Autoškola na mateřské, jde to?

gingerone
12. kvě 2013

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s uděláním autoškoly na mateřské dovolené, hodně brzy po narození miminka. Já nikdy přístup k autu neměla, takže jsem o autoškole ani neuvažovala a ani jsme nákup auta neplánovali. Jenže pak jsme začali chtít miminko, vzali se, povedlo se hned a my nějak dospěli hodně rychle k tomu, že auto se bude hodit (návštěvy prarodičů, nákupy plen, noční horečky a krize...). A jelikož jsem na rizikovém už dlouho, ani jsem o autoškole nepřemýšlela teď v těhotenství. Ale když už je auto a já budu většinu dne stejně sama doma, napadá mě, že by se dost hodilo, abych taky byla schopná někam kousek dojet sama (s čerstvým řidičákem bych se stejně nikam daleko s malým dítětem nepouštěla).
Tak uvažuju, že bych si našla nějaký kurz blízko bydliště, kde se dá teorie dělat dálkově. Ale chtěla jsem se zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti, třeba s jízdami (vzala bych víkendové), když máte doma jen několika měsíční miminko, hlídání bych třeba měla, ale dá se to vůbec nějak skloubit? A při kojení? Zase mi přijde, že čekat na odstavení je docela dlouhá doba a tu jednu jízdu kousek od domu na hodinu by měli všichni vydržet. Ale neumím si to představit do detailů, protože ani s péčí o děti žádné zkušenosti nemám. Tak by mi pomohlo, kdyby mi někdo poradil, že to zvládnul/nezvládnul, než o tom začnu vůbec víc uvažovat. Moc děkuju.

zamilovanadonej
12. kvě 2013

@gingerone Já nevidím důvod, proč by se to nezvládlo? Pokud by bylo hlídání... Jsou holky co dělají s malým mimčem vejšku či jiné školy, autoškola je proti tomu prkotina 😉

tulikiss
12. kvě 2013

@gingerone urcite to pujde..ja teda delala autoskolu v tehu v dobe vychazek. zkousky sem mela v 8 mesici, driv nejak nebyl cas.

andy80
12. kvě 2013

Dělala jsem autoškolu, když měl syn 3 měsíce. Udělala jsem s přehledem 😉

gingerone
autor
12. kvě 2013

No taky si říkám, že spousta dělá i jiné školy... A různě chodí s kočárkem ke zkouškám a tak... Děkuju, nějak jsem si nebyla moc jistá, jestli na to má člověk dost sil a jestli se dají zvládat jízdy, když člověk miminko odkládá jen na minimální možný čas. Asi to po nějaké době, až se doma zaběhneme, vyzkouším. 🙂

ange_de_la_morte
12. kvě 2013

Určitě se to dá zwldánout i s malým kojencem 🙂 wětšinou jsou jízdy max 1,5 hodiny, prostě nakojíš před autoškolou a po ní 🙂 a pro případ problému budeš mít w mrazničce odstříkané mlíčko, a w nějhorším hlídající osoba dokrmí ze lžičky - taky jsme měli už takowé krizowky 🙂 A kamarádka se wrátila naplno na prezeční studium w době kdy její syn měl 2,5 měsíce - a pořád plně kojí , je to trošku logistika, ale myslím že ten řidičák za to stojí 🙂 Já si wůbec neumím předstawit že bych nejezdila ( promn za ,w,)

gingerone
autor
13. kvě 2013

Díky. Snad mi to všechno nějak půjde, jsem na jízdu autem trochu nervák, i když neřídím... Ale nějak jsem to pořád odkládala, že to nemá cenu, dokud nemám k dispozici auto. No a teď máme najednou auto a já zrovna za chvíli rodím 😀

sejna
13. kvě 2013

@gingerone Ahoj já sem dělala autoškolu před rokem.Nechtěla sem o ní ale slyšet ale manžel je pořád pryč a dneska jásám že sem to udělala.Nabídli mi dvě varianty jedna byla že teorie byla vždy ve středu a pak jízdy.A druhá variianta prostě kdy to vyhovovalo mě.Prostě sem si řekla kdy bych mohla a oni se mi přizpůsobili.Určo do toho jdi a zeptej se.Já dneska lituju žě sem si ji neudělala dřív.Malímu bylo tehdy něco kolem dvou let 🙂

gingerone
autor
13. kvě 2013

Super, teď už jen aby se narodilo to miminko 😉

monad
14. kvě 2013

obdivuji.. já bych to určitě nezvládla.. 😒 😒

simonceli
14. kvě 2013

@gingerone měla jsem dvě maminky-žačky,které kojily a autoškolu udělaly s přehledem.Jedna za měsic a půl a druhá asi za 3 nebo 4 měsíce,vůbec bych se toho nebála.Navíc se od ledna nezkouší technika,o to je lehčí.Chtějí jen kontrolu vozidla před jízdou a to je lehtnký.

gingerone
autor
14. kvě 2013

Když bude mimi hodný, půjdu do toho ještě letos 🙂

valibuka
14. kvě 2013

já teda autoškolu dělala ještě bezdětná,ale na kurs s náma chodila maminka a dost často bylo miminko s náma i na teorii, většinou spinkalo v kočárku, když se náhodou někdy probudilo,,tak buď ho chovala a nebo šla domu dřív - a bylo to fakt píďátko maličký,ona si šla dělat autoškolu hned po šestinedělí, protože jí opustil přítel chvilku před porodem a bez auta to nešlo. Jízdy si vždycky dohodla,aby měla hlídání a řidičák samozřejmě udělala 😉

eldam3
24. únor 2016

Ahoj, urcite jde o pohlidani nekoho poprosis babicku nebo nejlepsi kamaradku a jsi v klidu 🙂