V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
12. črc 2009

A měly jste při sobě aspoň svého partnera, když už jste si to tak protrpěly?

A taky jsem chtěla pokaždé říct, že mně ty bolesti naštěstí nešly do zad, toho jsem se bála, to musí být fakt hrozné ☹ Doufám, že mne to mine i tentokrát a vás taky 😉

krista
12. črc 2009

Garfield to je teda dobrý s tím Epi 😕 to já jsem zase slyšela že u nás v porodnici to může píchat jen zkušený anesteziolog a když ten nebude k dispozici (že bude třeba u operace) tak prostě smůla 😲
Já jsem taky měla křížový bolesti, to bylo opravdu to nejhorší, samotný kontrakce asi nebyly v tu chvíli ani cítit jen ty záda, nemohla jsem se pořádně hýbat, ležet, odpočinout si... manžel mě tam odvezl v cca 5h ráno a jelikož mi řekli že nález neni na porod a že si mě tam nechají tak jsem ho s pláčem poslala domů a volala jsem mu další den ve 4h, přijel zhruba v 5h a v 6h se malá narodila, takže prakticky na nic... měla jsem si ho zavolat dřív, ale to bylo pořád že nerodím a já jsem jim to teda věřila, i když bolesti byly příšerný.

A ta Dr. je fajn, že ji můžeš důvěřovat, já teď svému gyn. taky plně důvěřuju, ale o možnosti vzít si ho k porodu jsme se nebavili, ani nevím zda by to šlo do cizí porodnice? On jinak rodí úterky v porodnici u nás ve městě, ale do té já nechci, i prvně jsem si zajela do jiného města.

garfieldmail1
12. črc 2009

To taky určitě stojí za to dojet si do porodnice tam, kde se cítíš asi nejlíp, i když je to dál. Já budu rodit zase ve stejné, už kvůli té doktorce, akorát minule jsme tam byli za deset minut, teď jsme přestěhovaní a je to přes celou Ostravu tak na půl hoďky. Ne že bych se bála, že člověk nestihne dojet, ale každý hrbol na cestě, když byly zrovna kontrakce, nebyl dvakrát příjemný 😅
Jinak já bych přítele nikam nepustila, na chvilku jo, však si taky potřeboval vyřídit firemní telefony atd., ale jinak, pokud je to jen trochu možné, raději ať je tam se mnou. I když může být porod daleko, ale právě být na tom pokoji sama ty dlouhé hodiny. Jednou mi tam třeba něco napíchli do žíly, z ruky mi vedla hadička, a já jsem zničehonic začala zvracet, sice jen samou vodu, ale měla bych trošku problém dostat se k tomu pípáku, tak přítel hned vyskočil a sestra tam byla hned 😉 Přítel si tam prý jinak připadal trochu zbytečně, ale já jsem mu vysvětlila, že už jen to, že tam byl se mnou, pro mne byla ohromná psychická podpora! 😵

garfieldmail1
12. črc 2009

Jo a kamarádky manžel taky pro něco zajel z porodnice domů, protože měli přece do porodu "kupu času"!, no a když se asi za třičtvrtě hodiny vrátil, mimčo bylo na světě! 😅

krista
13. črc 2009

Garfield manžel bohužel se mnou být nemohl, dali mě na pokoj s 5ti rizikovýma ženckýma, max. by mohl sedět dole v autě a prostě bylo vidět že rodit budu ještě dlouho, když na to šlápne tak je u mě za 15min., je to rovná cesta 22km zhruba 🙂 takže já se nebála že by to nestihl.

Taky jsem slyšela případ (to bylo tady ve městě v porodnici, kde jsem nerodila) že tatínka nechtěli pustit k porodu, že u sebe neměl peníze a než je vybral tak taky mimčo bylo na světě 😒 to by mě tak strašně mrzelo ☹ já když si to tak vezmu tak pro mě byl MM důležitý hlavně po tom porodu jak choval, fotil, posílal SMSky a společně jsme měli radost, že jsem to přežila 😝 když přijel a já měla ještě bolesti tak jsem stejně nic kolem nevnímala, on se snažil mi všelijak pomáhat, ale mě to bylo spíš protivný, to jsem mu i slušně řekla 🙂 jinak se sama sobě divím že jsem nebyla sprostá, čekala jsem že budou padat slova, která jsem třeba léta nepoužila, to jsem sprostější za volantem 😀

Já doufám,že ten druhý porod bude jiný, nevadilo by mi kdyby mi praskla prvně voda a bolesti se dostavily dýl, měla bych aspoň čas na to zařídit hlídání pro malou, manželovi dát vědět (protože jezdí, kolikrát je i 150km od nás), všechno bych mohla v klídku zařídit, ale to se mi určitě nepovede si to takhle naplánovat 😝 taky doufám, že teď nebudu blbá a řeknu si aby mi pomohli ať už nějakým oxitocinem, epi nebo i tím prasknutím vody, pokud se dostaví prvně bolesti 🙂

kacka79
13. črc 2009

Tak u nás manžel byl se mnou celou dobu, byl z toho víc vyřízenej než já 😔 Ale podpora to byla opravdu veliká, nevim jak bych to bez něj zvládla... Mě právě praskla voda a bolesti začaly až za cca 10 hodin, akorát jsem byla už pak unavená, protože v nemocnici jsem samozřejmě neusnula a celou další noc porod... no bylo to vysilující...

A právě k vůli zkušenostem z prvního porodu chci mít u sebe svého doktora, mě slíbili epi ve 20h večer a dostala jsem ho cca za dvě hoďky, protože anesteziolog byl zrovna u jiného případu.. no chápu to, ale určitě by se to dalo popohnat, celá ta procedura trvala snad 2 min a potom už na to dohlížela por. asistentka

Já se prostě uklidňuju tím, že druhý porod bude lepší, protože jinak bych ani do druhýho nešla

krista
13. črc 2009

Kacko taky se uklidňuju tímhle, ale ve skrytu duše si říkám co když to bude horší 😲 no ale i hodně lidí okolo mě chlácholí tak uvidíme, abychom nakonec stihli do porodky dojet co 😀
Četla jsem o tom vyndavání placenty jak jsi založila to téma a to je teda otřesný, to bych nechtěla zažít ani za nic, díky bohu že tohle jsem nezažila ☹ a musím zaťukat...

