V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
27. lis 2009

Holky, díky. Už jsem ho separovala, izolovala jsem ho v jedné místnosti a tam bude, dokud mu nebude líp. Nebýt toho, jak straší s tou prasečí chřipkou, tak bych asi tak nešílela, ale takhle mám fakt strach.

nicole_11
27. lis 2009

ahoj holky...tak já dneska už doma udělala vánoční výzdobu a dala jsem i ubrus na stůl...no jsem asi hodně naivní 😀 ale počítám, že do vánoc tam asi nezůstane ale třeba mě syn mile překvapí a nebude si ho všímat 😀

zajímalo by mě jestli se vám to taky stává, že čím víc peněz máte tím s nimi hůř vycházíte 🙂 no já vždycky když dostanu sociálku tak zachvíli mi s ní nic nezbude..dneska mi dal muž peníze na inkaso a zbytek jsem si měla nechat, jenomže já šla do města a zastavila jsem se v Zaře, no a měli tam červenou mikinu pro Tedíka bez kapuce a narozepínání..takovou jsem scháněla, takže jsem zase bez peněz 😀 😀 😀

no a ráno muž hlídal Tedíka, a šel na záchod a malej sebral jogurt co měl nachystanej na snídani, nerozdělanej...a tatínek si v klidu seděl na záchodě a říkal si,že je divné, že malej za nim ani nepřišel, protože vždycky s nim chodí na záchod a ted nic a ani ho neslyšel si brblat, tak se šel kouknout do obýváků a myslel že dostane infarkt...malej jogurt rozdělal, byl od hlavy až k patě upatlanej a taky zem, hračky a stolek..a ke všemu to byl borůvkovej 😀 naštěstí když jsem se vrátila domů tak bylo vše uklizeno...jen jsou tu trošku cítit borůvky
🙂

nicole_11
27. lis 2009

muž vždycky taky chodí spát vedle do pokoje, když je třeba jen nachlazenej,aby jsme od něho nic nechytli, ale stejně je s námi přes den

garfieldmail1
27. lis 2009

nicole, jojo, kdo si hraje nezlobí 😀

garfieldmail1
27. lis 2009

samsa, docela i uvažuju, že kdyby byl někdo hodně nachcípaný, až se mimi narodí, tak koupím roušky v lékárně a dám na ně třeba nějaké pěkné nášivky nebo nažehlovačky, ať je to veselejší a aby to byl ochotný nosit i Luky 😉 Chřipka a novorozenec, to by mohla být dost nepříjemná kombinace 😒 Kamarádka ji třeba používala, když se jí narodilo mimi a jí se jak na potvoru vyhodil opar na puse 😖
Ale věřím, že nic takového nebude nutné 😵

kacka79
27. lis 2009

Ahojky,
tak my jsme měli dneska bezva den, po dlouhé době jsem se cítila super 🙂 no to se pak vše zvládá lépe.. No snad mi to vydrží.
O víkendu máme návštěvu, moc nadšená nejsem, už se mi nechce kolem někoho lítat, no zvládneme to 😉
Nicol tak snad bude manža co nejdřív OK a vy to od něj nechytíte, u nás to většinou vyjde, že se nenakazíme 😵

devila
28. lis 2009

Dobré ráno holky,
jak se máte? Samso - co manža,lepší trošku?
No já jsem spala zase docela dobře,jen mě ráno zase bolelo trochu na prsách jak jsem zakašlala,ale přes den je to v pohodě. Mamka mi dnes napeče cukroví, tak se nemusím starat. Chtěla jsem ji pomoc, ale nemá kdo hlídat malou.Manžel spí po noční a s malou se péct opravdu nedá. Je to malý tajfun 😀. Takže to nakonec zbylo na mojí mamču. Moje babička mi prý taky něco napeče - teda mňam, to se budeme mít 😀. A co vy holky, už pečete nebo vám taky někdo napeče?

