V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

smardik
1. zář 2009

krista uvidíš, třeba se to nějak vyvrbí. Pro mě je důležité mít zajištěné hlídaní s lidma kde vím že je o něj postaráno a je v bezpečí, odvoz už není tak podstatný a zas tam nepotřebuju být do 5minut tak to nějak půjde, musí

krista
1. zář 2009

Ahojky 🙂

Jé holky to je blbý s těma telefonama 😖 já mám teda naštěstí paušál a tam jsem slyšela že tam Simkarta i s číslama se dá na pobočce obnovit. Nemáš Kačko taky paušál???

Mariap my jsme tohle období měli nedávno a docela jsem si ho užívala, protože přišla návštěva a malá místo řevu visela na mě a nehodlala se mě pustit 😀 už jí to teda přešlo, bylo to fakt chviličku, teď se zase před návštěvou chová tak jako by tu ani nebyl nikdo cizí, ale u toho bývám, nevím co se stane když odejdu 😅 na pár lidí je zvyklá, ale může se stát že se tu vyloupne někdo koho tak často nevidí a pak tu bude asi řev, ale těch "pár hodin" prostě budou muset spolu vydržet no... dneska jsem přemýšlela že napíšu takový plán jak to u nás přes den chodí od rána do uložení do postele, i přes noc, aby ten eventuelní hlídač věděl. Malá neni rozmachaná jen má některý svoje zvyky, který požaduje dodržovat a ten člověk by pak nevěděl proč se rozčiluje 😅

mariap
1. zář 2009

Krista, s tým plánom je to prima nápad. Myslím, že to potencionálnemu hlídačovi hodne pomože. Strata telefonu naozaj poteší, hlavne teda strata kontaktov. Ja si musím kúpiť nový telefón, pretože mi ho moj malý poklad zlikvidoval. Zatial je teda ešte funkčný, ale chýba mu zopár doležitých čudlíkov 😉 .
Krista a jak sa dnes cítiš?

krista
1. zář 2009

Mariap tak s novým telefonem jsme dvě, můj drahý pořád brečel že chce nový, tak jsem mu ho jednoho dne koupila za peníze co jsem od něj vyhrála v sázce (vsadili jsme se co čekáme, on tvrdil holku a já kluka 😀) takže peníze byly v rodině tak nebo tak 😀 no a mě týden na to malá zlikvidovala ten můj, totálně ho oslintala, já byla tak strašně naštvaná, byl starší, ale měla jsem ho ráda, tak jsem podědila ten manželův 😝 teď čekám až budu mít nárok na nějaký lepší na smlouvu, to by mělo být kolem vánoc, tak si chci koupit nějakej levnej, aby to mělo pár zákl. funkcí, foťák a to mi bude stačit 🙂

Já se cítím fajn, děkuju za optání, v noci mě trošku bolelo břicho, ale poslíčci vypadaji jinak, tohle nic nebylo 🙂
Co ty? 🙂

kacka79
1. zář 2009

Krista mám paušál u Vodafonu, tak pokud ho nenajdu do zítra do rána tak tam skočim... No koupila jsem si před 2 měs asi po 5 letech nový telefon, tak jsem zase prodělala kalhoty 😀

krista
1. zář 2009

Ježiš Kačko to mě fakt mrzí, ale ono to tak většinou bývá a tu starou šunku člověk neztratí no 😒 Já doufám, že ho teda ještě někde najdeš! A předpokládám že je nedostupný co? 😒

kacka79
1. zář 2009

Krista právě že zvoní!!! No to je fakt divný

krista
1. zář 2009

Kačko fakt jo? 😲 no to je fakt divný, kdyby ho někdo našel tak ho asi vypne nebo jestli zjistil že je tam paušál tak jestli z toho nevolá 🙄 nedá se to nějak přes Vodafone vystopovat? 😲 dokud zvoní tak si myslím že by to šlo!!!

