co jsem ho vytáhla z kočáru tak přestal kňučet,že ho to nebaví vzal klacík a šťoural s ním ve sněhu 🙄 Pro mě nic moc protože mi nechce chodit za ruku ani určitým směrem,on si vezme klacík šťourá se v zemi nebo se chytne plotu a prostě nejde protože nemá čas za ruku ho vyloženě tahám,aby šel. Jsem zvědavá jak to do července potrénujem 😝
plechajdo a máš nějaký váhový odhad miminka? si nedovedu představit rodit 4,5kg mimi 😅 mě stačilo 2,5kg 😝

kacici
2. led 2010

ahoj holky zvanilky 😀 ,
Plechajdo - teda ty nas napinas 😕 ,moc drzim pesticky at je Anezka mensi,ale neboj i pres 4kg se daji porodit,me teda stacila Naty se svyma 4300g,ale treba si myslim,ze muze byt hur 5kg a vice 😀
Vitam mezi nami dalsi tehulky a budouci dvojmaminky 😵
Jo zapomenout dite se holky da snadno - jeli jsme po sestinedeli na nakup s obema holkama,nemeli jsme hlidani a bylo to nastesti ve vsedni den,jinak jezdi na velky nakup sam manzel.Ja sla pro voziky(vozime dva - do jednoho sla Naty do druheho nakup a Terka) a kdyz se vratim Ales sel naproti jen s Terkou a rika,tak jdeme.Ja na nej a kde mate Natalku a on je ja na ni uplne zapomnel 😠 🙄,na zabiti,fakt jsem myslela ze po nem skocim 😅
Na prdy jednoznacne zabraly probioticke kapky,ale je fakt ze ja je brala od 8.mesice tehotna,na konci tehu espumisan a do 10.dne Natky to same.pak jsem dala Naty probiotika kazdy den az doted 7kapek a sama ze zacatku jedla espumisan a musim zatukat vse je o.k.,jim a piju uplne vse(cola,kvetak,kedlubny,pivo 😅 )
Jinak u nas lezou konecne ty mrchy stolicky ven - teprve ty spodni,horni ani naznak,ale aspon ze tak. Takze trosku vim proc v noci zabreci a chce jit k nam.
Holky a tukam,fakt byl Silvestr zlomovy pro nas - Terezka spi kazde rano do 8:30 a dele(dnes do 9.30).Sice se v noci priobudi,ale jen jednou,dostane mlicko a jeden z nas si jde k ni lehnout a spinak az do rana.A Naty kojim behme 12hodin pouze 1x,jinak celou noc spi😵 Dokonce jsme prohlasili ze nam nekdo vymenil Terezku,protoze je fakt hodna,nevzteka se,takze cekam kdy to zase vypukne

kacici
2. led 2010

Dnes jsme byli krmit labute,Terezka byla nadsena,ja uz mene,labute maji hlad a docela z nich sel strach,takze jsme utikali a hazeli po nich rohlik 😀 Pak jsme sli do velkeho bazenu,Terca si to paradne uzila,mame od mamky pernamentky z prace,jednou za cas fakt parada a hlavne oba se venujeme jen a jen Terezce v ten moment fakt neznam stastnejsi vyraz v jejim obliceji 😅 Mamka mezitim hlidala Naty,ktera byla opet hodna,stacilo ji dat pouze mlicko a zase si sama hrala.Preju z celeho srdce vsem druhe mimi hodne 🙂
Zitra jdeme poprve vyzkouset bruslicky kacenky,teda jen manzel s Terezkou,tak jsem zvedava,mrzi me ze nemuzu s nimi,ale na zimak to nejde jen na jukanou a kojit v tom mrazu Naty by se me fakt nechtelo
Jo a dnesni mrkev jeste horsi nez vcera,ja do ni nedostala vubec nic ☹ ,vse hned vyplivla a desny rev ze chce prso,tam se hned prisala jako bych ji mucila.Za to mame doma aspon dojidace,Terezka to svechno dojedla 😀

krista
2. led 2010

Ahojky 🙂

Mariap tak už mám ty prášky na prdíky, doufám, že zaberou že ti je pak budu moct doporučit 😵 výsledky mám prý očekávat až tak za 5 dní, je tam milion těch prospěšných bakterií, tak jsem fakt napjatá 😵 😲