garfieldmail1
13. črc 2009

Tak koukám na to téma s placentou a nechápu, že jsem o něčem takovém v životě ani neslyšela 😕 To když se rodí ve filmech, tak tam se třeba placenta neřeší vůbec 😉
Doufám, že už se to Kačko nebude opakovat 😉 Já jsem rodila v 39tt a tenhle problém jsem naštěstí neměla, no teďka na to budu myslet a doufat, že mne to mine i tentokrát...
To jak si ty porodnice honem honem vybírají poplatky, to je fakt nechutné. Myslím, že když jde chlap k porodu, tak už to samo o sobě o něčem vypovídá, že snad nebude problém, aby poplatek zaplatil až poté. A ještě aby kvůli tomu nestihl porod.... 🙄
Krista a když už Ti praskla voda, tak pak už jsi měla aspoň soukromí? To si taky neumím představit, to muselo být docela nepříjemné pro všechny, když jsi měla bolesti, být na pokoji s těma dalšíma ženskýma. 😒 I když ty pro Tebe snad měly pochopení 😉
Já vím, že pro vás je teď nejdůležitější, aby porod proběhl pokud možno lépe než předtím, pro mne taky, ale i tak se zeptám, uvažovaly jste o nadstandartu? Minule jsem byla na pokoji s holkou, co rodila stejný den a bylo to fajn, skvěle jsme si rozumněly, taky měla první mimi, tak jsme se i hodně povzbuzovaly, když nešlo kojení a tak 🙂 Ale pak ji pustili o den dřív a maminka, co tam nastoupila hned po ní, tak ta mne těžce nervovala, představa, že bych s ní byla na pokoji celou dobu... 😕 Asi bych se ani nerozkojila.... 😔
Švagrová měla loni štěstí, že se zrovna uvolnil nadstandart a to bylo něco, to bych teď moc chtěla, velikánský pokoj, gauč, křeslo, kde si může sednout návštěva, která může přijít navíc kdykoliv, hlavně teda mi jde o tatínka a Lukáška. To by bylo fááájnééé 🙂 Ale moc nevěřím, že budu mít štěstí, že bude zrovna volný 😠

kacka79
13. črc 2009

No prostě byl to porod za všechny prachy... okolí se mi diví, že ještě chci druhé dítě. Ale ono mi to za to prostě stojí 🙂

Jinak to s tou placentou je divný, teď mi známá říkala, že to možná souvisí i s pozitiv. protilátkami v krvi, které mám bohužel znova i u druhého těhu. Tím jak se moje tělo "brání" těhu, tak placenta víc přiroste abych mohla mimi donosit.. No prostě ještě jednou to vydržím, ale moje mudr mi na rovinu říkala, že každý další těhu by bylo pro mě hoodně rizikové, takže ona určitě nedoporučuje... no my jsme teda ani víc dětí neplánovali

krista
13. črc 2009

Garfield, když mi praskla voda tak jsem chtěla běžet hned na porodní sál, ale zjistila jsem že dveře na chodbě jsou zamknutý 😝 tak jsem tam chvíli lítala jako blbec protože všude tma, no byla jsem bezradná, nakonec jsem zařvala do nějakýho pokoje kde byla tma a vyhrabala se rozepsalá sestra 😝 pak mě dali na hekárnu a soukromí bylo až moc, jelikož PA měla na starosti jiný porod 😅

Tam kde jsem rodila já po mě chtěli teda zaplatit až při odchodu za tatínka u porodu a to se mě ještě ptali jestli byl nebo nebyl 😅 🙂

Co ti prosímtě vyváděla ta druhá maminka? 😀

Mě převezli po porodu na pokoj opět k rizikovkám (na odd. šestinedělí nebylo volno) když jsem začla po dvou dnech konečně klimbat, tak pro mě přišli že mám jít na pokoj na odd. šestinedělí a tam byla mamina (co mi shodou okolností říkala, držte mi tam místo vy budete rodit dřív, protože ona přišla do porodky nechat si prdnout vodu sama od sebe, neměla bolesti nic, prostě se dohodla s primářem, nakonec porodila o xx hodin dřív než já 7.3. odpoledne a já 8.3. ráno) taky měla 4tý dítě 😀 no a ta mi taky na pokoji dost pomáhala s kojením atd. a já jsem radila i jí 😅 protože ona mi třeba říkala že všechny děcka kojila jen na jedno prso a druhý odsávala, že to prostě jinak neumí, ale naučila se to 😵

Pak na posl. den mi tam taky dali maminu, porodila ve 35tt, maličkou měla celou zmuchlanou a fialovou jak špatně tlačila, neměla sebou nabalenou tašku, tudíž neměla ani vložky (který jsme museli mít svoje) tak jsem ji tam trošku sponzorovala, což to by mi nevadilo, ale pořád si chtěla povídat a já byla opravdu vyčerpaná, když jsem začla zabírat tak pořád mluvila a mluvila 😖

Takže abych to shrnula, teď nadstadart chci, ale taky z těch důvodů aby tam mohli pěkně za mnou návštěvy a měla jsem klid a třeba i TV 😀 když jsem přišla z porodky prvně tak jsem si připadala dost divně, neměla jsem žádný info o světě, tak bych aspoň koukla na zprávy, to jsou starosti co 😀 ale taky je o nadstandarty velký zájem, mě ho nabízeli asi 3tí den co jsem byla na pokoji a to už jsem ho nechtěla, ani bych ho nechtěla kdyby byl volný hned 😉 teď ale fakt jo 🙂

Kacko kamarádka má taky pozitivní protilátky, ale tyhle problémy neměla a druhá kámoška s pozit. protilátkama je těhu, má rodit v říjnu tak jsem teda zvědavá. Já vím o mamince která taky tenhle problém měla, že to museli vyndavat ručně a měla to taky při obou těhotenstvích, ale pozitivní taky neni.