devila
1. zář 2009

Ahoj holky,
kačko, s tím telefonem je mi to taky líto. Snad se ještě najdeTaky jsem si všimla, že řešíte hlídání při porodu. Já mám naštěstí rodiče kousek, takže budou hlídat oni. Mamka si dokonce domluvila v práci, že si po porodu vezme týden dovolenou a bude se nám starat o malou, aby si manžel nemusel brát paragraf, když budu v porodnici, takže to mám super. Víte, jak je to v současné době s vyplácením nemocenských,paragrafů, atd......a ještě k tomu, když manželův zaměstnavatel spadá pod sociálku v Praze. ☹

krista
1. zář 2009

Devilo můj manžel si určitě paragraf brát nebude, vyplácá si dovolenou, řešila jsem jak to je a přišel by o hodně peněz, nemůžeme si to v týhle situaci dovolit. Někdo mi teda říkal, že teď je 14tidenní placené volno pro tatínka, že by se to mělo platit úplně stejně jako kdyby v tý práci byl, snažíme se to zjistit přes jednu mzdovku u manžela v práci, ale ona sama vůbec nic neví, jen pořád někam volá a ještě to nezjistila, to už ji s tím otravujeme přes měsíc ne-li dva!

Já jsem si uvědomila že moje máma taky říkala, že bude mít teď nějakou dovču, ale na týden bych jí malou teda nesvěřila, bohužel... 😒 u nás v rodině se nedá nikomu v tomhle důvěřovat, mrzí mě to, ale je to tak, akorát ji rozmazlují, dovolují věci co doma nesmí a dávaji i jídlo co nesmí kvůli ekzému... no co dál k tomu říct 😖

Jinak se dneska loučím a přeju dobrou noc 🙂

kacka79
1. zář 2009

Ahojky holky,
tak telefon se s konečnou platností nenašel a musela jsem zablokovat SIMku a zítra si musim koupit nový 😝

Krista je škoda, že nemůžeš mamce malou svěřit, škoda že neakceptuje tvojí výchovu 🤐

krista
2. zář 2009

Kačko to je fakt blbý s tím telefonem 😖 a ty tohle číslo už nechceš? Protože vím, že se dá určitě obnovit, aspoň u O2 teda, abych nekecala 😉 jednou mi to už nabízeli a kamarád si nedávno obnovil číslo... ale zajímalo by mě jak je to s tím když tu SIMku má ještě někdo jiný? 😕 jestli ta přestane fungovat? My máme ve skříni nějaký starý mobily, tak kdyby si chtěla přechodně tak písni 😅 jsou to hrozný šunky, ale volat se z toho dá 😅

majatob
2. zář 2009

tady se taky nespi koukam 🙂 no aspon nejsu jedina 😀

mariap
2. zář 2009

Dobré ránko holky, tu sa teda ponocuje. My sme mali v noci nácviky s malým, takže som si tiež moc nepospala. My si tie zubiská musíme užiť a hlavne teda v noci. Našťastie je to bez horúčok 😉 .
Krista, je naozaj potom tak zlé, keď necháš malú u maminky? Je pravda, že naše babičky majú občas problém akceptovať moje zásady výchovy a konzumácie určitých jedál. Moc to ale riešiť nemusím, pretože vidíme velmi málo. Keby som Michálka nechala týždeň samého u nich na prázdninách, možno by som sa nestačila diviť.
Kacka, to je smola s mobilkem, clovek si vie predstavit určite lepši sposob ako utratiť peniažky (teda okrem mojho manžela....ten by si kupoval takéto hračky neustále),tak si vyber aspoň nejaký pekný, čo bude robiť radosť.

kacka79
2. zář 2009

Krista tak budu mít to samé číslo, ale ta původní SIM ka už nefunguje, aby na mě někdo nevolal. Telefon si koupím taky nějakou šlupku, páč se mi nechce znova vyhodit tolik peněz za nový tel... Stejně mi ho děti neustále někde hází...

No Vy jste ale noční můry... já včera chrupala snad už ve 22h 😀 Jsem teď večer vždycky tak unavená 😅

Jo a Krista, to je šílenýýý jak se Ti to už blíží 😉

krista
2. zář 2009

Majatob já jsem měla v noci zapnutý PC protože jsem tady něco stahovala, tak jsem si sem vždycky skočila když jsem nemohla spát, což bylo dost často 😝

Mariap bohužel, ale taky se často nevidíme, takže to tolik neřeším, teď mi máma docela často hlídala kvůli Dr., ale jinak bych ji malou nedala - jen tak abych si odpočinula, protože bych si akorát v hlavě promítala co dělaji špatně a pak bych to doma sama viděla, stačí že ji pouštěla na lodžii kde neni podlaha bosou lítat a já si tam teď nemůžu ani pověsit prádlo aby malá neřvala, víš jak mě tohle točí!

