V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mariap
6. říj 2009

Ahoj holky, mam chvilinku času kým doveze manžel tchýni so švagrovou. Práve som uložila malého do postielky, tak stihnem ešte pár riadkov napísať. Miško má od včera rána horúčky, budú to buď zuby, alebo šiesta nemoc, uvidíme. Ale rozhodne si to s ním doma "užívam". Celé dva dni sa po mne sápal a chcel nosiť. Dnes som bola v poradni a dr. mi robila ultrazvuk. Tak som sa dozvedela, že mimčo má už teraz 2,8 kg (ale pravdepodobne má viacej podla odhadu doktorky, lebo sa jej špatne meralo). Samozrejme, že pohlavie zostáva tajomstvo. Dr. to trošku hodila aj na nekvalitný prístroj v ordinácii, no výsledok je taký, že si musíme počkať až sa náš stydlínek narodí 😒 . Z čoho som samozrejme celá odviazaná 🙄 .
Všetkým prajem veľa síl, poslušné detičky (aj tie v brušku) a pekný zbytok večera.

krista
6. říj 2009

Mariap koukám, že už ti svítí 36tt, to mám radost, drž se 😵
Ta šestá nemoc byla hrozná, horečky měla Kristý strašně dlouho 😖 koukám, že to je pech, že těm dětem musí něco být když ani nám neni nejlíp, u nás to bylo fakt perfektní když jsem měla porodní bolesti a Kristý vřískala a vřískala a teploty měla 😅 Mrzí mě, že nevíte pořád pohlaví, když jste si to tak přáli, ale na druhou stranu už to nemáte za tak dlouho, už brzo se to pohlaví dovíte 😵 dá nám někdo sem vědět až porodíš??? Mohla by si zaúkolovat manžela, jsem zvědavá!!! 🙂

devila
6. říj 2009

Ahoj holky,
tak jdu taky na chvíli mrknout.
mariap, snad bude malý brzy v pořádku a nic strašného to nebude. Držím pěstičky.
Jinak dnes nevím, jestli se mám radovat nebo bát zděšená. Manžel totiž povýšil v práci, bohužel to znamená pouze noční směny!!!krátký a dlouhý týden. Finančně sice lepší, ale děsím se toho, když budu bývat s dvěma dětma v noci sama doma. A taky pokud mimi bude noční tvor, tak se nevyspím ani přes den ani v noci. Tak toho se opravdu obávám. uvidíme, jak to bude vypadat. V noci vstávat k malé a přes den řádit s Sabinkou, to bude teda šílený.

samsa
6. říj 2009

Ahoj holky,
Garfi, já mám taky dubňátko. Pro mimíska mám do kočárku beránkový fusak po mně a do autosedačky mám taky fusak po neteři, který Nelinka nikdy nepoužila. Pak mám asi 2 kombinézky, musím se kouknout, co vlastně doma mám. Dokupovat snad ani nic nebudu. Teď pletu mimískovi zimní čepičky, protože nemám ani jednu, jen po Neloušovi takové tenké bavlněné.
Mariap, to je mi líto, že je malý marod. U nás, jak píše Krista, taky šestá nemoc děs hrůza, horečky kolem 40 trvaly celých 7 dní, už jsem nad malou bezmocí brečela. Všude psali, že u šesté nemoci jsou horečky cca 3-4 dny, když to ani 4 den nekleslo, tak jsem byla zoufalá, no a pak najednou sedmý den horečka klesla a malá se osypala, to byla úleva. Třeba jsou to u vás ty zoubky, hlavně, ať je malej brzo fit. S tím pohlavím je to škoda. A máš aspoň nějaký pocit, co si myslíš, že by to mohlo být?
Zítra jde Kačka, tak jsem zvědavá, jestli se mimi ukáže. Já jdu zítra na nějaký speciální ultrazvuk na srdíčko miminka, tak snad bude vše ok.
zdeni, děkuju za tip na tumms, určitě to zkusím.
A co Nicole, co ten tlak, snad je vše v pořádku.

nicole_11
6. říj 2009

ahojky...tak tlak je dneska v pohodě,ale ty nevolnosti mi dávají zabrat ☹
jinak mně se tedík narodil v září,takže jsem s nim absolvovala celou zimu...ven jsme chodili každý den,pokud nebylo pod -5°C, on totiž zásadně spal jen venku a doma moc ne...bývali jsme i 4hod.na vzduchu...měla jsem fusak,kterej patřil ke kočárku a pak na větší zimu jsem měla půjčenýho beránka...do autosedačky jsem fusak neměla,byl u ní nánožník...ale říkám,že jsme fakt byli pořád venku a ted taky...doma jsme jen,když je malej nemocnej...jinak každý den někde lítáme 😉

garfieldmail1
6. říj 2009

mariap, teda to je smůla. Držím palec, ať je malý brzy fit!!!!!
No asi to bude holčička, když není nic vidět 😉 Já teda tipuju děvčátko 😵

devila, tak to bude zajímavá situace. No uvidíš, třeba to bude mít i svoje výhody, které tě teď ani nenapadnou 😉 Obzvlášť ty krátké týdny nemusí být od věci 😵

krista, to je taky smůla s těma prdíkama, nezbývá než doufat, že to Lukáška brzy přejde!!!

