V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
6. srp 2009

Tak to slyším prvně, je to zvláštní 😲

kacici
6. srp 2009

Ahoj holky,
pisu v rychlosti,mala je nakojena a Terezku ma dneska babicka,protoze to co predvadi 😔 😔 😔 .Vali se od vcerejska po zemi,jen jsme prijeli z porodnice tak se desne vzteka a neustale chce jen me.Jakmile neco po ni chceme rve a krici ☹ .Uz jsem nestastna,ale jedna maminka me tady psala,ze ji to holcicka taky delala, a ze za tri tydny to bylo o.k.,tak tise doufam,ze to bude lepsi,protoze jinak me hrabne 😅
Ja sama mam od dnesniho dne ATB,vcera horecky,myslela jsme ze mam zanet v prsu,ale rano desna bolest v krku a stale horecka,takze u Dr. ATB a manzel dostal osetrovani na me.Predtim ho mel na Terezku,ale vubec nevim jak to bude - jestli ma narok na to osetrovne nebo ne.Snad ano.
Jinak ja taky odmitla plodovku,protoze jsem se dozvedela vysledky az dyl a musela bych jit uz na odber pupecnikove krve s vyssim rizikem potratu. 1.screening neg.,tripply opet pozit.(u Terezky jsem resila to same,ale tam jsem na amnio byla),takze strach o mimi zda bude o.k. az do porodu byl. Sice ne kazdy den,ale obcas jsem na to myslela a nic moc.Ale u nas nebylo co rozhodovat,manzel i ja jsme se rozhodli neriskovat a kdyby preci jenom byla mala postizena,ze to zvladneme 🙂 No a prvni otazka po porodu byla zda je zdrava 🙂

kacici
6. srp 2009

Jinak sny v tehu fakt uzasny 😀 - me se den pred porodem zdalo,ze jsem manazerka Karla Gotta 😀 😀 😀 ,neustale jsme nekde litala a zarizovala po Praze veci 😀
Kocarek mame Jane slalom 2007 a zatim spokojenost. Dneska jsem si vyridila zadost o porodne a rodicak,vyzvedla dort pro nasi treperendu,slavime o vikendu jeji druhe narozeniny,tak se snad trosicku zklidni 🙂

kacici
6. srp 2009

Jinak holky to zavinovani delohy - prvni 4 dny jsem fakt trpela pri kazdem kojeni,ale od te doby nic a vsechno je super. To u Terky to bolelo dyl.Vcera me videla PA a rikala,ze uz ji mam normalne celou zavinutou,ze se taky divi,kdyz jsem druhorodicka. No spis bych rekla,ze je to tim jak se mala vzdy prisaje a taha jak o zivot 😀Takze caj uz ani neshanim a jsem rada,ze je vsechno o.k,Vazne jsem v pohode,dokonce nemam problemy ani s udrzenim moce,to jsem u Terky resila pomalu do jejiho pul roku a ted nic. Celkove bych rekla,druhy porod lepsi a druhe ditko 100xhodnejsi 😀 .Ja tohle u terky neznala,ze by se nakojila a spala,Natalka je uzasna,spi treba i v kuse 6 hodin a prospiva vic nez dobre,furt kaka a cura 😀

garfieldmail1
6. srp 2009

Jee, kacici, to jsi šikovná, že jsi se ozvala a vzpomněla si na nás!!!!! 😉 To mne snad nejvíc zajímá, jaké to bude doma se dvěma dětma 😕

Ta reakce malé Terezky.... Víš jak to je, dítě kolikrát překvapí svýma reakcema na cokoliv, na hračku, nebo že se něčeho bojí, nebo ho zaujme něco, co by nás ani ve snu nenapadlo, že ho bude bavit. Co teprve živé miminko doma, kterému se maminka navíc musí věnovat. Já jsem právě včera mamku poprosila, aby se Lukáška neptala už teď, jestli se na miminko těší a že se s ním bude hrát atd., to asi sotva... Raději Lukymu říkám už dnes, že mimi bude nejdříve ležet, že ho budu kojit, jako jsem kojila Lukáška a že ho musíme všechno naučit, lézt, chodit, mluvit atd. Ať je z toho pak co nejmíň zklamaný 😉 Ale i tak ta reakce bude asi jiná, než bych si asi přála 😉

