V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
21. srp 2009

Jo jinak je paráda, že se malý narodil na manželův svátek 🙂 Malá měla být zase narozeninově podle termínu mezi námi s manželem, ale jak se narodila dřív tak začíná naše březnový narozky - Kristý 8.3., manžel 11.3. a já 31.3. 🙂 my jsme si břeňátko moc přáli, i po druhé, ale trvalo to tak dlouho že to vyšlo až na září... ale nijak jsme to nehrotili, řekli jsme si že jedno dítě máme a když nám bude dopřáno druhé tak to bude fajn a když ne, tak ne, ale taky jsme chtěli věkový rozdíl max. 3 roky, kvůli MD a prostě celkově aby si děti víc rozumněli (tím nechci říct, že větší věkový rozdíl = děti si míň rozumí) určitě ne, jen jak to každému vyhovuje ať to tak má 🙂

zdenkaradek
21. srp 2009

No my těch oslav v březnu máme taky dost, můj taťka, synovec, neteř, Matýsek - všichni mají narozeniny a manžel má svátek 😀. Vtipný bylo, že než jsme odjížděli do porodnice do poradny, tak jsem manželovi přála k svátku a komentovala to slovy: "Matýsek to dneska asi nestihne, tak tady máš od nás malý dáreček ...." a on to stihnul a ještě měl pěknou časovou rezervu. 😀
Těhotenství na zimu bych řekla, že je víc v klidu, tedy mě to tak vyhovovalo, ty horka s břichem jsou úmorný, ale naštěstí nemám žádné otoky, tedy zatím, toho jsem se hodně bála. Taky si myslím, že když jsou děti rychleji za sebou, tak si více rozumí. Já jsem si i brala rodičák na 2 roky, protože jsme chtěli mezi dětmi 2 roky, tak toho teď nelituji.

krista
21. srp 2009

Tak to mě mrzí, že jsem tu volbu na ty dva roky neměla, nemohla jsem si ho vzít kvůli nízkému příjmu, aspoň bych na tom trošku vydělala, takhle jsem to státu spíš ulehčila 😅

Já teda to minulý těhu neměla moc slavný, samý zvracení... no tak teďka si to užívám víc a moc nelezu ven, i když všechno se bez potíží opět neobešlo, ale co se dá dělat, nic nejde hladce 🙂 Jinak jsem otekla s Kristý v těhu ve 37tt a to fakt neskutečným způsobem, ale napsala mi Dr. prášky a druhej den byl klid a až do konce těhu 😉 od včera mám taky horší otoky, ale pořád v rámci možností, pořád jsem nevolala k Dr. na prášky, snažím se to vydržet, obvykle je to ráno lepší... spíš si myslím, že jsem si to udělala sama, že jsem se teď odrovnala... nevím jestli jsi dočítala, ale měli jsme tu malou nehodu, tak jsem hodně uklízela a mám úplně tělo oddělaný 😅

Tak ty jsi měla rychlý porod předpokládám? 🙂

Teď už fakt jdu, pořád tu sedím, ale cítím jak mám ty nohy nateklý a potím se tu, blééé 😝

Dobrou!!!!!!!!!! 🙂

zdenkaradek
21. srp 2009

Dočítala jsem to, co jste měli doma, to muselo být strašný, nevím co bych dělala na tvém místě, hlavně ta bezmoc a to, že čekáš, jestli někdo příjde a pomůže ti .....
Tak hlavně taky trochu odpočívej, ať ty otoky zmizí, i když snadno se to řekne a hůř udělá, když máš doma Kristy a nepořádek po ohni, taky bych si nedala pokoj, dokud by to nebylo uklizené.
Porod byl docela v dobrý, začal o půl páté ráno nepravidelnými kontrakcemi po 8, 10 minutách. Asi okolo 8 mi manžel řekl, ať jedeme do Podolí, to jsem mu řekla, že nikam nejedu, že mám na 11. poradnu a půjdu tam, když to bude k porodu, že si mě tam nechají, že nechci být za blbku, že nepoznám porod. O půl jedenácté na parkovišti v Podolí mi začala po troškách odcházet plodová voda, došla jsem si na monitor, počkala na poradnu a o půl jedné mi pan doktor řekl, že to je k porodu a mám jít na porodní. Ještě ve 3/4 na 2 jsem říkala PA, že zkusím na chvilku usnout, že jsem toho moc nenaspala, ale to se pak rozjely kontrakce po 5 min. a křížové bolesti zad, asi v 16.20 jsem volala manžovi, kde je, a že jestli to chce stihnout, tak ať přijede (byl odvézt psy k tchýni), to už mi začínalo být blbě a prcek vykoukl na svět v 18.07, takže celkem porod asi 13 hodin, ale z toho ty poslední 2 hodiny byly nepříjemné, ale dalo se to zvládnout, jak mi ho dali na břicho, bylo všechno zapomenuto.
Taky už jdu spát. Dobrou

