Velká rodina, pro ostatní "magoři" - znáte? 🙂

petrolenka
29. pro 2014

Ahoj všem, jsem mamka 4 dětí a mám super velkou rodinu. Podotýkám, že jsem šťasná rodinka.. 😀 Vy, co taky máte větší rodinu, s jakými reakcemi od okolí se setkáváte?? 😉 Né, že bych si z něčeho dělala hlavu.. Ale fakt mě zajímá, jestli jen my jsem pro okolní svět magoři.. 🙂)) Krásnej večer.. 🙂

fidorka86
29. pro 2014

Tak já zatím čekám své první mimčo, ale jsem taky ze čtyř sourozenců - sester. 😀 Nevzpomínám si, že by mi někdo řekl něco negativního, že je nás doma tolik. Spíš se setkávám s překvapením...je tolik? a všechny holky? To co si už lidí myslí, neřeším.....😎 U nás je tak nějak velká rodina standard a v mém okolí, kde se pohybuji, rovněž. 🙂 Manžel je taky ze čtyř dětí. 🙂

merunkova
29. pro 2014

Moje kamarádka má dětí 6, 4 vlastní, 2 adoptované a super, žádné negativní reakce 🙂

ludva
29. pro 2014

@petrolenka Ahoj, máme sice jen 3 kousky, ale i tak naše rozhodnutí spoustu lidí nemůže dodnes rozdýchat 😉

rolnicek
29. pro 2014

Ahoj, máme tři syny - chtěné a plánované 🙂. první reakce při čekání třetího - a to jste chtěli nebo ujeli 😠 a pak asi proto, že jste chtěli holčičku :(. no děs. no a teď a jak to uživíte a je to v dnešní době nerozum... házím to za hlavu. jsem za ten náš domácí cirkus ráda 🙂, reakce švagrové - tři a více dětí mají jen socky a cikáni. nestýkáme se s takovými primitivy jako je švagrová. nemá cenu s nimi ztrácet čas. děti jsou požehnání, dar. počet dětí je úměrně velikosti srdce 🙂. kolik lásky je člověk schopen dát, tolik má dětí 🙂.

lenicka07
29. pro 2014

Můj vrstevník - od nás z vesnice- manželku má tuším o něco mladší příbližně kolem 34 let - tak mají 6 dětí ve věku cca 10, 8, 5, tříletá dvojčata a roční dítě. Za blázny je považuje i jejich příbuzenstvo 🙂 Já je obdivuju, že to zvládají, nedokážu si to fakt představit.

mrazulkav
29. pro 2014

Taky jsem ze 4 sester a nikdy mi nepřišlo, že by se na nás někdo koukal skrz prsty... spíš jako na raritu...
Pro všechny v okolí jsem dobře "zařaditelná" 🙂
Sama tedy tolik dětí neplánuji... Byly jsme dlouho 3 (většinou já ta "třetí"), 4. byla pro mě dobrou antikoncepcí 😒 (v 16 letech) Teď je to puberťoš se vším všudy, ale všechny si dobře rozumíme 🙂

fidorka86
29. pro 2014

@mrazulkav u nás taky! 😀 já jsem akorát nejstarší a nejmladší je o 16 let ode mně a taky je to doma šílený...puberta s ní cloumá a je to k nevydržení. 🙂 Doma ale už nebydlím a chodím tam jen na návštěvy, tak se to dá snést 😀

fidorka86
29. pro 2014

@rolnicek ano to je pravda, taky si plno lidí myslelo a někteří asi stále myslí, že moje 3. sestra, 4. dítě v rodině ( o 16 let mladší) je neplánovaná a že to našim prostě "ujelo". Jenže ona byla plánovaná a chtěná. Naštěstí se ke mně zas tolik negativ nedostalo, asi to budu vnímat jinak jako matka, až budeme mít třeba taky tři děti, které bychom s manželem určitě chtěli. 😎

dezyre
30. pro 2014

tak to jsme přesně my, i když čekáme teprve třetí 🙂... jeden názor byl ten, že se nějak nekontrolovatelně množíme... i když teda všechny tři děti jsou plánované a chtěné 🙂