garfieldmail1
28. lis 2009

ahojky 🙂
devila, to je dobře, že to s tou rukou je lepší, no jsem zvědavá, kdy už to na tebe přijde 😉
Loni jsem pekla až večer, když Luky usnul. Dnes pečeme kdeco spolu, hrozně ho to baví a mně s ním taky. Takže už se těší, až spolu budeme péct cukroví 🙂

Co plánujete příští víkend na Mikuláše? My jdeme do herničky, kde přijde, tak doufám, že všichni nemocní zůstanou doma a budou brát tím pádem ohled na ostatní, protože tam bude zase dost plno. Raději jen převezmem rychle balíček a vypakujem se pryč 😎
Jo, z Ostravy třeba pojede na Mikuláše historický vláček do Štramberka a zpět, představte si, že chtějí 240,- za dospělou osobu! 🙄 Navíc jsme se s ním kdysi dávno svezli s kamarádkou, tak si pamatuju, že v něm byla i docela kosa. 😝

kacka79
28. lis 2009

Ahojky,
tak já cukroví napeču, mě to celkem baví / já zase moc nevařim.../ vždycky když fíla spí po obědě, tak si zadělám těsto a večer to upeču.. no udělám max 5 druhů, takže žádný drama... no vánočku až tak 20. prosince....

Na Mikuláše jdeme taky "ven" - do koutku.. Je to celý odpoledne, tak aspoň máme program 🙂 jsem zvědavá na reakci 🙂

garfieldmail1
28. lis 2009

No já jsem taky zvědavá, jak bude Luky reagovat na čerty 😕 Ale čertama ho zásadně nestrašíme, oni tam jen sedí v rohu a děti kolem nich chodí velkým obloukem 😅 Lukymu říkám, že čerti jsou tam proto, aby hlídali Mikulášovi dárečky pro děti, aby je nikdo neukrad 🙂 Vždyť na těch dětech je vidět, že mají obrovský respekt i z hodného Mikuláše....

Jinak já mám jen 4 druhy cukroví, prostě to, co se fakt sní. A vánočku peču nejdříve 23.12. ....

devila
28. lis 2009

No my na Mikuláše ještě nic neplánujeme, bůhví, jak na tom budu. Ale na čerta nikam určitě nepůjdeme, malá je asi na to ještě dost malá, takže až za rok. Ale babička a prababička chtějí, aby jsme došli k nim s malou, aby ji mohli dát balíček. Ale jinak žádný extra program jsme zatím nevymýšleli vzhledem ke mě. Jinak bychom mohli jít na Mikuláše k mamce do školky - tam mají každý rok čerta s Mikulášem a andělem a program pro děti, ale letos ještě ne. 😒

Mě taky pečení baví, ale adi bych to teď už nezvládla kvůli té ruky a taky že nevydržím dlouho stát. Jinak bych s mamkou pekla jako každý rok.

kacka79
28. lis 2009

Devil myslim že Sabinka je na to fakt ještě malá, Fíla ho viděl loni na ulici a vůbec to nechápal, teď už mu to ukazuju na obrázku a chápe to.. no uvidíme 🙂

