V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
29. pro 2009

Nicole - snad se nám to spaní upraví brzy. nejhorší je, že u první dcery jsem to nezažila, tak chrněla ve dne i v noci 🙂

Barusho - vítám tě do klubu 🙂

nicole_11
29. pro 2009

no pokud se to nespraví brzy, tak bych jí to odpolední spaní upravila, u prvního dítěte se to dá ještě nějak zvládnout, ale když se musíš starat o 2, tak by to bylo náročnější, chodit spát až o půlnoci

samsa
29. pro 2009

Devi, přeju, ať se to brzo spraví. Malá teda měla taky večerní řevy, ale tak do těch 22 hodin, déle ne. Pomohlo ji hodně pevně zavinout. Ve dne mi nespala skoro vůbec, zato pořád řvala 😝
Kačko, taky posluješ? No, co naděláme, musíme vydržet ještě aspoň 3-4 týdny.
Holky, já mám v tom břichu fakt lenocha, to je děs, včera teda trochu více aktivity bylo, ale dnes zase skoro nic, se tam párkrát zavrtí a konec, vůbec nekope jako malá. Pořádný kopanec jsem snad ještě nezažila, jen to převalování a vrtění.

nicole_11
29. pro 2009

jak mě včera dělali ten UTZ, tak se mimi pořád hýbalo a prý kope pořádně ale já ho vůbec necítím 😒 ani Tedíka jsem moc necítila, a Dr. se divila že mám strašně malé břicho a mimi už má 380g

krista
29. pro 2009

Devil nevím jestli si to pamatuješ, pravděpodobně ne, ale já měla s malým po porodu úplně totéž, no trvalo to tak asi šestinedělí 😅 ale srovnalo se to, sice s ním pořád musím sem tam být v noci vzhůru, ale už to neni každý den, ono se to opravdu srovná, vydržte!!!! 😉

Barusha, třeba to u vás půjde úplně v pohodě, uspáváš jen ty nebo i manžel? A bývá manžel na uspávání doma? Pokud ano, tak jste bez problémů 🙂

Koukám všichni poslujou, to bude miminek najednou 😵

Nicole nám dneska malá šla odpol. tady super spát, a spala jako špalek 3h 😲 já myslela že už nevstane 😅

Jo ještě k tomu spaní, zvyknete si na všechno i u dvou, když musíte, já jsem si zvykla že se moc nevyspím, místo toho abych si šla lehnout tak já tu sedím 😅 ale pak jsem teda ráno neskutečně unavená 😅

nicole_11
29. pro 2009

Kristy určitě se dá na všechno zvyknout...ty jsi živým příkladem, že se dá zvládnout všechno 😉
já taky sedím na netu místo toho abych si šla lehnout a muž nadává, že jsem závislák a že mi notas vyhodí 😅

garfieldmail1
29. pro 2009

krista, jj, člověk si dělá hlavu, jak to všechno zvládne, vůbec ale vůbec si to neumím teď představit, ale jak píšeš, když musíš tak musíš 😅
Já mám největší obavu teď akorát z toho žárlení, protože přítel bude hodně doma, v zimě má málo práce, takže na to budem víceméně dva, tak to snad zvládnem 😎
Dnes jsme byli u známých, co se jim před měsícem a půl narodila holčička a Luky z ní byl takový nadšený a hrozně opatrně ji hladil po hlavičce 😵 Ovšem ona byla taková hodňoučká, jen si tak ležela na gauči, koukala kolem, chvilkama usla a pak se zase vzbudila a koukala... 😅

samso, moje mimi taky není kdoví jaký fotbalista, taky jen převalování a občas škytavka, u Lukyho to bylo stejné, tak mne to ani moc nepřekvapuje.
Jinak klepu, klepu, ale já posly zatím nemám, snad to tak vydrží!!! Ani záda mne nebolí, ale to věřím, že je díky cvičení, jinak by bolela určitě. Akorát dopoledne je mi často dost slabo, u vaření musím sedět na židli, delší stání je pro mne fakt problém. Zítra mi přítel přinese od rodičů tlakoměr, jestli to dělá můj nízký tlak nebo je to prostě delším stáním... 😒

