V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
20. zář 2009

Jé, já to říkala, vrátím se po víkendu a bude miminko. Kristo, veliká gratulace 😵 , Lukášek je nádhernej a koukám, že porod byl přece jen rychlejší než s malou. Tak ať se vám daří a brzo za náma přijď popovídat detaily.
Sněženko, chuděrka malá, sand už to bude ok.
Kačko, letos je komárů, že? Ale kupodivu na malou moc nejdou. Tak ať se filípkovi uleví a neudrbe se. Komáři hnusní.
Holky, malá mě zase za ten víkend tak vyprudila, že jsem dostala strach, že ty dvě děti nezvládnu. protože nelinka když se rozjede, tak to stojí za to 😔 Navíc u všeho jsou diskuse, nechce se obléct, nechce jíst, nechce ven, musím ji přemlouvat, nervy mě tečou, v noci zase špatně spí, na dnešek jsem s ní ponocovala od půl jedné do 3, jsem ko, nemohla jsem ji večer ani uspat. Když si vzpomenu, že jako miminko řvala večer třeba 2 hodiny v kuse, tak fakt nevím, jak je budu uspávat. Jestli to druhé nebude klidnější, tak se zblázním. Tak na mě nějak ta depka dneska padla.

michaela1984
20. zář 2009

Ahoj holky můžu se přidat?

mariap
20. zář 2009

Ahoj holky,

Sneženko vy si teda užívate ☹ , už je aspoň trošku malej lepšie? Zákony schválnosti fungujú dokonale aj u malých detí.....najhoršie je, keď sa toho zíde naraz viacej.

Kačko, komáry sú príšerný, používame skoro celé leto protikomáritko do el. zásuvky, inak by sme to asi neprežili 😉. Ja im moc teda nechutím, ale Miško by bol asi flakatý od hlavy až k pate.

Michaela, jasne, že sa možeš pridať. Vitaj do klubu 😀.

kacka79
20. zář 2009

Michaela zdravíme a vítáme tě mezi náma bláznama, kteří čekají druhé mimi celkem brzy po tom prvním 😀

Samsa to je asi jen nějaké prudící období, no my si teď užíváme klidu, Fíla celkem poslouchá a dělá co se po něm chce, ale to ho vždycky pochválím a za týden začne vyvádět... je to jako na houpačce. Taky si někdy říkám, jak zvládnu zkoordinovat 2 děti... no bude to boj, ale zároveň bude doma teda pěkně veselo 😅

Mariap my měli ten odpuzovač do zásuvky taky a přesto ho tak hrozně poštípali... no dneska jsem prolezla celý byt, 2 jsem zabila, snad bude líp...

snezenka123
20. zář 2009

michaelo jasně,vítej mezi námi 🙂
kačko,chudák Fíla,ty komáři jsou děs,my bydlíme u 3 rybníků.takže jich taky máme doma hodně,ale v ložnici nám dobře funguje biolit do zásuvky,tak je malá zatím ok
mairo,co bříško? snad už tě tolik nezlobí

devila
20. zář 2009

Ahoj Michaelo,
vítej tady. Vidím, že jsi z Karviné. A máš doma Sofinku. My čekáme holčičku (teda zatím to tvrdí dr.) a taky bychom chtěli Sofii. 🙂 A bydlíme kousek, v Havířově 🙂

kacka79
20. zář 2009

Holky nějak koukám na termíny, a v únoru to tady bude celkem drama, co???? Jsem zvědavá, v jakém pořadí to bude, Samsa a snezenka - máme skoro stejný termín 😵

garfieldmail1
20. zář 2009

kacka : no já myslím, že tu bude pěkně veselo už od ledna 😀 Tady budem jedna přes druhou zkuhrat nad poslama atd.... nebo ne? Kéž by!!! 😎 A co to Tvoje svědění? Už dobrý? Nám taky většinou raid nebo biolit do zásuvky zabere, ale jsou dny, kdy ne a vždycky si vyberou za oběť Lukáška 😖 No ale tolik štípanců najednou, to naštěstí teda neměl! Taky bych hned nasadila kapky a Fenistil gel 😉