samsa
28. lis 2009

Ahoj holky,
vidim, ze resite peceni a Mikulase. Tak my peceme s mamkou a letos budeme i s nelinkou, loni uz taky s nami pekla. Kdyz jsem jeste nelusku nemeli, tak jsme s mamkou pekly i 30 druhu cukrovi, pak se to sice jedlo pomalu do Velikonoc, ale nas to bavi. Loni ne, s Nelinkou to prece jen nejde tak rychle, ale zase je to vetsi zabava, takze upeceme letos nejakych 10 druhu, aby to v byte vonelo.
No a na Mikulase se moc tesit, z netu jsme objednala masky a usila minuly tyden kostymy. Mikulase s certa budou delat bratr s manželem, doufam, že je potvurka nepozná. Už loni jsme to tak dělali, byla to legrace, Neli se me drzela jako kliste, ale nervala a dokonce si od certa vzala balicek s cokoladama. letos rika, ze se certa boji a ze ho nepustime, jen Mikulase, tak uvidime, kdyz se bude certa moc bat, tak ho nechame stat venku, nechci, aby mela nejake trauma.
No, jinak manza zatim zije, spis to bude nejaka viroza nez praseci chripka, tak lezi v pokoji a nosim mu tam jen jidlo. Doufam, ze to s Neli nechytneme.
Jo a psala mi ta kamaradka z Anglie, ohledne praseci chripky. Pry uz se to tam ve zpravach vubec neresi (narozdil od nas, jako kdyz si najedu na seznam, tak je tam kazde rano nejaka "pozitivni" informace jako zprava dne). Chripka tam je, pripady jdou do tisicu, ale neni to pry tak hrozne, od manzela pry par kolegu to melo, ale mirny prubeh, jeji manzel byl s jednim kolegou ve styku, u ktereho testy prokazaly prasec chripku a jeji manzel chytl jen rymu, kamarádka nic. Kamarádka je těhotná, cca 20 tt, pry ji prisla pozvanka na ocko, ale zatim se nenechala, pry se ji zda, ze to snad ani neni potreba, jezdi normalne metrem, vlakem a nic zatím nechytila. Tak me celkem uklidnila, ona to proste neresi. Tady kdyz zapnete net nebo zpravy, tak se resi jen praseci chripka, jak mutuje, jak je nebezpecna pro tehule apod. Mne se to cte blbe, ja se toho proste bojim.

ren82
28. lis 2009

Ahojky...
tak já nepeču kromě perníčků nic. Já na to mám lidi 😀 Mamku a tchýni. Ty mi toho vždycky pošlou, že to ještě zamrazuji na manželovi narozeniny, které má v únoru. mamka je zvyklá péct ve velkém. Jsme čtyři sourozenci a vždycky toho pekla hodně a jaksi se neumí zredukovat, když je jich v domácnosti o dva míň. Já s bráchou jsme už odstěhovaní.
Dneska Filda po obědě poprvé nespal. Šel s manžou na really a teď ještě na hokej, tak jsem zvědavá kdy večer odpadne.
Mikuláše se minulý rok Filda nebál. Čerty jsme nechali stát radši venku ať z toho nemá trauma. Letos to uděláme asi taky tak.

krista
28. lis 2009

Ahojky holky,

chodím jen nakukovat, trávím drahocený čas teď čučením po netu 😀

Tak k bříškům - přestaňte se tady předhánět kdo je větší vorvaň trubky 😀 máte krásný bříška a to opravdu 😵
A ke kilům, vůbec nemějte strach, nabrala jsem 14kg a dva měsíce po porodu mám dole 17kg 😉 a doufám, že ještě nekončím 😵 😀

Mikuláš u nás taky nebude, ne kvůli tomu že by Kristý nereagovala, ale jaksi nevíme koho sem splašit 😲 a taky je Lukýsek ještě malinkej, aby ho tu strašili 😅 tak to vidím na příští rok, domluvíme se s kamarádkou, dáme hodně dětí do jedný domácnosti a rodiče budou chodit! 🙂

Jinak se začínám strašně těšit na vánoce, miluju ten stromeček, ozdoby... 😵

Přeju krásný zbytek víkendu! 😎

kacka79
28. lis 2009

Krista tak to je dobrý s tou váhou, to bych potřebovala, aby mi to šlo takhle pěkně dolů 😵

Já Vánoce taky miluju, mám z nich takovej ten pocit ještě z dětství - to napjetí a atmosféra 😵

devila
28. lis 2009

Ahoj holky,
tady je to dneska nějak PASIVNÍ. Nic moc jste nenapsaly holky 🙂. Dcerka už mi spinká, manžel kde jinde než v práci a já jdu čučet na Slavíka 🙂.
Holky, já si vůbec nepřipadám, že bych měla rodit. Už dlouho mě nic nezabolelo. Já si myslím, že budu přenášet ☹. Plechajda určitě porodí dříve. Fakt mi nic není, malá se jen vrtí, ale žádné náznaky blížícího se porodu se nekonají ☹.
Já mám plnou hlavu toho, že je zákaz - musím se začít smiřovat s tím, že manžel nebude u porodu a že budu týden v porodnici úplně sama jen s malou a neuvidím vůbec Sabinku a manža Sofinku ☹. Já se asi zblázním, jen doufám, že mě nepotkají zase ty úzkosti. ☹

devila
28. lis 2009

Myslela jsem, že to vyřeším alespoň notebookem a skypem, ale v nemocnici se asi přípojení na pár dní za poplatek nedá ☹.