jo, devilo, už dvě maminky mi říkaly, že jejich miminka taky měla buď ubrácené spaní nebo usínala pozdě večer. Trošku se to snažily samy upravit, aby děti spaly méně přes den a asi za měsíc už to bylo dobré 😉

plechajdo, no fakt držím palce, ať jsou ty teploty rychle pryč!!! 😉 Teda doufám, že tohle nás snad před porodem nepotká, Luky jak má teploty, tak je úplně marný, furt jen u mně a pofňukává, za těchto okolností bych nerada byla zrovna v porodnici ☹

garfieldmail1
29. pro 2009

barusho, vítej 😵
A proč uspáváš jen ty? Tatínek nechce? Raději se pravidelně střídejte už teď, dítě si rychle zvykne a hlavně to pro něj bude teď jednodušší 😉 Jak to uděláte, až budeš v porodnici?

kacka79
29. pro 2009

Ahojky,
tak já tu taky ještě bloumám, nemůžu vůbec spát... přitom už jsem 3 noci spala blbě... no nic, už to lepší asi nebude 😝

zdenkaradek
29. pro 2009

plechajda, náš Matýsek měl horečku 25.12. - 38,5 C což je u něj dost, mívá jen zvýšenou, takže šel spát s Panadolem a v noci dostal ještě jednu dávku. Ráno už byl dobrý bez teploty, přes den jen zvýšená. Teď je OK, akorát dneska začal pokašlávat. Sestry malá dostala teplotu 26. a rovnou přes 39 a teď má taky kašel. Prťata se naposledy viděla minulý pondělí, tak neví kde k tomu přišla. Tak snad se vás to brzo pustí. Jinak byl Matýsek ok, jen takový trochu pomalý a posedával, když měl tu teplotu, ale ani to mu nebránilo aby řádil.
barusho, stejné otázky jsem dávala mojí sestře, když jsem zjistila, že čekám ŠImona 😉 . "Jak budeme chodit po schodech, jak je budu oba koupat atd." Tak mě taky uklidnila, že se to nějak vyřeší a ustálí a měla pravdu
😉 . Schody Matýsek zvládá dávno, dávno sám a koupání u nás probíhá tak, že napřed vykoupu staršího, ten si pak nahoře hraje a pak mladšího. Další je, že teď v zimě nekoupeme každý den, ale ob den, takže se to dá, že jeden den koupu jednoho, druhý den druhého. Blbý je, když jsi v noci sama doma a kojíš mrně a ten starší se vzbudí a začne brečet, ale to u nás je málokdy, Matýsek většinou prospí celou noc. S tím, když přijde nemoc tě nebudu strašit, to se prostě řeší operativně za pochodu. Ono vždycky budeš muset ty děti trochu "ošidit", když jsou dvě, protože ty jsi na ně většinou doma sama, ale zase, pro ně je velký přínos to, že mají sourozence. Neboj to zvládněš.

plechajda
30. pro 2009

Dobre rano,

Zdeni tak to je u nas to sami.....na dnesek zacal chrchlat teda poradne, v noci jsem ho radsi ani nemerila aby mi z toho nebylo blbe jak byl horkej a dostal sirup, pak jsme 3h bojovali se spankem a nakonec usnul 😒 Uz druha noc za sebou naprdlacku.....

Ja ani nemuzu bejt nervozni pac mam uplne jiny starosti nez rodit teda 😅 Jako manza se kdyztak postara, ale nikdy to nedelal ze jo...vcera s nim chtel jit ven treba, mu rikam a nevadi ti ze ma 39 ??? Takze asi tak....proste chlap....to abych tady napsala postupy snad na vsechno ☹

Navic mev noci tak strasne bolely strisla ze jsem ani na boku lezet nemohla....takze jsem tak nejak polehavala celou noc na zadech i kdyz se to nesmi...chjo to jsou dny...

