Brigády či pracovní poměr k mateřské dovolené

dadla
6. čer 2008

Ahojky mamči, mám takový dotaz - problém. Jsem na mateřské jako vy a pokouším se sehnat nějakou tu brigádku. Bohužel do dnešního dne se mi nic nepodařilo sehnat. Chtěla bych něco seriozního, žádný podvod. Jak jste tuto situaci vyřešily vy? 🙂

adriana1
6. čer 2008

Dadli: záleží co chceš dělat a co je sehnání vtvém bydlišti. Já sem si našla práci v těhotenství a tet si dávám odech ale asi pomaloučku začnu pracovat. U mé práce je jedno kolik hodin tomu věnuješ. Klidně můžeš jednu hodku deně

nikkos
6. čer 2008

Ahoj Dadla, také bych něco moc ráda sehnala, ale vše na co narazím jsou vždy jen různé obdoby dealerství - což nechci. Přitom spousta mamin při mateřské pracuje, ale asi spíš mají něco z předchozího zaměstnání - to u mě třeba možné nebylo.
Takže pokud má někdo nějaký tip tak sem s ním 🙂

krista
6. čer 2008

Ahojky,
já bych taky byla pro něco 🙂 Penízky by se hodily a člověk by se trošku odreagoval 🙂
Přesně jak píše Nikkos taky jsem narazila vždycky na nějaký dealerství nebo podvody 😖

monika6e
6. čer 2008

ahoj, jsem redaktorka a moderatorka a to jsou prace, ktere se daji v poho delat (teda, mame funkcni babi, jinak by to asi taky neslo). A jestli muzu radit, pokud by vas bavilo psani, je spousta moznosti a da se tim dobre privydelat i na materske. Ozvete se treba sefredaktorum z vasich oblibenejch casopisu nebo se juknete na www.syndikat-novinaru.cz i tam se da na inzerci neco najit. I kdyz nemate praxi, existuji treba webove casopisy, ktere vam daji sanci zkusit si neco napsat. Da se tim vydelat. Zkuste to

luucia
6. čer 2008

Ahojky, tak já se na podzim, až bude malý rok, chystám na minimální úvazek vrátit do práce. Bylo by to na jednu dvanáctku týdně. Na štěstí mám hlídací babičku, na kterou je spoleh! 🙂 Nedělám to ani kvůli penězům, ale spíš, abych se odreagovala od miminkovských problémů a nezapomněla svojí práci 😉

kalo
6. čer 2008

Já mám jednou týdně dopoledne práci s dětmi (profesí jsem úča, takže je to blízké)...a to hlídá manžel...dělá doma u kompu, takže když někam potřebuju, je to bez problémů...

dadla
autor
6. čer 2008

Holky děkuji za příspěvky 🙂 , taky nemám zájem a nějaké dealerství nebo nejdřív zaplatit nějaký registrační poplatek. Už jsem se napálila jednoou. V mém zaměstnání by mi nejspíš nevyhověli i když jsem jako asistenka a recepční. Já babičky mám ale né bohužel hlídací, jsou velice pracující takže by mohly jenom víkendy což mi moc nepomůže 😒

Mončo:díky za typ hned se tam juknu. Za každou radu či typ budu každopádně ráda!!!!!!

Je to celkem pech, taky bych potřebovala mezi lidi (myslím pracovně) a penízky u mě taky hrajou roli. Každá kačka dobrá 😉

audri
7. čer 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, asi nejsíš Tebe, kalo, jsem učitelka a chtěla bych si v průběhu rodičovské dovolené přivydělat ve stejném zaměstnání na stejné pozici - zkrácený úvazek, ale pobírat i rodičovský příspěvek. Ale prý to není možné, ze zákona. Dokonce i úřednice na sociálce to potvrdily. Musela bych prý třeba mít jiné místo. Nevíte náhodou někdo o tomhle? Zdá se mi to docela nelogické, přivydělávat si něčím jiným.. A přitom znám spoustu maminek, třeba ve zdravotnictví, které se vrátily na stejnou pozici a takto si přivydělávají..

luucia
7. čer 2008

audri, to sem ještě neslyšela a přijde mi to jako blbost. mám kolem sebe hodně holek, co si při MD přivydělávají na stejným místě jako před MD 😉 Jak píšeš, ja právě dělám ve zdravotnictví a tam je to dost častý 😉

lenkabu
7. čer 2008

audri:je to blbost,znám spoustu holek co ti takhle přivydělávají...já se to chystám udělat jako luucia pokud mi zaměstnavatel vyhoví s minimálním úvazkem.