Kristy - taky bych chtěla, aby mi ta kila šla takhle rychle dolů. U Sabinky jsem přibrala 15 kg a za tři týdny jsem to měla dole, tak doufám, že to tak půjde i teď. Je fakt, že tím kojením to jde rychle - aby ne,když člověk nemůže skoro nic jíst 😀.

ren82
28. lis 2009

Tak Filípek akorát vytuhl. Je to asi po roce co usnul dřív než o půl desáté. A podruhé v jeho krátkém životě co odpoledne nespal. Taky už byl hodně portivný. Manža vytuhnul s ním. Tak budu čučet na televizi sama.

Devila - kámošce doktor hrozil přenášení. Břicho neměla vůbec dole a zavřená byla jak trezor. No a za dva dny od kontroly u doktora porodila holčičku. To může být doslova ze dne na den.
Třeba než budeš rodit tak ten zákaz zruší. já se toho taky trošku bojím. ☹

devila
28. lis 2009

ren - kéžby to zrušili, ale epidemie se předpokládá do vánoc, tak tomu moc nevěřím ☹
A kéž bych taky porodila ze dne na den a rychle 🙂

kacka79
28. lis 2009

Devil a to nemůže být ani manža u porodu?? Já myslela že se to týká návštěv na šestinedělí, ten zákaz... no jestli je to teda tak, tak je to masakr

devila
28. lis 2009

No to právě ještě nevím, chci se na to zeptat dr. ve středu, jestli není možné alespoň tohle.

garfieldmail1
28. lis 2009

Já se taky nebojím, že by ta kila nešla dolů, minule to šlo samo a to jsem se v jídle neomezovala vůbec, měla jsem při kojení furt hlad 😅 Akorát mi po Lukym zůstala "klokaní kapsa" a cvičením jsem se toho nezbavila 😖

Tak to já taky mám ráda vánoce už kvůli těm vzpomínkám, co mi zůstaly z dětství, ta atmosféra, zdobení stromečku, pohádky v tv (obzvlášť tehdy to byl fakt svátek, že v bedně něco bylo 😅 ). A už loni to Luky taky ohromně prožíval, to byla nádhera 😵 Od švagrové dcera věřila na ježíška ještě do 8 let!

Buďme holky rády aspoň za ten mobil, že můžem být s rodinkou v kontaktu aspoň takhle, když už bude porodnice návštěvám zavřená 😖 Taky mi to bude hrozně líto, ale to uteče 😉

samsa, no vidíš. Já teď zase četla článek v Reflexu, taková reportáž z Ukrajiny a taky to tam ve skutečnosti nevypadalo, že je tam nějaká epidemie, panika atd., jak se o tom všude píše 😉 Doufejme, že i u nás to ta média brzy konečně omrzí 😠