Mě se teda taky hodně lidí diví že jsem šla do druhého dítěte jak kvůli porodu, tak kvůli malý - a to především, jak pořád brečí, vzteká se a celkově, že jsou s každou blbostí problémy.

garfieldmail1
13. črc 2009

krista : tak ta maminka na pokoji to bylo právě něco podobného, co ta tvoje druhá... 😠 Taky plnou pusu ptákovin ve chvíli, kdy se to opravdu nehodilo, když Luky plakal a nedařilo se mu přisát a ono do toho kecy o počasí a co bude k obědu atd. To se člověk opravdu potřebuje soustředit, později jsem u kojení běžně telefonovala, ale na začátku teda fakt ne... Pak už jsem dělala, že ji přes Lukáškův pláč prostě neslyším, tak po chvíli byla zticha. Ale jak já jsem se najednou těšila domů! Tak mne znervózněla, že jinak hodný Lukášek tu poslední noc v porodnici více plakal a budil se, zřejmě vycítil i moji nervozitu. A ona si hned ráno nezapomněla postěžovat sestře, že se moc nevyspala, že miminko vedle hodně plakalo... 🙄 Ona nebyla vyloženě špatná, ale holt neměla cit pro některé situace. 😒 A obávám se, že by mohlo být i hůř. Už třeba být na pokoji tři a mít k dispozici jednu sprchu.... A co teprve v noci, jak se miminka budí na střídačku, to se člověk pak asi těší domů, až si odpočine.
Jo, TV na pokoji by taky nebylo od věci 😉
Jinak v porodnici, kde jsem rodila, mají teprve několik let novou porodnici. A je tam vlastně několik útulných pokojů v příjemných barvách, které jsou současně porodním sálem. Prostě máš k dispozici pokoj, kde máš svou sprchu a WC, balon, křeslo, porodní lůžko, křesílko pro tatínka, CD přehrávač atd. Pro mne bylo chvilkama problém ujít těch pár metrů od křesla do sprchy. Představa, že bych se těsně před samotným porodem přesouvala někam na porodní sál... Hekárnu tam vlastně žádnou nemají, absolutní soukromí celou dobu. 🙂 Takhle by to mělo být všude 😵 Škoda, že ten nadstandart je tam teda jen jeden 😝

A přijde mi, holky, trochu divné, že se Vám někdo podivuje, že jdete do dalšího dítěte, kvůli předchozímu nepříjemnému zážitku z porodu. Jakoby šlo jen o ten porod 😕 Jo, Kristu obdivuju, že do toho jde takhle brzy a vlastně jste se už snažili mnohem dřív, když máte takovou živou holčičku 😉 Ale co, Ty jsi ta, kdo to bude muset zvládnout, tak mne to "netrápí" 😵 A možná další dítě bude pro Kristý natolik zajímavé, že zapomene na sebe upozorňovat křikem a tak. A třeba malého ani nepřekřičí 😀

garfieldmail1
13. črc 2009

Jo, ale abych se nad tou porodnicí jen nerozplývala, na to, jak je moderní, dvě věci tam teda ještě nedořešili : v nočních košilích se naprosto nedalo kojit, člověk se musel vždycky svlíknout do půl pasu, aby se dostal k prsu 😠 Tentokrát si vezmu svoje a rovnou si asi pořídím nějaké pyžamo na kojení, bude se pak hodit i doma 🙂
A pak jídlo : nemocnice vařila pro všechny stejné, takže nadýmavých pokrmů bylo až až. 😝 Poprvé jsem někde neocenila čerstvé pečivo 😅 Myslím kvůli kojení a následnému nadýmání miminek.
A sranda byla taky s oblečky pro mimi, ty zavinovací košilky na šňůrky! Bože, jak s tím mohly ty maminky kdysi vydržet, to nikdy nezůstalo chvilku na svém místě! 😠 😀

krista
14. črc 2009

Garfield tady u nás ve městě je taky asi 5 porodních sálů vybavených jak popisuješ ty, samostatné křeslo kde rovnou rodíš, sprcha + míč. Já jdu do porodnice kde je takto vybaven prakticky jen jeden sál, ale k tomu je tam ještě manželská postel + válecí pytel + žebřiny + lana (kdyby se asi rodička chtěla objesit 😀) no né jako je tam toho hodně těch úlevových prostředků + sprcha s masážním panelem, míč a všechna a por. křeslo je to nejmodernější (s vibrací).... no ale tenhle sál na mě prostě nevyšel jelikož jak jsem říkala, byla tam rodička přede mnou, sice rodila míň hodin jak já, ale měla lepší nález, proto já byla na tý hekárně, jinak bych šla taky na sál a já chtěla i rodit do vody (nakonec mi ale dělala voda všechno 100x horší) a vana na porod do vody byla zase na vedl. sále kde bylo ale taky nové křeslo, nakonec jsem tedy rodila na tom vedlejším sále na křesle, klasicky a šla jsem tam až na samotný porod. Oni si asi mysleli že stihnou uvolnit ten první sál nebo nevím.

Jinak ta maminka co tam byla se mnou jako druhá mi přišla taková moc alternativní, nemohla se rozkojit, malá byla hladová a ona odmítala glukozu atd. (já jsem si tam všechno vzala ráda, protože malá mi opravdu řvala hlady, trvalo to asi 3 dny než se mi spustilo mlíko, ale i přesto jsem kojila teda až do roka 🙂). Pak pořád něco povídala o přírodě atd. ... jako já tohle moc nemusím 😅 jsem teda sama odhodlaná k porodu zase pít maliník, lněný semínko a i pár homeopatik si sehnat, protože jak říkám nechci zažít znova to samé co jsem zažila (a to jsem pila taky maliník a jedla semínko - fuj 😝) ale ty homeopatika si hodně maminek chválilo, že je to rychlejší i ta regerenace po 😵

A ještě chci říct, že tam jsou pokoje po dvou maminách a sprchy + záchod 2x, ale na hodně pokojů, nadstandart má taky samozřejmě svůj 🙂 mě to až tak nevadilo, dost jsme se tam respektovaly a nikdo nebyl prase, že by po sobě třeba někde nechal krev nebo tak... tak to šlo 🙂

Já měla teda všechny věci sebou svoje, nemocnice sice má erární (to mít musí že) ale sami říkají ať si berete vlastní, stejně tak plenky (i když každé ráno kdy odnášely zkontrolovat mimi ho vykoupali, přebalili a převlékli) vlh. ubrousky, vložky... no je toho hodně, taky jsem tam jela jako carevna s obrovskou cestovní taškou narvanou + jednu obr. igelitku jsem měla a cestou zpátky jsem vezla snad 3, už to nějak nešlo rozložit do toho 😅 a co mi vadilo byla hrozná postel, nemyslím si že jsem tak náročná, ale po křížových bolestech dlouhých ještě ta trvrdá vrzající postel 😖 hrozně jsem se těšila domů a vážím si své postele!!!! 😀

