V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

smardik
8. srp 2009

jasovky věřím že oba budou zdraví a budou nám jen dělat radost 🙂, my trošku doufali v holčičku protože doma už chlapečka máme ale nevadí 🙂 hlavní zdravíčko

krista
8. srp 2009

To je hezký holky, že to máte po někom z rodiny, u nás není moc z čeho vybírat 😅 teda nechci nikoho urazit 😉 Tchán se jmenuje Martin jako manžel a to manžel rovnou nechtěl, můj táta se jmenoval (už nežije) Petr a po sobě pojmenoval i mého nevl. bratra se kterým se nestýkám a ten má také Petra - to už by bylo moc. Maminky jsou Marie a Jaroslava a tahle jména nás neoslovila pro holčičku 🙂

smardik
8. srp 2009

kristi já chci toho Honzíka po dědovi protože on nám v březnu umřel ale byl to můj miláček, člověk který mi byl hodně blízký, za kým jsem mohla kdykoli přijít a on mě objal, mohla jsem se v klidu vybrečet a on člověka vyslechl a nekrizitoval, neradil jen tu prostě byl aby osušil slzy, pohladil slovem. prostě to bylo moje zlatíčko a moje láska a vím že by byl moc rád kdyby byl malý po něm a je to to nejmenší co pro něj můžu za to jaký byl udělat 🙂, svým způsobem bude v malém žít dál 🙂, děda vždycky říkal že my patříme k sobě, on byl Jan a já Jana tak nám vždycky říkal Jan a Janka. strašně mi chybí ☹ ☹

garfieldmail1
8. srp 2009

smardik : to je mi líto ☹ Však on tam dědeček nahoře na vás dál všechny dohlíží 😉

Přítel by zase chtěl Václava (nějak mi nevěří, že čekáme přece holčičku 😎 ) Václav je můj bratr a byl i můj tatínek a dědeček. Druhý brácha, když čekal loni miminko, tak chtěl tohle jméno pro syna, ale narodila se Sofinka 🙂 Tak mu to nechám, třeba příště bude mít kluka.

Jo, chata je super, zvlášť když hlavní atrakcí tam jsou babi s dědou, kteří se malému maximálně věnují, myslím, že přítel si to tam taky užívá 😎 , zvlášť když tam sám prožil dětství, tak se teď jistě tetelí v tom, jak jeho syn je tam také tak šťastný 😀 A já jim to ráda dopřeju i častěji 😵
krista, určitě by jsi se nenudila, je jistě spousta věcí, co by jsi si ráda v klidu pořešila bez malé Kristýnky nebo si prostě jen dala nohy na stůl 😉 Ty dva dny utečou jak nic 😅

jasovky
9. srp 2009

Krista: no to teda nemás fakt moc z čoho vyberat, ale budem uprimná, keby malo byt po mojom, tak to asi Janko neni...Som záspatnca toho, ze mená v rodine sa nemajú opakovat, ved to tolko iných krásnych mien 😉 Ale ked to urobí tatinkovi radost a Sašku som vybrala ja, tak to bude fér...ved je to pekné meno-Janko, Janík, Jany,,,
Smardík: To je krásne, aký pekný vztah si mala s dedkom, určite by bol stastný, ked mal pravnuka Janka...

kacici
9. srp 2009

Holky tak uz je to trosicku lepsi - Terezka si postupne na malou zvyka,ale nerikam,ze ji treba pri kojeni nemam za zady 😀
Pridala jsem nejake fotecky,Naty je vazne uplne jina nez Terezka - uplny opak Terezky.Spinka skoro cely den,po nakojeni ji nic nechybi,to s Terezkou jsme zkouseli fakt desne,furt plakala a plakala 😔
Vazne bych rekla,ze o Natalce skoro nevime,za to o Terezce az az 😀 - neustale ji hladi,ale takovym tim fackovacim zpusobem,ze na ni hrabne a rekne taaaak 😅 .No pripominame,ze musi trosicku jinak,ale nechavame ji,aby nam pomahala,takze obcas masticka na zadecek pristane Natalce na obliceji apod.Pak si vezme panenku a dva aji do lehatka a krade me neustale nekde pleny a prikryva tim miminka 😀 😀 😀
Obcas ji dava pusinky,ale takovy ty detsky neohrabany,je to strasne roztomile 😵
Holky,ale teda chvalim je obe - spinkaji krasne,Naty kojim jednou,dvakrat za noc a Terezka vstava az v 8.00,to jsme neznali pred mesicem 😕

