V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
25. srp 2009

Ahojky 🙂

Samso a co tebe prcek taky pořád tak poctivě okopává? 😅

Kačko tobě také gratuluji k pohybům, tak to vypadá, že už je tu máte snad všechny! 🙂 Ještě teda asi Majatob je nemá, to by byla dobrá a doufám, že na nikoho dalšího jsem nezapomněla, abych se ho nedotkla 🤐

Na zítřek držím všem palce co kdo máte, nějak to nestíhám sledovat 🙂

samsa
25. srp 2009

Kristo, né, v neděli to byl asi nějaký exces, včera a dneska jen pár takových jemných ťukanců, tak třeba budu mít klidné mimi. Neli mě poslední dobou dost točí, nechce poslouchat.

snezenka123
25. srp 2009

Mirax-velikánská gartulace k hočičce 🙂 to je super,že všechno bylo ok a malá se ukázala,já bych chtěla jít na utz příští týden,tak snad taky budu mít štěstí a mimi se ukáže 😉

Kacko zítra budu držet palečky aby ti státnice dopadli dobře,a gratuluji ti k pohybům,je to moc príma,viď?

Kristo,taky přeji hodně štěstí u zubaře

Krásný večer Vám,Vašim dětem i mimískům v bříšku.

krista
25. srp 2009

Samso to mě mrzí, že tě zlobí a co konkrétně dělá? Kristý je teď přes den docela v pohodě, ale k večeru začíná a v noci tam taky pořád poplakává, ale to budou zuby 😖 a venku se mi teda taky trochu vztekala, ale nějak jsem to ustála 😅 Určitě budeš mít klidné mimi, já ti to moc přeju 😵 Mě se teď malej zase dost boulí, kolikrát to bolí a břicho tvrdne, ale to jsem fakt vypozorovala, že je jen když to přeženu s prací, nějak si pořád neuvědomuju že jsem těhotná 😅 😀

Sneženko díky 🙂

krista
26. srp 2009

Ahojky,

tak máme za sebou zubaře a zároveň dva šílený hysteráky, takže už jsem dala malou spát 😝
Jinak, ale co je fajn, že nemám žádný zubní kazy, jen zubní kámen jako vždy 😖 tak ten mi odstranila a Kristý má zuby OK 🙂

Tak myslím ještě na vás ostatní, abyste všude dopadly dobře 😵

kacka79
26. srp 2009

Ahojky, tak u mě taky dobrý 🙂 Státnice jsem zvládla a teď už začnu zase konečně žít normálně 😀 Krista to je bezva že nemáte žádný problémy se zubama, my jdeme zítra!!

krista
26. srp 2009

Kačko teda paráda, takže můžu gratulovat k titulu? 🙂 no asi ti spadl velkej kámen ze srdce, nevolnosti máš taky za sebou, tak hurá užívat těhu! 🙂 😵

Jdete zítra i s Filípkem?

krista
26. srp 2009

Holky já se tak strašně bojím že budu přenášet že bych nejradši začla brát už ta homeopatika k porodu 😅 je tam psáno 14 dní před termínem, to je asi brzo co 😅 já jen že jsem fakt nezažila abych se cítila tak dobře, sama bych se divila kdybych nepřenášela a to přenášení by byl fakt problém 😔

majatob
26. srp 2009

kaci, gratulace veeeelika 🙂
kristi, proc by to byl problem? 😕

kacka79
26. srp 2009

No teď si teprve to těhu můžu užívat!!!! No zítra jdeme i s Fílou, tak uvidíme.. celkem poslední dobou mlsá, no snažíme se čistit,ale taky to Fíla někdy bojkotuje..

Krista já bych taky teda přenášet nechtěla, ale co naděláš 😉

devila
26. srp 2009

Ahoj holky, tak koukám, že je nás tady plno, co jsme s druhým mimískem neotálely. Já myslím, že to je super, mít děti blízko u sebe. Alespoň si budou hrát. Dokonce jsou tady i mamky studentky 🙂 .To já jsem taky. V květnu jsem udělala Bc. a teď jsem se dostala ještě na dva roky na Mgr., tak to bude zajímavé. Čekáme druhé mimi v prosinci. Zase HOLČIČKU 😀.

krista
26. srp 2009

Majatob třeba proto, že při přenášení jezdíš co dva dny na monitor, manžel by vyplácal všechnu dovolenou jen na to, aby mě na ty monitory mohl vozit a aby tam tu hodinu se mnou pobyl 😖 a až se malý narodí tak tady v tom budu sama (zvládla jsem to teda prvně, zvládla bych to znova, ale proč - zbytečně).