audri
7. čer 2008

Děkuju za odpověď, holky, ale pořád mi to neřeší situaci. Zaměstnavatel mě nevezme, protože úřednice na sociálce se jasně vyjádřila. Zvažuju se optat právníka, který se zabývá pracovněprávními vztahy. Nejhorší je, že mi předčítali ten paragraf zákona, ze kterého to vyplývalo. Ale myslela jsem, že existuje nějaká klička, kterou to lze obejít. Tak kdybyste něco věděli... děkuju předem.

dadla
autor
7. čer 2008

No holky... já jsem chtěla začít podnikat (otevřít si krámeček s kojeneckým oblečením atd...), no a na sociálce to bylo celkem problematický. Dali mi čestné prohlášení abych jim sdělila, kdo bude hlídat dcerku v případě v mé nepřítomnosti a nesměla jsem uvést jesle. No příjde mi to teda jako dost uhozené.... 😎. Ale ten pracovník je nějak pomalý..... nejdřív mi tvrdil, že mám nárok na 2 letou mateřskou (což jsem neměla) a po zavolání své vedoucí zjistili, že vlastně můžu jen na 3 letou či 4 letou.... No nemám slov.... 😎

monika6e
7. čer 2008

audri: Nesmíš si přivydělávat během mateřské - tj. během prvního půl roku, kdy Tě platí zaměstnavatel. Po tomto půl roce, resp. ve chvíli, kdy Ti přijde rodičovská, můžeš pracovat kde chceš a jak dlouho chceš. To znamená, že se můžeš vrátit do práce, aniž bys přišla o rodičovský příspěvěk. Tohle jsem taky řešila. Navíc mám živnostenský list (mimo hlavní pracovní smlouvu), a tam to není omezený už vůbec. Můžu si vydělat kolik chci a na mateřskou či rodičovskou to dopad nemá. Navíc se můžu i po půlroce vrátit do práce, aniž bych přišla o rodičovský příspěvek. Jediná podmínka je ta, že během Tvé nepřítomnosti musíš mít někoho, kdo se stejně dobře jako Ty postará o prcka. Takže tak 🙂

audri
10. čer 2008

monika6e: Tak už jsem našla ... "jestliže se zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodne na tom, že bude byť v kratším rozsahu vykonávat pro něj druh práce, který je již sjednán v pracovní smlouvě, není možné na tento stejný druh práce sjednat se zaměstnancem další pracovněprávní vztah. Tato zásada je obecná a vyplývá z ustanovení paragrafu 13 odst. 4ZP, podle kterého platí, že zaměstnanec v dalším pracovním poměru nebo na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr u téhož zaměstnavatele nemůže vykonávat práce, které jsou stejně druhově vymezeny. Tato zásada platí i pro případ, kdy zaměstanec požádal o čerpání rodičovské dovolené a práci po určitou dobu tak zdůvodu této překážky nekoná. "
No, takže bych musela dát v práci výpověď, abych se tam mohla vrátit na zkrácený úvazek, což se mi tedy nechce..
Neznáte, prosím, někdo řešení tohoto problému??
Děkuju předem.

dadla
autor
10. čer 2008

audri: to je zvláštní, chápu je to paragraf ale nadruhou stranu znám hodně mamin, co dělají stejnou práci u saméno zaměstnavatele ale pouze pár dní v měsíci a výpověď nemusely dávat. Bylo to pouze na dohodě se šéfikem. Ale já zas tak do toho nevidím. Ale takových mamin je hodně, tak nevím. No výpověď tu bych asi nedala taky 😒

niki2
10. čer 2008

Audri, pracovat muzes, jen musis mit nekoho, kdo se radne a celodenne postara o dite. Muzes nastoupit ke svemu zamestnavateli, i na zkraceny uvazek. Stale to ale musi byt hlavni pracovni pomer, nikoli dohoda o provedeni prace nebo dohoda o pracovni cinnosti.

niki2
10. čer 2008

Teda muzes nastoupit i na ty dohody, ale to je jak pises, musela bys dat vypoved, coz je samozrejme nevyhodne.
Ja takhle pracovala behem prvni materske taky.

evik
16. čer 2008

taky jsme to řešili, nakonec po právnické konzultaci mi poradili že mám pracovat ne na původní smlouvu co mám u zaměstnavatele, ale že můžu pracovat na dohodu o provedení činnosti, ale napsat tam trošku jinou specifikaci práce než mám na stálém místě.

heliik
22. bře 2010

Ahojíík holky.. Chtěla bych se zeptat. Jestli také někdo přemýšlíte o nějaké brigádě, při MD... Já bych chtěla nějak si přividělat, jen ne dealerství. Nikdy jsemto osobně nezkoušela,ale mám hodně známých, které na to nalítli... Nemáte někdo nějaký tip??? 😀