V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

maruska39
14. led 2010

mě se taky malej budil na Um co 3 hodiny přesně na minutu! a to protože jsem ho musela první týdny tak budit měla jsem to příkazem byl malinký tak aby nabral,no jenže on nabral až moc a zůstalo mu to do 6m co 3 hodiny pak jsem to utla a řekla si že hlad prostě nemá (navíc v 6m vážil přes 8kg)a dala jen čaj,no a čaj nám zůstal v noci nepije mlíko ale čaj si dá někdy vůbec a někdy se na něj probudí i 3x 😝 no nevadí mi to vstanu,dojdu do pokoje on se napije a v minutě spí dál tak se to dá 🙂

maruska39
14. led 2010

a teď má 180 ml sunaru na noc a stačí mu to až do rána,žádná kaše nic on to nechce vypije mlíčko a usne v minutě 😵

devila
14. led 2010

marusko - tak to naše malá má nanoc 300 ml sunaru a spí až do rána 😀

maruska39
14. led 2010

no devil on je nebo spíše vypadá jako pořízek,ale nějak extra mi nejí 😅 já všude čtu jak pijou děti v jeho věku nejméně 250ml a Sabinka teda 300 ml to je něco no 😅
a gratuluji moc a moc k 18 měsícům,krásnému roku a půl 😵 😵

devila
14. led 2010

jeee marusko děkujeme a my dodatečně také přejeme Dominičkovi. Omlouvám se, že jsme nepopřáli 12.1. ☹

No Sabinka baští hodně, myslím, že bude mít na konci ledna na kontrole přes 13 kg 😖. To nás asi dr. zastřelí 😀
Jinak ti povím, že Sofinka si v porodnici ode mě vycucala klíďo i 100 ml 😀 Pak taky spala jak špalek šest hodin 😀 Sestřičky z novorozeného se pěkně divily 😀

kacka79
14. led 2010

Jéé holky - kojení, to je věda.. to je jasný.

Krista já byla taky celý noci vzhůru, malej pořád na prsu a vyřvat jsem ho teda nenechávala.. no jak jsem psala, vydržela jsem necelých 7 měs s vypětím sil, pak jsme přešli na UM. Já vím, že mě asi spousta lidí odsoudí, ale pro mě to bylo vysvobození, já už jsem fakt nemohla fungovat 😔 Mě taky spousta kamarádek radilo, ať hlavně kojim, ale když se jim děti budili na kojení 1-2 x za noc, tak to prostě nedokázaly pochopit 😅

Jinak Fíla spí od 10 měs celou noc, ale od dvou let se zase budí kolem 5h ráno na čůrání, tak stejně musim 1 x vstát... ale to je pohodička 😵

plechajda
14. led 2010

Dobry vecer 🙂

Tak u nas zatim takto:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

🙂

Jinak kojeni jsem mela stejny jak devil, do 4m plne, ale pak po nem prestal nabirat, takze pomalu presun na Sunar a v 6m samo doslo, takze od pul roku plne na sunaru....tak jsem zvedava jak to bude ted,obavam se, ze moje mliko neni tak tucny, takze to dopadne asi podobne....

tak a jdu na hladovce co mi tu porvava tak zas pa 😉

devila
14. led 2010

Plechaj - krásná fotečka 🙂 Malý je hodný, že pusinkuje sestřičku. Anežka se mi zdá horzně veliká 🙂 Kolik že měla jak se narodila? Ale přitom já mám asi ještě větší 😀