snezenka : teda Stázinka má ale smůlu ☹ No doufám, že při přísné dietě bude brzy ve formě 😵 😵 😵 Pak bych ji hodně šetřila a cpala vitamínkama, ať se její imunita dá brzy dohromady! 😉 Držím palce, ať už pak máte klid a malá bude zdravá jako rybička 🙂

ahoj Michaelo 🙂 Tak se nám přece trošku rozepiš, ne? 🙂 Jaké máš teď těhu, stejné jako minule nebo velká změna? Zdá se, že mimi se Ti taky nechce ukázat... 😠 Takových je nás víc, takže to tu je docela napínavé od jednoho utz ke druhému.... 😎 😀

kacka79
21. zář 2009

Garfield no bude to veselý - ten leden - únor 😀 Svědění už dobrý, možná to bylo i po nějakym jídle 😅

mariap
21. zář 2009

Dobré ránko holky,

tak ja som zase totálne hotová po noci. Už si vravím, že to predsa nemožu byť tak dlho, každú noc u nás zuby. Dnes bol rev opakovaný a hodne vytrvalý, mám pocit, že to dnes do večera nevydržím. Zvláštne je, že sa vačšinou budí v rovnaký čas (až na dnešnú noc). Až bude tatko vyvádzať aj keď sa narodí druhé mimi, tak to asi fakt nevydržím. Som sa aspoň vypísala ☹ .
Prajem krásny deň bez nemocí a alergických reakcií 😵 .

kacka79
21. zář 2009

Mariap, drž se, je to hrozný když se člověk nevyspí 😖 No teď jsi myslim s porodem na řadě Ty, že jo?? U nás byly ty zuby vždycky v takových intervalech, třeba týden ho to bolelo, pak zase 2 týdny klid.. snad to brzy přejde, kolik už máte zoubků venku??

Jinak krásný začátek týdne všem 🙂 V našem okolí jsou teď všichni nemocný, tak doufám, že se udržíme v kondici 😅

mariap
21. zář 2009

Kacko, nám to trvá už tretí týždeň. Občas sa stane, že je lepšia noc, ale vačšinou teda moc nespíme. Zatial máme vonku 8 zubov. Už dlhšiu dobu má nateklé trojky, ale aj stoličky, tak som zvedavá, čo sa prereže skorej.
S porodom som asi na rade fakt ja 🙂 , tak budem dúfať, že bude tiež tak rýchly ako mali Zdenka a Kristy. Len ma dnes ráno prepadla depresia z toho, že to nebudem zvládať. Že je to možno príliš skoro k malému ďalšie mimi. On je totižto fakt náročný na údržbu 😒 . Ale to je asi normálne, že to na človeka padne, keď je moc unavený. Zvládli to iné maminky, tak to musím zvládnuť aj ja. Hlavne, aby boli deti zdravé, to je ten najvačší dar....mať krásne, zdravé a šíkovné deti. Čo by za to niektorý ludia dali.

mariap
21. zář 2009

Tak vidím, že všetky si užívate krásne babie leto a tu je trochu mŕtvo 🙂 .

plechajda
21. zář 2009

Ahoj holky,

u nas probiha stehovani do vetsiho takze neni moc casu a inet nam zavedou snad v patek....ted jsem u nasich vyjimecne 🙂

