Pesar. Jaká značka je nejlepší? Je cítit při styku?Je zavádění složité?

hasara33
5. říj 2019

Zdravím dámy, za pár dní rodím a po porodu bychom chtěli s manželem tak minimálně rok-dva počkat než začneme pracovat na druhým ☺️ teď k mé otázce - jako ochranu nechci užívat HA (nic hormonálního) a ani nechci tělísko, nechci ani kondom a přerušovaná soulož, já víte, není úplně spolehlivá takže mě napadla jediná možnost a to vyzkoušet pesar ovšem tuhle ochranu jsem nikdy nepoužívala a ani neznám nikoho kdo ano proto bych se chtěla zeptat těch, co mají zkušenosti ☺️ jaká značka je nejlepší? Je při styku cítit? Je zavádění složité? Děkuji za odpovědi 😊

beduna1
5. říj 2019

Já jsem zkoušela Evanellu a bohužel jsem to pak vzdala 😕 zkusila jsem dvě velikosti a proste jsem se s tim necítila... trvalo mi, než jsem se ji naučila zavádět a stejně tam pak nakonec nebyla dobře a po styku byla úplně někde jinde. Takze jsem se z každým zkoušením akorat stresovala, že jsem to vzdala a šla do nehormonalniho tělíska. A k tonu pesaru se ještě doporučuje používat spermicidni gel, ktery nam nevyhovoval. Ve finále to pak vse vyslo celkem draho... jestli mas facebook, mrkni do skupinky - nehormonalni antikoncepce. Jeste je tam primo nejaka skupinka na pesary, ale už si nepamatuju přesný název 🙂 tam najdeš hodne zkušeností a rad 🙂

hasara33
autor
5. říj 2019

@beduna1 děkuji za radu, kouknu na ten facebook

amazonkajanik
5. říj 2019

Ja si pořídila spermicidni globule. Doktorka tvrdila,že prý nejsou 100%,ale lepší než HA

hasara33
autor
5. říj 2019

@amazonkajanik no koneckonců, co je 100%, že 😅😂 a to funguje přesně jak? 😉😊

summer2012
5. říj 2019

My to mezi dětmi řešili taky pesarem a spermicidnim gelem. Nevadil nám i když manžel ho někdy cítil. Ale začali jsme až když byl malému rok, do té doby jsme fakt druhé nechtěli a používali kondom. Po tom roce jsme se na druhé ještě úplně necítili a kdyby náhodou už by nám to nevadilo....jinak sousedka otěhotněla přes pesar (je si jistá že dobře nasazeny) a gel...takže já mu moc nevěřím 😉 a zpětně hodnotím že na tak krátkou (přestali jsne používat když měl starší 2 roky )dobu trochu drahá "sranda"....

hezz17
5. říj 2019

Už jsem to tu někdy psala... používali jsme když jsme ještě nemysleli spolu a viděli se jednou za dva tři týdny. Úplně odvazana jsem z něj nebyla. Občas ho jeden nebo druhý z nás cítil. Většinou v něm byly pak zilky krve z kontaktního krvácení.
Mě vadilo hlavně to, že nemůže dojít k nějaká spontánnímu milování, protože se to předtím musí nasadit. A pak myslím 6h nechat. Mezi dětmi jsme používali kondom. Jak tu psaly výše, na ten mezicas mezi dětmi je to opravdu drahá záležitost.

hasara33
autor
5. říj 2019

@summer2012
@hezz17 no když to tu tak čtu tak to asi má spíš nevýhody než výhody 😕 a ještě bych se chtěla zeptat, co zavádění a vyndávání? Šlo to dobře nebo to chtělo cvik?

