Gelové nehty. Jak často? Kolik stojí? Máte zkušenosti?

katynka1989
8. lis 2019

Ahoj. Stale vaham jestli jit do gelovych nehtu ci nikoliv. 💅🏻 Moje se mi lamou, nemam cas je lakovat a udrzovat. Druhy den je lak sem tam oloupany a to je pak hrozny pohled tak je radsi nelakuju. Jenze zase chodit co dva az tri tydny na doplnovani? Kolik to tak stoji? A jak dlouho to trva? Nenici se tim nehty? Neplesnivy? Atd.. v okoli nikdo nema. 🤷🏻‍♀️Napiste prosim svou zkusenost 🙏🏻

bousovka007
8. lis 2019

@katynka1989 Nedělejte to. Zaměřte se na nějaký kvalitní posilující lak na nehty, který dokážete opravit v domácích podmínkách.
Proč být otrokem nehtů a trávit hodinu co 3 týdny na manikúře.
Nikdy jsem neměla vlastní hezké, kvalitní a upravené nehty. Co přišlo po odstranění gelových bylo něco hrozného. Jako bych měla půl roku místo nehtů papír

lachtanice86
9. lis 2019

@katynka1989 na nehty chodím jednou za 4-5tydnu. Jak je čas. Ano mám odrosty, ale jinak stále krásne upravené nehty. Já na ně nedám dopustit. Žádné plísně nemám, mám nehtarku a chodím už cca 5let. Cena max 450,- kč a kolem hodiny a půl. Lak mi nevydržel déle jak den. A fakt jsem to odmítala lakovat 3xtydne. V práci jsem byla v kontaktu s klienty každý den a chtěla jsem mít nehty upravené. A to jsem používala base coat, barvu, top coat. Kvalitní barvy a navíc to hrozně dlouho trvalo než to byly zaschle a já mohla bez obav něco dělat.

me_druhe_ja
9. lis 2019

@katynka1989 Já chodím na nehty už tak 10 let. Nechávám si je dělat hodně krátké, nesnáším dlouhé. Začala jsem kvůli tomu, že jsem si kousala nehty. Nikdy v životě jsem neměla problémy s plisni či tak. Platím 450-500 Kč, jednobarevné. Chodím jednou za 4-5 týdnu. Za me jednoznačně doporučuju.

vitezove
9. lis 2019

Chodila jsem, po třech týdnech. A to už jsem měla ty nehty hnusně odrostlé. Hezké byli tak týden, po dvou týdnech už nic extra. Jako jo, měla jsem krásné nehty pořád. Platila jsem kolem pětistovky a byla jsem tam asi hodinu. Plíseň se vyskytnout může, pokud máš špatnou nechtařku, jinak ne. Po sundání jsem měla nehty maličko tenčí ale spíš z toho pilování a ne z gelu.Chodit jsem přestala kvůli tomu času, musela bych dojíždět, protože jsme se přestěhovali a celkově mě prostě nebavilo takhle zahazovat tolik času kvůli nehtům.

amazonkajanik
9. lis 2019

@katynka1989 gelove nehty ničí nehty už při jejich tvoření, jelikož ti tvé vlastní zbrousi na tenko a když pak odpadne,nebo se odlomi, tak pěkně bolí. Klasický lak na nehty a odlakovac ( hlavně acetonovy ) je také poškozuje, tudíž to chce pořádný podkladový s výživou. Jinak lámání nehtů jde ruku v ruce a lamavosti vlasů, takže chybí vitamíny a minerály, hlavně B a zinek

barulina
9. lis 2019

Ja xhodim na gelovky od 18. Je mi 34ba nehodlam 0restat. Kdyz jsem v prac procesu nechavam si kvuli manipulaci se zbrani kratsi, kdyznmaterskavtakndlouhe, atd. Na doplneni chodim.jednou za mesic. Roky jsem chodila i.k veietnamczm a uplne pohoda. Pravevse chystam ve stredu knuplne nive pani tak jsem zvedava.

mariegroth
9. lis 2019

Ja chodim na mani a pedi. Gelovy lak je nanaseny na moje nehty. Nedelam zadne prodluzovani/ akrylove nehty. Je to prijemna relaxace. Chodim tak jednou za tri tydny. Podle me upravene nehty delaji dobry dojem - hlavne pokud mas praci a potkavas klienty.