No kacici ani nevíš jak ráda tohle čtu, to si zasloužíte ze všeho nejvíc, aby byly holčičky hodný 😵 a teda tiše závidím že se můžeš takhle najíst, dneska jsem neodolala a snědla 10dkg salátu, počítám, že nás prcek v noci vytrestá, dokud jsem kojila Kristý (rok) tak jsem taky nic nejedla, prostě jsem nemohla kvůli ní ☹ a MM ten to řekl správně - dokud budeš kojit tak budou prdíky a asi má pravdu ☹ 😝

Plechajdo když to nejsou posly tak rodíš jo 😅 a po kolika to míváš? Já je měla celý porod nepravidelný, kdyby to nebolelo jako prase tak podle odborníků nerodím, když má být údajně pravidelný 🙄 😝

Maru to zní šíleně ☹ jak malej nedýchal ☹ a je teď úplně v pořádku? Doufám, že ano. Co se týče toho spaní tak to je něco, mě Kristý už hodně dlouho spí jen jednou denně, vstává taky v 6h, někdy spí hodinu, někdy dvě a prcek taky neni moc spavej, to váš prďola spí asi víc 😀

kacici
2. led 2010

Krista to me mrzi,hlavne at ten novy pripravek na prdiky zabere 😉 ,to si vazne zaslouzite zase nejvic vy. Teda ja te lituju,ja se poradne nenajist jaky mam obcas nervy tak uz me asi dopujou psychiatri necim horsim 😅 😀
Ted asi bude u nas boj s Naty a prikrmy a taky dost jeci a pisti,sice nerve,ale uplne ji to musi nict hlasivky jak piska 😕 a hraje si
Holky ty predcasne porody,to me moc mrzi,ale ted to bude urcite vsechno fajn 😉

maruska39
2. led 2010

jůva Kaci zapomenout dítě 😅 to já jsem se sestrou starší do roka ani ne chybí 9 dnů aby to byl rok a mamka nás taky zapomněla u babičky mi to vyprávěla šla domů prostě bez nás 😀 došla domů a volala svoji mamce že jde volat policajty,že ji někdo po cestě ukradnul holky 😅 ale tak chudák toho měla dost,2 práce a 2 holky do roka a na vše sama 😒
Kristo šílený to bylo byl celý fialový a neplakal,ale jak se rozdýchal tak taky neplakal jenom tak sýpal no nezapomenu to 😔 a díky bohu je opravdu v pořádku žádné následky nic,prostě naprosto zdravý klučina jak říkám díky bohu!!!!
kristo vím jak ti spí malá jsem psala četla jsem vás tak tě úpřimně lituji ty tvůj manžel máte nervy ze železa,musím smeknout 😉
já teď dělám ředkvičkovou pomazánku a malý kouká na kravičku connie to miluje 😵

maruska39
2. led 2010

Kristo co to jsou za tabletky prosím tě?
kaci bude fajn,2x takovu smůlu mít nemůžeme ani já ani to mimi a ani ta nová maminka co se tu přihlásila ještě fakt tápu v přezdívkách 😅

kacici
2. led 2010

Holky ja bych rekla ze prdiky trapi vsechna miminka ne vic chlapecky,treba u Terezky to byla pohroma 😔 ,proto ta vybava hned u Naty jeste v tehu,ja bych to jinak nedala. Doma zasoba sabiku,tresne na brisko,mazani na brisko,vazne vsechno,jaky jsem mela strach,ze to bude jako u Terezky 😅 a kupodivu se nam to vyhlo,ale pokouset vysadit probiotika ani nahodou nebudu 😀 Kupuju je pres kamaradku ze Slovenska za 300Kc
Jo a nevim zda jsou chlapecci lepsi,nemuzu posoudit,ale je fakt ze jedno vrestidlo a vztekaci holku vetsi mame,tak cekam co bude z Natalky,docela uz ted pisti a jeci na dece,takze asi bude dost urvana,ale ne uvztekana 😵