A co Natálka, jak spinká v noci a vůbec? Až budeš mít kdykoli zase chvilku napiš, ju 😉
Jo a co to zavinování dělohy, už je lepší?
Tak se opatrujte a brzy se uzdrav 😉

kacici
6. srp 2009

Garfield - mala je uzasna,spinka snad cely den i noc,pokud nema hlad a nebo ji obcas netrapi nejaky ten prdik.Treba vcera jsem kojila v 20.00,pak usnula a vzbudila se az v 1.30 na kojeni a pak az v 6.00. Mezitim stale spinka a vubec neplace.Pres den kojim vetsinou po 3 hodinkach,ale etd si rekla po 2.Nechavam svechno na ni,rekli nam ze se mame ridit miminkem,coz minule pred 2 lety rikali jak se musi deti budit 😨
A deloha uz me prave neboli vubec,fakt jen prvni 4 dny a to byla docela sila,nekdy jsem to citila jako kontrakce 😅 a hlavne ocistky po kojeni fakt odchazi mnohem vic a rychleji 😉

krista
6. srp 2009

Ahojky Kacici ráda tě tu vidím, to mě moc mrzí, že vám Terezka dává tak zabrat 😒 nevím co k tomu říct, protože osobní zkušenost nemám, ani nemám žádný kamarádky, který by tohle řešily, tak jen držím palečky ať je to brzo pryč a z Terezky je pyšná starší ségra 😵
Malá je fakt zlatá podle toho co píšeš 😵 taky jsem kojila podle toho jak si malá řekla a nemůžu si na to stěžovat 🙂
A jsem ráda, že ta děloha tě tolik nebolela, všechno vypadá super. Tak vám přeju krásnou oslavičku narozenin a ať si Terezka brzo zvykne!!! 😵

A když jsme u toho rodičáku, já měla čekat že do 8 dní mi přijde výzva z OSSZ a je to 10 dní a neozval se nikdo 😠 nevím proč je nutný olítávat 3x úřad když jen ruším rodičák, je to v jejich zájmu, místo toho aby to usnadnili, tak je s tím více starostí než když mi ho schválili 😠

smardik
6. srp 2009

ahojky jsme doma od dr 🙂

krista
6. srp 2009

A jak jsi dopadla? Byla jsi i s malým nebo sama na gyn.?

smardik
6. srp 2009

kristi super, mimčo se hezky ukázalo že má vše co má mít, cucalo si paleček a vypadá to že víme co čekáme 🙂

samsa
6. srp 2009

Ahoj holky 🙂
Garfi, je fakt, že já nebyla anděl, ale takhle šílená jako Neli jsem prý teda nebyla. A manža brečel do roka, ale prý měl nemocné oči, tak asi kvůli nim. Naopak od roka byl v pohodě. Holky, já začínám mít fakt strach, že to druhé bude taky takové. Páč co mi neli udělala dneska, tak to nepamatuju za poslední čtvrtrok. Byly jsme na návštěvě, malá tam nechtěla spát a pak, když jsem ji dala do auta, tak chytla takový hysterák, že se to nedalo, doma řvala další hodinu, úplně fialová, celá se klepala, nezabralo vůbec nic, držela se mě jako klíště a ječela mi do ucha, fakt jsem měla chuť ji polít vodou, ale ovládla jsem se. Docela jsem to obrečela, mám poslední dobou nějaké depky, nic mě nebaví a bojím se, že dvě takové děti opravdu nezvládnu. Prostě mě napadá, že jsem měla raději počkat a jít do práce, připadám si k ničemu, jestli jsem něco zanedbala ve výchově, já fakt nevím, páč nikomu v okolí tohle děti nedělají. myslela jsem, že už je to pryč, malá byla teď 3 měsíce dobrá, ale jakoby to začíná nanovo. No, tak jsem se vykecala, je mi trochu líp.
Smardi a jak to dopadlo u dr? Psala jsi, že bys chtěla vědět pohlaví.

smardik
6. srp 2009

samsa u dr. dobrý mimčo se krásně ukázalo a pohlaví taky ukázalo, není to na 100% ale já sama řekla co to je, nešlo to přehlédnout a dr. mi to potvrdil

samsa
6. srp 2009

Smardi, tož nenapínej 😀 nebo si to chcete nechat pro sebe?