Nejvic mi vadi ze to je jen blba teplota s kaslem a ja jsem z toho zas tak hotova....jenze kdyz ho vidim jak v noci nemuze poradne zabrat a kucka tak proste me to rozhodne v klidu nenecha jak mm...takze doufam, ze porodim nejdriv nekdy za tyden az z toho bude venku 😔

ren82
30. pro 2009

Ahojky,
manža dnes překvapivě zůstal doma. V práci všechno podělal, tak si může dovolit být AŽ do soboty doma 😅 Vypravila jsem je ven na nákup. Já se cítím taky pod psa. nachlazení ve mě propuklo v plné míře. Ale teplotu nemám, tak to bude snad v poho a nanakazím Fildu.
Noc taky nestála za moc. Opět převalování, pálení žáhy a návštěvy WC 🙄

Upřímně, taky mám strach, jak to zvládnu - uspávání dvou dětí. Ale jak tu píšete, když musíš, tak musíš. Co vám bude jiného zbývat, že? 😉

snezenka123
30. pro 2009

ahojky
kačko děkuji za číslo,kdyby se něco dělo napíšu ti sms 🙂
jo ty posly hnusný,u mě je to taky čím dál horší,ale snažím se držet,jsem moc ráda,že jsem došla až sem 😉 každý týden navíc je dobrý 🙂
dneska nám ráno přišla hlídat tchýně malou-jeli jsme na úřad vyřizovat PPM,ale jelikož mají v práci na účtárně volno,nic jsme nevyřídili... 😠 tchýně přišla stím,že jí je blbě,má průjem a teplotu,a necítí se dobře...tak jsem jí řekla,že měla zůstat ležet doma aby se vyležela,že by jsme si malou vzali s sebou,al ona že už nám to slíbila a že tu byla i včera takže pokud by jsme to měli chytnout měli by jsme v sobě bacili už od včera... 😲 tak jsem pak říkala mm v autě že mě to pěkně naštvalo,to aby sme byli ted nemocný-to by nám tak ještě scházelo...no snad to bude ok.

plechajda
30. pro 2009

Snezi ta snad nema rozum ne ?? Tohle mi tchyne rict, tak ji reknu at se zase obrati a jede domu....jestli ma prujem atd tak bych ji prcka ani nenechala teda... 😠

devila
30. pro 2009

Ahoj holky,
Sneži, ta tchýně fakt asi nemá rozum. Tak ví, že je to nakažlivé a normálně si k vám nakráčí jo? Toje teda skvělé.

Plechaj - vydrž, už jen chviličku a můžeš ležet jak se ti zachce. Víš, jak já se těšila na to ležení na břiše?

Ren - to je fajn, že manžel zůstal doma, alespoň ti pomůže. Můj manžel má od soboty 11 dní volno, tak už se těším.

Nicole - jenomže ona usne kdekoliv a kdykoliv přes den, je těžké ji udržet vzhůru. Spíše mám problém ji probrat, když jsem se o to snažila.

Kristy - já v to doufám, že se to do konce šestinedělí upraví.

krista
30. pro 2009

Ahojky,

zdravím s prckem na prsu a druhej prcek se budí a řve tak v rychlosti 😝

Nicole můj manžel už si na závislačení nějak zvykl, aspon si pouští filmy co mě nebaví 😀

To vstávání k oběma dětem je otřes, my to bohužel známe a když je manžel pryč tak je malá schopná budit se častěji než malý 😝 ale teď ho asi netrumfne, kojím ho celou noc po hodině nebo po dvou max., docela to má obrácený 😖

Sněži tchýni taky nechápu, nezbývá než popřát ať to nikdo nechytnete 🙄

Devil jak bylo dneska? 🙂

kacka79
30. pro 2009

Snezi no tchýně je teda trochu blázen... no nechápu 😖

Krista a Kristýnka se ti taky budila tak často v noci na kojení?? Mě Fíla první cca 4 měs úplně v poho po 3-4h ale pak to začlo a po hodině... no v 7 měs jsme to zabalili, už jsem byla úplně na dně 😔 No někdy si vyčítám, že jsem nekojila dýl, ale já mu chtěla dát UM jen v noci a přes den kojit, ale on od okamžiku kdy jsem mu dala flašku tak prso nechtěl 😅 No teď bych chtěla vydržet pokud to půjde do toho roka, ale nevim...