kacka79
22. srp 2009

Ahojky, tak Fíla byl 37+ něco, a měl 3.090g a 49cm, takže rozhodně donošenej byl 😉 Myslím spíš že jsem měla blbě vypočítaný TP... no nevim. Ale já jsem byla už od 35tt otevřená,pořád mi řikali že porodim dřív. No kdybych porodila později, měl by určo přes 4 kg - přibrala jsem 18 kg 😝 takže měl z čeho brát 🙄

Jinak holky vy jste teda sůvy, takhle dlouho vzhůru, já už ve 22h spala u telky 😀

krista
22. srp 2009

Zdenkaradek tak to jsem si myslela, že jsi to měla kratší podle toho vyprávění, ale když to popisuješ tak to zní hezky 😀 já chtěla strašně moc spát, ale to se fakt nedalo, nemohla jsem si ani lehnout natož usnout, strašně mě bolely ty záda po křížových, trošičku doufám, že se mi teď vyhnou, ale pochybuju 😖

Kačko já neměla manžela doma, jinak bych taky už dávno ležela v posteli 🙂 no a nakonec jsme šli spát až kolem 1:45 otřes 😝 taky to dneska pěkně pocítím 🙂

Jo jinak co se týče domova, tak mě hlavně štve, že ted je víkend a asi nepřijede ta úklidová četa co tu byla a tady je prostě pořád hroznej bordel na chodbách, takže to nosíme domů stále zpátky, můžeme uklízet denně několikrát a je to prd platný, doufám, že si do tohodle bordelu nepovezeme i prcka 🙄

kacka79
22. srp 2009

Krista no to snad uklidí, neee??? No já už bych asi někam volala, jako co se děje 😨 To přece není možný, aby to trvalo takhle dlouho... A když vidím ten tvůj 37tt, tak mám úplně mrazení, já už se na tu naší vánočku tak těšíím 😵 No doufám že za náma nepřestaneš chodit, až Lukajdu vyprdneš 😉

No holky já všude četla, jak jsou druhý porody rychlejší, tak na to vsázim 😀 Jinak nevim, jestli to přežiju... no asi budu muset 😒 No kdyby šel dát epidural už na vrátnici, stála bych tam frontu, to byla moje jediná záchrana po těch hodinách utrpení.. To se pak rodilo jedna báseň 😀

krista
22. srp 2009

No ráda bych chodila, to víš že jo, jsem starej závislák na MK, ale uvidím jak budu stíhat 😀 jak se znám tak já nebudu stíhat nic 😅 Taky už se těším 🙂

Ty jo já nějak s tou úklidovkou nepočítám, včera tu zvonila holka v 11h, že nemá klíče od nějaký místnosti kde maji cajky, já je bohužel taky nemám, tak nevím jestli vůbec včera makali... manža pak říkal, že byli akorát dole a pochybuju že o víkendu se tady něco hne 😖

Dneska ráno byl kopec mlhy, tak jsem si říkala, že by jim ta předpověď (že má pršet) nevyšla, to by bylo fajn a teď koukám z okna a černo jako blázen, co my budeme celej víkend dělat v tomhle počasí to fakt nevím 😒

Já bych taky chtěla Epi pokud možno hned, když se dává asi až při 5ti cm (nejsem si jistá, jen typuju když jsem ho neměla 😅) tak to už to snad vydržím do konce, jakmile jsem byla už takhle otevřená tak to dlouho netrvalo, mě spíš trvalo dostat se do těch 5ti cm vůbec 😖

Co máte jinak ostatní za plány? My jsme chtěli buďto ZOO nebo k babičce do bazénu, písku atd., no ale při tomhle počasí padá obojí! 😠

kacka79
22. srp 2009

Já mám Fíka na hlídání u mamky, učim se na zkoušky... tak na ně na chudáky myslim, co asi dělaj v tomhle hnusu... tady od rána prší, no hnus zelenej 😝