Ahojky Devila, tak tě vítám do klubu, taky jsem ráda, že je nás tady víc co neotálely, na mě všichni koukaji jako na blázna, ještě když vědí jaká malá je 😅 Jaký budete mít věkový rozdíl? Nějak jsem líná to počítat když nevím kdy přesně se Sabinka narodila, ale kolem roku a půl to bude co? 🙂

Kačko určitě to bude dobrý, já jsem se hodně bála a dopadlo to dobře 😵 třeba jsem tam i nějaký kazy měla, ale než by Dr. poslouchala ten řev 😅 no nevím 😅

samsa
26. srp 2009

Ahoj holky 😉
Kačko, mooooc velká gratulace k úspěšnému zakončení studia. Paráda.
Devilo, vítám tě mezi námi, též si myslím, že malý věkový rozdíl je lepší.
kristo, též gratuluju, že jste přežily s Kristý zubaře. Co se týče těch homeopatik, tak ty bych si klidně vzala, však se nic nestane, když se mimi narodí o týden dřív 🙂
Holky, já dneska zase ty pohyby necítím a už plaším 😔 Vím, že u Nelinky ze začátku jsem je taky necítila každý, ale přesto už mám zase nervy.

krista
26. srp 2009

Samso opravdu se neboj, ani já jsem neměla ty pohyby pravidelně, u malýho vůbec ne 😉 Myslím si, že je to právě tím jaký je pohodář, on se tam přes den opravdu jen párkrát překoulí, takže já se tomu ani nedivím, že jsem ho necítila tak často když byl malinkej, nech tomu čas, třeba budeš ještě jednou nadávat že se ti prokope z břicha ven 😀

Nad těma homeopatikama pořád váhám, nakonec jsem přišla i na řešení jak by to bylo kdybych náhodou přenášela a dalo by se to, MM by teda musel ve firmě dělat jinou pozici, ale snad by to šlo 😕 🙂 však se nepřenáší víc jak 14 dní 😅 teda doufám, taky jsem dneska na chvilku natekla, tak jsem si povzdechla, že tady pořád píšu jak se mám fajn, tak to mám za to 😝 ale už je dobře! 🙂

kacka79
26. srp 2009

Samsiku nebooj, já taky necítím pohyby pravidelně, někdy celý den, někdy vůbec.. u mě je to nejčastěji večer 😵

snezenka123
26. srp 2009

Kačko,moc gratuluji ke státnicím 🙂

Samso,já pohyby taky necítím pořád,jak jsem v jednom kole přes celý den,tak si myslím,že kolikrát je třeba i přehlídnu...

Devilo,vítáme tě tady mezi námi 🙂

Kristo,jsem ráda,že jste dopadli u zubaře dobře,já se teprve s malou chystám,mám docea blbou zubařku a nechci k ní začít vodit i malou,ale nic jiného mi asi nezbude,protože u nás je zubařů málo,asi jako všude...
Jo a taky na mě skoro všichni koukají jako na blázna,že budeme mít děti tak brzo po sobě,v dnešní době se "nosí" mít děti s věkovým roszídlem kolem 3 let a jakmile je to míň jak 2 roky,nebo ro a půl tak věšinou kroutí hlavou a diví se proč tak brzo,přitom já s bráchou jsme od sebe rok a 3 měsíce a naše mamka to taky zvládla,vlastně dříve to bylo běžné,že děti měli roční max.rok a půl velký věkový rozdíl a to nebyli jednorázové plínky a příkrmy ve skleničkách...apod.
Zvládneme to,holky,no budeme muset 😉

