V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
2. dub 2010

ahoj kocky,
tak jsem provazkem a pravitkem merila brich, vyslo mi 88 cm po 2 dnech total obzerstvi, tak to neni takova hruza, ale je fakt, ze na mych necelych 1,60 m je to dost a uz me nejak pupik nebavi 😠 😎
No, jeste cca 28-30 dni a bude po pupiku, musim vydrzet!
Krtecku, taky se u vas delaji monitory, budes uz chodis? Drzim palce, at mas vysledky dobry!

paajinka
2. dub 2010

mahu, vidíš, šikulka 🙂 88 cm? to je dost málo na 35tt - to se máš 😉
já mám 77 cm v 13tt 😝 😝 , pravda, teď jsem docela najedená, tak to zkusím ještě poránu, to to bude snad lepší 😀
jinak jsem to měřila šňůrou od myši a 15cm pravítkem, fakt dobrá výbava 😀 😀 😝

nicole_1
2. dub 2010

No vidite jk jste holky šikovný...ženská si poradí vždycky 😉
Já dneska mluvila s kamoškou co mě bude rodit a říkala, že měli za 1 den 14 porodů, no doufám, že až budu rodit tak takový nával nebude..
a jinak od včerejška mám zase nějakou žravou a to zítra jedeme k mé mamce a k babičce, kde bude spousta jídla...

ewwusska
6. dub 2010

Ahoj holky. Tak jsem sem mrkla a koukám, že máte termíny taky v květnu (býčci sou moc hodný děti, už jednoho doma mám - 2 roky). Jinak bych Vám jen chtěla napsat, že prodávám lacino po synovy oblečení od 0 do 2 let, tak kdybyste měly zájem můžu klidně poslat fotky na mail. Já teď čekám holčičku. Jo a s tím břichem - já mám přes břicho 125 cm. U syna jsem měla před porodem 130 cm a přibrala jsem 25 kilo. Teď se snažím hlídat a mám zatím 16 kg ale ještě měsíc a něco před sebou. To ste neviděly co ti moji chlapy vyroucaly čokoládových vajíček a kdo myslíte, že to jí?
Máte už taky tak živý sny, že rodíte? Já měla první porod docela rychlej, ale komplikovanej (6.5 hodiny a klešťák). Teď mám z toho hrůzu, ale určítě si nechám hned píchnout epidurál. Včera se mi zdálo, že se mi narodila krásná holčička, ale už začínala chodit a mluvit. Já jsem byla naštvaná a zlobila se na ni ať si lehne a dělá, že je mimino🙂))

misicka85
6. dub 2010

Čauky holky!!

Teda nějak to tu vázne ne? Jsem čekala kolik stránek budu dočítat a nic moc teda 😀

No já už bych chtěla rodit. Od včera mě trápí poslíci,ale úplně šíleně, skoro ani chodit nemůžu. Ještě že malá je hodná a nechá mě odpočívat.
Měla jsem jet dneska do práce a na sociálku s papírama na mateřskou,ale to bych asi nedala,tak tam jel manža,snad to vyřídí....
Furt mě pálí žáha, už i přes den a sníst můžu cokoli a je to furt stejné. Takže Rennie dlabu jak lentilky už 😖

Koukám že je nás tu většina s termínem v květnu,tak to se budem předhánět která dřív porodí co?? 😀

mahulena
6. dub 2010

ahoj zensky, Misi, to mame stejne nacasovany, koukam..., ja v noci desne poslickovala (nebo to byly zarazeny prdy, opravdu..., ja nevim) a pres noc mi spadlo total dolu bricho. Dneska jsem nemohla ani chodit, jak me bricho bolelo a jak jsem mela pocit ditete mezi nohama...
Zaha me taky mirne pali, ale je to zvladnutelny a neni to porad, jen kdyz se prezeru:(, ale to je hruza, protoze to nemuzu zastavit, takze je to snad porad.
Jinak se chci s Dr domluvit, aby me kuchnul driv, citim, ze do prvniho tydne v kvetnu nevydrzim a rozrodila bych se spontanne... a navic ty zily uz jsou k nevydrzeni...
Misi, kdy jdes na prvni monitor? Ja jdu pristi pondeli.