Devil za dva dny už máš termín, to to teda letí... a cítíš se dobře?? A co pupek, už ho máš dole?? No i když já ho s Fílou dole ani neměla 😀

plechajda
30. pro 2009

kaci to melo byt asi na me co ? 😉 cejtim se relativne ok a pupek porad nahore, ale jak pises ty, ani me v prvnim tehu nespad takze na to nehraju 🙂 😉

samsa
30. pro 2009

Ahoj holky,
Sněži, teda ta tvoje tchýně....no comment. Bohužel mně tohle příbuzenstvo dělá taky, třeba zavoláme, jestli jsou všichno zdraví, pak přijedeme a neteř má horečku, malá od ní vše chytne a i kdyby to měla být pitomá rýma, tak je to opruz, protože třeba Neli když má rýmu, tak mi v noci vůbec nespí...
Holky, z toho uspávání mám děs, co včera předvedla malá, to byla hrůza, takový hysterák, trvalo to půl hodiny, pak jsem to obrečela a říkala manželovi, co budeme dělat, jetsli druhé bude taky jako Nelinka.
Reni, brzo se uzdarv, ať jsi fit na porod.
Pelchajdo, ať je malej brzo zdravej a můžeš v klídku rodit.
Kačko, jsem ráda, že mamince nic vážného nenašli 🙂
Devi, spaní se určitě zlepší, neboj 😉

devila
30. pro 2009

Kristy - malá usla ve čtvrt na dvanáct, pak se vzbudila ve 4:00 a pak v 7:00. No a samozřejmě prospala zase celý den. Manžel jde do práce, ale mamka zase volala, že přijede na noc. Já to teda nevyžaduji, ale ona se nabídla sama, tak toho ráda využiju. I když jsem jí říkala, že jiné dny to taky budu muset sama zvládnout. Tak ale proč toho zatím nevyužít že? můžu si jít lehnout třeba v osm a mamka bude uspávat malou. Stejně chodí mamka tak i tak spát až kolem půlnoci. 😅

nicole_11
30. pro 2009

Ahoj holky...u nás bylo super ráno..Tedík se probudil v 8 ráno a mně se chtělo ještě spát, protože jsem v noci nemohla vůbec usnout, takže jsem spala až do 9 a dítě si celou dobu hrálo v ložnici na zemi, muž spal vedle v pokoji, akorát malej mi vytahal všechny kapesníčky z krabice a hrál si s mým mobilem a zavolal tatkovi 😀 jinak byl hodnej...

co se týká koupání, tak z toho si hlavu nedělám, protože u nás doma koupe syna muž, baví ho to, vždycky mu napustí vanu, hraje si s nim nebo se rovnou spolu vykoupu aniž bych mu řekla, že se má dítě umýt 🙂 a muž ho takhle koupe asi 3-4x do týdne a já malého nechci umývat každý den, takže je to jen na něm..když se narodil, tak jsem 1.měsíc měla strach ho sama umývat jak byl malinkej, takže mi pomáhal muž a vaničku jsme používali jem 2m, pak se už koupal s námi ve vaně, a až se mimi narodí, tak tuto starost asi přenechám na muži, když ho to tak baví, však on si nějak poradí 😉