mahulena
2. led 2010

...teda Plechajdo? Tobe staci spanek a je klid 😀 , ja se picnu. Verim, ze to prijde. Libil by se mi datum 4.1. 😵
Marusko, "znam" v uvozovkach proto, ze proste vim, ze tam chodis, ale jinak jsme se nepotkaly. Do srpna chodi moje sousedka Lisounek a protoze i ja jsem rodila v srpnu, kdysi jsem nakukovala do srpna i zari 2008, ale obcas jsem napsala jen na zari. Ale pamatuju si proste prezdivky a treba pohlavi miminek, co jste kdo porodily. To je vsechno 😉

maruska39
2. led 2010

jůva Lisounek je tchýně od Domínka 😀 😀 Už jsme si namluvili Káťu 😀 No znám ji moc dobře holku jednu 😵 😵 no já si říkala,že na tebe si nějak nepamatuji a to jsem byla a vlastně pořád jsem závislák na srpnu 😉

krista
2. led 2010

Ještě se musím opravit v těch práškách je miliarda těch kultur ne milion 🙂

Kacici snad to bude s příkrmama lepší a lepší, já to kolikrát ochutnala a říkám si, že se nedivím že to ty děti nechcou 😀 musí si zvyknout taky na něco jinýho než je sladký mlíčko od maminky, příp. UM, ale chápu jaký to je, taky mě to tenkrát zrovna neutěšilo když mi to malá nechtěla jíst 😠 dneska jsem dávala malýmu na lžičce už odstříkaný mlíko s tím práškem a teda ten tak hezky sál z tý lžičky, to jsem zvědavá jak ty příkrmy půjdou nám 😵 počítám že budeme začínat někdy v březnu, to už je taky za pár! 🙂
A nemáš problém s tím že by jí to chtěla Terka sníst? 😅 toho se bojím u nás, svoje sice nejí, ale znáte to 😝

Jo holky s tím zapomínáním dětí - zatím to nehrozí, protože se vždycky ozvou a já říkám, že bychom museli připlatit aby si je někdo nechal 😀 samozřejmě s nadhledem 😀 tak jen doufám, že se nám to taky jednou nestane a když už tak ať to má dobrej konec, strašně se bojím budoucnosti, co když se jednou nevrátí ze školy... atd. 😔 to vidíme ve zprávách pořád, že se pohřešuje dítě, od doby co máme my děti se mi chce u tý obrazovky brečet, přestože ty lidi vůbec neznám.

Marusko do roka jo, no to je krásný 😵 a jakej máte vztah se ségrou? 🙂 Jo a ty prášky, jmenuje se to Infant Dophilis - teda to mi bylo doporučeno, ale manželovi prodali v lékárně Infant Acidophilis, jsou to kapsle, krabice obrovská a kapsle jen na dně - neni to vtipný 🙄 a stálo to 200,- 30 těch kapslí, mám dávat půlku denně do odstříkanýho mlíčka, už jsem dneska začla 🙂

Kacici a myslíš že ta příprava v těhu pomohla? 😲 to jsi se měla pochlubit, taky bych se připravovala už od těhu ale to mi nikdo nedoporučil 😲 ☹ 😝

Co Plechajda 😲 doufám, že napíše její manžel až bude po 😀

plechajda
2. led 2010

tak teda u nas prdiky nebyly a pevne doufam ze se jim zas vyhnem....ja chci 🙂 😉

Vahovy odhad jsem mela naposledy v tom 31tt a to 2,250g takze kapku vetsi, ted nemam tucha..pokud se dozijem pondelka jako kinder vejce tak uvidime jinak uz v realu 🙂

Jinak ja mela termin 1.1 podle utz ze 16tt a kazdej dr bral tenhle udaj, jinak podle ms ho mam 4.1 takze jsem vlastne porad jeste v limitu 🙂 Nicmene kontra jsou zpet abych Vas uklidnila tak nejak na stridacku 10 a vic min,nekdy bolestivejsi a nekdy min,nekdy delsi a nekdy min....no proste zatim nic....ale ted uz zacinaji i bolet a poprve byla po 6min, ale jen jednou.....takze se najim, dam sprchu a pujdu spat 😀

krista
2. led 2010

Plechajdo jsem napjatáááá jako kšandy a držím všechny palce ať tě malá moc netrápí 🙂

plechajda
2. led 2010

krist dik, ale nejak mam tucha ze to bude zas dlouhy a jeste na me urcite vykoukne pindik 😠 😉