kacici
9. srp 2009

Jinak oblecky me teda moooc mrzi 😒 ,56 sla uz uplne bokem,ani jednou na sobe a 62 taky zacina uz byt mala.Mame doma obrika,no vsak kolik toho sni a vykaka 😀 😀 😀 ,mam prsa uplne ........,strasne trpim pri prvnim prisati asi minutu,pak uz to jde. Mam trhlinky a ragady jako u Terezky ☹
Jinak jsme byla dneska poprve s holkama uplne sama a zvladla jsem to. Teda byl to trosku mazec,z hriste jsme museli pomalu tikat jaky rev spustila mala jaky mela hlad a tim ze kojim pres kloboucky a nemuzu si dovolit kojit venku,kdyz nemam hlidani pro Terezku(by me nekam zdrhla),tak to bylo neco.Doma zase Terezka uz kricela ham,ham,ja jeste nic uvareneho a sklenicky dosly 😅 Takze nejdriv dostala Naty,Terezka dostala DVD a ja ji vypravela co se tam deje,takze zapomnela na ham.Pak jsem dala spat Naty,do toho varila obed,pak nakrmila Terku a sebe a potom ji na nocniku cetla.Vycerpavajici,ale jeste to slo 😀 😀 😀

krista
10. srp 2009

Ahojky 🙂

Kacici jsem strašně ráda že Natálka je tak hodná a u Terezky to bude každým dnem jen lepší a lepší 😵 😵 😵 strašně ti to přeju a jsi fakt šikovná jak to zvládáš 😵 Ragády a trhlinky to mám ještě v živé paměti, počítám že mě to zase nemine, to taky člověk neví co je to za bolest dokud nezažije ☹

Já teď vůbec nic nestíhám, malá nám přestává v noci pořádně spát a stejně tak přes den, schrupne si slabou hodinu dopoledne a pak nazdar, nevím jestli jí rostou další zuby, někdy bych chtěla zažít že vyroste zub bez několikatýdenního vřískotu ve dne i v noci a nebo na to jen všechno svádíme? Já už fakt nevím 😝

Tak doufám, že jste měly hezké víkendy 😵

Jo Kacici všechno nejlepší Terince dneska k těm dvěma ročkům, je to velká holka - velká ségra 😵

kacka79
10. srp 2009

Kacici jsi šikulka největší!!!!!!!!!!!! Jsem moc ráda, že se Terezka srovnala.. uvidíš, bude to čím dál lepší 😵 Posíláme Terezce velikou pusinku k dnešním narozeninám! Dva roky, to byl pro mě takový veliký zlom 😉

Krista a kolik už máte zoubků? U nás byl největší jekot když rostly špičáky a poslední stoličky, právě ve dvou letech nám dorostly konečně všechny a od té doby je klid. U nás nepomáhalo mazání, ani kousání, prostě se musel vydržet ten řev, když už bylo nejhůř, dávali jsme nurofen sirup - ze zoufalství. Ty špičáky nám rostly měsíc - tak asi si u míš představit, jak to u nás vypadalo. Dítě řvalo, máma na nervy, táta pryč... 😔 Hodně síl\y a ať už je to lepší co nejdřív!!

krista
10. srp 2009

Ahojky Kacko, Kristý má jen 8 zubů, čili nás čeká ještě 12 prořvaných zubů 😅 myslím že nám nestihnou dorůst do dvou let ☹ první jí vyrostly až v 9,5měs. a opravdu nebyl zub, aby jsme o něm nevěděli tímto způsobem - že nespala a plakala ve dne v noci, prostě takovej nervák no 😖 Taky bohužel nepomáhá nic, jen vydržet, zkoušeli jsme sirup Sedalia, Calgel, Mundisalgel, Chamomillu Vulgaris, i ten Nurofen sirup a ona je snad vůči všemu "imunní" a právě ty nejhorší zuby ještě přijdou, zatím má jen jedničky a dvojky 😒 u nás je možná nejhorší to, že je vždycky pauza dlouhá a pak jí narostou 4 zuby naráz 😠 nevím jestli by to bylo lepší kdyby to rostlo postupně? Možná ne, těžko tohle odhadovat 🙂