Drzte se kocky, musime ten finis vydrzet!!!

mahulena
6. dub 2010

jo a hlasim, ze na to konto jsem rano hned zabalila do porodnice, chybi mi jen moje drogerka a papir na jmena, to musime dnes vypsat, citim v kostech, ze to bude brzo - davam si 14 dni.

misicka85
6. dub 2010

MAHU - mi už točil monitor minule a to bylo dobrý.Ty poslíky mám teprve od včera. Na další monitor jdu ve čtvrek...tak jsem zvědavá co mi řekne teď....

mahulena
6. dub 2010

Ju, tak me prvni monitor teprv ceka, zaroven mi naberou kultivaci a domluvime se na presnem terminu. Chci uz co nejdriv, dnesek treba je pro me absolutne hroznej den...
Obavam se, ze nas uz ted ty poslicci nenechaji na pokoji, minule teh. me to drzelo i cely den nebo par dni v kuse - zvracela jsem, prujem, bolest bricha a tak..., ale to jsem mohla odpocivat...

misicka85
6. dub 2010

No já prvního těhu poslíky neměla vůbec žádné,takže mě to docela překvapilo 😀
S tím odpočinkem je to teď na prd no... malá se sice na chvilku zabaví,ale třeba teď odpoledne je protivná až hrůza,furt se po mě věší a nebo řve,děs!

nicole_1
6. dub 2010

Jeee holky já bych už chtěla taky rodit dřív, tak v tom 38.tt...je to čím dál horší, poslíky zatím nemám a u prvního těhu jsem je taky neměla, ale ted bych se nedivila kdyby zachvíli přišly, protože tohle těhu mám samý neduhy, nohy mě pořád bolí a žáha taky občas pálí, hlavně večer....a občas se mi vrací i nevolnosti, v noci spát nemůžu, je to vopruz, nosit navíc 15kg je fakt záhul...počítám týdny co mi zbývají a hlavně mě nic nebaví...

ewwusska
6. dub 2010

Ahoj. Já ještě poslíčky neměla a břicho mám pořád nahoře. Syna jsem rodila 42+0 a poslíčky až tak tři dny před porodem a to pravidelně po 20 minutách asi tři, čtyři hodiny. Já tentokrát nechci rodít po termínu. To čekání je hrozný a už teď se valím. Když du s malým odpoledne na prochajdu, tak to musí vypadat opravdu směšně, jak se za ním potácím 🙂 A nejlepší sou poznámky typu - Ty rodíš až za měsíc? A nemáš tam dvě? To bych rovnou vraždila 🙄 Kdy budete rodit? Nejste náhodou někde od Brna?

ewwusska
6. dub 2010

nicole 1 - když jdeš spát a pálí tě žáha tak si víc podlož hlavu. Mě nic jinýho nepomáhá.

nicole_1
6. dub 2010

Já jsem přímo z Brna a kde jsi rodila ewuska poprvé, že tě nechali tak přenášet...já teda fakt doufám, že budu rodit zase dřív..

ewwusska
7. dub 2010

Rodila jsem na obiňáku. Měla jsem to domluvený se známou, porodní asistentkou. Byla jsem tam i na přednášce. Asistentka ale musela na operaci a já už jinam nechtěla. To nechávají normálně do 42. týdne. Nakonec jsem ale byla moc ráda, že jsem rodila právě tam. Pokoje a celý oddělení šestinedělí teda hrůza, ale malýho druhej den museli dát do inkubátoru kvůli infekci, žloutence a novorozeneckým křečím a musím říct, že v péči o miminka Obilňák vede. Teď se tam chystám zase. A co ty, kde si rodila a jakej byl porod?

misicka85
7. dub 2010

Tak mě na tu žáhu nepomáhá vůbec nic. I kdybych spala v sedě tak je to furt stejný. Už radši jím jenom suché rohlíky a piju mlíko,to je snad jediné po čem mám klid. Hnus! U Adélky mě to taky trápilo ale ne tak moc,jen v noci a to mi stačila 1 tabletka Rennie a byl klid. Teď i kdybych snědla celou krabičku tak to nepomůže 😠
Taky bych ráda rodila kolem toho 38tt. Adélka je 40+2...