lucinkafr
30. pro 2014

@petrolenka jsem ze tří sourozenců, ale tím, že si u nás bráchové-dvojčata vzali dvě sestry, a ještě všichni od sebe bydlíme dvě ulice, jsme vyrůstali jako opravdu velká rodina. Stejní prarodiče, sestřenka a bratránek spíš jak další sourozenci...Byli jsme ne vyloženě pro smích, ale bylo to spíš pro pobavení, hlavně kvůli rodičům, že se vlastně spojily dvě rodiny. Mám dva bráchy a pořád mi chybí čtvrtý sourozenec, prostě někde cítím, že tu s námi má být a není tu, tak přemlouvám mamku s tatíkem, jestli by s tím ještě něco nešlo dělat 😀 Kdo ví, jak to dopadne u nás...😅

emisekkk
30. pro 2014

jasne,jsem magor 🙂. Mam 3 planovane deti a doufam,ze se nam podari ctvrte,oktere jsem v listopadu prisla. U vsech deti jsem pracovala behem MD z domu a ted uz bych si dala pauzu...

anetka1701
30. pro 2014

Mám dvě děti a opravdu toužím po třetím. Muž je spíš pro, rodina na nás kouká jak na magory :D Ale teďka přišla sestřenka s tím, že čeká třetí, tak musí rodina být potichu :D

edeltraut
30. pro 2014

Tak u nás začala reakce už, když jsem čekala třetí - jsme prý blázni v dnešní době.... 😠 , tak jsem si hned přisadila, že sice čekáme třetí, ale rozhodně ne poslední 😀. Pravda je, že Adélka s největší pravděpodobností bude bohužel poslední... ☹.
Úplně mě dostává argument "v dnešní době" a "nemůžeme jim dopřát všechno, co by chtěli" - já jsem v dnešní době spokojená, mám co jíst, vlastní dům, zaměstnání... a dopřávat jim všechno co chtějí nechci... nechci mít z dětí sobce a "ňuňánky", kterým člověk všechno naservíruje na stříbrném podnose. Chci správné děti do nepohody 😉

xpila
30. pro 2014

@mrazulkav @fidorka86 Taky jsem ze čtyř sester 😀 S negativními reakcemi jsem se nikdy nesetkala, spíš to každý tak nějak obdivuje.
A k tomu jsem teda měla ještě dvě nevlastní sestry a nevlastního bratra, ale s těma jsme se nikdy nevídali, takže jsme se ani všichni nikdy dohromady nesešli (o bratrovi jsme se oficiálně dozvěděli, až když otec umřel...).

majvik
30. pro 2014

sice zatím čekáme teprve druhé, ale doufám že se k těm čtyřem taky dopracujeme🙂 S tímto názorem se nijak netajím, takže jsem blázen už teď... takové ty hlášky že v dnešní době si to nemůžeme dovolit... jako a v které době je příhodněji? ve válce snad bylo líp???

mrazulkav
30. pro 2014

@fidorka86 Tak to je dobrý! Já jsem taky nejstarší a nejmladší je ode mně taky skoro o 16 let! 😀 Taky plánovaná a chtěná (poslední pokus maminky o synáčka) 🙂

lrg
30. pro 2014

Mně by se to líbilo moc, ale na tolik hladových krků už člověk fakt musí mít nějaké jistoty 🙂 Bydlíme v pronájmu, auto máme na leasing, kdyby jeden z nás přišel o práci nevím kam bychom šli se dvěma dětmi, natož se čtyřmi 🙂

hakunamatata
30. pro 2014

Mam 3 deti a manzel by chtel 4. Ja nerima ne, ale uz se do toho moc nehrnu...
nikdo mi nikdy otevrene nic nerekl, ale citila jsem, ze plno lidi s tim nesouhlasi, z vice duvodu.....
nicmene se mi potvrdila jedna vec a to ta, ze nekteri to neschvaluji, ale ukazalo se, ze je v tom trosku zavist, touha po velke rodine, ale lidem chybi odvaha. Ktere je trosku potreba...at uz se to tyka financi, ale i dalsich veci...a clovek by si to mel dobre promyslet...