Už se ale těším až porodím, protože jsme domluvený, že pak k ní bude v noci lítat manžel 😝 🙂

A jak jste si užili víkend? 🙂 Nevolnosti už jsou definitivně pryč? 🙂 Já jsem si na vás co trpíte včera vzpomněla, hrozně mě bolel žaludek, mívám to teď odpoledne docela často 😖

smardik
10. srp 2009

kaceci malá je krásná a je super že si už na ni Terezka zvykne, oni si určitě brzy zvykne úplně a bude to velká ségra 🙂, já jsem zvědavá jak bude reagovat Tomášek, manže mě včera hladil po bříško a Tom se na nás jen díval a usmíval se jako by věděl kdo tam je a pak tam jen tak položil ručičku a smál se 🙂

chroustinka
10. srp 2009

omlouvám se že vám sem lezu ale mám menší dotázek na zkušené maminky 🙂 - kdy nejpozději po zjištění těhu je dobré jít ke gynekologovi? před 4 dny jsem měla //, volala jsem doktorce a ta mě objednala až na 2. září - připadá mi to trošku pozdě, to už bych byla na konci 8 týdne ???

smardik
10. srp 2009

chroustinka ideál 7nebo 8týden at už jde vidět srdíčko

chroustinka
10. srp 2009

takze driv fakt ne? a jak poznam kdyby bylo tehu mimodelozni? nepredpokladam to nebot jsem neprosla zadnyma zanetama ani srustama nebo necim podobnym, ale prece jenom bych mela radsi klid kdyby se na me doktorka koukla, popripade se clovek doktora taky rad zepta, obzvlast, kdyz je to poprve 🙂

smardik
10. srp 2009

chrousti dřív můžeš ale co vím tak to asi moc dobrý nápad není, ještě třeba není vidět srdíčko a podle dr. by mělo a zbytečně tě to bude stresovat, chodí častěji na krev aby zjistili hladinu HCP a celkově se tím že šli tak brzo jen stresuj. kdyby to bylo mimoděložní tak máš problémy - třeba krvácení, velké bolesti břicha. ale jestli tě to uklidní tak tak zavolej a zkus se přeobjednat na dřív

chroustinka
10. srp 2009

prave ze driv ma plno, nejdriv rikala desateho, nakonec jsem to ukecala na druheho zari. Ja jsem jinak v klidu, nekrvacim, bricho me boli trosku min nez pri menses a hlavne me strasne natekly prsa a dost boli, ale to se da prezit. No nic, pockam do toho zari a dneska bych to mohla konecne rict manzelovi.

krista
10. srp 2009

Smardik hezká nová fotečka 🙂

Chroustinka já myslím, že Dr. tě objednala dobře, budeš aspoň už mít jistotu jestli se miminko správně vyvíjí, srdíčko taky určitě bude vidět i kdyby miminko bylo mladší než se předpokládá 🙂 Mimoděložní či zamkl. těhotenství se ve většině případů na těle projeví, takže bych si nedělala zbytečné obavy pokud půjde vše bez problémů 🙂 Příznaky které popisuješ jsou naprosto normální, bříško bolí protože se roztahuje děloha 🙂

chroustinka
10. srp 2009

děkuju vám za vaše odpovědi 🙂 počkám, nechtěla jsem po tom telefonu panikařit, přecejenom doktrorka je to už před důchodem, takže takových čerstých těhulí měla tisíce 🙂 akorát jsem myslela že kdybych tam sla treba do konce týdne tak bych se poptala na různé věci co mě napadly, protože nerada študuju různé věci z knížek, radši se zeptám

smardik
10. srp 2009

chroust příznaky co popiješ jsou fakt normální 🙂, vydrž do toho 2

kristi dík, chtěla jsem novější ale mám s Tomem strašně málo fotek, ho fotím hodně ale nás dva nikdo moc nefotí