Kačko tak to je fajn, že aspoň to číslo zůstane, ale fakt škoda, no kdyby člověk věděl kde ho nechal co? 😒

Dneska jsem byla v porodnici sepsat ten předpříjem, byla to rychlovka, tak jsem ráda, že to mám nachystané, odpol. na 13h jdu na gyn. a pak bude mít MM asi sraz s likvidátorem, tak jsem zvědavá co nám poví nového, jen aby to už vyšlo, mě štve jak se to táhne, ještě se nic nevyřešilo, dneska jsme se byli podívat po bazarech a tak mi došlo, že budeme stejně muset koupit buďto něco hrozně sežranýho nebo někde nabouranýho nebo hoooodně starýho, ach jo ☹

krista
2. zář 2009

Ahoj, tady je dneska mrtvolno 😲
I na gyn. jsem dopadla dobře, rodit budu až tak za měsíc s tím nálezem 😝 monitor OK, prostě všechno fajn, příště mám kontrolu tak blbě, že nevím koho budu otravovat s hlídáním, snad to nějak dopadne nebo třeba porodím do tý doby 😔

krista
2. zář 2009

A tady neni nic novýho? 😲 😅

mariap
2. zář 2009

Ahoj Kristo, to je dobre, ze je mimi ok. Aký máš nález? Ja myslím, že na tom až tak nezáleží, že sa to može rozbehnúť docela rychlo aj bez nálezu 🙂 .

snezenka123
2. zář 2009

ahojky tak já se hlásím,naše malá má už 3 den horečky kolem 39 v noci 40,takže jsme dneska zašli k dr. a je to angína ☹ -má atb a snad jí bude lépe,chudince naší malé. Holky a teda dneska mě malý Pepíček tak nakopl,až jsem se lekla-normálka jako vetřelec-úplně boule-až jsem z toho nadskočila-byla jsem z toho úplně v šoku-smáli jsme se tomu s tchýní-byla zrovna u nás-jemné pohyby mám už přes 14 dní-ale tohle NAKOPNUÍ-to teda bylá NÁDHERA 🙂 A to jsem teprve 16+4 😉
Jinak dneska mi zase psala známá jestli už vyaszuji na nočník,a zase se cítím provinile,že nevysazuj...no četla jsem,že je nejlepší věk vysazovat kolem roku a půlže o to dříve se to naučí,ale nevím,no...dříve to tak nebylo,většinou kolem roku už děti plíny neměli..jsem z toho celá nesvá-mám to zkoušet? nebo počkat až bude vyzráleší?
V rubrice tady na MK jsem četla článek a tak byl jeden odkaz na test podle kterého se dá poznat,zda je dítě připraveno fyzicky a psychicky na učení na nočník-a podle toho testu naše malá ještě připravená není-ale zase na druhou starnu to by nebyli ani statní děti jejího věku a dříve takhle staré děti už chodili na nočník...
Tak nevím ☹

kacka79
2. zář 2009

Snezenka s tim nočníkem - už jsem to tady někomu psala, tak se omlouvám že se opakuju - my jsme začali ve 2 letech přesně a do týdne jsme byli bez plen i v noci. Připadá mi to v tom roce zbytečný stresy... ale to je jen můj názor 😵 Nenech se nikým znervoznět, mě se taky všichni ptali...

Krista jsem ráda že jsi OK, i když by bylo lepší kdyby to vypadalo trochu víc na porod 😝

Mariap já jsem si až teď všimla, že jsi 31tt, ty jooo to už je taky dobrý 😎

krista
2. zář 2009

Mariap nález skoro žádný 😀 CS 2-3, čili se otevírám co týden to 0,5 😅 Dr. taky říkal, že je to fajn, že to určitě potom přijde naráz, když jsem vtipkovala že rodím až v říjnu 😅
A jak ty se máš? Co ty tvoje bolístky? 😖