EWU - já když řeknu že rodím za měsíc tak na mě hledí jak kdybych přistála z Marsu. Prej si mysleli že jsem tak v 6m. No děkuju pěkně 😀

nicole_1
7. dub 2010

Já rodila v bohunicích, a spokojená tak půl na půl, ted půjdu na obilnák, kamoška tam dělá porod. aistentku, a doufám, že přenášet nebudu, beru léky na tlak a první porod mě kvůli němu vyvolávali o 11dní dřív, tak snad mě nenechají přenášet...

mahulena
7. dub 2010

Misi, ja s Justynkou dopadla tak, ze jsem proste treba 2 -3 dny vydrzela kvuli paleni zahy radsi vubec nejist, opravdu to jedine mi pomahalo, minimalne aspon velkou casti, a pak jsem se desive prezrala, protoze uz jsem mela hroznej hlad i chute, ale vedela jsem, ze ten den holt nebudu spat a ze to bude hrozny...:(
Zni to strasne, ale aspojn to nebylo kazdej den.
Kazdopadne mesic, 3t pred porodem to samo odeslo, asi jak kleslo bricho.
Nicole, rozumim ti..., do prcic, skoda, ze to nejde urychlit...
Tak se drzte

mahulena
7. dub 2010

Justynka je navic nachcipana, vubec nespi, jen chrci a kasle a rymuje, takze je to na opratku 😒

ewwusska
7. dub 2010

V Bohunicích je sice všechno nový, ale porodní boxy prý nemají svoji koupelnu a záchod. Na obilňáku sou porodní boxy dcela pidi, ale záchod a sprcha je jejich součástí. Nedokážu si představit, že bych po klystýru měla jít na společný toalety🙂
Budete si brát k porodu partnery? Mě ten můj poprvé tak rozčiloval, že bych se na něj nejradši vyflákla. Představte si - píchli mi oxytocin, já bolesti, že jsem myslela, že umřu a on se mě zeptal, jestli to bolí 🙄 Pak si otevřel moto noviny a četl si. A když přišla druhá doba porodní a já už asi po dvacáté tlačila a asistentka mi skákala po břiše, tak mi říkal "TLAČ". Asi jsem typ, kterej by u toho byl radši sám, jenže on se toho nevzdá.

misicka85
7. dub 2010

MAHU - no já dneska jím jenom ten suchý rohlík a zapíjím to mlíkem a zatím teda dobrý. Teď jenom jak dlouho to na téhle stravě vydržím že 😝

EWU - já u prvního porodu manžu neměla a to přesně z toho důvodu jak píšeš - mi by to lezlo na nervy.Mi tam vadila i ta PA jak se ptala jestli něco nepotřebuju,nechcu,jak se cítím a tak. Šíleně me to otravovalo.A představa že tam mám chlapa tak bych asi vyskočila od nervů z okna. Teď ho tam taky neberu,i kdyby chtěl,ale nemáme nikoho na hlídání,takže musí být s malou..

mahulena
7. dub 2010

Ja u porodu manzela mela a super, jinak bych snad neprezila. Byl vybornej. Ale nekteri jsou asi opravdu jako sloni v porcelanu, ono je to asi pekne tezky neco rict, nerict, udelat, neudelat..., ten muj je tichej, takze mi proste nevadil. Hrozne me jeho ticha pritomnost uklidnovala a jistila.

Misi, tak se drz, urcite bude brzo lip, ale je fakt, ze par dni i tydnu to muze byt:(, vydrz, nez ti klesne pupik.
Ja uz ho mam od vcera fakt u pipiny, klesnul pres noc, takze zaha dobry...tuk tuk.

nicole_1
7. dub 2010

Já partnera u porodu chci, byl velká opora i když mi vlastně nemohl nějak pomoct, naštěstí neměl blbý kecy, jen mlčel a fotil mě, a všude chodil se mnou a dával mi mokrou hadru na hlavu

mahulena
8. dub 2010

ahoj kocky, tak jak uzivate slunicka?
Vkladam dnesni 36tt brich: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mahulena/alb..., je tam jeste jedna zprima,

zde je pro srovnani 36tt brich s Justynkou: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mahulena/alb..., jsou tam 3 za sebou ze stejneho tydne.