Díky za ty rady ohledně fusaků 😉 Aspoň trošku jsem v obraze. Třeba jsem si myslela, že ten beránek je už moc, že se v tom mimi bude potit...
No mám nad čím přemýšlet, hlavně rozhodit sítě, kdo fusak má po mimi a už nepotřebuje 😎 A pak teprve nakupovat.... 🙂

nicole, ty nevolnosti máš celý den nebo "jen" ráno? No nezávidím, jak jinak.... 😒

sunysara
6. říj 2009

Holky já se omlouvám že sem vstupuju, jen se chci zeptat, nevíte jeslti na záda můžu v těhu Ice gel? nebo nemáte s něčím takovým v těhu zkušnosti?

Děkuju moc a nezlobte se

kacka79
6. říj 2009

Mariap, tak snad budete brzy OK 😔 Ty horečky jsou fakt hrozný... my měli šestou nemoc 4 dny teploty kolem 39°C a pak vyrážka 2 dny a pak nic.

No na zítra už jsem natěšená, snad to bude vidět, jestli máme toho pinďu nebo buchtičku 😀 No a hlavně, jestli je mimi v pořádku a má vše, co má mít 😉

Papa a zítra po obědě, až bude Fíla spát tak dám vědět

samsa
6. říj 2009

Kristo, to je mi strašně líto, že Lukášek prdíkuje ☹ Myslela jsem, že podruhé tě to mine. No, tak já se raději připravuju psychicky na druhou nelušku. Ale už 2 dny je megavzorná, ani jeden záchvat vzteku, no, je mi jasné, že jak jsem to napsala, tak zítra bude řádit jak černá ruka.
Kačko, držím pěsti a myslím, že to bude buchtička 😵 Potřebuješ přeci do rodiny ženskou posilu 😉
Sunysara: neporadím, co zkusit napsat na www.porodnice.cz do poradny, kde odpovídají magistry z lékárny, tam ti určitě poradí, co se může.
Garfi, právě ten beránkový fusak je hrozně fajn, že se v něm mimi nepotí. On je teplý, ale přišlo mi, že je tak nějak líp prodyšný. Kamarádka měla na chlapečka fusak fleecový a když jsem šly ven, tak jsme měly děti stejně oblečené a zatímco její chlapeček byl po návratu zpocený, tak neluška nikdy.Takže já zůstanu u svého beránka, i když musím říct, že moc parády se s ním nenadělá, ten fleecový fusak přece jen vypadá v kočárku líp. Ale je fakt, že já, když na sebe hodím fleecovou mikinu, tak se taky vždycky zpotím. Ale určitě existují i jiné vylepšené prodyšné fusaky, určitě někdo z holek poradí.

smardik
7. říj 2009

holky přihlásila jsem Tomáška do soutěžě, můžete mu dát hlásek? nejlépe desítku ta je nejlepší. dííííííííííky moc předem

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=10293.

nicole_11
7. říj 2009

ahojky...no nevolnosti mám celej den a nejhorší je to odpoledne..nevím proč se tomu říká ranní...asi že to začne ráno a zkončí až večer 🙂 a do toho mi syn začal vstávat před 7 hod. a přes den moc nespí...sice už spí celou noc bez toho,že by se probudil a chtěl prso 🙂 ale mohl by vstávat později 😖

smardik
7. říj 2009

nicol mi malý vstává mezi 4-5, v noci se jednu budí na jídlo. takže před 7 je u nás kráááááááááááááása

nicole_11
7. říj 2009

tak to bych nedala vůbec..tě teda obdivuji smardík a přes den spí?

smardik
7. říj 2009

nicol dala musela bys, jo přes den spí hezky - 3x, z toho jednou 1,5-2,5 hodiny a další spaní tak 45minut až hodinu, ale někdy spí jen 2x dopoledne a odpolední spaní bojkotuje a je protiva a v 18hodin odpadá

holky prosím hlasíky, moc moc chcem vyhrát

nicole_11
7. říj 2009

a v těch 18h. už chodí spát? to já bych mu to asi upravila.....mně chodí spát kolem 20h a odpoledne už taky nespí a dopol. 2 hod. ale pár dní spí max. hodinu dopoledne a ted mi usnul v náruči 😀

