V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
5. lis 2009

Zdeni, co na to říct, moc mě to mrzí, ať to malej snáší co nejlépe 😔 Držte se.

devila
5. lis 2009

Ach jo holky,
zase mě bolí kříže a trochu podbřišek. Malá mi dělá v břiše tsunami 🙂. Kdo to má pořád vydržet 🙂.

kacka79
5. lis 2009

Zdeni, vůbec nikdy jsem to neslyšela, musim juknout na net.... Je to smutný 😢

samsa
5. lis 2009

Devi, abys nám neporodila, hezky nohy nahoru a odpočívat.
Kačko, ani o tom nechtěj slyšet, bohužel zatím se to nedá léčit 😔

devila
5. lis 2009

Samso, nohy nahoře a naše malá nejde dohromady 😀. Dneska při focení u mamky ve školce jsem ji dvě hodiny naháněla a musela nosit a zvedat atd. Přišla jsem domů úplně schvácená a docela jsem cítíla, že mám břicho přetažené. Malá je strašný neposeda, nevydrží na místě ani chvilku 🙂, Ale porodit o kapku dřív by bodlo 😀. Ale teď ještě je brzy 🙂

Kacko - já o tom taky nic nevěděla a hned jsem to hledala na netu - neměla jsem to ani číst. ☹ Je to fakt smutné.

garfieldmail1
5. lis 2009

ahojte 🙂

mariap moooooooc gratuluji!!!!!! To byl opravdu rychlý porod! Však si to zasloužila 😵 😵 😵 A že je to holka, to jsem věděla dááávno 😀 😀 😀

zdenka, tak to mne moc moc mrzí, že je malý nemocný ☹ Co na to říct, držím palce, aby měl třeba jen nějakou lehčí formu nemoci a aby to opravdu pomohlo, že na to přišli takhle brzy 😉 A tobě a tatínkovi přeju hodně sil!!! 🙂

devila, no ještě si ale pro jistotu zjisti, do kdy v porodnici přijímají před jejím zavřením. Jestli zavřou s tím, že následující den začnou probíhat nějaké rekonstrukce nebo proč to dělají, sotva tě asi přijmou den před zavřením.... Abys pak nebyla zaskočená 😒 Jinak tě chápu, že z toho nejsi zrovna nadšená 😒

devila
5. lis 2009

garfi - no vidíš, na to bych se měla dr. zeptat, do kdy přijímají. Říkali, že zavírají od 11.12. - prý se bude malovat. Ale on to bude vědět, když tam pracuje, tak se hned ve středu zeptám.

zdenkaradek
5. lis 2009

Holky moc vám děkuji za podporu a přání. Právě že je ta nemoc tak ošklivá, tak jsem vám o tom ani nechtěla psát, ale na druhou stranu, osvěta je nutná a o této nemoci se moc nemluví. Ona ta genetika je strašná mrcha, ale říkám si, že ještě to není tak špatný, jsou i o dost horší nemoci a postižení, na které se přijde až po porodu. Blbé bylo to, že to přišlo jako rána z čistého nebe, Šimon neměl vůbec žádné příznaky a problémy, takže člověk tomu ani nehce věřit. . Je jasné, že jsme to všichni obrečeli a já i teď brečím. Nejhorší asi je, když si člověk přečte, jakého průměrného věku se lidi s CF dožívají a pak si uvědomí, že asi přežije svoje dítě, ale na to se nedá myslet. Život jde dál a my se s tím musíme naučit žít.
Co se týká léčby, tak léčitelné to je, ale zatím není vyléčitelná. Vědci pracují na tzv. genové terapii a ta by to měla vyřešit, je pravda, že věda v těchto věcech udělala velké pokroky, takže nám nezbývá než jen věřit a snažit se, aby až to bude aktuální byl Šimon v co nejlepším stavu.

samsa
5. lis 2009

Zdeni, špatně se to čte, bulím u toho. Je ale dobře, že se na to přišlo tak brzo, určitě se tím příznaky zmírní a jak píšeš, věda dělá velké pokroky a za pár let bude třeba genová terapie na takové úrovni, že bude Šimonek úplně zdravý. Jestli to chápu dobře, vy jste přenašeči té choroby. 😔

zdenkaradek
5. lis 2009

samsa, chápeš to dobře, s manželem jsme se potkali dva tzv. zdraví nosiči mutace CF genu ☹ to znamená 25 % šance narození dítěte s CF. Je velké štěstí, že Matýsek je OK. A pokud budeme někdy přemýšlet o třetím dítku, tak se asi podstoupíme umělé oplodnění.