A strava je snad všude stejná, každé ráno čerstvé rohlíky, pomeranč, na oběd neidentifikovatelná omáčka, naštěstí jsem po porodu ztratila jaksi chuť k jídlu, tak hlady jsem fakt nebyla 😅 a přišla jsem domů s váhou před otěhotněním 🙂 ale pani vedle (ta první) si nechávala vozit obědy od manži 😀

garfieldmail1
14. črc 2009

To se Ti, krista, vůbec nedivím, že chceš teď udělat všechno proto, aby tenhle porod byl lepší 😉 Po mém potratu v prvním těhu jsem byla jako šílená po informacích, jak to udělat, aby k tomu znovu už nedošlo 😅

Mně přítel vozil akorát čaje pro kojící matky 😀 A když jsem měla mlíko dřív než paní vedle, která rodila o 12 h dřív a od začátku narozdíl ode mne neměla ani problém s přiložením, tak jeden den přivezl hotový čaj i pro ni, než ho sehnal její manžel 😀 Asi si ten čaj nechám vozit znovu, ale jestli to opravdu pomohlo, těžko říct....

Taky jsme jeli z porodnice jak vánoční stromeček 😀 Navíc jsem tam dostala i dvě krabice s různými vzorky a tak...
Jo a jednu věc bych nechtěla zažít znovu. 😠 Pouštěli mne v sobotu dopoledne a v pátek tatínek zapíjel synáčka. Pro mne měl ještě odvahu přijet, ale z porodnice jsem raději řídila já, trpěla jsem jako kůň, bezbolestně sednout jsem si nemohla ještě na konci šestinedělí, natož čtyři dny od porodu... 🙄 Doufám, že si to přítel tentokrát zařídí líp 😠

A odcházet z porodnice s původní váhou by se mi taky líbilo 😎 Já jsem tam nechala jen 6 kilo (z toho 4 kila měl Luky), dalších 7 spadlo během dalších dvou týdnů a to jsem jedla za dva, měla jsem furt hlad 😀 A pak tři kila jsem shazovala už docela dlouho, ale podařilo se 🙂
Hlavně mi od těhu zůstala na břiše kůže navíc, jakoby o dvě čísla větší než bych potřebovala. Cvičila jsem jako blázen, břicho vytrénované, ale ta kůže teda nic moc ☹ Po druhém těhu se obávám, že to bude horší 😖 Co by člověk pro ty děti ale neobětoval, třeba to krásné bříško, co jsem kdysi mívala.... 😠

Doufám taky, že opět babičky pomůžou a navaří, to bych velmi ocenila třeba tak první měsíc nemuset vůbec vařit! 😅 Jedna babička je pořád doma, takže by to pro ni nemusel být problém, ráda pomůže, to se musí využít! 😀

garfieldmail1
14. črc 2009

A jak se holky těšíte na porodnické vložky a síťkované kalhotky? 😠 😀 To bylo pohodlíčko, co?! 😀 😀 😀

kacka79
14. črc 2009

No to byla pecka... vložky od pupíku až na záda 😀 😀 a ty epes rades kalhotky, no bezva... 😅

kacka79
14. črc 2009

A jídlo v porodnici taky bezva... no většinou manža vozil večeře z restaurace, ale někdy se to celkem dalo... no my byly na pokoji 3, ale po 2 dnech jsem se přesunula na nadstandart, pořád tam za mnou někdo chodil, a hlavně manža tam mohl být s náma do noci nebo i přespat....

snezenka123
14. črc 2009

ahoj holky tak i já se k vám přidávám. 14.2 máme termín porodu našeho druhého miminka,jsme zvědaví co to bude,ale v podstatě nám je to jedno,hlavně aby byo miminko zdravé 😉
Já občas trpím nevolnostma,i jsem i zvracela,ale je to zdá se lepší než u prvního těhu to mi bylo zle víc...ale i tak mám nechuť k jídlu a často mám hlad ale na NIC chuť...
U prvního těhu jsem to měla taky tak,takže jsem první kg nabarala asi až v 17tt,ale pak jsem stihla nabrat skoro 20!jsem zvědavá kolik přiberu teď protože všude slyším,že u druhého mimi se přibere víc...naštěstí jsem kojením vše shodila,taže snad to půjde snadno i při druhém mimi..
Nevím,jak to máte vy,ale jak celý den lítám kolem malé tak je mi kolikrát líto,že nemám čas na to druhé mimi v bříšku,když jsem byla poprvé těhu tak jsem pořád hladila bříško a mluvila na mimi a te´d občas přes den,když mám chvililinku si můžu aspoň na momentík užít ten pocit,že v bříšku nosím malé miminko... 🙂

A co se týče porodu,tak toho se nebojím. S malou mi ve 4 hodiny odpoledne praskla voda,bolesti začali asi tak dvě hodiny po tom,kolem půlnoci už byli docela silné,byla jsem asi na 2-3 cm tak mi udělali přípravu,a pak to začalo,byla jsem celou dobu ve sprše a voda mi opravdu pomáhala,když jsem musela na natáčky,myslela jsme,že umřu,měli akutní porod tak mě nechali sedět na natáčkách skro 3/4 hodiny a to jsem myslela,že tam umřu 😒
Ale PA mě pomáhala ručně otvírat(bolelo to jako sviňa)a v půl 6 ráno se malá narodila,v 38+3 a měla 3050kg a 49cm.
Nenastřihávali mě,ale i tak sem praskla,tak mi to umrtvili a zašili a už pár hodin po porodu jsem mohla normálně sedět 🙂 Byla bych ráda,kdybych i u druhého porodu měla tu skvělou PA i doktora,jako u prvního,ale to nevím,zda se podaří,páč ten dr. má ordinaci a v nemocnici vypomáhá jen noční směnu z pondělka na úterek...