A navíc mi teď začal dělat tak cca 1 x za den šílený scény, tohle nikdy nedělal, kvůli blbosti začne řvát, začne mě odstrkovat a házet věcma... no on je jinak fakt kliďas a pohodář, od roka vůbec nezlobil - a teď tohle. ☹ Vůbec nevim jak to řešit a včera než jsme jeli k mamce, tak tu chytil takovej amok, že se válel po zemi a ječel - no ruply mi nervy a dostal hrozně na prdel - mám teď šílený výčitky, večer jsem to ořvala 😔 Já ho nikdy takhle nebila, jo, občas mu jednu seknu přes zadek - ale vůbec ne silou, jen aby věděl, že se něco děje.. ale včera to bylo jiný, šíleně mě vytočil a já jsem to prostě nezvládla.. Pořád na to teď musim myslet a cítím se hrozně provinile 😔

majatob
22. srp 2009

dobre ranko 🙂
je, kaci, to su rada, ze nejsu jedina co jeste sroti na zkousky 😉
Tobik s Martinem ted vyrazili nakoupit a jinak budeme kvuli me neschopnosti dodelat skolu v terminu trcet doma ☹ ☹ ☹ ale snad bude aspon trochu hezky aby mohli odpoledne treba na brusle 😅

tentorat pujdu do te porodnice, kde mi epi bez reci pichnou, zadny vybirani libi-nelibi jako poprve, ale pichnou-nepichnou 😀 😀 😀 😀

mirax
22. srp 2009

kacko, to je tou únavou a vším...já tohle úplně chápu, i to, že tě to pak mrzí. Myslím, že nejlepší je dítě třeba vzít o dnést do jeho pokoje a zavřít, ať se vyvzteká tam..a hlavně si toho až tolik nevšímat..Podle mě mají děti takové období, nějak to asi potřebujou ze sebe vše dostat ven...
No, ale já jen tak vařím z vody, určitě na toto téma najdeš i něco odborného...jak se správně zachovat, a co to asi znamená.

kacko, já taky chtěl aepidurál, začal mi ho zavádět kamarád, ale nějak mu to nešlo a než to vůbec stihl (asi během 15 min snažení), tak už jsem šla tlačit 😀 😀 ..já mělaporod dlouhý doma...poslíčky..přešly až do porodu, mazec skoro 2 dny..a v nemocnici jsme byla jen na 2 cm a do dvou hod. s eTobík narodil..tak to nakonec ušlo 😉

mirax
22. srp 2009

maja...no, vidíš..manža a Tobík 😉 jsou taky na nákupu 😀 ...já zase doháním práci, kvůli té viróze jsme nestíhala přes týden, tak makám, co můžu až skoro nevidím 😀

kdy se váš Tobísek narodil? náš 3.4.2008 🙂

jdu opět na to, potřebovala jsem jen dobít baterky..chlebem se sýrem 😉

majatob
22. srp 2009

mirax, nas az 16.4. 🙂
tak jo, vezmu si z tebe priklad...vypinam konika a jdu taky makat 😀

zdenkaradek
22. srp 2009

Já jsem s malým u našich na Vysočině, už od úterka. Dneska tedy počasí nic moc, alespoň malý není umrněný z toho horka jako včera. Dneska budeme s maminou akorát trochu uklízet 😉 .
Jinak před chvilkou mi předvedl taky pěknou scénu. Chtěla jsem s ním jít ven, oblékla mu bundičku, dala gumáky, došli jsme do poloviny schodiště a on se sekl a začal vztekat, ještě jsem to s ním chvíli zkoušela, ale nebylo to nic platný, řval jak tur. Tak jsem ho odnesla domů, tady se uklidnil a teď šel ven s babičkou. Musela jsem se hodně držet, aby nedostal na prdel, nakonec jsem na něj "jen" zvýšila hlas ☹ a nechala ho chvilku ve verandě. Tyhle scény to je vždycky boj a je pravda, že poslední dobou proti nim nejsem vůbec odolná a pak mě to všechno akorát mrzí. 😠

kacka79
22. srp 2009

Zdenka koukala jsem že čekáte klučíka, jaké máš vybrané jméno??