samsa
6. lis 2009

Zdeni, tak to rozhodně, udělali by vám preimplantační diagnostiku. Je to mnohem lepší, než pak přerušovat 😔 četla jsem tu na koni příběh i jedné mamince, co zase přenáší hemofilii, první dítko je zdravé a když čekala druhé, tak šla na testy v prvním trimestru a vyšly špatně, chlapeček by měl těžkou formu hemofilie, tak přerušovala, další už budou mít přes IVF 😔 Je fakt smutné, když si vezmeš, že je 75% šance na zdravé dítko, že chudák Śimonek zrovna spadl do těch 25%. Aspoň, že Matýsek je ok a věřím, že pár let na to najdou lék nebo aspoň prodlouží život těmto lidem na normální délku. Zdeni, držte se a hlavně, ať má Šimonek nějakou lehčí formu, myslím, že když se na to přišlo tak brzo, tak bude mít relativně normální život s minimálními omezeními.
Holky, na odlehčení, nám začalo asi před dvěma měsíci období "PROČ" začalo to pomalu a nenápadně, ale záludnými dotazy typu: Maminko a proč svítí měsíček a hvězdičky. No a teď už je celý den jen proč, proč, proč. nejhorší je, že člověk fakt v 50% dotazů neví, co odpovědět, ale je to sranda. jen teda večer jsem už úplně ko.
Dneska jdeme s Nelikem na vyšetření ledvin do nemocnice, tak se ozvu až večer.
Hezký den všem.

devila
6. lis 2009

Ahoj holky,
tak jsme přišli právě z Tesca. Manžel chudák po noční a ještě jsem ho zapřáhla na nákup. Vypadal chudák jak tažná lama 😀 . Ale nebylo toho ještě až tak moc, protože v úterý tam pojedu ještě s mamkou. Krátí se mi to, tak musím dokoupit věci do porodnice a taky zase plenky (už ve dvojím vydání), sunary, ubrousky, ...... To zase bude pálka ☹. Už teď se mi tam nechce.
Taky se vám dělá černo před očima, když nakupujete pro své drobečky a u pokladny vám pak řeknou tu cenu ? 😀. Ale co bychom pro ty naše mrňousky neudělali, že 🙂?

krista
6. lis 2009

Zdeni taky jsem to obrečela 😢 😔 nevím co k tomu říct, přeju vám strašně moc sil a jak říká Samsa, doufám, že najdou nějaký lék na to, ta věda jde strašně moc dopředu, moc vám držím palce!!!

Devilo my jsme si před dětmi smáli těm lidem co jezdí s napráskanýma košíkama a teď jsme přesně takový 😅 a cena hrozná, necháváme běžně v obchodě tak 2tis. po výplatě za jídlo + plenky... 😖

devila
6. lis 2009

Kristy, nápodobně. Koupím plenky, sunary, ubrousky, krém a 2 tis. pryč 😖 .
Holky jaké kupujete plenky? já jsem kupuvala pampersky vždy v akci, ale teď se mi hodně po radě kamarádky osvědčily ty nové zelené tesco. Zdají se mi dobré, hlavně, že mají ty pružné pásky.

krista
6. lis 2009

Devilo my máme pro obě děcka Tesca (kupovali jsme i fialové) nám opravdu sedí.. Kristý se jako malá opruzovala z Pampers Sleep & Play, tak jsem je pro malýho ani nezkoušela.. jinak mám taky ráda Pampers Active Baby, zrovna je maji v akci v Globusu u nás za 295,- Giant Pack, takže výborná cena, ale co jsem mluvila dneska s jednou maminkou tak akce platí ode dneška a naší velikost už nemaji 😠 ostatní většina má už děcka bez plenek, tiše závidím 😉 ty výdaje jsou opravdu šílený, ale zase to beru tak, že teď to máme v jednom a za pár let bude snad líp 😅 pomohlo by kdyby se malá víc snažila na nočník, ale smůla, u ní musím se vším počkat až k tomu dojde. Před měsícem začla sama od sebe sama jíst tužší jídla, teď jí sama už i jogurty, polívky... takže ona vždycky překvapí, tak snad překvapí i s nočníkem 😀