Zítra jdu holky na utz 😀 mám to domluvené a neuvěřitlně moc se těším 🙂 🙂 🙂 zítra budu 15+5,tak by mě zajímalo jestli už půjde vidět jestli čekáme holčičku nebo kluka,je nám to jedno,nejdůležitější je aby bylo miminko zdravé a všechno bylo ok,v pátek jdu na tripl testy tak snad dopadnou ok,už ani nevím,jak dlouho budu čekat na výsledky,už jsem to zapoměla ale myslím si,že i sestra říkala,že kdyby bylo něco v nepořádku,že zavolají cca za 14 dní? no uvidíme,hlavně aby to dopadlo dobře.
Tak na mě holky zítra myslete a držte palečky,večer pak napíšu jak jsem dopadla 🙂

Krásnou dobrou noc.

devila
26. srp 2009

Děkuji holky za přivítání.
Ahojky Krista - věkový rozdíl budeme mít 17 měsíců. Na mě taky každý kouká jak na zjevení, že čekám tak brzy druhé mimi. No a když se zmíním ještě o studiu, tak to hledí jako bych byla z jiného světa. 🙂. Ale ať, my jsme to tak chtěli.

kacka79
26. srp 2009

Devila - vítám Tě mezi námi 😵 Na ostatní se vyprdni, důležité je abyste byli spokojení jako rodinka 😉

Sněženka, budeme na Tebe myslet, tak dej zítra určo vědět, jak jsi dopadla a jestli to vypadá na pipku nebo pinďu 😀

krista
26. srp 2009

Sněženko ono dříve bylo hodně běžnějších věcí nad kterými dneska kroutí lidé hlavou 😝 třeba že se berou lidi mladý z lásky atd. a přitom dřív bylo běžný mít děti a svatby v 18ti a rozvody se lidem nelíbí - ty dřív byly taky jen se o tom třeba tolik nemluvilo 😝 to je asi se vším 🙂 Já si stejně myslím, že když mě někdo vidí jak vezu Kristý třebas v kočárku a s pupkem, tak si říkají: "Ta do toho vlítla omylem" málokdo chápe, že to tak člověk může opravdu chtít 🙂
Jo k těm testíkům určitě by ti dali vědět co nejdřív kdyby něco nebylo OK, ale ono určitě bude, držím palce 😵 a na zítřek taky 🙂

Devilo tak to máme teda podobné 🙂

Zítra jdu na gyn., jestli jsem to ještě nepsala (kdyžtak se omlouvám za opakování, nějak si nepamatuju co kam píšu 😅) tak jsem strašně na všechno zvědavá, pokusím se z Dr. vymámit ten váhový odhad, ale myslím si, že se na mě vyprdne a ani mu to nemůžu mít za zlé, jinak se mi věnuje maximálně a tohle je prakticky maličkost, vidí v průkazce jakej prcek byla malá, tak nemá důvod si myslet, že budu mít obra 😅

Tak se mějte hezky, dobrou noc 🙂

kacka79
26. srp 2009

Krista hlavně hned zítra napiš jak to vypadá - třeba už se ti to blíží 😵 😵

samsa
27. srp 2009

Ahoj holky, tak snad kontroly dopadly dobře, Sněženka už možná ví, co čekají 🙂 a Kristo, snad nebudete mít obříka. Ale já myslím, že když Kristý byla prcek, tak snad to druhé mít taky 4 kg nebude, o trošku větší asi bude, ale tipuju, že ne o víc než 300 g, aspoń to tak bývá obvykle. I když mám kamarádku a ta měla prvného chlapečka 4200 g a druhou holčičku 3100 g a obě dítka v termínu.
Holky, taky je u vás takový hic, já jsem úplně ko.
Jinak mimi sem tam kopne, ale jen jemně, vypadá to, že to snad nebude takový divoch jako malá. 🙂

krista
27. srp 2009

Ahojky 🙂

Tak na gyn. vše OK, k porodu se připravuju hoooodně pomalu 😝 z CS 1-2 jsem se otevřela na CS 2 😀

Samso to jsi mě potěšila s tím že to bývá tak o 300g víc 🙂 to by nebylo špatný, do těch 3,5kg to bude úplně ideální kdyby to tak bylo 🙂 já zatím teda viděla druhý děti samý obříky, to slyším prvně tak velký rozdíl u té kamarádky, ale asi ji to potěšilo že neměla malá třeba 5kg 😀

