Co dělají ženy na mateřské? Jaké máte koníčky?

jana.m.
7. led 2008

ahojky každy chlap si mysli že ženska na mateřske se nudi nema co dělat kouka na serialy nevim jak vy ale prace doma je docela dost ale jen tak zdravě ne že bych gruntovala od rana do večera mam rada pořadek ale že bych si neudělala chvilku na sednuti k počitači nebo na pokec s kamoškou nebo si jen vypit kavu na seriali nekoukam přijde mě to strata času to radči něco vytvařim

johanda
7. led 2008

jani, tak můj chlap si teda nemyslí, že na mateřské člověk nemá co dělat. Často je s dětmi z vlastní vůle on a ví, jak to chodí. 😉 . Jinak věřím, že kdybych byla jen a pouze doma s dětmi, zaručeně bych se nudila, přece jen to pro mě v jistém smyslu nejsou rovnocenní partneři. Těžko s nimi rozeberu dojmy z nějaké knihy nebo filmu, proberu problémy nebo jen tak podrbu při skleničce 😉
Já na MD pracuju a dostudovávám, takže mám možností, jak se odreagovat dost. Koníčky mám takové indivindi, lidi k nim moc nepotřebuju, sociální kontakty si udržuju častými návštěvami a vejlety. Na TV nekoukám, a i kdybych nakrásně chtěla, tak nemůžu, páč ji nemáme.

tlapicka
7. led 2008

jani, ja siju hracky, plinky a patchwork. u babicky palickuju. ackoli mam cas zehlit manzovi kosile, tak je cas od casu necham na nem z vychovnych duvodu. 🙂

syrael
7. led 2008

Nastesti mam taky chlapa, kterej vi, zac je toho s detma loket🙂 Dokonce otevrene tvrdi, ze materska je daleko vetsi zahul, nez kterakoliv jina prace, vcetne ty jeho...Ja se teda doma kousu nudou. Mam sice pripraveny barvicky, ramy a platna, ale nas bobisek prakticky nespi, takze nemam absolutne sanci cokoliv zacit...Ach jo, uz mi z toho zacina hrabat...Navic bydlime v satelitu mimo civilizaci a to je pro mestskyho cloveka taky docela zahul - za celej den nepotkas treba ani nohu...

susik77
7. led 2008

syrael: som v rovnakej situacii.kde v prahe byvate?

aponchie
7. led 2008

muj manza je skvelej od narozeni vi co je to prace kolem mimi a nastesti je kuchar z povolani takze vari porad a rad ja jsem teda taky ale nebavi me to treba pro samotne dve.jinak ja se nenudim ani omylem nemame zadne hlidani takze porad s malou, nespi pres den od roku, nastesti zacla chodit do skolky takze uleva ale mam toliko prace viz domacnosst,vareni zahradka v lete pak zavarovani atd denni dojizdeni na kole s 17kg dcerou za zady tam a zpet2km a jeste s nakladem.pres zimu se snazime byt porad venku vyletovat zabavit se nejak aktivne ne se nudit doma u tv a nepoustet ji ven ,je bez kocarku od2let takze litani za ni vsude po meste a tak prevazne sem s ni sama manza robi az do22vecer takze nudu neznam spis se nemuzu zastavit nejak 😀

jana.m.
autor
7. led 2008

no nemužu řict že muj manžel by mi nepomahal ale tim že člověk zvlada vše kolem děti a spoustu ostatniho tak mi přijde že to bere jako samozdřemost vim moc dobře že když mu necham děti na hlidani a jedu nakupovat tak pak je vyřizenej a to nemluvim o tom že přitom neuklizi a nevaři i když to mame rozdělene nadoby jen umyvam on ho uklizi a vysava když mam čas tak večer u televize občas pletu bavi mě malovani vajiček kraslic na velikonoce a musim řict že mala je strašně hodna přes den spi tak 3krat a od 7hod večera celou noc zato starši kluk ted vyvadi same luparny a zlobi