devila
6. lis 2009

Kristy, ty tesco plínky i Pampers active baby jsou myslím teď v Tescu v akci do úterý. Tesco za 199,- a Pampers myslím za cca 250,- při koupi min 2 balení. My máme výhodu ještě trochu v tom, ž emanžel pracuje v tescu jako manager a má jednou za měsíc poukázku na 10% na nákup, tak toho při tom velkém nákupu využívá.
U nás se nočník taky moc nekoná, jen někdy si řekne, ale opravdu jendou za čas. Zato teď tady na mě zkouší takové finty s aa - má totiž spinkat a stojí v postýlce a co 5 minut ukazuje na plenku a řve aa, ale když ji dám a nočník, tak nic - herečka jedna malá 🙂 .

Jinak ještě s těma plenkama - já musím kupovat na měsíc tak 3 balíky a někdy dokonce 4 (to balení tesco 54ks) a 3 sunary. No a tak 5 balení vlhčených ubrousků. Takže je to docela pálka. No a teď mě ty plenky a ubrousky čekají dvakrát, i když Sofince budu dávat cca 2 měsíce látkové plenky do těch jednorázovek kvůli kýčlím. Dělala jsem to tak i u Sabinky. Myslím si, že je to lepší ze začátku.

krista
6. lis 2009

Devil ale to určitě nemaji Giant pack nebo jo? To se potom na kusy moc nevyplatí jestli jsou menší 😉
Já měla "výhodu", když byla Kristý malá ona se opruzovala i z vlh. ubrousků, takže jsem jí umývala zadek jen vodou a na tomhle jsem ušetřila.

Já jsem chtěla dávat taky široké balení, ale ani jdno dítě s kyčlema problémy nemělo, takže dobrý 🙂

Ta sleva je fajn a co se týče Tesca tak tam se mi víc líbí akce 2+1 zdarma na pleny 😀

devila
6. lis 2009

Jojo, taková akce je nejlepší - a ještě k tomu o ní můj manžel ví jako první :-d, takže to doma okamžitě hlásí 😀.
Široké balení jsem dělala preventivně, taky jsme neměli problémy.

garfieldmail1
6. lis 2009

Já mám Tesco ráda, hlavně díky těm oblečkům pro nejmenší, jako třeba 6ks bodýček za 200 stovky atd. To bylo super, než z těch velikostí Luky vyrostl 😠
Jinak nevím, jak u vás, ale tady v Ostravě je Tesco, co se týká ovoce a zeleniny fakt děs. V Ostravě je Tesco 3x a všude stejné, takže jsem tam chodila opravdu už jen kvůli tomu oblečení a vše ostatní jsem nakupovala raději jinde.

samsa, no na to já pořád čekám, kdy s tím "proč" přijde Luky. Divím se, že už k tomu dávno nedošlo, jak je ukecaný, to bude "masakr" 😀 Pokud zrovna nespí nebo nejí, tak tu pusu nezavře. 😠 Úplně vidím, jak bude třeba mimi plakat a Luky mi bude chtít do toho neustále něco veledůležitého sdělovat 😅
Jo a pamatuju si, jak měl brácha malé děti a ony přišly s nekonečnými otázkami "proč", tak když už nevěděl, tak řekl "protože bagr" a ony se kupodivu dál neptaly 😀

garfieldmail1
6. lis 2009

zdenka, ještě jsem ti chtěla říct, ať hlavně se nebráníš kdykoli tady napsat, když ty starosti kolem Šimonkovy nemoci na tebe dolehnou 😔 O povzbuzení tady určitě nikdy nebudeš mít nouzi 😉 😉 😉

garfieldmail1
6. lis 2009

devila, přijde mi to někdy zajímavé, tvoje velké přípravy na mimi, těhotná jsem taky, ale zatím ohledně toho nedělám ale vůbec nic 😅 Ono to přijde, naštěstí mám ještě v PC uložený seznam věcí, co jsem si dělala u Lukyho, tak jen projdu, co chybí. A oblečení budu mít kupu od švagrové, která porodila holčičku loni v září, takže hlavně zimní věci 🙂

devila
6. lis 2009

ahoj Garfield,
no já mám raději vše připravené dřív. Nemám ráda, když se pak musím rychle honit. 🙂 Oblečky já vůbec nekupuji, protože mám hodně věcí po Sabince a něco od sestřenice. Jen takové věci jako kombinézku a tak.