zdenkaradek
22. srp 2009

kacka79, zatím to vypadá, že to bude Šimon, ale třeba to ještě změníme. 😉

kacici
22. srp 2009

Ahoj holky,
Krista - moc me mrzi co Vas potkalo,hlavne ze jste obe holky v poradku 😵 .Veci jsou jen veci,ale zdravi je jen jedno 🙂 Snad ten uklid stihnou co nejdriv,kdyz vidim jaky tyden se ti uz tady na koniku ukazuje tak moc a moc drzim pesticky,aby byl porod v pohode 😉
Koukam ze je tady spousta novych maminek tehulek 😵 😵 😵 - vsem preju hlavne spoustu zdravicka a trpelivosti se starsima detma,unava v tehu je nekdy dost narocna,hl. kdyz je ditko mensi 😒
U nas je vse o.k.,Terezka je teda jak na houpacce,ale malou miluje a o to me jde hlavne 😵 Spis reaguje osklive na dalsi lidi kolem nas a na deti na piskovisti,predtim byla v pohode,ale ted je trosku zla 🙄 Nechce nikomu nic pujcit a hl. si desne moc hlida me a Naty,nechce jit od nas ani na krok.
Kojeni se zlepsuje,bohuzel leve prso je po tom zanetu co jsem prodelala jeste u Terci malo "funkcni",dela se v nem mene mlicka,takze Naty kojim nekdy i po necelych 2 hodinach,ale kdyz se napije z praveho vydrzi i 4 hodinky 🙂 V noci se to zhorsilo,kojim co 3 hodky,ale Naty po kojeni vzdy hezky usne,takze jsem spokojena.
Ale preventivne davame probioticke kapicky,bez nich bych teda nechtela byt 😅

krista
23. srp 2009

Ahojky 🙂

Včera jsem nakonec relaxovala a dneska jsem se pustila do drhutí koberců 😝 to ještě ani nevím jestli to pustí nebo budeme pořád koukat na velký černý šlápoty 😝 navíc jsem zjistila, že podsedák na gauči jde sundat, tak ho hodím večer do pračky, doufám, že z toho něco pustí, aspoň že tak, ten gauč nebyl levnej 😖

Holky to učení na zkoušky vám nezávidím, s malou bych to určitě nezvládla 😅 i když jsem si taky původně myslela, že si udělám na MD VŠ, ale nedostala jsem se kvůli kapacitě, asi už tenkrát někdo věděl, že bych na to neměla 😀

Kacko já teda na malou musím být hodně přísná, taky mě to pak mrzí, ale na ni snad nic jiného nezabírá, kolikrát jí člověk musí přes ruce dávat pořád dokola a křičet na ni, ona dělá takový kraviny, sama ví, že nesmí ale zkouší nás... jinak někde píšou že vzdor začíná po prvním roce, jinde po druhém roce, končívá třetím rokem... tak možná to u vás bude ten vzdor, každopádně přeju ať to co nejrychleji přejde!!! 🙂

Jinak jsme byli včera v obchodě a zvládli jsme jeden nákup bez řevu 😅 😵 ale byl to teda strašně rychlej nákup, asi to bylo tím 🙂

Kacici jsem ráda, že Natálka je hodná 😵 s tím prsem bych si nedělala starosti, já jsem to měla taky tak prakticky od začátku a pokud na něj nepřestaneš kojit tak se bude mlíčko pořád tvořit a pořád bude plně fungovat, však to asi znáte - čím větší poptávka tím větší nabídka 🙂 a koukám že malá má za chvilku měsíc, to strašně letí co 😵 😵 😵 To jak se chová Terezka je asi taky období kterým si projde každý dítě, naše malá je taková skoro pořád 😅 jako ostatní děti má moc ráda, ale o ty hračky se dělit a pochopit, že teď má tu hračku jiný dítě tak musí počkat, to ještě moc nebere.

A jinak nám malá teď leze do postýlky a hladí tam zavinovačku 😅 já jí pořád říkám, že tam bude miminko, tak už se na něj asi hrozně těší, dneska chtěla tý zavinovačce dávat i pusinky 😅

Já se zase loučím, dneska dodělám ty koberce a pak jedeme k babičce a ještě mi doprala pračka 😲 teď musím prát každý den, stačí se opřít o botník (jak se otevírají hlavní dveře tak sem pořád lítaji saze 😖) a člověk má hned někde černej flek.