Moc se těším na druhé mimi i když nepopírám,že mám strach jak to zvládnu,všichni v mém okolí si ťukají na čelo že jsme blázni,že takhle brzo po sobě,ale co je komu do toho. Po pravdě nám první nešlo cca půl roku a já mám mateřskou na dva roky a chtěla jsem otěhotnět než budou malé dva roky,tak jsme začali s předstihem a mimi se nám podařilo hned na poprvé 😀

Holky jsem ráda za tohle téma,člověk je rád,že není v podobné krásné situaci sám. Dobrou noc.

krista
15. črc 2009

Ahojky holky 🙂

Garfield já jsem tam právě v porodnici taky dostala nějaký ten klinical box či co a to jsem teda táhla sebou domů 😅 + přibyla autosedačka s dítětem 😀 Teda to je přítel borec a ty ještě větší když jsi si troufla řídit z porodky domů, to bych se na tom na to snad vyprdla 😀 pamatuju si jak jsem se sotva nasoukala do toho auta, ještě jsem si nezapomněla heknout au 😀 manžel ten taky pil, ale ještě ten den co se malá narodila, jemu to vyšlo dobře (ona je v sobotu 😝) a pouštěli mě ve ST, takže to už byl střízlivej 😀 a měl to doma tu chlastačku, ale nic bych nepoznala, všude uklidil, vysál, vytřel, akorát pod nábytkovou stěnou zapomněl namotaný toaleťák - to nebylo vidět 😀 no ani nemusím vysvětlovat co tady vyváděli všechno 😅 😀 fotky z toho jsem viděla a dobrý no, uvidíme jaký bude zapíjení syna 😀

Já jsem teda taky moc nevařila, to prostě nešlo, malá pořád brečela jak usnula jinde než na mojí ruce, tak max. na 20min., nemohla jsem pomalu ani ohřát párky 😖 ale manža byl jaksi zvyklej, protože v prvním těhu jsem nemohla vařit vůbec, mě dělalo všechno zle, všechno mi smrdělo, že bych tam do kastrolů akorát nazvracela 😅 teď je to pohoda, i s malou se to dá, i když leze kolem a řve 😝 ale už má aspoň pravidelný spánek, tak když usne, tak vím že se můžu do něčeho pustit 🙂

A s těma kalhotkama a vložkama mi čteš myšlenky, dneska si je razím koupit, nevím teda jak ty kalhotky, mě byly hrozně protivný 😒 a pak jsem ocenila klasiku bavlněnu, tak ty si koupím znova a po první zkušenosti kdy jsem jich měla frajersky asi jen 5 sebou a troje jsem zničila jen na prasklou vodu 😝 si jich koupím nejmíň 10 + asi i ty síťovaný 🙂

A jak dlouho jste kdo strávil vůbec v nemocnici? Po kolika dnech vás pustili? Já jsem tam byla 4 dny, ale musela jsem škemrat, standartně tam pouštěli po 5ti dnech, dneska to prý posunuli na ty 4 dny... já jsem za to byla ráda, protože vyhodit mě po 72h (jak to dělaji tady v porodce) tak bych se asi doma trápila s kojením, nikdy jsem nevěřila tomu že to je taková věda a prsa mě bolely ještě půl roku u kojení, pamatuju si že ani čůrek sprchy se mě nesměl dotknout jak mi to vadilo 😔

Kacko co vůbec tvoje nevolnosti, je to lepší? 🙂

Snezenka tak ty nevolnosti ti opravdu nezávidím, přeju ti ať to brzy přejde 😉 S tím bříškem to určitě přijde až časem, až bude větší, až budou třeba i pohyby atd., já jsem o sobě vůbec nevěděla že jsem těhotná ještě do nedávna, taky jsem si říkala, jestli to neni vina toho, že prostě už nemám tolik času jako na první a řekla bych že ne, že to bylo prostě tím, že naše druhé mimi je totálně flegmouš a jen se tam sem tam vyboulí, ale teď už pár týdnů pěkně hladim a povídám si s ním a ten čas si vždycky udělám (malá taky hladí 🙂).

Taky se bojím jak to zvládnu, ale říkám si, že nic se nezblázní, než se nějak zajedeme tak budeme hodně času trávit doma, kde by to mohla být vesměs pohoda 🙂 Doktorku máme naproti baráku, to počítám že bude nejhorší ty výpravy se dvěma dětmi na čas, ale taky to snad zvládneme! 🙂

Já mám teda RD na 3 roky, takže státu pěkně ulehčím když budu doma s dvěma dětma jen 4,5r., ale taky jsem to tak chtěla a na dvouletou jsem neměla nárok, ani jsem ji nezvažovala, ale škoda, mohla jsem si polepšit 😀

krista
15. črc 2009

Fuj takovej sloupec, baví vás to vůbec číst? 😅

garfieldmail1
15. črc 2009

krista : To víš, že baví 😉 Však brzy budem rády, když si na nás vůbec vzpomeneš 😀

snezenka : já taky myslím, že se zvětšujícím se bříškem si těhu víc užiješ a taky až se tam mimi v bříšku začne vrtět, tak se Ti samo bude připomínat 😉 Já jsem moc neměla ani na první těhu čas, byla jsou hodně v práci, dala jsem si úplné volno týden před termínem a těšila se, jak si ten týden užiju s nohama na stole 😎 a druhý den jsem porodila 😀 Aspoň jsem se nemusela neustále zaobírat myšlenkama, jestli je s mimi vše v pořádku a tak, což je myslím taky dobré 😉

Jo, já jsem krista doopravdy začla vařit až měl Luky něco přes rok, to už jsem musela, do té doby jsem mu kupovala jídlo ve skleničkách, které mu moc chutnalo. Vařila jsem jen o víkendu, přítel chodil na obědy v práci. Ovšem za ten rok jsem se rozvařila slušně, přítel nešetří chválou a malý taky skoro všechno zblajzne 🙂 A teď chodí i přítel přes týden domů na oběd, sama jsem mu to navrhla, stejně musím vařit, tak proč by jedl ty blafy v restauracích. Však si to ještě užije, až nastoupím do práce. A na to už se těším, až budu vařit zase jen o víkendu, to bude havaj! Snažím se sice navařit většinou na dva dny, ale i tak neustále něco vymýšlet.... 🙄 A kolik času to člověku zabere, obzvlášť teď, když je venku tak hezky 😵

Odpoledne i zítra jdem s Lukym na koupák, už se těším, máme v Ostravě super obrovské přírodní koupaliště, kde je velikánské brouzdaliště pro děti a Luky je tam úplně šťastný! Běhá ve vodě a řehtá se na celé kolo, jakoby ho někdo lechtal 😀 Odpoledne uteče jak nic a večer je brzy unavený 😎 Bazének na zahradě už ho moc nevytrhne jako loni 😒

