Akné po čtyřicítce. Máte zkušenos s léčbou, příp. konkrétním odborníkem?

sonacha
11. čer 2022

Hezký den, nemá někdo zkušenost s léčbou akné? Po vysazení antikoncepce tím dost trpím, problematické oblasti jsou záda a obličej. Navstívila jsem i kožní lékařku, ale gel, který mi předepsala, nesnesu. Extrémně vysušuje, pálí mě po něm kůže. Nemáte zkušenost s konkrétním odborníkem, zařízením? Děkuji

denninka22
12. čer 2022

@sonacha Já jsem s tím měla problémy hodně dlouho. Pomohlo mi až to, že jsem se o pleť začala opravdu starat. Ráno a večer pleť vyčistit čistícím gelem, pak tonikem/miceralkou a namazat krémem (denni/noční). Měla jsem kosmetiku marykey. Po pár měsících viditelný výsledek. Navíc jsem trpěla perorální dermatitidou, takže jsem používala Zineryt od dr.
Pokud ti lék od dr. nevyhovuje, ať ti napíše něco jineho, ale ať ti dá co ti dá, určitě je potřeba se o pleť starat. Moje dermatolozka bohužel nepřijímá nové pacienty.

lida9
12. čer 2022

podle me rozhozene hormony jen tak rychle nespravis... a uz vubec ne jen vnejsim namazanim a hotovo... telo se musi vycistit a srovnat se, to bude trvat... pridat stravu, ktera nezhorsuje akne a zacit se starat o plet viz prispevek vyse... preji at se plet brzy srovna!

sonacha
autor
13. čer 2022

děkuji za reakce lida9 denninka22 🙂 Budu muset zkusit vydržet. O pleť se důkladně starám dlouhodobě. Ale opravdu to budou asi hormony a to bude chtít komplexnější změnu. Mnohem víc se mi i mastí vlasy, takže hrůza 😅 Snad ještě budu uvažovat znovu o antikoncepci nebo se těšit na přechod 😀

jirkasaska
13. čer 2022

@sonacha Doporučila bych léčbu Curacne u kožní. Já teď čekala na konec kojení, abych mohla znovu kožní o tuto léčbu požádat. Mě před lety zabrala výborně. Akorát člověk nesmí být těhotný ani kojit.

haylin26
13. čer 2022

Ano,případ jako vy.Hrozny jsem to měla a léta jsem se toho nemohla zbavit i když jsem používala top produkty,drahé,levné,značkové,neznackove,od kozarky,přírodní...atd atd až když jsem zajela na kliniku do Prahy,tak mi konečně pomohli.Dam vám návod za kterej jsem zaplatila dost peněz ale chápu jak je to strašný
Ráno na míti CITEAL
Večer na mytí ACM sebionex s AHA kyselinami
Na vředy,vridky a zanicena místa nechat předepsat visnevskeho mast a na noc pod náplast nanést na místo a přilepit
Na rychlé vyhojeni vymacklych bedaru zinerit(na predpis) rychle vyschne a hoji (2×den)
ACM Krém s 15%AHA mazat ráno na postižená mista( malinko,je to silně,může být dočasná reakce )
Nasadit 3 měsíční kůru lyzatu( Acnevac)
+ vazany zinek(teď nevím jak se jmenuje,kdyztak zjistím,je drahej ale velmi ucinej)
A na běžné mazání krém LAROCHE POSAY EFFACLAR DUO + ( můžete koupit i BB krém z této řady na zakryti)
A do toho doporucuju všemi deseti PLASMA LIFTING= odebere vám.plasmu a tu nastrikaji do obliceje ,vše se hojí,jizvy mizí,pleť je krasna hydratovaná!A na osvěžení pleti doporucuju ORGANICKOU LEVANDULOVOU VODU OD INA

haylin26
13. čer 2022

Konkrétně mi pomohla Doktorka na Klinice Yes visage

sonacha
autor
13. čer 2022

@haylin26 Dobrý večer, moc moc děkuji! 🙏 Kouknu i na tu kliniku. Jste zlatá, díky za tip 🙂

kraicigerova
14. čer 2022

Pokud to je hormonalni, kosmetika nic nevyresi. Nicmene je hodne dulezite o plet se spravne starat. A to ne jen zvenku, ale predevsim zevnitr. Ja vim o cem mluvim, protoze s akne bojuji od puberty do ted (39let).Dost me to vzdy trapilo, protoze pracuji s lidmi a s pupinky si pripadam jako zastydly pubertak. Me nejvic pomohla strava, kazdy den ovesne vlocky, vynechat temer cukry a tuky. A pak je take dulezita paychika, srovnat si vse v hlave a stres si tolik nepripoustet. No a co me uplne nejvic pomohlo je joga. Zacala jsem cviict jogu a za dva mesice jsem zacala pozorovat velke zlepseni. Pri dost pozicich se masiruje lymfa a ta na to ma take velky vliv. Preji hodne stesti ve vasi bitve ✊👍

baruteri
14. čer 2022

@sonacha Mně pomohly až vlastní přírodní krémy. Úplně nejvíc levandulový s mátou. Možná zkuste mrknout po něčem takovém na trhu. Hlavně nesmí být v základu žádný ropný derivát, ucpávají póry, mnohé jsou dráždivé... Dejte pozor ve složení na výrazy petrolatum, parrafinum, zkratky PEG apod..
A když vyraší nějaký ten výrazný pupinek - večer na něj dám domácí zinkovou mast a do rána je po problému. Pozor na sudokrem, který často radí, obsahuje stejnou účinnou látku, což zabere, ale dlouhodobě bych také nepoužívala (a už vůbec ne na citlivou dětskou pokožku, viz složení)

jannis81
14. čer 2022

@kraicigerova ahoj, můžu se zeptat, jakou jógu máš na mysli? Jestli hormonální dle Dinah R. Nebo jakoukoliv? Děkuji. Jsem v tom s vámi, střídá se mi dle cyklicnosti horší a lepší dny. Taky hraje roli míra stresu a strava. Byt důslednost, bylo by to lepší, ale takhle se točí v začarovaný kruhu.