Tak doufám, že ostatní dopadly taky dobře 🙂

Kristý je dneska strašně moc uvřískaná, měly jsme návštěvy dvě a děsně se předvedla, naštěstí to všichni chápou 😉

kacka79
27. srp 2009

Ahojky, u nás bylo dneska na padnutí... už jsem ráda že je večer.. Za chvíli půjde Fífa do pelechu. Jinak dneska u zubaře Fíla OK, já jeden kaz.. no přežila jsem to 😖

Máme přijít až po porodu, tak aspoň že tak 🙂

Krista to je bezva, že máš vše OK... a pořád nemáš ty posly jako u Kristý??

snezenka123
27. srp 2009

ahjky holky,tak se hlásím!
Dneska na utz to byo moc krásné....a....čekáme.....KLUKA 🙂 🙂 🙂
Tak nějak jsme počítali,že budeme mít dvě holky a já si i druhou dceru tak nějak přála,i manžel,na to že je to chlap,tak říkal,budu za druhou holku moc rád.Ale já si pak říkala,jaké by to asi bylo mít kluka-syna....
No a dneska když nám řekla dr.že naše malá nebude mít ségru,ale bráchu tak jsme z toho byli oba dva na měkko a já jsem okamžite věděla že jsem asi ve skrytu duše chtěla kluka. nevím,zda mi rozumíte 😉
Nám to bylo úplně jedno,šlo a jde nám hlavně o to,aby byli obě děti zdravé.
Take budeme mít kluka-Josífka 🙂 párečk
aspoň budu vědět,jaké to je vychovávat holku a kluka,dr.teda říkala,že je to na 85 % pak říkala na 90% a že to co má mezi nožičkama na pupeční šňůru ani holku nevypadá,na další utz jdeme koncem září,tak uvidím,ezda se to potvrdí,přeci jen jsem dneska 15+5,podle utz 15+4 jo a malý byl kouzelný!!! dával si ručičky za hlavu,mezi nožky,zamával nám 😀 a váží 130g!
Jsme zvědavá kolik bude vážit při porodu naše malá měla 3050g a taky jsme slyšela že kluci a druhé děti mívají víc kg,ale co zvládneme to,druhé porody zase bývají pry rychlejší a tolik prý nebolí...tak uvidíme...
🙂
Krásný večer vám všem. 🙂

krista
27. srp 2009

Kacko nn posly zatím žádný 🙂 opravdu se mi potvrzuje že obě těhotenství jsou úplně jiná, tak ještě schází to přenášení 😅 😀 no ale já si myslim, že ty posly určitě ještě přijdou a bojím se toho 😖

Sněženko tak prvně obrovská gratulace k zdravému klučíkovi 😵 😵 😵 to je něco, tady zatím převažují párečky jestli se nepletu!!!! 😵 a k tomu druhému porodu - v to doufám, že to bude kratší, když jsem četla že u druhorodiček trvá tak 3-6 hodin tak jsem se musela i zasmát, u prvorodiček se uvádí snad 6-10h max., no to u mě taky bohužel nesedělo 😅 😔

Pořád mi vrtá hlavou jestli brát ta homeopatika nebo nebrat 😅 o víkendu by se mi nehodilo rodit, tak abych to neposunula moc 😅 musím vydržet min. do 3.9. (2.9. jdu do porodnice sepsat předpříjem, tak asi fakt začnu poctivě až pak 😅) 🙂

Ach jo, vždycky večer se začnu tak hrozně potit, nemůžu to tady u PC vydržet, takže si půjdu nejspíš lehnout pod náš větrák 😝 (máme stropní ventilátor se světlem 🙂) tak se mějte hezky a dobrou 🙂

samsa
27. srp 2009

Sněženko, tak veliká gratulace k chlapečkovi, páááni, tady jsou opravdu skoro samé párečky, to je krása 🙂 Taky se už těším, až mimi odhalí totožnost.
Kristo, tak malá vřískala. Ta moje byla zase dneska nebývale hodná, ale ona si to vynahradí zase jindy.
Sněženko, co se týče porodu, tak je sice pravda, že druhý bývá rychlejší, ale bolesti jsou prý větší než u prvního. Fuj, to si dost nedovedu představit, aspoň u mě jsem měla chuť poslední 3 hodiny porodu mlátit hlavou o zeď jak to bolelo, ale na druhou stranu nějak ten prcek ven musí a my to určitě zvládneme.