kacka79
7. led 2008

Tak u nás o něčem takovém / jako připomínky typu : jsi celý den doma/ nehrozí. Dodělávám VŠ a od 2 měs Filípka znovu pracuji, a to je zároveň můj koníček.. takže ideální stav 🙂 A manžel pomáhat musí, jinak bych to nezvládla. Jsem ráda, že Filípek má stejnou péči ode mě i od tatínka

lucce
25. dub 2008

Ahoj, jsem rada, ze nejsem jedina studujici maminka. Mam pulrocniho kluka a dodelavam posledni rocnik VS. Akorat me ceka posledni zkouska a v zari statnice. Take se rozhodne nenudim🙂) Nastesti manzel dost pomaha. Chtela bych se zeptat maminek dokoncujicich VS, jak to planuji s praci? Ja uvazuji o praci od roku veku syna. Doufam, ze se se zamestnavatelem domluvim na relativne flexibilni pracovni dobe, s tim, ze treba tri dny v tydnu bych syna nechala hlidat jinou maminkou s malym ditetem v okoli bydliste. Jesle myslim jsou vhodne az tak od dvou let...Vim, ze v ceske spolecnosti je stale zakorenene, ze spravne mamy jsou s detmi az do tri let, ale myslim si, ze jde o prezitek. Milovane dite, ktere ma i podnety z jineho prostredi muze byt vice obohacene, nez dite, ktere je pouze s maminkou. Tot muj nazor. Nicmene nebudu nic lamat pres koleno a doufam, ze najdeme takove reseni, abychom byli vsichni spokojeni. Dalsi reseni by bylo, ze by si vzal manzel treba pulrocni rodicovskou🙂

nikollee
5. led 2015

Ahojky, chtěla bych jednou týdně s malým chodit na nějaký kroužek, bydlíme v Praze na Vinohradech, ale nevím kam. Máte nějaký tip?

melodygirl
5. led 2015

Třeba yamahakurzy, nebo helen Doron english

schotja
5. led 2015

@jana.m. Ahoj, pěkná diskuse, 🙂 To já se na mateřské "pohotovosti" moc nenudím 🙂 Ruční práce mně baví hodně, všechno možné.. Patchwork asi nejvíc, ale poslední dobou o něm jen přemýšlím před spaním :( S mojí sedmnáctiměsíční asistentkou toho moc neušiju, většina pokusů skončila důkladnou inventurou v materiálu 😀

verumik
5. led 2015

Máme doma koně a poníka, tak se o ně starám, uklízím, chodím ven s kamarádkou, s malým na cvičení, dělám si online kurz. Docela si to užívám. Taky bych příští rok ráda zkusila dodělat VŠ.

laja64
11. led 2015

Jak byly malé dva roky a něco, šla jsem si dělat školu, kterou jsem vždy chtěla. Veřejnou správu - dálkově. Každý pátek chodím do školy, za rok mám celkem 21-23 zkoušek ( každý půlrok z každého předmětu jednu ) . Někdy je to učení celkem mazec, ale pohlídá chlap, sem tam tchýně, moje babička či moje mamka. Jinak fitko, vacushape, dbám o sebe a užívám si ještě těch pár měsíců volna :D Jinak sem tam chodím známé vypomáhat do její hospůdky, když ona chce volno 🙂

jaruskamoltasova
12. led 2015

@nikollee My chodíme do hudební školy, je to jednou týdně a je to fakt skvělé, malé se to líbí a já jsem ráda, že se takto brzy dostane do kontaktu s ostatními dětmi. Koukni jestli mají i blízko u vás něco malymuzikant.cz.

lenkarosakova
12. led 2015

@nikollee Za mě Acentrum.eu prospívá to hodně i mně, že se dostanu mezi jiné lidi a Honzíka to vyloženě baví. začala jsem tam chodit již v těhotenství na workshopy a přednášky pro těhulky, které mi také pomohly - psychicky.

efson85
8. led 2016

@nikollee ahoj myslim ze super je A centrum v karliné "áčko" se mu rika