smardik
7. říj 2009

nicol chodí mi spát mezi 18-19:30 podle toho jak spí přes den a kdy naposled vstane. Upravit jsem se to snažila a už to nezkouším, on jak to překoná vydrží vzhůru i do půlnoci a stejně ráno vstává nejpozději v 6 takže úprava nemá smysl, je to horší. to si jdu raději lehnout brzo než s ním být vzhůru do půlnoci a ráno vstávat

kacka79
7. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska byla na velkym UTZ a jsem vyloženě nas...á. No to, že jsem tam i přes objednání čekala hodinu a třičtvrtě, no to bych kousla, ale že doktor při otázce jestli mi může udělat fotku už čučel blbě, to mě celkem rozhodilo... no a když teda mimi naměřil, tak jsem se zeptala, jestli je vidět pohlaví, že bysme to moc chtěli vědět, no na to mi řekl že neni vidět a že je to spíš podle něj kluk a nazdar bazar... no jsem opravdu zklamaná, z tohohle přístupu. V autě jsem to i obrečela, moc mě to mrzelo...Prostě na blbce člověk narazí asi všude ☹

No nevzdávám to, za 2 týdny jsem se objednala ke kamarádky známé na UTZ, ta snad bude vstřícnější / když si to budu platit 😅 😅 /

Takže se teď spíš přikláníme k tomu klukovi, ale nevim noo...

garfieldmail1
7. říj 2009

kacko, to se ti vůbec nedivím, že jsi z toho tak zklamaná ☹ Co to bylo, prosím Tě, za blbce? Trošku empatie by mu teda neuškodilo 🙄 Tak dlouho čekáš a pak takový děsný přístup. Z toho se podle mne zatím vůbec nedá říct, jestli se máš těšit na chlapečka nebo je to stále půl na půl.
Počkej za dva týdny, dvakrát takovou smůlu na doktora přece mít nebudeš! 😉 Ta doktorka bude určitě pravý opak!!! 😵
A víš co, hlavně někoho takového nepotkat při porodu!!!!!!!!!!!!!!! 😕
A dozvěděla jsi se aspoň, jestli je mimi v pořádku?

samsa : no zdá se, že ten správný fusak je dost důležitý 😕 Asi mrknu, jestli tu není takové téma nebo založím nové.

nicole, snad ty nevolnosti teda nebudou trvat moc dlouho 😕 To teda musí být něco, když se přitom ještě musíš starat o roční dítě 😕

devila
7. říj 2009

ahoj holky,
kacko - to mě mrzí, že s vámi tak jednali. Všude se najde nějaký blbec, to máš pravdu ☹ . Tak snad to konečně výjde za ty dva týdny. 😉

kacka79
7. říj 2009

Holky díky, snad to bude lepší... No mimi je prý v pořádku, ale já už nevim, nějak k tomu doktorovi nemám důvěru. Byl fakt divnej 😒

samsa
7. říj 2009

Kačko, to je mi teda moc líto, to je teda přístup k pacientům. Mimi je určitě v pořádku, neboj a za dva týdny určitě budete vědět, co to je.
Já dopadla o hodně líp, byla jsem dnes na speciálním ultrazvuku na srdíčko, trvalo to asi 20 minut, miminko je v pořádku a srdíčko má jako zvon, tak jsem moc ráda a pohlaví nám paní doktorka potvrdila 😵 No, tak 3 dr. se nezávisle na sobě shodli na pohlaví, tak snad nebude u porodu "překvápko".

zdenkaradek
7. říj 2009

Kacka,
to je opravdu blbý, takovýhle přístup doktora. Vůbec se ti nedivím, že jsi to obrečela. A co toho doktora vyměnit, vím, že teď v půlce těhu je to blbý, ale když se chová takhle blbě? Třeba ta doktorka co k ní půjdeš na ten UTZ?

Samsa, Garfi, diskuse o zimním fusaku tady na koníkovi je, kuk sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
už jsem tam taky koukala, vzhledem k tomu, že Matýsek je na konci března a to nám stačila Emitexová fleesová zavinovačka a pak byl v zimě ve sporťáku v Jané fusaku.

garfieldmail1
7. říj 2009

samsa : to je super, že je vše OK, vím, že jsi měla opět před kontrolou obavy, tak teď je ti určitě moooc fajn 😵

zdenka : díky moc za úsporu času, na to se určitě podívám, než případně něco koupím, není nad praktické zkušenosti 😵

devila
8. říj 2009

ahoj holky,
nevíte co mariap??