kacka79
14. led 2010

Plechajda, to je ale něžný 😵

nicole_11
14. led 2010

Ahoj holky...tak s kojením jsem si užila taky své, Tedík byl strašnej lenoch a nechtěl pít, takže jsem ze začátku kojila 45min. a někdy byl přicuclej i hodinu, fakt děs, chtěla jsem s tim seknout, ale kamarádka mě psychicky podporovala, asi do 3m se v noci budil po 4-5h a přes den jsem kojila po 2-4h,ale od těch 3m přišel zlom a začal se v noci budit po 3h, po 2h, a tak po půlroce i po tí 1h, fakt šílený a do toho mě tchýně po řád stresovala a nutila abych mu dala UM, ale přibíral pořád stejně a Dr. nic neříkal, že by mu to nestačilo, ale asi měsíc do mě tchýně hustila at mu dám UM a já se jí marně to snažila vysvětlit, že mám dost mléka a není hladový, 2x jsem vyměkla a dala mu ho, ale on ho naštěstí nechtěl, postupem času se to začlo zlepšovat a kojila jsem v noci po 3-4h, ale to měl už 10m, a v roce jsem to utla a od té doby spí krásně, u druhého dítěte chci být důslednější a jakmile začne na mě zkoušet častější kojení, tak mu prso nedám, tak jak to udělala švagrová, malá se jí budí 2x za noc a najednou se začla budit po 2h a ona ji prso nedala pokaždé, asi týden řvala a ted zase spí krásně, prostě je to jen zvyk a zkouší co vydržíme

nicole_11
14. led 2010

no holky jak jsem vám psala o té autonehodě, tak nejhorší na tom je, že teta pořádně neví co se stalo, snacha sní nemluví, a policajti můžou podat informaci jen manželce neee matce, což je úplně debilní zákon, by mě zajímalo kdo to vymýšlel 😠 , manželka je prostě víc než matka 😠 takže ona se nic nedozví a možná ani nebude vědět kdy bude pohřeb, protože to všechno zařizuje manželka...no fakt hrůza

garfieldmail1
14. led 2010

Ahojte 🙂 Teda holky jak to stíháte tolik psát, jsem to jen prolítla 😅 Bohužel jsem teda zjistila, že místo aby u kristy byly nějaké změny k lepšímu, tak přibyly další starosti ☹
S tím kojením, to si musí podle mne každá máma rozhodnout, zda kojit nebo ne, myslím, že ani partner do toho nemůže nutit. Nikdo neví líp, jak je to pro tu maminku náročné, navíc krista se musí starat ještě o jedno malé dítě 😕 I bez toho nočního vstávání má co dělat, teda... 😒

Jednou, jak se mi Luky osypal a já s ním valila k dr, tak mi dr ukázala, že když se napne kůže (roztáhne prsty, kde je vyrážka) a ta vyrážka jakoby mizí, tak se obvykle jedná o alergii. Dostali jsme kapky a nasadili dietu a bylo to za pár dní v pohodě 😉 Po čem se osypal, netuším, ale někdy to může být prostě kombinací různých jídel...

ren, ať je to o víkendu, držím palce!!!!!!!!! 😵

smardik, my máme podobný termín, no ale představa, že mám doma 14měsíční dítě... 😕
To teda klobouk dolů, co to zvládáte s dvěma dětma s takhle malým věkovým rozdílem!!!!!!! 😉

garfieldmail1
14. led 2010

jo, plechajdo, krásné děti 🙂 Totéž platí i pro děti od kristy 😉
Tak jak jsem si neuměla představit, že budu mít dítě - Lukáška, teď si vůbec neumím představit, že budu mít děti dvě!!! 😅
A hlavně nechápu, že s největší pravděpodobností do dvou týdnů rodím, dr mne nenechá kvůli asi opět velkému miminku přenášet. Nějak mám pocit, že se mne to vůbec netýká 😀
Každý mi přeje rychlý porod a tak, já se porodu nebojím, nebála jsem se ani u Lukyho (spíš řeším, aby mu nebylo po mne smutno 😅 ), a především ať z toho vyjdem obě ve zdraví, to jediné je pro mne důležité 😉 😵

plechajda
14. led 2010

Devil 3,4 skoro a 50cm takova klasika ne ? 🙂 me porad prijde jak kralik 😅

Nicol tak ja kojim 45min - 1h ted a mala saje jak diva....s malym jsem mela to sami, takze ja jsem tak nejak zvykla, neprijde mi to nenormalni 🙂 kor kdyz jsou takhle maly, doufam ze az zesili tak trosku prida do tempa, ale podle toho jak saje ted, si to tempo nedovedu predstavit 🙂 😀 😀