marcicek84
9. lis 2019

Tak za me takto,chodila jsdm 5 let,pak prestavka na materske a ted chofim zas.po dundani mi to hrozne neprislo,moje nehty nejsou kvalitni a jak idrostly asi za 2-3mesice jaem rozdil nepoznala.ma gelovky chodin co 4 tydny,horsi odrust je ten posledbi tyden,ale begty jsiu stale pekne oproti vlastnim,vyjdou na 400 Kc,cas 1,5 h ale 4 tydny nemusim nic,kdybych si spocitala kolik me vyndou vlastni laky a cas straveny s upravou a zastrihovanim a lakovanim co 2.den,jdem na stejne cene a casove ta domaci uprava vyjde hur jak 1,5 h u nehtarky...nebala bych se toho,taky nosim kratke jednobarevne...jeste je i akryl tvrdsi jak gel ale vic ty nehty nici,ale je tensi jak gel,pokud mas nrhty cadto ve voge,gel nevydrzi akryl ano,akrylova modelah trva 45 min. max

marcicek84
9. lis 2019

@vitezove jenze ten cas stejne u tech nehtu sedis doma a venujes se jim za ten mesic mozna i vic casu,pokud je chces mit upravene...samozrejme na materke to asi neni treba ale jak pak clovek chodi do prace tak mam nehtarku cestou domu a pohoda,nektere zvladaji gelovky i za hodku.

pabka
9. lis 2019

Chodím na nehty přes 10 let, možná 15, nikdy jsem plíseň neměla. Mám gelovky, stravim na nich cca 1h., cena kolem 450,- a nelituji. Občas přestávka, nehty jsou slabší, ale brzy se to srovná. Mám tak stále upravené ruce a čas strávený na nehtech je kratší, než kdybych si je obden upravovala sama doma a stejně je ani tak pekne neudelam.

lstuchlova
9. lis 2019

Asi ve 13 jsem chodila na potahování gelem vlastních nehtů. Cena asi 400,- Kč jednou za tři týdny. Pak jsem si dělala nehty sama doma, zabralo mi to taky tak tu hodinu za tři týdny, což je podstatně méně, než když si nehty lakuju jednou za 5 dní - takhle u nehtů za ty tři týdny strávím víc než 2 hodiny, protože to dlouho schne.

gruyerre
9. lis 2019

@katynka1989 gelové nechty bych nechtěla. Když teda odhlednu od toho, že ničí nehty, tak je podle mě nejhorší to, že po týdnu už vypadá pěkně hnusně, jak je ten nehet odrostlý.

marcicek84
9. lis 2019

Co se tyce plisne,je treba si vybrat studio,kdyz je usmudlane za nizsi cenu tak usetrit 100, kc se v tomto pripade nevyplati,protoze v takovem salone je pravdepodobne,ze si clovek tu plisen donese...ja tedy tady nikdy nic nemela a na nehty chodim do te stedove cenove kategorie u nas ve meste.

marcicek84
9. lis 2019

@gruyerre nesouhlasim,hur rozhodne vypada osoupany lak na nehtech,je treba ai uvedomit,ze ani ubbarevnych nehtu ten odeust neni videt,to by ses na to musela zamerit,odrusr splyva s kuzi a barva ti dela nehet,ale komu vadi barva at jde na francii a tam to tim tuplem neni videt...manzel na me gelovky miluje,ma rad kdyz mam upravene ruce a ja delam v kanclu s papirama takze ty ruce jsou opravdu potreba...hele kdo ma pekne svoje nehty,tak proste to je zbytecne ale kdo ne,je to super alternativa...
Jo a kdo pise o tech pozkozenych nahtech tak bud chodi na akryl k vietnamcum (ti to michaji z prasku a vsem rikajize ze to je gel a tim se nehty vic nici,kdo chodi na gel ten po odrustu nehtu nepozna rozdil,do te doby jsem prekryvala barevnym lakem..ale holky jsou to jenom nehty ne vlasy,tak bych to nedramatizovala...

gruyerre
9. lis 2019

@marcicek84 osoupany lak na nehteh opravdu vypadá hnusně, to rozhodně neříkám že ne. Ale ten odrost po týdnu umělých nehtů prostě vidět je, i když jsou ty nehty udělané precizně, vždycky je tam ta nerovnost vidět a pro mě je to jako červený hadr pro býka 😀. Rozhodně se tu nechci s nikým dohadovat, já respektuji, že se to spoustě lidí líbí a důležitý je, aby byl každý co možná nejspokojenější sám se sebou. A nic nedramatizuji, jen píšu do diskuze svůj názor, pokud teda snad ta poslední věta byla na mě 🙂

jituli84
9. lis 2019

Já na nehrty chodila několik let, cena do 500, zaleží jak kde, plisne jsem neměla, ale přestalo mě bavit tam chodit, po sundání to nic krásného nebylo. Ale zase jinak na pohled vypadaj krásné a upravené

nanyh
9. lis 2019

Já chodím každý 3-4 týdny na manikúru i pedikuru. Dohromady platím 800,-.