krista
10. srp 2009

Chroustinka tak se radši zeptej tady 😀
Já ti naprosto rozumím, v prvním těhu jsem chtěla taky k Dr. hned, nejlépe hned jak jsem to zjistila, když mě pak objednala až za měsíc, tak jsem byla akorát naštvaná, že se ani nedozvím kdyby bylo něco špatně, prostě měsíc nejistoty, pak jsem začla špinit, takže jsem naklusala k Dr. okamžitě, poslala mě do nemocnice, kde mi udělali UTZ a na něm nebylo nic pořádnýho vidět, dopadlo to tak, že jsem chodila na UTZ, krev, moč co dva dny a bylo to 50/50 víc se přikláněli Dr. k zamlklému těhotenství. Ty stresy bych nikomu nepřála zažít, sice jsem za to nemohla, že jsem šla k Dr. tak brzo když jsem špinila, ale už prostě vím, že jít k Dr. brzo se nevyplácí, většinou opravdu takhle brzo neni nic vidět, max. zvětšená sliznice a to může být jak přicházející MS, tak těhu (aspoň mi to tak kdysi řekli 😉).

U druhého těhu jsem zase k Dr. nespěchala vůbec 😅 šla bych tam nejradši až někdy v 9tt, ale dostala jsem vynadáno od jiné Dr., že tam okamžitě musím (protože mi píchla nebezpečnou injekci) tak jsem tam naklusala, byla jsem 4tt+6 a na UTZ samozřejmě bylo prd, takže opět poučená, že těhu může, ale taky nemusí být v pořádku. Co z toho tenkrát ta Dr. měla - to nevím, já jsem se naštěstí po předešlé zkušenosti už nestresovala 😉

krista
10. srp 2009

Smardik nás bohužel taky nikdo moc nefotí, hodně fotek máme na samospoušť a pak se často musím nuceně připomínat a to už se na těch fotkách necítím ani moc dobře, prostě lepší jsou momentky než ustrojená fotka, kde manželovi vrazím foťák do ruky (ještě mu to nastavím, aby nás nevyfotil rozmazaně) a foť 😖

garfieldmail1
10. srp 2009

smardik : to je klasika, malý je na fotkách taky furt, stejně tak s tatínkem, ale spolu těch fotek máme taky málo, kolikrát si udělám společnou fotku aspoň díky samospoušti, jinak by to vypadalo, že jsem s ním snad ani na mateřské nebyla 😠

chroustinka : zdá se to hrozně nekonečné, to známe 🙂 , ale neboj, takhle netrpělivá teď už budeš furt, od poradny do poradny 😀 😉 Držím palce 😵

krista : tak Lukymu rostly zuby postupně a kromě prvních stoliček, kdy plakal jednu noc, jsme o tom ani nevěděli. Druhé stoličky už byly v pohodě. To si to určitě vyberem u druhého 😨

Z kacici mám radost a závidím, už se tááák těším, až budu mít společnou fotku s oběma dětma!!! 😵

Za chvíli valim do poradny, už se nemůžu dočkat 🙂 , ještě načůrat do zkumavky 😖 Teď to ještě jde, ale pamatuju si, jak jsem to nesnášela minule, jak už jsem měla to obrovské břicho, dolů člověk vůbec neviděl... 😠 😀