Sněženka ty horečky jsou hrozný, to jsme nikdy neměly, chudinka malá, ať je jí brzo lépe!!! 😔 S nočníkem - jak píše Kačka, už jsme to tady probíraly, my jsme chodly, vykakala se, vyčůrala, měla ze sebe radost... a najednou ze dne na den přestala 😖 já jí posazuju, ale ne nějak nuceně, vždycky ráno zkoušíme, aby si to zažila a nezapomněla na co to je, máme i redukci na záchod. Nijak to ale nehrotím 🙂

Dneska odpoledne jsme doufali, že se sejdeme s likvidátorem a velký kulový, odložilo se to zase na zítřek, to je takovej jouda, už mě to štve!!! Nemáte někdo zkušenost s vyplácením od ČPP, slyšela jsem že jsou s nima dost problémy 😠 už jsem se i naštvala a psala na ČPP za jak dlouho vyplácejí, taky jsem koukala že nabízí náhr. auta, ale ty ceny, to ať jdou do háje, nabourala nás jejich klientka! 😠

Jo jinak mě sem tam bolí podbřišek, od včera (co jsem začla brát ta homeopatika 😝) ale proti porodu pořád veeeeeeeeeeeeeeeeeeeelký prd 😝

Tak dobrou holky, asi se půjdeme zase natáhnout 😅 😀

devila
2. zář 2009

Ahoj holky,
Kristi, to je fajn, že je vše ok. Já taky neměla 4 dny před porodem nález a pak to šlo najednou hned.
Holky s tím nočníkem - taky jsem malou už zkoušela na nočník, ale od té doby co chodí, tak tam nechce, tak ji dávám na velký záchod na její malé prkénko. Někdy se vyčůrá i vykaká a někdy ne. Ptám se ji, jestli chce ee, ona se sebere a jde k záchodu, ale ne vždy se to povede, takže zatím taky žádný výrazný úspěch. Uvidíme.

kacka79
2. zář 2009

Krista s těma pojišťovnama mám taky špatnou zkušenost, je potřeba je neustále uhánět a volat tam a otravovat, jinak jsou hrozně laksní... A co se týče CS - to se ti to tam poomaloučku připravuje 😀

krista
2. zář 2009

Kačko my máme třeba Kooperativu a tam jsem takový problémy neměla ☹ kamarádku taky nedávno někdo naboural, v úterý bourali a ve čtvrtek měli prachy 😲 ale na tu ČPP jsem právě slyšela dost stížnosti 😖 jinak co se týče vyplácení jiných pojistek, tak tam je to taky takový vlažný, to máme zase jiný zkušenosti s MM pojistkou co má v práci, ale to je na dlouhý vyprávění, hlavně že my musíme všechno zaplatit na splatnost, jinak chodí upomínky nebo vám zruší smlouvu, ale jakmile má někdo platit vám tak na to maji času dost, mě to všechno štve tuplem teď!!!!

Jo CS se připravuje hodně pomaloučku, tímhle stylem budu rodit na Vánoce 😀

Devilo a ty jsi měla ty 4 dny před porodem jaký nález? 🙂

Nebo i ostatní vzpomenete si jaký jste měli CS třeba v jakým týdnu? Já to u Kristý mám v průkajdě a i sepsaný, tak si vzpomenu, tam jsem byla daleko dál!!! 🙂 Zítra jsem vlastně 38+0 a 38+4 se dle těch papíru narodila 🙂

mariap
2. zář 2009

Krista, ja sa mám celkom dobre, teda vrámci možností. Dneska som teda príšerne unavená, pretože sme mali v noci manévre s malým. Vonku sme celkom dlho trénovali chodenie, totálne som ho unavila, ale seba tiež. Pánev strašne bolí a v noci mám fakt problém sa otočiť na posteli. Jedna známa ma ukludnila, že po porode sa to spraví, akonáhle sa všetko dostane na svoje povodné miesto. Najradšej by som to mala už za sebou, ale to asi vacšina z nás 😉 .