blka
15. čer 2022

@kraicigerova
@jannis81 také mám hormonální akne a připadám si jak pubertak😔. O pleť pečují, ale také nesnese všechno.

petullina
15. čer 2022

Mně pomohl také lék Curacne, předepsala mi ho doktorka z kožního. Mívala jsem velké boláky a vypadala v 35letech fakt jak puberťák a hodne mě to trápilo.
Jen přes léto není léčba vhodná, protože by kůže neměla byt vystavována UV záření. Je to derivát vitamínu A a v podstatě to funguje tak, ze mazový žlázy přestanou produkovat maz a tím pádem nedochází k ucpávaní pórů a netvoří se akné. Pokožka je je v době léčby hodne citlivá a vysušená, hodne vysušený jsou treba rty a je potřeba furt promašťovat. Léčba trvá cca 4m, při těžších formách i déle a měly by se v průběhu léčby dělat jaterní testy. Je to celkem dryjak no, ale to jediný mně pomohlo. Jsou to 3roky po léčbě a pořad mam pleť bez beďarů 🙏
A na začátku léčby jsem musela podepsat papír, ze nejsem těhotná. V těhotenství se nesmí užívat. Jinak hrozí pozkozeni plodu. A samozřejmě ani pro kojeni

2hanah
15. čer 2022

@sonacha na akné a ty mastné vlasy existují přímo tablety na dlouhodobé užívání - retinoidy, třeba Curacné, užívá se dlouhodobě, ale pleť se po něm změní, stáhnou se póry a už se mi akné nikdy neudělalo, jedla jsem to před x lety a pleť mám od té doby krásnou, do té doby nepomohlo vůbec nic, ikdyž jsem měla skvělou kosmetiku a o pleť se dvakrát denně poctivě starala. A pokud máte problém najít kosmetiku, co zabírá na akné a přitom nevysušuje, používám A-dermu mycí gel takový zelený, je skvělý, zabírá na akné a žádný pocit pnutí.

jannis81
15. čer 2022

@2hanah
@petullina holky taky mi to lékařka nabídla, ale je to driak, tak mam z toho respekt. Ale je pravda, že mít zdravou kůži je pro mě velký sen. Takže uvidím, jestli do toho taky nepůjdu. Říkám si, že je to pár měsíců lecba a snad to nenašel paseku v těle. Děkuji moc za vaše zkušenosti.

2hanah
15. čer 2022

@jannis81 vím o tom, že je to driák, ale já mám od dětství cukrovku a nebylo mi to doporučeno, přesto jsem využívala, protože už jsem nechtěla mít ten komplex a stále podstupovat silně zanícený obličej s obrovskými krátery a neustálé hojení a výsledek??? Nic mi to neudělalo, ani s nemocí, nic se nezhoršilo, jen od té doby krásná pleť a během léčby i super vlasy - suché. Jen se u toho musí hodně pít, způsobuje to žízeň a vysušování.

jannis81
16. čer 2022

@2hanah jsi odvážná a právem si zasloužíš krásný výsledek na tváři. Hodně jsi mě povzbudila, že do toho asi taky půjdu. Děkuji.

haylin26
16. čer 2022

@sonacha kdyby jste uvažovala o plasmaliftingu,tak v Yesu to mají strašně napadené.Jezdim do Rychnova nad Kněžnou za 5000,- v Praze za to chtějí kolem 16000,strasny

haylin26
16. čer 2022

@sonacha jooo a ještě jezte pupalku,je super jak na akné a stav pokožky tak na premenstruacni syndrom a hormony!

2hanah
16. čer 2022

@jannis81 Děkuji, přeji, ať je výsledek stejně skvělý a trvalý jako se povedl u mě nebo ať se pleť umoudří sama♥️

maryska19
1. srp 2022

Ahoj, moc dobře to znám, je mi přes 30 a vyzkoušela jsem toho opravdu hooodně, od přírodních věcí, po driáky typu Akneroxid, ale ve výsledku, i když něco zabralo, to za čas přestalo mít účinek. Našla jsem ale kosmetičku, která tuto problematiku i školí. Žádné vysušování pleti, ale hydratace a správná péče. Ono totiž když se používá drastická léčba vysušováním, tak podkožní záněty mohou probíhat dál, vzniká tak podkožní akné, které se na povrch dostat nemůže a je to ještě větší průšvih. Důležitá péče je čištění, správné PH pleti a hydratace - nejlépe vodovo gelová séra. Tím se obnovuje a zvyšuje bariéra a kůže tak může s akné lehce bojovat sama a chránit se. Vysušováním se naopak bariéra neustále snižuje a při vysazení těchto věcí je na tom často člověk hůř než byl..