samsa
10. srp 2009

Ahoj holky 🙂
Kacici, jste šikulky, parádně zvládáte. Musí to být ale hukot.
Garfi, teda, budu nakukovat, jestli už víte pohlaví. Jsem strašně zvědavá, ale tipuju holčičku 😉
Kristi, my o zubech nevěděli, první vyrostl v 5. měsících a poslední někdy před druhým rokem, ale fakt uřvaná byla stejně ať rostly nebo ne.
Chroustinko, gratuluju k těhu. Já byla u všech těhotenství u mudr. až v 8. tt, o jedno jsem přišla 😔 . aspoň budeš mít jistotu, že je srdíčko. Ono to láká, viď? Mimoděložní bys asi poznala, jsou u toho dost velké křečivité bolesti, špinění nebo krvácení, pokud bys něco z toho měla, tak bys stejně k mudr. naklusat musela. Ale je to hodně nepravděpodobné, takže si užívej, těhulko a vydrž.
Holky, co mám dělat, aby ty moje žárlivá prdelka měla sourozence ráda? Já fakt se začínám bát co bude. Ona je dost chytrá už teď, ale mimi úplně ignoruje a dělá naschvály. Třeba se chce pořád nosit. Má 11 kg, vím, že to není moc, ale moc bych ji tahat neměla vzhledem k tomu potratu. Tak jí vysvětluju, že v bříšku je miminko a kdyby ji maminka tahala, tak by miminko bylo nemocné, a že to nemůžeme. Stejně mi dělá naschvály, na procházce nechce jít a když jí řeknu, kdo je v bříšku u maminky, tak řekne, že nikdo a že mimi nechce. Už teď, já to nechápu, přece nemůže vědět, co ji čeká. Nebo ví? Je pravda, že chytrá je jak 100 opic a že úžasně abstraktně uvažuje, třeba opravdu ví, že už nebude sama a nebude mít samá privilegia. Fakt se snažím jí říkat, že si bude se sourozencem hrát, že mi bude pomáhat ho koupat a přebalovat, že budeme jezdit na procházky a efekt 0, furt mele, že mimi nechce.

krista
10. srp 2009

Garfield to je paráda, že jste o zubech nevěděli! 🙂 Možná já na to jen ten řev svádím, já to fakt s jistotou říct nemůžu 😅 ale mám pocit, že prostě v období růstu zubů je to horší, i ty noci hlavně 😲 Držím moc palečky na dnešní poradu, pak podej info 🙂

Samsa jéé to vám taky zoubky rostly brzo! 🙂 Teda proti nám, jinak je to asi tak normál, když říkají kolem toho půl roku 🙂 Já jsem dokonce včera někde četla, že čím dýl ty zuby začnou růst tím je to právě pro to dítě horší, že už má nějak tvrdý dásně či co... nevím no, třeba na tom něco bude, ale spíš je to opět individuální jako všechno ostatní 😉
Moc mě mrzí jak to malá bere... co jí třeba říct, že v bříšku je miminko, co kdyby ho zkusila pohladit, dát mu pusinku, že ti miminko říkalo, že se na ní těší jak bude mít velkou ségru která ho bude všechno učit, ukazovat mu... nevím přesně co poradit, chtělo by to nějak jí přeorientovat z té pozice ohrožené do pozice kde se bude cítit jako že se to vlastně točí kolem ní, protože ona bude ta velká ségra co bude mamince pomáhat, představovat ml. sourozence ostatním, ochraňovat apod. pak bych jí tady (co jsem četla a už jsem to sem tuším i psala) ukazovala fotečky když byla ona maličká a z UTZ a říkala, že takhle teď vypadá miminko a že ona byla kdysi taky taková... ale jen pokud bude chtít, prý se do toho nemaji děti hlavně nutit, tak tomu kdyžtak dejte čas. I když chápu, že tě to asi stresuje, jak to potom bude... 😔 a nemáte třeba nějakou kamarádku co by měla miminko? Třeba by pomohlo občas se setkat, třeba si ani ona sama neumí to miminko moc dobře představit a tak se bojí neznámého.

garfieldmail1
10. srp 2009

samsa : to věřím, že ti to je asi líto, ale jak píše Krista, zatím bych o mimi třeba tolik nemluvila. Když chce nosit, tak jí třeba řekni, že tě bolí ruce a nohy, že nemůžeš. Možná, že už teď cítí, že kvůli mimi už teď přichází o něco, co bylo dosud bez problémů..... Nebo vem větší panenku a společně ji můžete přebalovat jako miminko a "mazat", krmit atd. Já raději Lukymu zatím neříkám, že si bude s miminkem hrát, to přecejen přijde až později, to mu říkám, že až mimi vyroste, tak potom.... A taky mu říkám, že byl u mně v bříšku než se narodil atd, jak píše Krista. 😉 Nečekej, že se bude na mimi vyloženě těšit, hlavně ať není tak proti miminku 😅