Sneženko, tie horúčky si vobec neviem predstaviť (ťuk ťuk Ťuk). Zatial som nič tak extrémneho nezažila. Prajem skoré uzdravenie, snáď antibiotiká brzo zaberú. Na nočník som malého skúšala dávať asi od 11 mesiaca. Zo začiatku sa tam aj pekne vycikal, ale bobek tam urobiť odmietol a mal z toho zácpu chudáčik. Neviem z akého dovodu sa mi potom šprajcol a teraz na tam nechce sedieť ani za svet. Nehrotím to, nemá zmysel, aby mal ešte z nočníka nočné mory. Ale tiež som si vypočula od mojej mamy a aj od tchýně, že už by mal dávno sedávať a robiť potrebu do nočníčku. Úspešne na to prdím a počkám až bude sám chcieť.
Kacko, ja uz by som si tam želala tú 40 😀 😖 .

Kristo, že by sa mimi začalo pýtať na svet? Moc ti prajem, aby ste všetko zvládli zosynchronizovať a zladiť ( s porodom, hlídaním aj autom), samozrejme ak možno tak bez stresov.
Dnes sa teším do postele ako malé decko, len dúfam, že zaspím okamžite a nie až po niekolkých hodinách (ako to už býva zvykom v posledných dňoch).

Všetkým tehulinkám aj čerstvým viacnásobným mamičkám prajem dobrú a kludnú noc.

kacka79
2. zář 2009

Krista já byla extrém - já měla v 37tt na kontrole CS 4 a doktor mi řekl že už se příště neuvidíme a za 3 dny vykouknul 😎

mariap
3. zář 2009

Dobré ránko,
s hodnotením CS si myslím, že je to hodne individuálne a kyždý doktor si to robí po svojom. Viem o jednej holčine, čo bola mesiac otvorená na 4 cm a ešte ju nechali prenášať. Možné je úplne všetko. Ja som mala naposledy na kontrole CS3, ale absolutne neviem, čo mám od toho čakať. S malým je to teraz fyzicky hodne náročné, ale postarať sa o neho musím (a rada) a doma sedieť stále tiež nemožeme.
Inak dnes v noci som rodila na gynekologickom kresle a bola pri tom aj moja dr. (samozrejme v sne), už mi to tehu začína liesť pekne na mozog. A bol to Jakub 😀 , pred nejakým časom som pre zmenu porodila dvojčiatka, ale dve malinkaté holčičky, boli jak panenky 😀 . To som zvedavá čo sa nám nakoniec vyklube.

krista
3. zář 2009

Ahojky 🙂

No je pravda - k tomu CS, že kamarádka měla strašně dlouho CS 7 a ne ne a se hnout dát 😅

Mariap jéé já jsem fakt zvědavá co čekáte 😅 😀 a těhotenství by si popsala jak, kromě teda těch obtíží co máš 😖 probíhá to jinak nebo stejně jako u Míši? 🙂

Kačko tak to doktor dobře otypoval, ta moje typla houby (teď už mám jinýho Dr.) 4.3. mi řekla, že musím okamžitě do porodky, že porodím, to už jsem měla ty hodně bolestivý posly a tak jsem tam přijela, koukali na mě jak z jara, no trapas samozřejmě a narodila se až 8.3. 🙄

Mariap to je super jak trénujete chození, naše malá byla lenoch, začla až těsně před 14timěs. a rozchodit ji trvalo taky dlouho, protože já nemám nervy na její vzteky venku kdy si chce hladit každýho psa, sebrat každej odpad, skákat po auta apod., teď už se naučila, že dá i ruku, ale jsou dny kdy s ní člověk nehne!

Jo jinak bolesti mám jen velmi slabý občas, opravdu hooooooooooooooodně slabý a chvilkový, nic co by se mě nějak drželo, začínám si myslet že to dělají fakt ta homeopatika 😲

smardik
3. zář 2009

holky já byla v úterý u dr. a CS 0, už jsem byla 40týden tak mi dr. říká že se na porod nic nepřipravuje a že ještě nebude ale že už mě předá do porodnice at o mě ví a domluvím se tam, tam jsem byla ve středu a zas CS 0, dr. mi říká že asi budu přenášet, že na porod to vůbec není a at přijdu v pondělí že se určitě uvidíme a v sobotu 12:05 se malej narodil. jen dr. teda trošku nechápapa protože jsem ji pak měla u porodu

já zas sedím u sourozeneckých kočárků 😠 , dala jsem si inzerát tak uvidíme. nějaký potřebujem ale ty ceny