katerina32
30. pro 2014

Mám 4 děti a moc pozitivní reakce na to 4. nebyly, ale nic si z toho nedělám, nejvíc mě to mrzelo od vlastní mamky, ta to nemohla dlouho zkousnout, chtěla bych ještě 5. tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat potom 🙂

pavlapl
30. pro 2014

Já mám jen 3 děti a nejhorší reakce byla asi jen mojí matky že jsem se zbláznila že se udřu a podobné kecy. Když vyjdu se všema ven tak ty pohledy taky stojí za to a většinou se mě ptají jestli jsou všechny moje. Všechny moje děti jsou chtěné a vybojované.

marton
30. pro 2014

@petrolenka Na počet dětí negativní reakce osobně neznám.To že to jsou všechno kluci,to si někdo neodpustil a často hloupá otázka,zda jsme chtěli holku ta častá je.Ale taky záleží kdo a jak ji položí 😉 .

leniczka23
30. pro 2014

Mně to celkově sere,tyhle keci ostatních..Ono se totiž nezavděčíš ničím..Ideál jsou zřejmě dvě,nejlíp páreček kluk a holka vše pod a nad je špatně..Já chci jen jedno (zatím to tak cítím) a ty reakce jsou nesnesitelné..už se o tom ani nikde nezmiňuji protože mně to fakt nebaví poslouchat..Není to snad každého věc?Ale to je asi povaha lidí, zajímat se a kecat těm druhým do věcí, do kterých jim nic není..Takže klííd osobně si myslím,že pokud děti uživíš je správný jakýkoliv počet..Mimochodem vedle ve vesnici máme paní a ta má dětí 15... 🙂

petrolenka
autor
30. pro 2014

@ludva No, tak to jsem ráda, že má někdo i negativní zkušenosti.. ☹ My jsme se setkali i s odsouzením v rodině.. 🙂 Víte, co.. Já si z toho nic nedělám, ale zajímalo mě, jestli je to jen "pražským vzduchem" nebo ne.. 🙂 😀

petrolenka
autor
30. pro 2014

@majvik PRESNĚ!!!! Každej řeší, že v dnešní době .. blá, blá blá... Ale v které době to bylo dobře?? Vždycky lidi remcali, že je špatná doba na to, mít hodně dětí.. 🙂

petrolenka
autor
30. pro 2014

@leniczka23 Ty bláho, 15?? Jak to zvládá?? Já jsem ráda, že mám 4 a relativně daleko věkově od sebe, že opravdu je čas se jim věnovat.. 🙂 Aby netrpěli tím, že jsou z větší rodiny.. A naprosto chápu, že se Ti nechce ventilovat, když josu takové reakce.. Já měla jen syna 6let a pořád se nás všichni ptali, no a kdy další? A já nevěděla, jestli chci.. 🙂 NO a vidíš.. 🙂

petrolenka
autor
30. pro 2014

@pavlapl Ano, otázky typu: " Ty nejsou všechny vaše, že?" .. ANo jsou, a jsem za to ráda.. 🙂

petrolenka
autor
30. pro 2014

@katerina32 U nás taky nejvíc remcali naši - ale u těch to bylo, protože se o mě báli. U holek porodu mi praskla děloha a bylo to na hraně.. 🙂 Tak to bylo ze strachu.. Takže páté už mít ani nesmím - teď mi ta děloha rupla zase.. ☹ Ale měla jsem výborného gyndaře a ten se o mě postaral..

petrolenka
autor
30. pro 2014

Tak jsem ráda, že se potýkám s těmi stejnými reakcemi.. I v rodině.. 🙂 Ono, upřímně, je mi to vcelku putna.. Ať si myslí, co si myslí.. Ale fakt jsem si nebyla jistá, jestli to není "pražským vzduchem", protože tady je zřejmě jakýsi takýsi standard 2děti a hotovo.. Kamarádka teď čeká třetí holčičku a všichni se jí dokola ptají, jestli byla plánovaná?? 😖 Nevím, vždy´t je to každého věc.. 🙂 A přiznám se, že se někdy vcelku bavím... 🙂 A to ikdyž mě "hlupáci" pekelně štvou... 🙂

leniczka23
30. pro 2014

@petrolenka No ona je tak nějak naučila že ti straší se starají o ty mladší,takže moc práce nemá..a pár jich je už z domu a mají už vlastní děti..no mazec to je..plná vesnice jen jich..😀

petrolenka
autor
30. pro 2014

@leniczka23 no, to si myslím... 🙂 jinak to asi fungovat nemůže.. 🙂 🙂