mariap
8. říj 2009

Ahoj holčiny,

mám tu tchýni so švagrovou, tak som sa za vami nedostala. Stále som dva v jednom s divokými poslíčkami, hlavne v noci (skutočne si to užívam). Som totálne bez nálady a desne unavená. Malý mal tri dni horečky, dve noci probrečel, nakoniec to je asi črevná chrípka (podla doktoroky), aj keď průjem nemá a nezvrací.....ale evidentne ho bolí bruško. Znepokojuje ma, že nedokáže udržať stabilitu a všade padá a naráža, myslíte, že je to normálne? Može to byť iba z únavy? Začínam byť asi paranoidná, ale mám o neho strach asi ako každá mama o svoje dieťa. No a do toho ešte manželova maminka, ktorá by ho najradšej stále ťahala von na prechádzku, keď sotva stojí na nožičkách.

garfieldmail1
8. říj 2009

Ahoj Mariap 🙂 Teda není ti teď co závidět, leda to, že brzy budeš mít miminko v náručí 😉 Připomeň mi, minule jsi měla taky tyhle poslíčky nebo si to "užíváš" až teď? 😕

Že je tvůj chlapeček slaboučký bude možná tím, že asi moc nejí, když ho bolí bříško, a hlavně aby měl dostatek tekutin. Ale asi bych zavolala dr, jestli není potřeba za ní raději přijet. Co ti vlastně dr doporučila za léky nebo diety?
Na chvilku by asi mohla vzít tvoje tchýně malého ven na vzduch, ale spíše do kočárku, aby se více neunavoval. Ale jen na chvilku, když je unavený, mohl by v tom počasí ještě navíc i prochladnout 😨

garfieldmail1
8. říj 2009

Málem bych zapomněla, ve čtyři ráno jsem dostala zprávu od kamarádky, narodila se jí Magdalenka, první miminko, o těhotenství se snažila několik roků, tak jsem za ni tak ráda, že se taky dočkala 😵 Jsem zvědavá na podrobnosti, těhotenství probíhalo bez problémů, termín měla 12.10., do zprávy napsala, že to byla rychlovka.... 😅

mariap
8. říj 2009

Ahoj Garfield,

ďakujem, za ukludňujúce slová. Zdá sa mi, že už papá trochu viacej, ale aj tak može byť ešte zoslabnutý to máš pravdu. Ja som sa ho von bála pustiť, koli tomu, že len pred dvoma dňami mal stále vysokú teplotu. Ale možno na chvilku ho teda vyvezem, on totižto strašne chce ísť von.
Poslíčky som si užívala aj v prvom tehu strašne dlho, príde mi to, akoby sa moja deloha nevedela rozhodnúť, či už to mimi vypustí na svet alebo nie. Uvidíme, či aj teraz nakoniec nebudem prenášať 😖 .

garfieldmail1
8. říj 2009

mariap a na kontrole neříkala tvoje dr nic, že by se už porod blížil i podle jiných náznaků než jsou poslíčci? To máš těžké jít si večer lehnout s tím, jaká asi bude zase noc, místo aby jsi se řádně vyspala 😨 Snad nebudeš tentokrát přenášet, s těma poslama se ti ty poslední týdny asi pěkně táhnou, viď? Navíc mimi už je teď docela velké, jen do termínu ti zbývají ještě 4 týdny, to je ještě teda dlouhá doba.... To je každá rada drahá, jak zabít čas s tím břuškem a ještě nemocným dítětem, aby to uteklo.... 😒

krista
8. říj 2009

Ahojky holky,

jenom nakukuju, omlouvám se, ale moc poctivě vás teď nečtu.

Kačko ten doktor je opravdu hroznej 😕 jsem ale ráda, že miminko je zdravé a v pořádku, určitě ta další Dr. bude vstřícnější, obzvlášť když si to budeš platit tak by teda měla být dvojnásob 😉

Mariap to je hrozný, ty už máš ty poslíčky tak dlouho, sama nevím jak bych tohle vydržela, stačil mi týden v prvním těhu a měla jsem teda totálně dost a to jsem neměla na starosti dítě, mohla jsem si spát do kolika jsem chtěla atd., opravdu ti tohle nezávidím, držím palce ať je brzo lépe!!!

Jinak u nás - kočárek super, obě dvě děti si ho užívají 😉 a malýho pořád trápí ty prdíky, už jsem se nas... a vysadila ten Sab a je to stejný s ním i bez něj, akorát bez něj slyším malýho prdět, s ním jsem ho neslyšela 😕 takže asi byla náhoda že první noc po nasazení jsme se vyspali 😉 a jinak je malej fakt přesnej jako hodinky, až se MM v noci divil že to neni možný, prostě pravidelně po 3h se budí na kojení, takže kojíme tak v 21h, 00h, 3h pak je dýl vzhůru a poplakává a znova usne až někdy v poledne 😝 dneska teda už nepoplakává, to vyloženě řve, už mám objednaný probiotický kapky tak doufejme že zaberou, je to na budku.

Tak všem držím palce ať maji pohodové těhu a kdyby mi unikl někdo rodící tak držím palce i na porod!!! 🙂