Já jsem se Lukyho už ptala, jestli chce, aby mimi byl kluk nebo holka a on, že kluk. No dnes tedy paní doktorka říkala, že to vidí na holčičku 🙂 , ale že je pořád brzy říkat to s jistotou. Já stejně tuším, že to bude holka 😎 A tak dnes říkám Lukymu, který si stále myslí, že i tatínek má v bříšku miminko 😅 , že budeme mít asi holčičku a Luky se na nás podíval a prý : "Oba dva?" 😀 😀 😀
Jinak taky nemůžu říct, že se Luky zrovna těší, spíše to bere jako informaci a nějak to zatím neřeší... 🙂 Ale asi by chtěl teda víc toho kluka 😅 , protože jsem se ho taky dnes ptala, jak se bude ta naše holčička jmenovat a on na to : "Kluk." Tak budem muset rychle nějaké jméno vymyslet my 😠 😀
Jinak teď budu týden čekat na výsledky z triple testu, tak snad to bude OK.

Už jsem moc zvědavá na pohlaví ostatních, co to ještě ani netušíte 😉

kacka79
10. srp 2009

Ahojky 🙂

kristi mě už je úplně OK, jen večer jsem hrozně unavená a musim ležet, ale to je asi normálka, když celý den lítám kolem Fíly a manžela 😀 😀

Garfield - já jdu zítra na velký UTZ a ty testy na vývojové vady, tak mi držte palce - v Podolí to teď dělají, že se výsledky dozvím hned, jdu v 8h na krev pak v 11h na UTZ a ve 12 budou výsledky 🙂
Taky jsem zvědavá, jestli se mimi ukáže, uý to nemůžu vydržet!!!!!!

krista
10. srp 2009

Garfield tak jsem strašně zvědavá jestli se ta holčička potvrdí a držím palečky na ty triply 🙂
Malej je sladkej 😵 Naše Kristý teda občas dává i taťkovi pusinky na břiško a hladí ho, tak si asi taky myslí, že těhotný jsme oba 😀 no my máme asi tu výhodu, že malá to opravdu tolik nevnímá 🙂

Kacko to je paráda, že to budeš vědět hned! 🙂 Tak zítra na tebe budu určitě myslet 🙂

Já jdu příští týden na první monitor ke svému gyn., tak jsem tam na to zvědavá 😲 🙂 a zítra si musím zavolat na ÚP protože mi žádná výzva jak mi slibovali nepřišla do 8 dní 😠 mě štvou, budu lítat jako blbec abych zrušila pitomej rodičák!

Já jsem teda nejvíc unavená teď přes den, ani dýchat už moc nemůžu, malej se tam všude roztahuje 😝 no už jen pár týdnů 🙂

samsa
10. srp 2009

Garfi, tak budete mít asi páreček, to je krása. Já si myslím, že my budeme mít druhou pipku, ale neli by raději brášku. No, co jsme zplodili, to bude 😀
Kačko, tak na zítřek držím pěsti, ať se mimi ukáže v celé kráse a hlavně ať to dobře dopadne. 🙂
Holky, asi máte pravdu, nebudu to teď řešit, nechám ji zase chvilku v klidu. Jak reaguje na malé mimi? No koukne, řekne, že je to malinké miminko a nezájem. Ona děti miluje, ale ty větší. Jí by se hodila nějaká sestřička tak o 2-3 roky starší a byla by spokojená. Se stejně starými dětmi si moc hrát nechce, protože ony většinou hůř mluví a to ji nebaví, protože jim nerozumí.

krista
10. srp 2009

Samsa tak to se jí nedivím 😀 To baví málokteré dítě hrát si s někým kdo ho ještě moc nevnímá a často to ty děti nemůžou pochopit, že nejsou všechny na stejný úrovni 🙂 neboj, s většujícím se bříškem bude Neli starší a určitě i rozumnější, nějaká klasická žárlivost proběhne určitě u všech... třeba právě proto jaký z toho máš strach to u vás pak půjde bez problémů, moc bych ti to přála!!

No já se střídám u PC s manželem, tak se pro dnešek loučím, mám úplně krvavý oči, strašně mě štípou, jako kdybych tu seděla celý den 😅

plechajda
10. srp 2009

Dobry vecer 🙂

teda vy tady solite ty pohlavi jedno za druhym 😉 u nas to pripada v uvahu jedine az 18.na tom velkym utz, ale mm porad nechce 😠

dneska hlasim 10 zub a to dalsi stolicka dole...skoda ze ty trojky zatim nejsou 😀