S tím Tescem, já tam taky ráda nakupuji oblečení malé. Je to výhodné, hlavně ty balíčky s několika kusy jak říkáš. Teď jsem byla před týdnem v Globusu v Porubě, tam se mi teda líbilo moc. Hlavně teda to oddělení ovoce a zeleniny ta je stokrát lepší. Už jsi tam byla mrknout?

Jinak teda koukám a čtu, že jsi z Ostravy, já jsem kousek od Vás - z Havířova. 🙂

garfieldmail1
6. lis 2009

Devila, v Globusu už jsem byla, ale mám to z ruky, bydlím v Radvanicích na opačném konci 🙂
Já jsem i minule to nechávala na poslední chvíli a to jsem neměla vůbec nic. První těhu jsem bohužel potratila, tak jsem se bála připravovat předem, abych něco nezakřikla. No a teď už přecejen většinu věcí mám, tak to nechám asi až na vánoce, kdy budu mít snad na chvíli klid od práce. 😠
Teď akorát s přítelem průběžně uklízíme skříně a šuplíky a vyhazujem nepotřebné věci, ono toho s dalším dítětem zase hodně přibude, tak si děláme místo a k tomu získáváme znovu přehled, co doma vlastně všechno máme 😎

devila
6. lis 2009

garfi - to tak bývá, taky když se pustím do úklidu, tak žasnu, co všechno najdu 😀.
V Radvanicích jsem si nechala péct cukroví a dorty na svatbu. Paní tam strašně dobře peče 🙂

nicole_11
6. lis 2009

ahoj holky..já taky strašně ráda nakupuji oblečky pro malýho v Tescu, má od tam skoro celej šatník 😀 a ted má i hodně věcí se Zary,ale jen když jsou tam slevy, jinak je to dost drahé...plenky kupujeme Huggies classic, přes ty jediný se v noci nepročurá, ze začátku jsme kupovali tesco,ale asi půl roku nám vůbec nevyhovují....

jinak věci na mimčo skoro nebudu kupovat možná něco až v 8.m a pak až se narodí, stejně nechceme vědět pohlaví, tak jak u Tedíka a tenkrát jsem měla taky ty nejzákladnější věci a až podle toho co se nám narodilo jsme dokupovali, teda spíš muž a musím říct, že koupil fakt krásný oblečky i občas ted něco donese malému 🙂 a všechny věci po Tedíkovi si schovávám, a pro ten začátek mám dost neutrálních věcí....

jinak dneske mě celej den bolí hlava a ke všemu syn je dneska dost uknouranej 😒

devila
6. lis 2009

Holky,
malá si snad už vytvořila rituál - blíží se osmá a ona snad v bříšku pořádá zase mejdan 😀 Prďola jedna malá 😀

mariap
6. lis 2009

Ahoj holky, dnes nás pustili domov. Teda musím vám napísať, že s tým naším 14-mesačným rarachom to bola divočina od odchodu z porodnice až do kedy nešiel spinkať. Musíme si zažiť nejaký systém, inak sa tu utrápime 😒 .

Až budem mať viac času a energie, tak popíšem aj zážitky z porodu, ale po troch prebdených nociach, ledva držím oči otvorené. Maličká je úžasná, ale je to nočné vtáčátko, takže musíme zapracovať na otočení režimu.
Pohlaďte brušká a miminká, prajem dobrú noc.

devila
6. lis 2009

mariap - vítám tě zpet. Tak si pořádně odpočiň a pak nám vše napíšeš. 🙂 snad se malá brzy naučí v noci spinkat. držím pěstičky.

kacka79
6. lis 2009

Mariap už jsme všichni napnutý na podrobnosti... až budeš mít trošku energie, tak se ozvi. Posílám Vám všem moc pozdravů a drž se!!!!!

garfieldmail1
6. lis 2009

mariap, ty už jsi doma? Toto letí! 😅 Tak držím palce, ať se to malé brzy upraví a v noci víc spinká 😉