Kojící, nosící a domácí oblečení. Co byste holky doporučily?

keerka
28. srp 2019

Ahoj holky, vy tady všechno víte, dejte mi, prosím, tipy 🙂 Potřebuju v rámci nové životní role obnovit šatník, protože kancelářské věci, kupodivu, teď moc neunosím 🙂
Kde na internetu kouknout po hezkém a ne moc drahém oblečení na doma a na volný čas (po městě s kočárem), abych nevypadala úplně ušmudlaně a zároveň mohla pohodlně kojit a bylo to pohodlné? Klidlě mi hoďte link na konkrétní věc, kterou máte ozkoušenou.
A ještě jeden dotaz - docela dost nosím a hrozně se oba s prckem potíme - máte tip na nějaké rostoucí bodyčko třeba z merina? A nějaké merino triko (asi) pro mě? Aby to nošení prostě bylo příjemnější...
Díky všem!

priefi
28. srp 2019

@keerka lidl, bonprix, h&m

olga_
28. srp 2019

@keerka Mrkni na kojicí věci od Jožánka (jozanek.cz). Super jsou jejich sukně, trika i kalhoty. Šaty se mi nelíbí.
Jinak Lidl, tchibo.
Na Merino jsem vyzkoušela Manymonths kukly, rukavice a kamaše. Ty drží úplně parádně. Body z merina mám od Zmatly. Super je, že pak se z toho body dá udělat tričko. Uvidím, jak vydrží, protože jsem od ní brala i kuklu a ta je po jedné zimě děravá na několika místech, a to nejsou vůbec nějak namáhaná místa, o merino jsem pečovala a na sobě mělo kuklu miminko, takže to nemohlo nikde potrhat. Ta mě za tu cenu těžce zklamala. :-/

vendes
28. srp 2019

Mam dvě kojící trika od Jožanka, jenže jsem na ně zapomněla, takže jsem je ani neměla na sobě... Kdyby se vám Jožanek líbil, klidně je pošlu dál.

bousovka007
28. srp 2019

@keerka S triky od Jožánka jedeme už druhou sérii kojení a jsem s nimi velmi spokojená. Jsou mi pohodlná a zdají se mi praktická.
Pokud byste chtěla i něco na speciálnější příležitosti, tak Brundibára a její kojící šaty taky stojí za povšimnutí.
Jinak i Lidl e-shop myslím v nabídce něco měl.

ha_ja
28. srp 2019

U oblečení poradím pouze sukně/kalhoty s nápletem, nosila jsem v těhu i potom a super. Žádné těhotenské oblečení jsem nekupovala, nosila jsem normálně svoje. A merino kupuji od Crawler, fajn je i bambusové oblečení.

martiniquest
28. srp 2019

Pokud chces kojici a nosici veci, urcite koukni na ceskou znacku Angel wings. Merino body doporucim od firmy Crawler ci Manymonths. Na podzim a zimu uzijete urcite i merino kuklu.

martiniquest
28. srp 2019

Jinak, za sebe zminovaneho Jozanka nedoporucuji. Ma velmi tenky material a strihove mi vubec nesedi - prilis siroke rukavy, pritom mam konfekcni postavu. Chce to vyzkouset.

drep
28. srp 2019

Já zase nedoporučuji angelwings, jejich kojící triko za docela dost peněz po prvním vyprání (v ruce a práškem na ruční praní) se na nemm objevily hnědé flejy od špatného obarvení látky. Reklamaci samozřejmě neuznali, tak už u nich nekoupím ani kapesník. Ale mám prima kojící merino triko od Adelay za poloviční cenu než má crawler.
Na kojilcí trika jsem rezignovala, nosím normální trika s knoflíčky.

olga_
28. srp 2019

@martiniquest Je fakt, že já jsem od nich vlastně měla jen těhotenská trika. Za sebe - kojicí trička a tak zbytečnost.
@keerka Určitě bych ale doporučila stavit se do spravnapodprsenka.cz a pořídit si kvalitní kojicí podprsenku!

martiniquest
28. srp 2019

@drep Tak kojici trika od nich nemam (ta neresim a stahuji si normalni vystrih z pruznych tricek), ale mela jsem od nich zavinovaci svetry na noseni a zimni kabat. Vsechno bylo uzasne prakticke

patmouse
28. srp 2019

Za me treba tady zmineny Jozanek uplne na prd. Mela jsem tehotenske/kojici pyzamo a jednu nocni kosili a totalne nepouzitelne,bylo to moc pevne obsite,takze tim otvorem na “vyndani” prsa mi to vyndat moc neslo,jak to bylo fest.
Nakonec jsem se na veskery “spesl” obleceni vykaslala,protoze mi prislo zbytecne drahy a pro me ani ne moc funkni a s oblibou jsem na doma nosila treba delsi kosile nebo tuniky s knoflikama a k tomu leginy,kdyz jsem se chtela “ohaknout” na ven,tak uzke dziny a taky kosile... kdyz jsem se ve vsem vic otrkala,uz jsem nosila uplne v pohode i tricka a vsechno a vyhrnuju si je. Pod tricko jsem nosila treba kojici natelnik...