zdenkaradek
28. lis 2009

Ahoj holky,
nějak nestíhám, kousek jsem dočetla, hlavně koukám, že Devila je ještě stále 2v1.
Moc vám všem děkuji za podporu, pondělní kontrola v Motole dopadla v rámci možností dobře. Malý prospívá, na plících zatím žádný nález není, další kontrola za 3 měsíce 😉 .
Četla jsem, jak jste řešily chřipku. Manžel byl na Ukrajině zrovna v tu dobu co to tam vypuklo ve velkém a samozřejmě, že se vracel domů s nějakou virózou. Takže na letišti mi akorát předal kufr a šel vyhledat doktora, řekl jim, že byl na UA a má příznaky chřipky, že si teda myslí, že je to jen viróza, ale že máme doma 2 malé děti a jedno má CF, takže chce mít jistotu. Na letišti ho zavřeli do infekčního stanu a zavolali mu sanitku na Bulovku. Tam se na něj podívala doktorka a řekla mu, že má jen virózu a poslala ho domů. Ale i kdyby měl chřipku, tak by ho poslali domů do domácí karantény, protože výsledky testů jsou za 2 - 3 dny. Další věc je, že ty testy stojí okolo 8 tisíc, takže je nedělají všem na počkání, ale jen pokud vážnám případům. Manžel se tady odstěhoval na noc z ložnice, měl toho hodně v práci, takže děti s ním moc času nestrávily. Ale říkal, že na UA to bylo docela hustý, lékárny vykoupený, nic tam neměli, ale oni jsou prý "prasata" nesmrkají do kapesníku, takže chodí po ulici a nějak to odfrknou stranou, tak aby se to tam pak nešířilo. Ale hlavně, vypuklo to tam v době voleb a politici se snažili toho zneužít. Samozřejmě mi volal domů, abych okamžitě nakoupila léky a roušky ve velkém (akorát, že v některých lékárnách už v tu dobu byly roušky nedostatkové zboží, ale chce to zkusit víc lékáren, občas se někde nějaké sehnat dají, takže je už doma máme. Jenže ta rouška, aby člověku k něčemu byla, tak by si jí měl asi po 4 hodinách vyměnit ☹ ). Jo a hádejte, kam mi manžel v pátek odletěl? Ano na Ukrajinu, ale tentokrát tam jel už nemocný, jak to nevyležel, tak se mu to vrátilo 😠 . To jsem zvědavá s jakou se za týden vrátí.
Holky, ty zavřený nemocnice jsou opravdu blbý, taky si nedovedu představit, že by manžel nebyl u porodu a i pak bez návštěv, to musí být strašně dlouhý. Tak snad se vás to nebude týkat.
Garfi, já bych ty návštěvy řešila razantně, prostě pokud je někdo nemocný, tak ať k nám domů nechodí, když je tam malé mimi (to platí i u nás s CF). V lékárně se zkus pozeptat, jestli nemají dětské roušky, máme je pro Šimona, když s ní chodíme na kontroly do Motola, děti s CF tam musí nosit roušky, aby se navzájem neinfikovaly.
Jednak je opravdu menší, takže by Lukymu seděla a druhak je s obrázky, takže je i veselá.
Na CF fóru jsem vyčetla taková nějaká opatření jak se dá bojovat preventivně s chřipkou, nejen prasečí
Není možné, aby člověk do styku s virem nepřišel, ale dají se udělat tato jednoduchá opatření, aby se snížilo riziko rozvinutí nemoci. Není to nic světoborného, spíš takové shrnutí. Takže cituji:
1. Často si mýt ruce.
2. Vir se do těla dostává ústy, nosem a snad i očima. Proto je důležité zbytečně si nesahat do obličeje neumytýma rukama.
3. Vyplachovat si pusu a kloktat 2X denně slanou vodu (jako možnost tam píšou i Listerine, což je ústní voda). Podud už máme virus v krku, je šance, že takto se dostane ven a nezačne se množit - alespoň tak tomu rozumím.
4. Vyčistit si nos 1X denně slanou vodou. Pořádně se vysmrkat a štětičkou namočenou ve slané vodě vytřít nos.
5. Hodně pít teplé nápoje, prý v žaludku vir nepřežije, takže také touto cestou proplachovat krk.
6. Jíst vit C v přírodní formě a nebo v lékové.
Váha po porodu, tak já mám tedy ještě 5 kg nahoře, ale neřeším to, musím mít nějaké zásoby tuku, aby měl Šimon plnotučné mléko 😀.
Ad pečení vánočního cukroví, já stašně ráda peču a už se těším, že zase budu. Teď jsme tedy u mých rodičů, takže si ještě týden počkám, ale pak to v rámci možností rozjedu. Asi budu péct hlavně večer, až budou děti spát. I když Matýska práce v kuchyni náramě baví (tatínek je šéfkuchař), tak uvidím, jak to půjde i s ním, třeba by jsme mohli vždycky po odpoledním spaní, když už je venku tma něco uplácat společnýma silama 😉 .
Sakra, to jsem se rozepsala, snad vás tím neotrávím.

devila
29. lis 2009

Ahoj holky,
zdenkaradek - to je dobřě, že kontrola dopadla dobře, malý je šikulka, budu držet pěstičky, ať to jde tak dobře i nadále.