krista
30. pro 2009

Kačko Kristý sice řvala celej den ale v noci spala jako dudek, pamatuju si že chodívala kolem 20h a do 00h určitě spala, někdy i dýl... to malej ani omylem, jak jsme přišli z porodky tak se budíval po 3h úúúplně přesně na minutu jako hodinky a teď se budí tak jak jsem psala 😖 hodně tlačí, on už to má přes den lepší, taky tlačí a člověk se mu musí strašně věnovat a jak zmizím z dohledu tak ječí 😝 ale neječí nijak šíleně a když už, tak se dá ukonejšit v zavinovačce, v noci tlačí víc 😖
Já bych si nic nevyčítala, pokud se to zlepšilo, udělala jsi pro něj to nejlepší a co by jiný daly za to kojit aspoň 7měs., je to krásný číslo! 🙂 Ještě k tomu buzení, ona spávala krásně do 6timěs., pak teda začla příšerně ale fakt příšerně vřískat, stoupla si v postýlce, čučela na nás a celá noc prořvaná, nechtěla prso, jíst, pít, nic, jen vřískala 😅 takže jsme ji odstěhovali v 10ti měs. totálně na pokraji zhroucení 😅 do toho vl. pokojíku a utla jsem kojení v noci a byl klid 🙂 ona právě flašku nikdy nechtěla, jinak já bych ji asi odstavila dřív, ale jak ji nechtěla, ani UMku, tak jsem ji nechtěla nechat bez mlíčka, pak si v roce konečně tu UMku vzala, tak jsem ji odstavila, na prso si ani nevzpomněla a moje prsa na ní taky ne 😀 mlíko mi teklo jen pár dní a nazdar 🙂

No Plechajdo jsem moc zvědavá kdy to bude! 🙂

Nicole tak to je malej zlatíčko 😵 a muž taky 😀 u nás taky koupe hodně manžel, to musím uznat, jak mám ekzém tak jsem za to fakt vděčná 😉

Devilo to ti spinkala malá krásně a ty malý miminka maji spát hodně, tak třeba to nevadí že ti spinká přes den 🙂 mě právě ani jedno dítě nespí moc přes den, malej už je lepší, ale ty jeho 15ti minutovky mě teda hlavně zkraje ničily pořádně.

nicole_11
30. pro 2009

no Tedík jako novorozenec spal max. 16h ale to jen vyjímečně, spíš spával tak 13h, což spává i ted...takže jsem se musela vždycky smát když jsem četla že novorozenec prospí i 20h 😅

jinak Tedík poslední dobou se se mnou chce pořád objímat, vždycky natáhne ručky a hladí mě po vlasech, ted jsme zrovna měli takovou 10minutovku 🙂

krista
30. pro 2009

Nicole tak to já netuším kolik hodin to přesně bylo, ale když spávali oba dva párkrát denně max. 20min. tak to teda přes den dalo sotva hoďku nebo maličko přes dohromady a přes noc oba dva dali tak 10h 😝 trhaně pochopitelně 🙂

To je hezký jak se mazlíte, Kristý je taky moc mazlivá, jsem zvědavá jakej bude Luky, hodně lidí říká, že kluci tak mazlivý nejsou, ale snad bude taky mazel 🙂

nicole_11
30. pro 2009

by mě zajímalo jak to máte holky s jídlem, protože dostat něco do Tedíka je nadlidský úkol, dneska jsem ho vážila a přibral za 4m 1kg,což nevím z čeho...kdyby mohl tak se láduje jen jogurty, lipánky a bánánem, všechno ostatní jen ochutná, dá si pár lžiček a pak začne říkat nene, ještě vývar s nudlemi mi s ní v poho, muž se mě ptá proč mu nedám třeba chleba se sýrem, já bych ráda, ale sní to max tak 1x do měsíce ani s marmeládou ho nechce, suchej rohlík a chleba sní i když ho víc rozdrobí, tchýně to svádí na to, že má jen 4 zuby, ale podle mě to není tím...a ted už ani večer nechce kaši 😒 někdy má dny že fakt nic nechce a pak zase že jí v pohodě, ale je to tak půl na půl...

plechajda
30. pro 2009

Nicol u nas to sami...ja byla rada ze pribral 1kg za pul roku 😠 a taky jsem se divila z ceho, protoze dela caviky u vseho...navic ted jak mu neni dobre tak ji jeste min, je to deprimujici....fakt bych mela radsi dite co od jidla odhanim nez tohle....u nas by se mohlo jist 2x denne a to tak kolem 11 a pak az vecer nez jde spat.....ja treba nechapu ze nema vubec hlad rano jak se vzbudi 😠