leneee
28. srp 2019

@keerka dobre poslouzi kojici veci z Bonprix a HM, nebo treba by vam na kojeni vyhovovaly i tricka s vystrihem do V nebo na knoflicky-ma je napr CA v basic rade. Jozanek taky ok,ale maji veci “na jedno brdo”, Lidl z me zkusenosti ne-brzo se to vytaha a opere.

jade85
28. srp 2019

Jako kojící mám nejradši trička s velkým výstřihem, zavinovací střih nebo prostě košile. Letos mi přijde, že hodně letí košilový šaty, takže je člověk trendy a přitom na kojení ideál. Speciální oblečení na kojení mi nikdy nesedlo a nelíbilo se mi. Kupuju si normální a hledím na to, aby z toho šly pohodlně vyndat prsa 😂

patmouse
28. srp 2019

@jade85 presne! 😃 si dycky v obchode neco vyhlidnu a pak si reknu “hm...z toho nevyndam kozy,tak nic...” 🙄🙈😂

keerka
autor
28. srp 2019

Holky a pěkný košilový šaty, který se nemusí žehlit (to je důležitý! 😀) - kam kouknout? Nemůžu nic najít. Taky nepotřebuju nic spešl, spíš, aby to bylo pěkný, pohodlný a praktický a nepoložilo mě to finančně 🙂

jade85
28. srp 2019

@keerka já nakupuju hodně na About you nebo na Zalandu 🙂

cital
28. srp 2019

Tak jozanek za mě super.... Jedu 3 vlnu těhotenství s jozankem a 2 za sebou kojící košile. Perfektní a pružný matros.
Normalne bych se koukla do klasických řetězců... Určitě něco najdeš a nezaplatís majlant.

leilinka1234
29. srp 2019

Já jsem si nechala kojící tricka a tílka ušít. Barvy a vzory, jaké se mi líbily a hodily, materiály super a střih přesně na mou postavu. Co vic si přát 🙂 Oblečení na nošení mám od adelay a jsem spokojená .

audreyi
29. srp 2019

Já také nosím normální oblečení jen hlídám aby šlo v tom kojit. Hodně nosím košile, kosilove šaty a připínací tuniky . Nakupuji pár kvalitních kousků, které pak hodně unosim. Mám kosily z HM, dvě tuniky z greenbutiku www.greenbutik.cz a pak šaty z www.esprit.cz jedny šaty z Tatuum a pak jsem si dvoje usila s prekrizenim na prsou.

ange_de_la_morte
29. srp 2019

Přímo ,,kojící oblečení,, nemám ... nejvíc se v mém šatníku objevují trička s knoflíčky ve výstřihu ( nejčastěji HM, Lindex) , to jen že není třeba vše přímo ,,kojící ,, = dražší , ale dá se i v běžných obchodech najít spousta hezký a pohodlných kousků 🙂

daisymaminka
29. srp 2019

@keerka Kojím přes rok a řeším to tílkem a přes to tričkem / mikinou... Horní část (tričko / mikinu) vyhrnu nahoru, tílko u prsa shrnu dolů. Podprsenky moc nesnesu, leda takové ty elastické přes hlavu a to spíš jen v zimě. Když jdu mezi lidi, vezmu obyč podprsenku. Fajn jsou vršky s větším výstřihem. Mám šaty a tílko s takovou jakoby "vodou" ve výstřihu, jde to krásně stáhnout dolů.
Musím podotknout, že kojím pouze v sedě, v savčí poloze, prostě dcera na mě sedí, možná kdybych ji kojila v leže (jak nás učili v porodnici), musela bych to řešit nějakým speciálním kojícím oblečením. Nevím.
Merino neporadím, nemám zatím zkušenost. Nosím od mala, teď už naštěstí čím dál míň..., a opět - nikdy jsem nic speciálního nepotřebovala, kromě vsadky do mé normální bundy a normální vesty.
Jsem takový minimalista. Neměla jsem ani žádné těhotenské oblečení, nosila jsem normálně svoje až do porodu.
No, skrz to kojení, jen jsem chtěla napsat, že to jde řešit i úplně jednoduše. A to kojím pořád a kdekoliv. 🙂

verulin1
29. srp 2019

Koupila jsem si kojící tílka v Lindexu a na to nosila v zimě další triko a nebo plédy, svetry atd. Jinak nakupuji basic oblečení v HM a Zaře.

normalnimatka
29. srp 2019

dobrej kamennej sekáč;)

omobinrin
1. zář 2019

Kojici podprsenky mam nej z lindexu (vyprodeje 🙂), a merino nosi deti hodne, manymonths je skvele na podzim-jaro, tricka jsou rostouci, vydrzi pres vic velikosti, a taky je to body a zaroven tricko, kdyz odepnete dolni cast. Kalhoty od nich super, pouzivali jsme jako leginy/kalhoty, hrube, dvojita pletenina (jsou i na latkove pleny, ale ja jsem davala jine svrchnaky a tyhle jsem mela misto kalhot). Na mimi, co cekam, ted mam nakoupenu zn. Joha, merino body aj, taky vypada super, ale je uplne jine nez manymonths, tensi, ale hrejive bude, kdyz je to vlna, jen pak bude treba vice vrstvit. Vlna je skvely material, miluju ji 🙂