No ted doufam usla, tak to jdu zalomit a necham si zdat aspon o 3h spanku v kuse 😉

tak dobrou s kobrou

garfieldmail1
14. led 2010

Luky taky nejmíň první měsíc sál 45 minut, pak se to rychle zkracovalo a snad po 3.měsíci už byl za 7 minut po jídle 😉

plechajda
14. led 2010

tak to ja se nebala ze by bylo Matyskovi smutno, on na nas nejak neni fixovanej.....jemu staci ze si s nim nekdo hraje a jde s nim ven 🙂
Taky jsem si nedovedla predstavit 2 deti a nejak mam pocit ze mi to jeste nedoslo, jak prisla rychle na svet tak jsem to asi jeste porad nepobrala 😎 😵

plechajda
14. led 2010

Garfi no uz aby to bylo 🙂 je fakt ze na Matyska je ta hodina kojeni dlouha, coz chapu, ale moc s tim asi neudelam 😨

smardik
15. led 2010

dobré ranko, u nás se od 5 straší nějak se Tomáškovi dneska nechtělo spát

koukám že jste včera probírali kojení, náš Tomášek je vyjímka protože dokud jsem kojila spal krásně-od 2do5měsíc spal celou noc nebo se vzbudil ve 4 ráno, nakojila jsem a spal do půl deváté ale v 5měsících se odstavil (nechtěl prso, nechtěl odstříkané z flašky) a spaní se totál pokazilo a byl vzhůru i 8x. Ted poslední týden už mi asi 3x spal celou noc a jinak se budí tak 1x za noc na mlíko, je sice velký ale je pro mě rychlejší mu udělat mlíčko a on si ho vypije a otočí na druhý bok než ho nechat vyřvávat apod. (v září jsme byli na svatební cestě a Tom byl týden u mých rodičů a stejně se na mlíko budil, když mu ho nedám řve 3hodiny a pak třeba usne ale za hodinu zas a když mu ho dám vypije a do 5minut spí takže u nás se jede v mlíčku pořád) a nějak mi to nevadí, jednou za noc vstát není problém a stejně chodím na WC 🙂 a mlíko je udělané šup šup

garf já si to taky zatím moc nedokážu představit jak to budu zvládat, malý je takové moje malé miminko, zatím chodí za ručičky, je na plínáčkách, je mličkounek, mamánek 🙂 ale nějak se to zvládne. Horší je že to vypadá že budu s dětma sama protože mezi mnou a manžou to stojí už nějakou dobu za houby a je to čím dál horší (z mé strany, nějak nemám chut snažit se mezi námi něco spravovat, vůbec se netěším na to až dojde z práce, na víkend. Dobře je mi ted to je v práci)

maruska39
15. led 2010

Dobré ranko,tak dítko mi usíná,já posnídám a můžu se vrhnout na úklid uff se mi nechce ale musím no 😝
Tak teda včera večer jsem usoudila,že mám opravdu nějaké akční dítě protože to se nedá nevšimnout si a opravdu ho cítím,žádné kopanečky to né,ale bublinky a šimrání a je to fakt krása 😵 😵 😵 Jsem už skoro zapomněla jaké to je nádherné 😵 Už se těším až mě poprvé i pořádně kopne 😅
Kristo tak jak jste dopadli? jsem netrpělivá 😉
Devil vůbec se neomlouvej to já jen že jsem si vzpomněla že jsou naše děti o 2 dny a že slavíte takové krásné výročí maličké 😉
plechajdo fotečka nádherná jsem s toho na měkko,toto je krása fakt mě to dostalo 😎
a ke kojení už fakt nemám víc co říct 🙂

maruska39
15. led 2010

smardi teda,ale 14 měsíční rozdíl to je něco 😅 Neboj malý se brzy rozchodí mě začal Domi až ve 14,5 měsících a teď běhá jak o život 😉
mrzí mě že prožíváte krizi,držím moc palečky a´t se to brzy urovná a ty nezůstaneš s dětmi sama,určitě bude líp až porodíš 😉

maruska39
15. led 2010

jůů ty jsi z Karviné?

devila
15. led 2010

Dobré ráno holky,
tak se vám musím pochlubit, že dneska byla úžasná noc. Sofinka usla v 18 hodin, vzbudila se ve 23:30, běhěm 10 minut se najedla a spala dál. Pak vstala ve 02:30 a v 5:30 😀 No a už zase spinká. No a Sabinka i při tom nachlazení spinkala celou noc až do 7:00. Takže paráda 😀

Smardi - to je mi taky moc líto, snad se to urovná a opravdu nezůstaneš sama!!! Držím palečky !!!