Tak co na to rikate? To je material, co?... 😔 , uz je to nejak nad me sily a pripadam si jak vykrmeny prasatko pred porazkou 😝 🤐 😀

Kocky, jak jste dopadly na kontrolach? Misi, co zaha, Nicole, co nohy, je to aspon trochu lepsi?

samsa
8. dub 2010

Ahoj holky, nestíhám a dočítat je nad mé síly 😝
Mahu, kde máš ten obr břuch, takový jsem měla tak ve 23 tt, jak budu mít čas, tak tam hodím svůj před porodem a to mi všichni říkali, jak mám malé břicho. Oproti tobě jsem ho měla tak 3x větší 😝
Holky, vám to tak utíká, já se tak těším na vaše mimuška.
Papa běžím kojit.

mahulena
8. dub 2010

Samso, ahoj, to to leti, ty uz mas doma 2mes miminko..., ja se picnu.
Zily se ti opravdu uplne spravily na ty pipine? Ja uz mam cely narty jednu velkou srazeninu, dneska budu volat k Dr., vypada to priserne a kazdym dnem je to horsi, i kdyz to neboli, drzej to asi ty prasky...
Na fotku se budu moc tesit, dej ji sem!
A vyrostly vam prsa po porodu, pri kojeni? Ja se na to, na ty kojici zacatky, taaak netesim...

Jinak uz mame vyplnenej papir na jmena a zbyva mi dobalit jen voda, jidlo, manzelovy papuce a nejaka drogerie a muzem vyrazit.

samsa
8. dub 2010

Mahu, kuk na foto, pak to smáznu 🙂 Žíly jsou už ok, ale já to asi neměla tak hrozné, i když bolest teda děsná. Měla jsem to jen na pipině.
Prsa mi nevyrostly, neb i tak mám košíčky D, kdyby vyrostly, tak mě picne 😝

nicole_1
8. dub 2010

No Mahu já tam taky nevidím žádný břicho...jseš celá taková droboulinká
Já nemám nachystaný ale vůbec nic, pytle s oblečením po Tedíkovi jsou ve sklepě, musí se vyprat a vyžehlit, nic do porodnice nemám koupený, pořád si říkám, že času je dost a kdyžtak to udělají babičky...ale tak za 2týdny už budu muset všechno nachystat....

nicole_1
8. dub 2010

ted jsem se vrátila z vycházky a jsem totálně vyřízená, jako kdybych ušla tisíc mil, naštěstí dítě spí, tak můžu odpočívat....
na kontrolu jdu zítra tak dám vědět jak jsme dopadli 😉

mahulena
8. dub 2010

Nicole, koukej balit a prat a zehlit🙂)), ja uz to mam za 3 tydny, najednou kdyz si to clovek rekne, ze cca za 20 dni budu mit doma mimino, tak uz je cas.
Normalne jsem si sepsala ukoly a kazdej den neco delam..., jinak jsem totiz plonkovava.
Dnes jsem prebrala hracky, umeju je, plysaky nejak vyperu v prubehu tejdne, a zazimovala jsem zimni boty a kabat dala do cistirny.
Musim postupne, taky jsem total kaput, staci mi jit dopol na 3 hod ven s malou, pak obed, neco podelat, pak zase piskoviste nebo litat za malou, prat, zehlit, varit, furt za malou litat..., chytat, poponaset..., vecer umiram, takze musim pomalinku vsechno a rozfazovat, nebo neudelam nic.

Samso, vzdyt tvuj pupik je pidi!!!, ja se picnu.
Holky, vy jste prdly, ja a droboulinka... 😝 , to uz je davno hudba minulosti... 😝