A doufám, že u druhého mimi nepřiberu víc! Hlavně ať nemám větší břicho než minule, to už bylo tenkrát opravdu obří! V 5.měsíci si mnozí mysleli, že jsem v sedmém! A taky myslím, že kvůli Lukymu víc nepřiberu, člověk se za celý den nezastaví. Sice jsem minule hodně pracovala, ale velkou část dne jsem přecejen proseděla u PC. Zatím jsem nepřibrala nic, ale pupek už mám, to jo.... 😅 Zajímalo by mne, co si myslí lidi na koupališti, jakože jestli jsem těhotná nebo jen líná udělat si občas pár "sedu-lehů" 😀

A kdy jsi Krista cítila první pohyby mimi? Já u Lukyho až na konci 19tt, u dalšího těhu to bývá dřív....

krista
15. črc 2009

Garfield taky jsem skleničkovala, sice jsem nechtěla a tak jsem pěkně v půl roce uvařila první mrkvičku... takhle párkrát když mi to malá vyflusala a já to vyhodila (začla mi jíst příkrmy až v 9ti měs. 🙄) takže mě opravdu přešla trpělivost, člověk se s tím patlal a ona nic nesnědla, vyhazovala jsem i ty kupovaný skleničky, protože to taky člověk nemůže mít týden v lednici a zkoušet jsem to musela... do dneška neni zase takovej jedlík, jak kdy a jak s kým, přijde tatínek z práce, dítě mu skáče po talíři a hltá jakoby ho maminka celej den trápila hlady, ale že jsem jím tím samým cpala při obědě kdy snědla pár lžiček a konec, to už se nepochlubí 😝 kdyby mě manžel neznal tak si řekne že jí fakt nedám najíst 😲

To se máte s tím koupákem, taky bych šla, ale došlo mi že malá nesnáší bazén, ona nesnáší opravdu asi všechno 😝 naivně jsme ji koupili bazének na lodžii jak si chuděrka uleví v tomhle vedru, no to byl ječák že nás museli slyšet až do centra města (bydlíme na kraji 🙂).

Mě začlo takový to pravý těhubřicho vykukovat vždycky až později, někdy v 6měs. mě potkala jedna známá (já jí neviděla) ale přes jinou kamarádku jsem se dozvěděla, že jí říkala že jsem přibrala 🙄 😅 😀 takže já vím, že o mě si ti co mě pořádně neznají a nevědí že jsem těhotná myslí, že jsem pouze tlustá 😝

První pohyby u Kristý jsem cítila v 16tt, to bylo strašně živý dítě 😲 kopala od toho 16tt od rána do večera, ale opravdu kopance a i bolestivý ke konci nebo dělala boule, že jsem se bála, že mi to břicho doopravdy roztrhne (taky si myslím, že mi to takhle popraskalo kvůli ní 😀) kolikrát už jsem říkala ať dá pokoj, že to nevydržím. Malej ten začal kopkat až v 17tt, pořád jsem čekala, čekala, ale vždycky to bylo takový slaboučký a spíš než kope je to fakt flegmoušek, takže dělá takový bouličky, aby se o něm věděla, když kopne to už musí být 🙂

Garfield a do jaký porodnice jdeš vlastně rodit? Možná už jsi to říkala tak se omlouvám, v profilu nemáš město kde bydlíš, tak si to nějak nemůžu vybavit 🙂

kacka79
15. črc 2009

Ahoj Snezenka, vítáme Tě mezi námi 🙂

No na ty pohyby jsem zvědavá, u Fíly jsem cítila poprvé ve 20tt, tak uvidíme, jak to bude teď. Ale hrozně se na to těšíííím, až se mi tam bude to mimi vrtošit.

Jo holky a kdy Vám u doktora na UTZ řekli pohlaví? U Fíly už totiž ve 12TT a vyšlo to...

Jinak špatně už mi není celý den, jen ráno - to se musim hned najíst a chvilku lehnout a je to v pohoděěě.

Kristi baví nás to číst!!!!!!!!!!!!!!! Jinak bysme to nečetly 😀 Už to máš za chvilku a budeš mít doma dva kousky 😵

garfieldmail1
15. črc 2009

kacka : tak to je super, že už je Ti lépe, jsi v 10tt, tak brzy už si ani "nevzpomeneš" 😅 , jak Ti bylo 😉
No mně u Lukyho to taky řekli ve 12 tt. Příští týden mám uzv, tak jsem zvědavá a samozřejmě se pak pochlubím, i když hlavně teda doufám, že bude vše v pohodě a hned potom mne zajímá pohlaví! 😠
krista : já Tě obdivuju, já nevím, jestli bych to zvládala s takovým nadhledem jako Ty, takové živé dítě, které nelze přeslechnout! ☹ Kdyby to bylo občas, ale každý den, já bych měla nervy pěkně našponované 😕
Tak teď doufám, že další mimi se bude v břiše převalovat tak nějak v normě 🙂 , zdá se, že by to mohlo pak odpovídat tomu, jaké pak bude 😉 Až se Ti chlapeček narodí, tak o něm asi ani nebudeš vědět 🙂
Jo a Luky mne v břiše nekopal, ale převaloval se tak, že mi dělal z břicha neskutečné patvary a já jsem ho hladila a lehce tlačila, aby se posunul a uvelebil jinak, protože to bylo taky k nevydržení, ani jsem se nemohla pořádně nadechnout. Vždycky jsem se bála, že v té poloze usne a já budu mít třeba dvě hodiny z břicha pravoúhlý trojúhelník - z pohledu shora.... 😅
A myslím, že teď ty pohyby taky neucítím moc brzy, vzhledem k tomu, jak mi to břicho už teď narostlo, mimi tam má dost místa.
Jo a když bylo Lukymu asi rok a půl, šla jsem do lékárny a lékárnice "aaa, to bude něco pro těhotné".... 😅 Pak se chudák omlouvala, když jsem jí vysvětlila, že těhotná nejsem, ale dokázala jsem jen přiznat, že jsem po porodu, že už je to víc jak rok, to jsem se v tu chvíli styděla říct. To ta povolená kůže, ach jo... 🙄

Já jdu rodit do fakultky v Ostravě Porubě. Je i nejlépe vybavená pro předčasně narozené děti, ovšem doufám, že tohle teda nebudem potřebovat...

krista
16. črc 2009

Ty jo holky, kdybych věděla že ty pinďové jsou vidět na UTZ tak brzo tak jsem se mohla taky poptat ve 13tt když jsem byla na screeningu a já poctivě čekala do 19tt 😀 u obou dětí 🙂 myslím si, že už těch holčiček to asi neni tak brzo vidět jako u chlapečků! 🙂