snezenka123
30. pro 2009

jo holky,taky mě to naštvalo,ale tchýni si nemůžu rozhádat-ona je hrozně chytlavá a urážlivá a je prakticky jediná,kdo pohlídá,když potřebujeme nebo když je mm v práci a tchán třeba spí po noční,tak příjde aspon dopoledne na pár hodin a uvaří nebo vyžehlí když já musím ležet...večer mi volala,že má horečku a děsný průjem...tak se modlím,aby to nechytla malá nebo já 🙄 štve mě to,že když nám malou hlídala když jsme byli nemocný všichni pak i třeba švára co bydlí s nima,nebo tchán,tak vždycky říkala že to pak chytla od malé 😔 ale pak jí i mě a mm 😔 vystaví takovému riziku,zvlášt když mi hrozí ten před.porod 😖 no snad se nám to vyhne.
Já jsem teda dneska ko,od odpoldne jsme tu měli 3 návštěvy,poslední odešla před chvilkou 😕 mm odešel na noční tak mám klídeček 🙂 zítra přijede moje sestra se švárou a neteří-ségře je 43 ale i když je mezi námi velký věk.rozdíl,tak si rozumíme,moc se na ně těším páč se vidíme tak 1-2x do roka,budou tu do nedělě,tak se ozvu asi až v pondělí. Kdybych tu už zítra nebyla tak vám všem chci popřát jen a jen to nejlepší do nového roku,hlavně hoooodně moooooc zdravíčka vám i vašim dětčkám! 😵

nicole_11
30. pro 2009

no ráno vypije 210ml UM,sní jogurt a banán, a pak by mohl jíst taky až večer, když jíme, tak chce taky, ale jen ochutnat, dá si 2-3 sousta a konec, taky bych byla ráda kdybych ho odháněla od jídla,ale asi bude po mně, já nechtěla vůbec jíst a ségra byla i v ozdravovně,měla v 8 letech 19kg a když se vrátila tak měla 17kg a dodnes na to vzpomíná jako na noční můru, zato můj muž měl v roce 13kg a o jídlo se s bráchem prali...

kacici
30. pro 2009

Nicol - Terezka ma 16kg 😅 na 2 letech. Holky dneska zase scena na navsteve u kamosky,navic kdyz se ji nekdo na neco pta uplne ho ignoruje,fakt uz nikam nechodim,kdyz je takova,ja pak na to nemam nervy videt ty soucitne pohledy kamaradek a jak vsichni rikaji,ze me obdivuji,ze by ji davno serezali do krve 😔 (samozrejme jeste nemaji deti)
Snezi - tak to mame podobne tcyhne - ta moje prijela,zdala se me bleda,ale nic nerikala,tak jsem ji nechala Terku na hlidani a sla tenkrat s Naty na kycle a kdyz se vratim tchyne zelena,ze pry ji je zle uz dva dny,ze ma prujem a zvraci 😠 😔:doma desny bordel,sama me otevrela jen v kalhotkach,ja vydesena co se stalo a ono tohle. Nastesti nikdo nic tenkrat nychtil,ale Naty nemela ani ukoncene sestinedeli
Holky co jste na rozpadnuti 😀 drzte se a pokud to na vas prijde at mate co nejlehci porod a jste co nejdriv doma 😵
Jo zrovna dnes spani v noci - spala jsem cele tri hodinky,parada 😅Naty knourala,ryma a brisko asi dve hodky,Terka vzhuru od 4.00 nemohla zabrat a pak kdyz usnula tak v 5.30 Naty desny rev,asi ji neco trapi,u ni je tohle asi potreti co jsme doma z porodnice,tak uvidime,mozna ji zacina ryma ☹ Litame k detem ka posuci,ja mam spankovy deficit,ze cekam kdy zase odpadnu se zdravim.Ale je pravda,ze kdyz jsme sama,tak jsou snad holyk propojene jen co dokojim prijde Terezka

kacici
30. pro 2009

Omlouvam se za chyby,musim to zacít po sobe cist nez to odeslu.Jo holky rok 2010 je pro me v duchuhlavne prezit a nezblaznit se,protoze k tomu me uz vazne moc nechybi - manzel bez prace a od vecrejska i muj tata bez prace, do toho problemy s Terezkou(bojim se aby to nebylo neco horsiho nez pouhe zarleni) a Naty ten ekzem(ale ten se nastesti zlepsil)