krista
28. srp 2009

Ahojky,

tak nám se pokazila zase další věc, manžela ráno nabourali, nikomu teda nic neni, ale auto je nepojízdný... tak nejen že nevíme komu dáme malou na hlídání, navíc ani nevím jak se dostat do porodnice a to jsem měla příští týden sepsat přepříjem, můžu se na to všechno vykašlat, rodit v porodnici kde nechci a rodit sama což taky nechci, ale asi mi nic jinýho nezbyde když zrovna nebude k dispozici nikdo kdo by nám auto půjčil 😢

Samso asi se ty naše holky střídají, já bych ti moc přála aby Nelinka byla hodňoučká 😀 ale u nás bych si to taky přála, jak se včera předváděla to nemělo obdoby, se vším třískala, vřískala jako prdlá, i v noci brečela, tak nevím jestli pořád kvůli těm stoličkám??? Nebo porostou nový zuby nebo prostě povaha 😉 byla pár dní hodná (jak to vždycky mívá) a teď bude zase stejná nejmíň do 20ti let 😝

samsa
28. srp 2009

Kristo, to je mí fakt líto, škoda, že nebydlíte blízko, my bychom vám auto půjčili i malou vřískandu pohlídali. Co kdybyste si vzali taxíka? Nebo si budeš muset zavolat sanitku 😒 Ach jo. Třeba vám auto ještě do porodu opraví, ale to je asi sci-fi, že? Hlavně, že je manža OK.

krista
28. srp 2009

No vidíš to je pravda, ten taxík mě nenapadl když bude zle 😖 spíš jde taky teď o peníze, všechno se nám podělává posl. dobou, já už mám stranou peníze na porod... s nadstandartem jsem se ale rozloučila, však to přežiju, spíš jsem chtěla mít krapet soukromí, klidu a hlavně návštěvy v klidu (už vidím malou jak lítá po chodbách a poráží ty maminky po porodu 😝 protože na normálních pokojích jsou z pochopitelných důvodů návštěvy na chodbách).

Sanitka by mě bohužel vezla do nejbližší porodnice, což je porodnice u nás ve městě, je opravdu kousek, ale nerodila jsem tam prvně a nechci ani teď 😢 no co nadělám, hlavně když bude všechno OK, včera jsem viděla padat hvězdu - prvně v životě - nádhera, cosi jsem si přála, ale bylo to úplně něco jinýho, asi jsem si měla přát mít se jak dostat do porodnice když na to teď koukám nebo nějakou jinou "hovadinu"!

Každopádně víc budu vědět dneska odpoledne, auto stojí u MM v práci, je tam zaraženej plyn nebo co, tak se s tím nedá jet, opravář se pojede podívat tam a pak až řekne jak to vypadá, jestli má čas atd. ...

Jo a nevíte někdo jak to je, když bychom si nechali auto opravit a šli s fakturou do pojišťovny? Dělá v tomhle případě pojišťovna korekce vzhledem ke stáří vozidla? Vím, že když je to naopak (proplatit a až poté opravit) tak se ta korekce dělá... Mě jde o to, abychom si to nenechali špičkově opravit a oni nám nedali sotva půlku... je to už starý auto, takže jestli nám smrknou prd, tak to za to prd necháme opravit a nebudeme to hrotit.

kacka79
28. srp 2009

Krista to je mi mooc líto!!! Pokud máte auto pojištěné, nebo Vás někdo naboural a nebyla to Vaše vina, škodu zaplatí - alespoň z části - pojišťovna. Máte dvě možnosti jak to udělat. Každopádně zavolat do pojišťovny a nahlásit pojistnou událost, oni potom pošlou odhadce a ten auto prohlídne a odhadne výši škody. Potom jsou ty dvě možnosti - zaplatí vám vypočtenou škodu, kde je zohledněno stáří auta atd...tomu se říká "rozpočtem", nebo si dáte auto do servisu a pojišťovna zaplatí přímo servisu, ale Vy budete mít asi nějakou spoluúčast, já mám třeba 5 tis CZK, takže já zaplatim 5 tis a pojišťovna zbytek.. Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně...

V některých případech máš nárok na náhradní vozidlo - placeno též z pojistky, a to vzhledem k tvému stavu a malému dítěti by možná vyšlo. Určo si zavolejte do pojišťovny