Koukam jak tu neni spisovatelka krista tak je sotva stranka za den 😀

jinak pridavam se k postipanym ditkum 😠 kdyz spime na baracku tak to je des bes teda, v pze prakticky po komarovi pes nestekne, ale par noci mimo centrum a Mates vypada jak kdyz ma nestovice...nastesti si to teda aspon nedrbe...uz aby prituhlo, voni jim ty kridylka zatuhnou 😠 😎

plechajda
21. zář 2009

Devil ja teda koukam jaky ma Sabinka pekny miry.... muzu jen tise zavidet, ta nase kostricka vazi snad uz 4m porad 9kg 😠 😠 a to ho rvu pribinakama, krupicnou kasi a ani deko navrch....jen prokadeny pliny 😅 😠

plechajda
21. zář 2009

Jinak jsem si dneska rano posmakla na ty cukrovy mnamce 😝 a pro jistotou jsem to pak zajedla 4 kolackama, co kdyby mi je zatrhli ze jo 😀 😀

garfieldmail1
21. zář 2009

mariap : když je Michálek takhle malý, to víš, že to budeš mít asi náročnější, než když už má dítě kolem 3 let a je samostatnější. Ale zvládneš to, to je jasné 😎 , to ti jen teď po těch náročných nocích trošku kleslo sebevědomí, ale jsi ženská a ta zmákne všechno, páč musí, že jo 😅
Bohužel Ti neporadím ohledně zoubků, já jsem u Lukáška tohle naštěstí nezažila, plakal snad jen u prvních stoliček, jen jednu noc. Však já si to vyberu teď 😝
Jak jsi na tom vlastně s pomocí kromě tatínka třeba od babiček, tetiček nebo kamarádek? Hlavně se nestyď někoho o pomoc požádat, aby alespoň povozili mimi nebo vzali staršího ven nebo nejlépe oba 😅 Raději se domluv už teď, aby všichni věděli, že s jejich pomocí počítáš a že je prostě budeš potřebovat 😉

garfieldmail1
21. zář 2009

plechajda, stěhování Ti teda nezávidím, ale pak to budeš mít fajn, pěkně v novém a jen otevřeš dveře, jsi venku. To s dvěma dětma o to víc oceníš 😉 Tak ať jste rychle zabydlení a už si to užíváte! 😵
Máš na mysli glukotest? Ten mne čeká taky myslím v 26tt, tak teď čekáš na výsledky nebo tě ta mňamka glukoza teprve čeká? 😝 😀

plechajda
21. zář 2009

🙂 nene vypila jsem si ji poctive dneska rano, ale nejak mam pocit ze mi to i chutnalo stejne jako s prvnim 🙂 jen ten dojezd pachuti na jazyku je fakt sila 😝 😀 ve ctvrtek mam poradnu tak se zeptam kdy budou vysledky, dneska jsem na to nejak zapomela 😉

plechajda
21. zář 2009

jinak ono to stehovani jde, doted byly 2 maly mistnosti a kuchyn, ale tech kraaaaamu 😠 nicmene pomahaji vsichni a docela vehementne takze to jde myslim dost od ruky 😉

mariap
21. zář 2009

Konečne to tu trošku ožilo 😀 .
Garfield, my sme sa s manželom pred rokom a pol presťahovali z Brna do Berouna, takže som dokonale odstrihnutá od babičiek, kamarátiek a známych. Nemám tu vobec nikoho kto by mi pohlídal ani malého pri porode. Takže to bude veselé. Najbližšia babička je 280 km, takže s nejakou pomocou nemožem počítať. Nejako to musíme zvládnuť.

plechajda
21. zář 2009

mariap tak to nezavidim, my jsme taky "mimo" ale porad to k nam maji rodice tak do hodky autem, takze se to da.....v novym bydleni taky jeste nikoho nezname, ale snad se to podda...je to novy satelit a vsude se to hemzi kocarkama a batolatkama 🙂 tak se snad s nekym do kupy dame....