Kacko tak to je super, že už je ti lépe, to jídlo je základ, musela jsem jíst opravdu hodně pravidelně, ale mít to i teď tak si to nedovedu představit, jím tak dvakrát denně, z toho jednou v poledne když jde malá spát a podruhé večer když jde spát, jinak to s ní bohužel nejde 😔 sem tam něco malého zobnu když jí krmím, ale musí to být to samé co má ona, jinak je zle 😝

Garfield to je blbá situace s tou lékárnicí 😝 osobně bych si netroufla říct tohle někomu bez toho aniž bych to neměla odněkud ještě potvrzené, protože trapas to musel být hlavně pro ní 😝 a já bych řekla že ta vytahaná klokaní 😀 kůže po porodu je úplně normální, z toho si nic nedělej, já to měla a budu mít asi už pořád taky 😝 pokud nezačnu cvičit 100 sklapovaček denně a to já určitě nezačnu 😅
Určitě nebudete potřebovat žádné zvláštní vybavení v porodnici, ale je to lepší pocit že 🙂

Sama sobě se poslední dobou divím jak jsem mohla být tak naivní a myslet si že po roce to bude lepší, většina věcí se snad horší... v noci se zase předvedla, od 4h doteď nespala, v kočárku mi dneska dost pěkně pořvávala, včera v obchodě se vztekala, vzpírala... nevěřím tomu že bude líp až se malý narodí, to zřejmě ani omylem, ale budu muset ty roky nějak přetrpět a pak snad bude dobře až budou děti umět pořádně mluvit a budou samostatnější, do té doby doufám neskončím v blázinci, při nejhorším si nechám po kojení napsat nějaký sedativa 😅 a hlavně doufám, že se od nervů nevrátím ke kouření, nekouřila jsem od března 2007, takže žádný takový 😝

kacka79
16. črc 2009

Krista s tim kouřením to vydrž!!! Já jsem po skončení kojení s Fílou zase začala jen tak pokuřovat, jednu dvě denně, ale kdybych neotěhotněla, určitě bych se pěkně rozhulila... no to fakt nechci. Hlavně by to vypadalo fakt divně, máma s kočárem, za ruku druhý dítko a v puse cígo... no ale jsou i takový, ale mě se to nějak příčí...

Jinak už se hrozně těšiim na koupi nového kočárku, protože jsme druhé mimi jaksi neplánovali a já kočár prodala, ale nevadí mi to, aspoň si můžu udělat radost 😵

Jo a holky taky jste měli u druhého těhu dřív břicho?? Já jsem teď ve 3 měs a mám břicho, že už je celkem vidět že jsem těhu / nebo tlustá
😀 / Ale s Fílou jsem se v 5 měs vdávala a neměla jsem nic 😨 No asi mám povolený ty svaly... ale nevim jaký budu mít břicho až půjdu rodit, to budu jako vorvaň

snezenka123
16. črc 2009

Kačko: Díky za přivítání,kouám že máš o den později termín porodu jako já 🙂 Jse jen zvědavá,zda se druhé narodí termínu nebo dřív či později,jestli je možné třeba přenášení,když první šlo soro o 14 dní dřív..

Téda to se máte,že už jste věděli pohalví ve 12tt,já jdu na utz za týden,tak už se nemůžu dočkat,ale mám i strach,aby bylo všechno v pořádku...Ten strach je děsný,jakmile zjisíte že čekáte miminko,po radosti vás hned zaplaví strach o děťátko,který už nikdy neskončí 😒

Jo a břicho teda mám už taky,u malé mi rosto až po 12tt,ale teď už mám občas břicho jako n a5 měsíc🙂

Garfield: Jo tak lékárnice je teda netaktní,ale nic si z toho edělěj,mě potkala skoro týden po porodu sousedka ze vchodu a ptala se mě,tak co? ještě jste neporodila?Přitom před porodem jsem měla obříííí břicho a po porodu už bylo mnohem menší.. 😖 Takže vím,jak jsi se asi musela cítít.

Já jsem byla s malou v nemocnici od úterka do nedělě kvůli nov.žloutence,jsem zvědavá,jestli i druhé mimčo bude mít problémy,prý je to skoro vždy,když to má jedno dítě i pak to další.

POhyby jsem cítila už kolem 17tt tak jsem zvědavá dy to příjde teď,prý by to mělo být dřív,už se moc těším.

Holky stůňě mi malá,už od úterka od večera má stále horečky,kolem 39,5 ☹
Ve středu jsme byli u dr. ta koukla do krku a řekla,že má zarudlý krk,ale zatím to na angínu nevypadá,řekla at dáváme léky proti bolesti a poslala nás domů,že to bud bude angína,6 nemoc a nebo zuby...v noci jsme jeli na pohotovost,protože měla skoro 40...tam jí koukli do krku,že to vypadá na virozu,at dávám dál paralen v kombinaci s nurofenem a popřípadě zábaly. Holky,v noci se budila každou půlhodinku s pláček,ráno měla zase 39,5 podařilo se mi odebrat malé trošku moči a jeli jsme k dr. tam zjistili bílkovinu v moči a nález v krku stejný(malá nekašle,ani nemá rýmu)tak malé napsala ATB,že se jí nezdají ty horečky už 3 den a že to přeléčí,večer dostala druhou dávku ATB,celé odpoledne prospala,holky je jako tělo bez duše,tiskne se k nám,usne u nás položí si hlavičku a kouká,až usne...je mi jí strašně moc líto,tak bych jí chtěla pomoci ale nevím jak,navečer měla zase 39,7,zkoušela jsem zábaly,pak jsem ji vykoupala ve vodě,která měla teplotu takovou,aby se trošku srazila ta horečka,te´d spinká,uvidíme,jak se bude budit,zítra ráno opět k dr.s močí,kterou pošlou do laboratoře. Snad už jí bude lépe,prdelince mojí. Kdybych jí tak mohla pomoci!!!