Tak se mějte, užijte zbytek víkendu!! 🙂

majatob
23. srp 2009

Kristi u nas je to to samy, akorat Tobik pusinkuje furt moje bricho a pisklavym hlaskem u toho pronasi mimimimi 😀
vcera byl sladousek, psala jsem ty ukoly zadrbany a prisel za mnou, chytl me za ruku a tahl me do svoji postylky, tam me ulozil a chtel at se otocim na bricho. Tak jsem se natocila, on mi vyhrnul tricko a utikal do skrinky pro krem, ze me bude masirovat 😀 😀 😀 teda ja nevim, kde to videl 😀 😀 😀 ale bylo to rozkosny 😀
jinak me dnes opet ceka uceni a odpoledne se snad po dvou dnech doma konecne dostanu na chvilku na prochazku, uz to potrebuju jak sul! 😅

kacka79
23. srp 2009

Majatob a kdy jdeš na zkoušky?? já to mám teď ve st 26.8. - mám pocit že neumim nic 😔 No když to nedopadne, tak holt nic, páč až bude další termín, tak budu rodit, tak mám holt smůlu a s dvouma rarachama už bych to nezvládla 😝 Tak hodně štěstí, snad jsi na tom líp než já 😅

krista
23. srp 2009

Majatob tak to je Tobík slaďoučkej, neviděl to třeba u taťky, že by ti mazal bříško? 😀 malá většinu věcí okoukala od taťky - hlazení, pusinky, ale nikdo ji do toho nikdy nenutil, prostě sama 🙂

Holky tak držím palečky na ty zkoušky. Já jsem se dneska zase vyřídila 😝 drhla jsem venkovní dveře, ale mám radost, že to tady vypadá lépe 🙂 jen abych zítra chodila 😅

kacka79
23. srp 2009

Krista a byl u vás někdo na ty společné prostory, nebo máte ty chotby pořád černý?? Už abys to měla všechno v pořádku a připravené pro mimi 😉

majatob
23. srp 2009

kacka, ja jeste vsechny ani nevim, ale tenhle tyden bych jednu udelala rada, pak mi vyjdou asi 4 nejak na zacatku zari a pak jeste jedna na konci ☹
krista, on s tadytema neznostma chodi taky sam 😀 no asi nas smiroval 😀 😀

kacka79
23. srp 2009

Tak to joo maja, ja už mám naštěstí poslední - státnice 😝 Tak to máš makačku, že toho máš ještě tolik před sebou, držím palečky, fakt to není jednoduchý s tim mimčem se ještě učit..

krista
23. srp 2009

Kačko jj chodí sem nějaká úklidovka, ale první den to tady drhli celej den jen to naše patro a zůstalo to takový jako napůl, jen takový otřený a teď o víkendu vytřeli Savem a pokoušeli se i ty zdi nějak udělat, ale na dveře se nám asi vyprdnou, koukala jsem že nějaký sousedi už si to udělali sami a mě fakt nebaví být od toho každý den zprasená 😝 zrovna jsem zjstila, že se mi nevyprala moje oblíbená a prakticky jediná sukně co jsem přes těhu nosila, tak mám na zadku na bílý sukni černý fleky, tak další věc na doma 🙄 to aby tu člověk chodil v teplákách ven a pak se někde převlíkal 😝

Já se tady úplně vyřídím než se prcek narodí místo toho abych odpočívala, v prvním těhu mě opravdu hooooodně štvaly posly a teď když jsem si libovala jak zatím nic, tak ráno vstávám naprosto bolavá, jako nejde tady na ten bordel jen čučet, ale je to každým dnem lepší 🙂 ještě jsem se teda vyprdla na koberec v ložnici, to bude zase na silný nervy jednou 😝

Kačko tak to ti držím palce na ty státnice, pak bude klídeček když to uděláš nebo půjdeš dál? 😀 teda jestli to jde, co z vás vůbec bude holky? Bc., Ing., Mgr. nebo něco jinýho? 😀 🙂

krista
23. srp 2009

Jo Majatob když vyšmíroval jenom tohle tak je to dobrý ne 😀

kacka79
24. srp 2009

Jojo, budu Bc, ale dál už vzhledem ke dvěma dětem nepůjdu.. 😝

majatob
24. srp 2009

kacka, no jo, loni jsem to nejak nestihla 😅 me cekaji snad bakalarky pristi rok, uz se dvema 😀

krista
24. srp 2009

Kačko však to stačí, já jsem prd s maturitou 😀

kacka79
24. srp 2009

No já bych to se dvěma fakt nezvládla, jsem ráda že končim, ať už to dopadne jakkoliv. Bc je stejně jako nic, takže jsem si výrazně nepomohla.. Ale co, holt jsem si svojí budoucnost plánovala jinak a osud to rozhodl takhle, jsem šťastná za svoje děti a to je teď nejdůležitější. Ono mi to v práci zas tolik nepomůže, to můžu být Ing nebo MBA - když řeknu že mám dvě malý děti, tak jsem stejně mimo 😀 😀