holky jdu na superstary, dva dny bez Tv a mam normalne abstak 😀

devila
21. zář 2009

Plechajdo,
malá je pěkná kyselina. Musím ji krotit, ta by jedla od rána do večera. 🙂 Před ní si člověk nemůže nic vzít. A já blbá si říkám, že jsem ji naučila poprosit, když něco chce. Teď pořád chodí a prosí - no a nedej takovému andílkovi 😀 Takže s manželem večeříme pravidelně až po tom, co malá usne, takže po osmé hodině. Zdravé že? 😀. Ale snažíme se ji když už tak dávat třeba zdravé věci jako grahamové chlebíčky, ovoce,....Ale kazí nám to babička, ta by pochopitelně malou cpala pořád jen sladkým a hlavně by ji cpala pořád. Sotva malá dojí jednu věc, tak už by ji dala zase něco dalšího, tak jsme na ni zlí. My s manželem nejsme hubení, takže malá už tak bude mít dispozice po nás. Babička je pak naštvaná, že ji neustále komandujeme a zakazujeme dávat malé sladké pořád dokola.

kacka79
21. zář 2009

Tak se hlásím do klubu jedlíků, u nás chutná všem - a Fíla fakt jí skoro všechno, a taky by nejradši futroval od rána do večera... a sladkosti teda musíme taky hodně omezovat... ale zase na druhou stranu jí hodně ovoce a zeleniny, tak jsem celkem v klidu 😉

snezenka123
21. zář 2009

ahojky holky,tak se hlásím,malá už je zdá se ok,tak snad to bude už jen lepší! 😉

včera večer i dneska v poledne a večer usnula malá bez mojí přítomnosti,mám z toho obrovskou radost,protože jsem s ní musela být vždy v ložnici,jinak neusla,histerka moje malinká 😵 kdyby to tak šlo dál,tak by to bylo príma,myslím kvůli malému až se narodí. pořád přemýšlím,kdy mám dát malou spinkat do pokojíčku...plánuji to kolem vánoc,tk cca měsíc před tím,než se malý narodí,ten pak bude v ložnici s nám,mám z toho strach,jak to zvládne,manža říká,že by jsme ji mohli začít učit usílat v pokojíčku v poledne,aby si začala zvykat na spaní v pokojíčku,ale nevím no,aby v tom pak neměla zmatek,že večer bude spát s námi v ložnici a v poledne bude spinkat v pokojíku...jak to máte vy?

A jak to budete holky dělat až budete v porodnici?

Bavila jsem se o tom s tchýní,že doufám,že malou pustí do porodnice(nebudu mít nadstandard)a na dveřích píšou(na odd.6.nedělí)že děti do 6 let věku na odd.nesmí(z důvodu zanesení možných asi dětských nemocí)
a tchýně mi řekla,no to tam malá ale za tebou nepříjde(ne vůli těm nemocím)ale prý kvůli tomu,aby nebyla rozrušená ona a já z toho,že by mě viděla a pak by musela domů,že by plakala a nepochopila by to,že by ode mě musela pryč...ale já si nedovedu představit,že bych jí týden neviděla( i s malou jsme byli kvůi žloutence týden v porodce a je veliká pravděpodobnost,že i druhé bude mít novor.žloutenku... ☹ )
Tak nevím,ale myslím si,že kdyby věděla,že mě každé odpoledne uvidí,tak by se na mě těšila a kdyby plakala,tak jen chvilkua,el pak by snad přestala a mohla by se těšit na druhý den...

mairap,to je mi líto,že se nevyspíš,chápu tě,musí to být těžké,určitě se děsíš každé noci,co?
Neboj se,zvládneš to,nic netrvá věčně,a až malému zoubky vyrostou,tak bude klid a vyspíte se.
Nemusíš se cítit provinile,za pocity bezmocnosti a strachu,že druhé díto nezvládneš...já to mám občas taky,když ted byla malá nemocná a v noci plakala a histerčila a kopala nohama a odstrkovala nás,tak mi to taky bylo líto a říkala jsem si,že to bude teda náročné,až budou dvě...ale to přejde,neboj se,určitě se najdou chvíle,kdy toho budeme mít až nad hlavu a budeme na pokraji sil,jak těch fyzických i duševních,ale naše dětičky nám to vynahradí milionkrát,protože není nic krásnějšího a cenějšího než zdravé a spokojené děťátko 😵 přesně jak píšeš