Jinka s tím anším kojením jak jsem psala - malá je najezená běhěm 10 -15 minut 😀, takže unás si nemůžu stěžovat.

maruska39
15. led 2010

devil nádhera 😵 😵 😵 Snad si moje děti vezmou z tvých příklad - v červenci 😉

mahulena
15. led 2010

ahoj kocky,
devil, to je super🙂, mala je sikulka.

Holky, furt premejslim nad tim sourozeneckym kocarem, nebude nam treba na monokocarek stacit jen skate?, v necelym roce a trictvrte veku Justynky? (asi na to bude mala, co? a na nejakej vetsi vylet to nebude...)
A kdyz jste poridily sourozeneckej, tak jste prodaly monokocar?
Taky furt premejslim, jestli to nezvladnem s monokocarem v kombinaci s Babybjornem nebo satkem.
Co myslite?

maruska39
15. led 2010

mahu to jsme dvě,ten skate se dá jen připnout na kočárek?na každý?

mahulena
15. led 2010

kazdy skate neni kompatibilni s kazdym kocarkem, ale najdes si to na netu nebo poradej v obchode. Me jde o nejlevnejsi variantu, se priznam, ale na druhou stranu nechci bejt prikovana jen k Benesovu a radiusu pul kilometru...:(, mam hodne aktivni zivotni styl a nerada bych ho menila. Navic rodit budu na jaro, leto, cas idealni k vyletum..., ja furt nevim. Vim, ze by byl asi sourozeneckej lepsi, ale ty prachy...

plechajda
15. led 2010

Ahoj holky 🙂

Tak ke kocarku:
My mame teda powertwina, ale asi ho na jare zas prodam dal....malej je chodec, kocar uz ted mame vlastne jen na spani a v lete uz mu beztak budou 2 roky a to uz ho tam nedostanu vubec...kdyz jdem na vylet tak mala bude v normos kocare a jinak mame krosnu, stou jsme chodili uz ted v lete....takze jsem zvedava jestli ho vubec zajedem 😅

smardik to je mi lito s tvym mm, me ten muj teda tedka taky pekne vytaci, ale to je takova ta klasika....ja mam teda pocit ze, vzdycky kdyz se u nas narodi maly mimo tak je chvili chaos nez se to ustali a tudiz i sem tam nejaky dohadovani, jestli to mate stejne tak preju hodne pevny nervy az se narodi druhy mimco...ale byt se dvema detma sama je verim na palici....ovsem nekdy situace potrebuje vyresit i timto zpusobem...nicmene drzim palce at to hlavne ty zvladnes...

budi se mi savec....uz to jsou 4h 😉

maruska39
15. led 2010

mahu já jednám stejně,hlavně kvůli prachům a co nejlevnější variantu jestli vůbec něco protože přece jen 2 roky bude mít malý a bude léto to bude běhat,případně odrážedlo,ale co když bude chtít se vozit?? hm no u mě sourozenecký mi přijde zbytečně vyhozené prachy,ale něco by to chtělo 😒

ren82
15. led 2010

Ahojky,
jen hlásím, že jsem stále doma a celá 😒 Gruntuju, ať malou trošku proberu k životu a začne se drát na svět. Včera jsem si dala i horkou sprchu a ono nic. Spařená jsem byla jak prase 😅

Mahu, sousedka si bude kupovat ke kočárku ten skate. Já si myslím, že sourozenecký kočár není potřeba.

mahulena
15. led 2010

Reni, ahoj, tak ze by dneska?
Reni, diky za nazor ke kocaru / skate. Jeste mam tak dva mesice to rozseknout. Btw - Plechy, za kolik ho das? a vejde se do vytahu v panelaku?
Mam strach bejt bez kocaru, ale mam strach ho koupit a litovat investice, kterou zhodnotim treba jen malo...:(

Krasnej den, jdu se venovat maly, uz jsem tu dlouho, pa