Gelové nehty. Jak často? Kolik stojí? Máte zkušenosti?

katynka1989
8. lis 2019

Ahoj. Stale vaham jestli jit do gelovych nehtu ci nikoliv. 💅🏻 Moje se mi lamou, nemam cas je lakovat a udrzovat. Druhy den je lak sem tam oloupany a to je pak hrozny pohled tak je radsi nelakuju. Jenze zase chodit co dva az tri tydny na doplnovani? Kolik to tak stoji? A jak dlouho to trva? Nenici se tim nehty? Neplesnivy? Atd.. v okoli nikdo nema. 🤷🏻‍♀️Napiste prosim svou zkusenost 🙏🏻

guinea
10. lis 2019

@katynka1989 Na kvalitu nehtů (lámavost například) doporučuju potravinové doplňky z lékárny na klouby 😀. Už jsem to tu někde psala, bývalý přítel měl problémy s koleny, doporučili mu nějaký glukosamin (?) na klouby, a pak jsme byli oba překvapení, jak nádherně silné a lesklé vlasy a nehty měl asi po měsíci používání.

A co se týká úpravy nehtů, také dávám přednost přirozenějšímu vzhledu - hlavně tedy tvar a tloušťka nehtu. Líbí se mi ale i barevné lakování. Gelovky jsem kdysi zkusila, ale hrozně mi vadil ten pocit mít na nehtech "prkna", a navíc jsem opravdu nikdy neviděla přirozeně vypadající gelovky, keré by nebyly moc silné. Nakonec jsem objevila sadu Alessandro striplac. Jsou to zapékací laky v lampě, výsledek je jako gellack na přirozených nehtech - nehty vypadají jen jako nalakované silnější vrstvou laku a pěkně se lesknou. Mně to vydrží bezchybně 14 dní a pak sundavám, protože mi nehty rostou rychle a ty odrosty jsou pak už celkem velké. Taky se mi líbí, že se sundavají jen sloupnutím, není potřeba aceton, a nepoškozují vlastní nehet.

babanci
11. lis 2019

Mám je 29 let. Jezdila jsem ještě i do Německa, když se tady nedělaly. Neumím si už představit, že bych je neměla. Nejčastěji se držím takových střízlivějších, stříbřitých odstínů. Zvlášť v zimě. Chodím každé tři týdny, nelíbí se mi, pokud to není úplně top.

katynka1989
autor
11. lis 2019

@babanci na me uz moc dlouhe ale hezke, dekuji za koment.

astyna88
19. lis 2019

@marcicek84

To.vypada jak ty nalepovaci nehty z dmka 😀

Za me, nesla bych,me se takove pazoury nelibi,max jak nekdo zminoval vyse, jen lehce upravit vlastni. Petistovku mesicne si dovedu utratit lepe a 6000 rocne je uz zajimava castka. Navic me rostou nehty i vlasy hroznou rychlosti, takze bych se nedoplatila.

Ja jsem prestala chodit i na barveni vlasu,nemam rada org kdy a kde,k tomu jeste hledat a platit hlidani. Takto si i vlasy nabarvim podle sveho casu, pozdeji v dobe mezi kojenim, nehty upravim vecer u telky.

marcicek84
Autor odpověď smazal
Zobraz
dor
19. lis 2019

@katynka1989 a co gellak?

julipek
12. pro 2019

Chodím na nehty 6 let pravidelně po 4 týdnech (velmi výjimečně po 5 týdnech).
Jednou jsem si nechala nehty asi na tři měsíce sundat. Moje nehty jsem měla zdravé a pevné. Momentálně platím 500-550,- (dle náročnosti).
Připomínky, že gelové nehty Vám vaše nehty zničí jsou bláboly. Ale je velice důležité vybrat kvalitní studio. Rozhodně nedoporučuji vietnamská studia.
Další věc je když přijde právě ta doba kdy si chcete nechat nehty sundat. Rozhodně si je nesmíte sundávat sama doma - vždy musíte jít do nehtové studia a nechat si je odborně sundat. Právě tady vznikají fámy, že gelovky ničí nehty - holky si gel oloupou doma a i s gelem jde i vrstva vlastního nehtu.

Takže pokud dodržíte výběr kvalitního studia a případné sundání necháte opět na svojí nehtařce, tak není problém.
Jinak maximálně gelovky doporučuji. Nehty vypadají pořád upraveně a nemusíte si každý den nehty lakovat. Navíc bez problému vydrží všechny domácí práce.

marunka84
11. bře 2020
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

Gelovky jsou fajn, vypadá to krásně, doplňování co tři týdny, co jsem slyšela. Já měla za 400. 🙂 Vždy na nějakou příležitost. Ale ty moje nehty po??? Hrůza!

emeritakettu
12. bře 2020

@katynka1989 Ahoj, gelové nehty nosím několik let.Svoje nehty mám měkké a lžičkovitý tvar, takže lak pro mě nemá cenu.Jak se mi nehty pořád ohýbaly ,lak praskal a pak se olupoval.I kdyby mi narostly dlouhé,jakože nenarostou, protože by se dřív zlámaly,nebudou prostě vypadat tak dobře.Modeláží se dá dost nedostatků zamaskovat,ale ne každá nehtařka to umí, bohužel.Cena je různá,záleží na tom,jak si kdo své práce cení,s jakým materiálem pracuje,zda investuje do školení a dál se vzdělává,záleží samozřejmě i na délce a požadavcích na zdobení atp. U nás se třeba cena za doplnění průměrně pohybuje okolo 500,- a nová modeláž na šablony okolo 700,-.Je to na 1-2 hodiny,zase záleží kdo je jak rychlý. Já třeba nehty dělám,baví mě to,sednu si k tomu když mám čas, nemusím nikam chodit,...ale je to dřina i když to tak nevypadá.Odrosty se objeví,ale pokud najdeš nehtařku, která ví,co to je aplikace barvy pod kutikulu,budou opravdu minimální i po těch třech týdnech když půjdeš na doplňko. Tvoje přírodní nehty ti nezničí gel,ale nešikovná nehtařka.Pokud jsou dodržovány hygienické zásady,plísně ani ničeho podobného se bát člověk nemusí.Možná se může objevit žabinec,když máš odchlipy a dostane se ti pod ně voda,která se tam drží.Ale zase...když najdeš nehtařku, která ví co dělá a perfektně zvládne přípravu přírodního nehtu,tak se odchlipy prostě neudělají.To,že je to blbejma nehtama,nebo seš těhotná,nebo bereš léky,máš menstruaci atd. to není,ony se na to jen dost často vymlouvají,aby nemusely přiznat svoji chybu. Kvůli tomuhle jsem třeba začala nehty dělat,platila.jsem nemalé peníze nehtařce, která měla v ruce víc mobil jak pilník a podle toho to taky vypadalo.Odchlipy druhý den jako prase,nebyla schopná dát mi dvě vrstvy barvy,aby mi neprosvítal stavební gel(asi chtěla ušetřit) až mě to přestalo bavit a jsem teď konečně spokojená