Dobrou noc a pohaďte vaše dětičky,ať jsou zdravé,i ty v bříšku samostřejmě 😉

krista
16. črc 2009

Kačko mě se to právě taky nelíbí když čudí miminku do kočárku nebo že to do něj jde v tom těhu i přes mlíčko v kojení... je to každýho věc, moje máma třeba se mnou v těhu taky kouřila 🙄 teda tvrdí mi že ne, ale našla jsem starou fotku kde má cigáro a prý si dala vyjímečně na vánoce, no nevím... i ta jedna cigareta by mě strašně štvala, když už jsem to vydržela tak dlouho 🙂 ani mě to nelákalo, strašně mi to smrdělo hodně dlouho, teď už mi to bohužel tolik nesmrdí, ale pokud nezačnu kouřit ke kafíčku, vínečku atd., tak už to snad překonám na pořád 🙂 tak ti držím palce ať to taky překonáš!!! 🙂

To se máte s tím kočárkem, my jsme teda druhý neplánovali v době kdy jsme kočárek kupovali, pořád jsme si říkali že finančně si to nemůžeme dovolit a budeme rádi za "zabezpečeného" jedináčka, pak nám hodně lidí vymluvilo že živit dvě děti a jedno se až tolik neliší, hadříky po sobě zatím dědí (i když moc růžových věcí malej teda nepodědí 😀) začne to asi v pozdějším věku a to už budu v práci a doufám, že bude lépe 🙂 takže kočárek je vínovo-béžový (prvně jsme chtěli modro-modrý i pro holčičku) nějak jsme se do tý barvy zakoukali, nebi typicky klučičí, ale znám dvě maminky co ho pro klučíky maji! 🙂

A jaký kočárky se ti líbí typově? 🙂

Já jsem kacko břicho asi dřív neměla, ale říká se to, že svalstvo je povolený tak je to zcela v pořádku. U mě to možná bude tím, že těhotenství s Kristý jsem začínala se 72kg, nevolnostmi jsem zhubla na 68kg a končila jsem těhu na nějakých 79kg, po porodu hned váha 72kg postupem času jsem se dostala až na 60-62kg (tam mi to různě skákalo, vždycky kilečko sem, kilečko tam 😝) a druhé těhotenství jsem začínala tedy se 62kg, něco jsem nabrala ale opět jsem to shodila v 18tt (to jsem měla neštovice) takže pořád 62kg, no ale asi tak hezky papám, že teď mám 71kg 😝 😅 (takže skoro váhu jako při začátku s Kristý) proto mi hodně lidí říká, že teď jsem hubenější, ale já počítám že se zase vyšplhám na těch 79kg a víc snad ne!!!! 😲

krista
16. črc 2009

Jé snezenko poslala jsem to zároveň s tebou tak jsem tvůj příspěvěk neviděla 🙂
To přenášení bohužel možné je, je to zcela individuální, taky jsem rodila dřív a jsem za to ráda, malá byla hezoučká (3080g a 49cm) takový pidimimi mi stačí 😀 nemusím mít 5kg obříka 14 dní po termínu 😀
Žloutenku malá naštěstí neměla, za to jsem byla ráda 🙂
To je chuděrka maličká že ti takhle stůně ☹ kdyby člověk věděl co jí je a ty teploty jsou hrozný když se nedaří srazit. Šestou nemoc Kristý měla, Dr. mi taky řekla že je to viroza nebo ta šestá nemoc, měla ty teploty snad 4 dny nebo jak dlouho a nakonec se osypala a pak byl svatej klid, snad to bude ono, malá to měla když jí bylo asi 10měs., držím vám palce!

garfieldmail1
16. črc 2009

kacko: no já mám břicho opravdu velké už teď, naprosto nepřehlédnutelně 😅 V prvním těhu mi břicho rostlo taky celkem rychle, ale začlo to spíše takovým špekem, kdežto teď se mi pupek vypoulil rovnou dokulata, asi díky té povolené kůži má jiné možnosti než dřív ... 😠

A to máš dobré s tím kočárkem, už proto že máš osobní zkušenosti, víš přesně, co má kočárek "umět" a co je naopak k ničemu 😉 To Ti docela závidím. Já jsem s našim kočárkem spokojená, akorát je to čtyřkolka a v době, kdy jsme ho kupovali, vyráběli tříkolku jen s umělohmotnými koly a my jsme chtěli nafukovací. Teď už ji samozřejmě dělaji s nafukovacíma kolama a já tiše jejím majitelům závidím 😠 S tou čtyřkolkou jsme byli hodně spokojení, ale není tak lehce ovladatelná, což bych asi ocenila, až půjdu s Lukáškem a budu ho muset třeba někdy zároveň držet za ruku....

A co se týká toho kouření, tady se budete muset podpořit asi navzájem, to nejlíp zafunguje 😉 Já jsem totiž naprostý nekuřák, ani jsem to nikdy nezkusila, takže nevím, jak na to, abyste do toho nešly znovu! Ale držím moc palce, určitě to zato nestojí. Já jsem nikdy nezkoušela kouřit a pomohlo mi právě to, že moje mamka nekouřila a když jsem se jí v pubertě jednou zeptala, jestli to někdy zkoušela, tak mi řekla, že jo a že jí bylo strašně zle, zvracela celý den. A to mne od vyzkoušení naprosto odradilo, až jsem se bála, že bych se třeba před někým pozvracela a udělala si ostudu. Později už jsem věděla, že to není vždycky nutné se pozvracet, ale to jsem zjistila v době, kdy už jsem zase věděla, že mi to nestojí zato zkoušet z jiných důvodů 😝

Krista : já si myslím, že to zvládneš právě díky tomu, že další mimi bude pohodář 🙂 Bude muset být! 😅

Snezenka : to Ti držím moc palce, ať je Tvoje sluníčko zase brzy fit!!!!! Už má ta ATB, tak to jistě rychle zabere 😉 Syn měl taky loni v létě 3 dny teploty nad 39, zrovna mu lezly první stoličky, tak jsem si byla jistá, že to je tím, ale po třetím dnu jsem raději zašla k dr. a měl hnisavou angínu. ATB zabrala velmi rychle 😉 U takových teplot to je u nás taky stejné, Luky nechce být u nikoho jiného než u mne v náručí a odpočívá. To jsem se pak hrozně těšila, až bude zase zlobit nebo tak, prostě všechno, hlavně ať je mu zase dobře! Doufám, že brzy napíšeš, že už je jí lépe. Jak dceři vlastně říkáš? Stázinka?

Jo a chlapeček od paní, co se mnou byla na pokoji v porodnici, měl taky žloutenku a pořád jí říkali, že ji nepustí dřív než v sobotu. Ona se už šíleně těšila domů a chtěla jít už v pátek, byl duben, zrovna teploty přes 25 stupňů, tak ho svlékala a pořád dávala k oknu, aby na něj svítilo sluníčko a zřejmě to zabralo, protože ji pustili už v pátek 🙂