Jinak ano, pořád jsem 2v1 🙂 . Sice bych už byla raději 1 a 1 :-d, ale zase kvůli tomu zákazu návštev bych chtěl a vydržet dokud to nezruši ☹. Ale toho se asi nedočkám. Takže to budu muset přežít ☹.

Jak tak pozoruji, tak ti manžel asi Zdeni hodně cestuje, viď? Nikdy bych nevěřila, že šéfkuchaři mají tolik pracovních cest. Že by druhý Zdeněk Pohlreicht? 😀. Chudáku, jsi asi dost sama. Ale zvládáš to teda dobře, jsi šikovná.

devila
29. lis 2009

Holky, nevíte něco o Plechajdě? Nebyla tady od 25.11. Neporodila už holka?😀

kacka79
29. lis 2009

Ahojky, dobré ránko 🙂

No je fakt, že plechajda se dloouho neozvala, snad je OK 😵 ¨

Zdenkaradek - přeju Vám, aby se vše vyvíjelo co nejlépe a oba klučíci byli v pořádku 🙂 Hlavně aby se Vám vyhly ty všechny virozy...

Devil no a máš pocit, že se bude už něco dít??

devila
29. lis 2009

Kacko - právě, že nemám ☹

nicole_11
29. lis 2009

Ahoj holky, takže od včerejška už nekojím a Tedík cucá banánovej sunar 🙂 akorát se mi pořád trošku tvoří mlíko a hlavně v levém prsu, dneska mě to už bolelo, tak jsem musela trochu odsát, aby se neudělal zánět,stávalo se vám to taky a kdy se vám přestalo úplně tvořit mlíko?

zdenkaradek
29. lis 2009

Hezké dopoledne, a díky holky.
Devila, no manžel trochu cestuje😉 .Majitel jejich restaurace je Ukrajinec a má ještě další restaurace na Ukrajině, v Kyjevě a v Oděse, tak mu to tam manžel taky řídí. ALe není to nic strašného, jednou za 2 měsíce tam jede na 14 dní. V tu dobu já zase odjíždím k mým rodičům na Vysočinu. Trochu si tady odpočinu, mamka mi hodně pomáhá s dětmi, má částečný invalidní důchod, takže je doma. Hlavně si babi s dědou užijou vnoučata a já nemám špatný pocit, že manžel nevidí děti 😉 . Ono, když už se sem přesouvám, tak je lepší, že je to na delší dobu, těch věcí, co člověk se 2 dětmi táhne, to je hrůza 😉 . Pana Pohlreicha známe s manželem oba, pracovali jsme s ním v Alcronu 😅. Teď je manžel taky členem národní reperezentace kuchařů, tak uvidíme, možná poletí na jaře na olympiádu do Singapuru.
Já jsem taky byla pořád v pohodě, ještě dopoledne jsem se bavila se sousedkou, že by mi vyhovovalo rodit na termín 😀 , který jsem měla až za 3 týdny a o půl jedné jsem si odkašlala a voda udělala lup a už se jelo. Takže neklesej na mysli, hlavně aby ti to vyšlo s tou porodkou.
Nicole, já jsem Matýska odstavila asi ve 13 měsících, začal mě kousat, nebo možná, jak jsem byla těhu, tak že jsem měla citlivé bradavky a bylo to takové razantnější. To mlíko se ti bude ještě chvíli tvořit, dělej to jak píšeš, trochu odsaj, ale ne moc, čím víc odsaješ, tím víc se ho vytvoří. Jen aby tě to nebolelo a nedostala jsi ten zánět. Ono to přejde, jen to chce trochu času.