smardik
6. srp 2009

samsa druhý pindík 🙂

samsa
6. srp 2009

Jé, tak gratulace k pindíkovi. A co jste chtěli? I když je to asi fuk, hlavně zdraví. A možná pro malýho to bude lepší, s bráchou si lépe pohraje.

smardik
6. srp 2009

samsa hlavní je to zdravíčko a to jsme štastni že bude, aspon to tak vypadá, má vše co má mít 🙂. ale o trošku víc jsme chtěli holčičku ale je to jedno, fakt hlavně že je zdravý Honzík, zítra to musím zajít říct dědovi na hřbitov, určitě to uslyší

samsa
6. srp 2009

Smardi, kdyžtak do třetice za pár let bude holčička. 😉 Ono je fakt hlavní to zdraví. A dědeček bude mít radost.
A nebo prdelky vyčenžujeme, já myslím, že my budeme mít druhou pipku. 😀

smardik
6. srp 2009

sam to je je jedno, těším se 🙂

samsa
6. srp 2009

Přiznám se, že je mi to taky úplně jedno. I když tak o 1% víc bych chtěla holčičku, páč mám po malé tolik hezkých šatiček a ty chlapeček neunosí.

smardik
6. srp 2009

hlavní je že bude bobínek zdravý 🙂 a aspon si spolu bráchové víc vyhrají a je to i praktické kvůli oblečení protože mám věci po malém 🙂 bude dědit autíčka apod. takže je to dobré 🙂. manža je trošku zklamaný ale to ho přejde a bude se na pindíka těšit

kacka79
6. srp 2009

Kacici - to je bezva že máš takovýhleho broučínka hodnýho a spinkavýho 😵 a neboj, Terinka se srovná, kamarádka to měla taky - oni prostě mají pocit, že už nejsme jen jejich a "bojují" o ty mámy...

Smardik - gratuluji k pindíčkovi!!!!!!!!! Já jsem taky zvědavá, příští týden jdu k mudr a na velký UTZ - tak nevim zda se ukáže..

kacka79
6. srp 2009

Samsa - no oni to někdy umějí rozjet, my máme taky někdy dny, kdy je Fíla zlatíčko a pak má dny, kdy bych ho přetrhla. Je fakt, že se v něm hodně odráží moje nálada, když jsem nervozní a nestíhám, je taky protiva.. no a to je poslední dobou celkem často 😔 Neboj, bude to zase lepší - a nějak to budeme muset zvládnout!!!!

samsa
6. srp 2009

Kacko, já vím 😔 Na mě to někdy dolehne, chybí mi práce a bohužel to, co jsem dělala, na částečný úvazek ani z domu dělat nelze. Prostě si připadám neužitečná, hloupá a neschopná.

smardik
6. srp 2009

kacka třeba se už ukáže, uvidíme 🙂 a dík za gratulaci

kacka79
6. srp 2009

Samsa já to mám taky poslední dobou často.. měla jsem skvělou práci a po narození Fíly jsem skoro do jeho roka pracovala - z domova a jezdila jsem jen na porady a prezentace - a to jsem jezdila i s nim. Ale pak jsem za sebe našla náhradu, páč jsem to nestíhala a teď toho lituju... no zase si řikám, že děti jsou u mě na prvním místě, ale trochu tý kariéristky ve mě asi je... no taky si někdy říkám, jestli tohle je cesta kterou jsem chtěla jít - ale pak když vidím Fílu jak večer chrupe v pelíšku a je tak slaďounkej, tak si říkám že jsem udělala dobře. Manža nás zatim uživí, takže já do práce spěchat nemusim, ale nechci být doma - právě že si připadám neschopná.... No a ta finanční závislost je děsná, vždy jsem to měla spíš naopak, že jsem spíš já někoho dotovala... no zas na druhou stranu, ať se taky snaží někdo jinej 😀 😀

kacka79
6. srp 2009

Smardik -jsem hrozně zvědavá co máme my 😵 😵 je nám to jedno, ale já bych o malinko víc chtěla holčinku a kvůli Fílovi zase spíš klučíka.. takže je to vlastně jedno, oboje má svoje výhody 😉