Kačko,jojo,termíny máme téměř stejné,jsem zvědavá,v jakém pořadí nakonec porodíme 🙂

plechajdo,tak se stěhováním tě chápu,my jsme se stěhovali loni,z bytu do baráčku,když bylo malé 2 měsíce,dodneška na to vzpomínám,a ne teda v úplně dobrém 😒

malý Pepíček se docela rozkopal,teda nejsou to zatím silné kopance,ale přes bříško už jsou rukou cítit,je to nádhera 🙂 i manža už malého cítil a byl z toho úplně naměkko 😵

devila
21. zář 2009

Snezenko,
já jsem taky mamce říkala, že musí každý den přivést malou sebou. Já si taky neumím představit, že bych ji týden neviděla. Na oddělení ji asi nepustí, ale alespoň za ní půjdu na chvíli na chodbu. Taky si myslím, že když budou odcházet, tak popláče jen chviličku a bude zase ok. Ale bude ráda, že mě vidí a já ji taky.

kacka79
21. zář 2009

Snezenka, u nás to bude tak, že Fíla bude u mojí mamky - bydlí od nás 17 km, takže tu bude autem do 15 min když jí zavoláme. Rodit budu v Podolí v Praze, kde s návštěvama není problém, já tam teď byla za kamarádkou s Fílou a v pohodě, nikdo se nad tím nepozastavil... takže snad v pohodě. My plánujeme že bude mamča s Fílou docházet obden, s Fíkem jsem byla v porodce 8 dní, porod nic moc tak mě dávali dohromady 😀

Jinak s tím spánkem - Fíla spí cca od 10 měs u sebe v postýlce a už jsme na tom tak, když mu řeknu, že si může po obědě lehnout u mě v pelechu, tak je rád, ale ví, kde je jeho postýlka a večer tam teda chodí už sám a ani by ho nenapadlo spát jinde.. Je to určitě výhoda, protože když bude mimi v noci plakat, Fík se nevzbudí - dětský pokoj je na úplně druhé straně bytu než ložnice.. no snad to nějak zvládneme 😵

michaela1984
21. zář 2009

Ahoj holky, tak já mám pohodové těhotenství tak jako to první ani to nevnímám že jsem těhotná 😀 Moc si přeji druhou holčičku ale necháme to osudu když tak bude třetí.

Devila taky jsem z Havířova ale ted už asi rok bydlíme na Lučině u žermanické přehrady na střídačku v zahraničí.
Jinak jsem velice aktivní maminka, pracuju neustále někde cestuju a tím pádem se mnou i moje Sofi je to zlato ted tochu nachlazená ale jinak moc hodné dítko. Chodí spát o půl deváte vstává v o půl desáté a to od narození tak doufám že i druhý mimís bude stejný 😀

michaela1984
21. zář 2009

Devila všimla jsem si že taky preferuješ jméno na S 😀 Já mám v plánu ted Stelu pak ještě Saru a možná i toho kluka ale tam vůbec netuším 😀

devila
21. zář 2009

Michaelo,
teda ty musíš být pěkný živel, když jsi tak aktivní. 🙂 Já zase pro změnu neustále studuju. Teď jsem v květnu ukončila Bc. studium a pokračuji na Mgr. Sabinka je zase naopak strašně živá a někdy i pěkně vzteklá, ale jinak strašně šikovná.
Jména na S nijak neupřednostňuji, ale tyhle se nám zrovna líbí. Pro kluka jsme chtěli Alex nebo já Adriana. Ale to si ještě musíme doma probrat - to bude těžké 😀 Má to být sice holčička, ale nikdy nevíš, co tě překvapí že? 😀