hezz17
5. říj 2019

@hasara33 rozhodně cvik 😀 a zavádět nevzrusena, pak to nejde vůbec. Vyndat relativně dobře. Ale jednou musel vydávat manžel, když to sklouzlo, nevím jestli to bylo špatným nasazenim.... ale já už tam pak nedosahla😀

amazonkajanik
5. říj 2019

@hasara33 min 5minut před stykem zavést do pochvy co nejhlouběji,skoro jako tampon. Ono se to rozpouští a když dojde k ejakulaci,spermie to zabíjí,nebo jim to znemožňuje pohyb a má to účinkovat až 4h ,ale prý před dalším stykem se má zavést nová

hermij
5. říj 2019

Zkus omrknout pesarshop.cz, mají hromadu článků. klidně i kontaktuj majitelky, rády poradí. Dá se jim zavolat a konzultovat s nima jen tak 😉 Rozhodně to vidím jako jednu z těch lepších variant.

hasara33
autor
5. říj 2019

@hermij děkuji, kouknu 😉 ...já jsem zásadně proti všem typům hormonální antikoncepce takže při nejhorším se budeme muset spolehnout na starý dobrý kondom nebo přerušovanou 😀

inssomnia
5. říj 2019

@hasara33 mám podobnou zkušenost, chce to plánovat dopředu, hodně cviku (já si na čípek moc nedosáhla, takže to není úplně jednoduché, ale pak pohoda. Navic ho můžeš mít zavedený dva dny v kuse, takže to plánování není na minuty ani na hodiny, aby to kazilo romantiku. Jako alternativa ke kondomu fajn a necítíme ho ani jeden.

inssomnia
5. říj 2019

Pro mě je třeba hrozná představa přerušované, bysme z toho nic neměli ani jeden a na synchro orgasmus bychom mohli zapomenout. Zlatý kondomy.

amazonkajanik
6. říj 2019

@inssomnia může být uvnitř i déle,jo? Tak to nad tím začnu uvažovat,pac mi ty globule kazí tu romantiku. Přítel bývá dost urvanej z práce a zavádět si je každý večer,kdyby náhodou (pokud jeden z nás nevytuhne),je na prd. Balení vyjde na 150 a je jich tam 10. Ale pořád to vyjde levněji než kondomy

inssomnia
7. říj 2019

@amazonkajanik my ty kondomy bereme po netu po celých krabicích, takže vychází taky do těch 15 Kč.
Zkus, třeba právě vám sedne. Já jsem zvědavá jak to bude po porodu u nás všechno jinak :D

zmrz_lina
7. říj 2019

Máme, používáme. Naučit se to nasazovat chce fakt cvik, pro mě osobně je ale mnohem horší jeho vyndávání, mám krátké prsty a někdy ho dostat dolů je dost legrace díky podtlaku. Už ho doloval i manžel 😂 za mě dobrý, nasadil v průběhu dne a pak se vidí, jestli něco je, nebo není. A 6 hodin po styku má zůstat nasazeny, což je ok, páč obvykle je čas na sex večer, pak jdeme spát.. Lepší než kondom. O HA a tělísku ani neuvažuji.

vitezove
7. říj 2019

@hasara33 Používala jsem pesar FemCap. Byla jsem s ním velmi spokojená a manipulovat s ním jsem se naučila skoro hned. Velmi jednoduché a pohodlné.

inssomnia
7. říj 2019

@zmrz_lina přesně! A partnerské dolování máme taky za sebou :D

amazonkajanik
7. říj 2019

@inssomnia tak mě se povedlo najít 36ks za 649,- takže by to taky nebylo zas tak drastický,ale jak znám mužského ,tak by na něj zapomínal. Ale zase u pesaru mám obavy,aby nebyl při styku cítit

inssomnia
8. říj 2019

@amazonkajanik manžel mě ujišťoval, že nic necítí. Přišlo mi to divné, je to přece jen cizí předmět, ale on to ví sám nejlíp. Kondom nezapomíná určitě, ale dá se nasazovat i společně, nebo to můžeš spojit v rámci predehry s něčím hezkým pro něj.