samsa
6. srp 2009

Kačko, ta finanční závislost je hrozná a taky takové to čekání, než manža přijde z práce a šílený sereotyp, to mě strašně štve. Stačilo by mi dělat něco na pár hodin, přiznám se, že něco sháním, ale není to lehké, malé úvazky a ještě po odpoledních prostě nejsou. Taky jsem šťastná, že mám malou, ale děsí mě představa dalších 3 let na mateřské. Na druhé mimi se moc těším, ale prostě mám teď asi takové období nebo já nevím. Že by těhotenská depka? Ale je fajn moc se tady vykecat. Snad nejsem krkavčí matka, že mám takové pocity. 😔

kacka79
6. srp 2009

Samsa nejsi 😉 U nás paradoxně tato situace manželovi vyhovuje, nevadilo by mu kdybych zůstala doma a do práce nešla vůbec. No já práci potřebuju, nemohla bych být doma. Už takhle budu doma skoro 6 let - to myslim stačí 😨 Taky bych brala něco na pár hodin - ale jak píšeš, nic moc není.. Já už vlastně svojí práci asi nebudu moct dělat, dost jsem cestovala a pracovala celé dny a někdy i víkendy... a nechci nechávat děti pořád někde na hlídání. No uvidíme, co nám život přinese 😉

krista
6. srp 2009

Samsa já ti úplně rozumím, ani nevíš kolikrát jsem měla stejný pocity, pořád hledám tu chybu, MM mi občas říkal, jestli jsme si to neudělali sami třeba tím že jí hodně věcí zakazujeme, ale já si třeba myslím, že to jsou běžný věci (tahat za kabely, otrhávat doma pichlavou kytku, mlátit jiný děti...) nemyslim si, že by tohle jiný děti měli povolený a díky tomu byli třeba "lepší"... mrzí mě že ti Nelinka pořád tak dává i v tomhle věku a hrozně se bojím abych tě nenásledovala... já musím říct, že posl. dny to u nás není tak hrozné, nechá si lecos vysvětlit, naučila se hodně nových věcí, dokonce se snažíme venku chodit za ruku a to je co říct, ještě před pár dny chodila jen tím stylem že jsem ji za tu ruku táhla smykem a ona řvala 😖

Já jsem holky taky něco sháněla, nějakou práci, taky nejsem ten typ co by vydržel pořád sedět doma a prakticky se nudit, bohužel ale nevím kde bych na to s malou brala čas, udělala jsem občas nějakou jednorázovou práci, ale jsem ten typ člověka co se musí plně soustředit a vědět o tom co zrovna dělá a to s malou fakt nešlo, vždycky se mi tady motala nebo mi do toho řvala a odvolávala mě a já byla akorát nervní, že něco podělám. A do práce mě ženou i finance, neříkám, že se máme zle, ale úplně nejlíp taky ne, bohužel ty peníze pořád musíme nějakým způsobem přepočítávat a nešetříme (kromě spoření malý) a tenhle systém se mi nelíbí 😒

Smardi gratulace ke druhýmu pindíkovi, já vám tak závidím, že vám to doktoři říkají tak brzo!!! 🙂 já musela vždycky poctivě čekat do velkého UTZ, čili kolem 20tt 🙂 ale u druhýho mi to čekání rychle uteklo, u Kristý jsem byla nedočkavá, protože jsem tu holčičku strašně chtěla 😀

samsa
6. srp 2009

Kristi, to je fajn, že je malá lepší, třeba to už bude čím dál lepší. U nás to bylo už nějakou dobu super, tak nevím, co se zase děje 😖 No, musíme vydržat 😀 Jsem moc ráda, že máte stejné pocity jako já, měla jsem z toho výčitky. Já si někdy fakt říkám, jestli nemám depresi, páč mě teď nic nebaví, jsem unavená a naštvaná, malá to asi cítí, tak prudí.
Kačko, já snad svoji práci budu moct dělat dál, teda pokud mě nevyhodí 😝 , držet místo by mi sice měli, ale víme, jak to je...., ale vrátila bych se moc ráda, v práci mě to bavilo, i kolektiv byl prima, jen peněz by mohlo být víc, ale zase hlavní je, aby člověk chodil do práce rád.
No nic holky, jdu chrupat, páč tenhle den mě fakt zmohl.