petulejan
9. lis 2019

Já chodím asi tři roky a nechávám si svoje jen protáhnout gelovym lakem. Stojí to 450 a vydrží měsíc.

klea81
9. lis 2019

Mně se umělé nehty, ani nalakovane nelíbí. Svoje mám naštěstí kvalitní, díky pestrému jídelníčku. A jak píší ostatní, jak do toho zabrednes si otrokem doplňování (podobně jako dobarvovanim vlasovych odrostu).

katynka1989
autor
9. lis 2019

Holky děkuji moc za komentáře a zkušenosti. Radši do toho nepůjdu,vetšina má pravdu v tom že po tydnu už to bude zase vidět jak nehet bude odrustat. Radsi za ty ušetřené penize koupim něco dětem. Mějte se hezky..

hapajo
9. lis 2019

@katynka1989 Ještě se možná zkus podívat na Shellac.
Chodím už skoro dva roky, stojí to 400kc v Praze a pěkné vydrží tak 3 týdny. Chodím cca co 4 týdny. Žádné umělé, nic. A neničí to nehty.

ckei
9. lis 2019

@katynka1989 upřímně, sem tam sloupnuty lak na vlastním nehtu je určitě lepší než odrosty nehtů gelovych. O tom, že to potom vypadá už fakt blbě i při malém odrostu, nedej bože když se gelový nehet uštípne a není možnost hodnocení nechat hned spravit už ani nemluvím....měla jsem je 11let, právě kvůli tomu, že moje byly strašne....teď mám svoje nehty krásné, a jsem ráda,že jsem se před více než rokem rozhodla s nimi konečně skončit. Za mě již nikdy více.

mendywendy
9. lis 2019

Za mě jednoznačně p-shine. Proti sada cca 800,-. Vydrží tak na rok a více. Za 2 měsíce nádherné pevné nehty, žádné štípání. A že vím o čem mluvím. Já měla ruce vždy děsné. Přikládám foto. Nebo alespoň mně se líbí ♥️

marcicek84
Autor odpověď smazal
Zobraz
klea81
9. lis 2019

@marcicek84 no já to teda vidím i zdálky a je to děsně přirozené 🙄

lenatko91
9. lis 2019

Chodím 1x za měsíc, stojí 300. Ale záleží, jak rychle rostou nehty.. každopádně teď skrz miminko jsem je sundala a lakuju gelovým lakem z Avonu aspoň a jsem překvapená, že fakt vydrží.. ale hned jak mimi dovolí, letim si zas pro gelové 😃

marcicek84
9. lis 2019

@klea81 no jo ty jsi odpurkyne umelych nehtu,takze jsi proti nim zaujata...nebudu mit za kazdou cenu prirozene nehty kdyz mam svoje slabe a lamave,taky se mi hodne krouti,zbytecna namaha a efekt nulovy a ze jsem kousela kde co,navic nejsem typ zeny,ktere jde o to mit nehty nevyrazne a prirozene,rada nosim vyrazne laky a nebojim se toho,nehty mi chvali jak muzi tak zeny...kolikrat mam na nich ruzne ornamenty,proste se v tom vyzivam a budu na ne hkdot zas do doby nez pujdu na dalsi materskou...

klea81
9. lis 2019

@marcicek84 pokud má člověk dostatek vlastního keratinu a vitamínů, nemůže mít nekvalitní nehty. Takže je určitě rozumnější těch 500 měsíčně dát na lepší výživu, než za umělé nehty. 😇 Tazatelka se ptala na názory a nejsem sama komu se nelíbí umělé nehty, prsa, ani řasy 😎

marcicek84
9. lis 2019

@klea81 no tak zkousela jsem vse dlouhodobe s bez vysledku,ale to clovek co nema problem s nehty nepochopi...kvalita nehru je dana i genetikou,napr mam i male luzka takze u bez sance na pekne nehty,ale urcite se kvuli tvemu nazoru nebudu trapit,jenom doufam,ze si teda nebarvis ani vlasy,kdyz to neni prirozene 😜 a az ti zacnou poradne sesiny hlavne s tim nezacinej,nezapomen na to,ze totiz taky neni prirozene 😂

vitezove
9. lis 2019

@marcicek84 já ne. Ostrihala jsem na krátko a neřeším.