Desatero ženy na mateřské dovolené

kalerat
11. lis 2008

Opsala jsem to z jednoho časopisu..

1. Za všech okolností se snaž zachovat klid.

2. Neptej se dítěte, zda něco chce , nebo ne. Vždycky odpoví NE!

3. Jakmile dítě usne, uvař si kafe a relaxuj. Opovaž se dělat domácí práce!

4. Nešišlej na dítě, zůstane ti to.

5. Ve společnosti nevyprávěj jaké dělá tVůj potomek pokroky, nikoho to nezajímá.

6. Když přijde manžel z práce, nejméně hodinu mlč. Potom můžeš začít vyprávět veselé historky, v nichž potomek vyniká.

7. Když dítěti něco nejde, zdědilo to po tobě.

8. Když mu něco jde, je šikovné po tatínkovi.

9. Každý týden si kup něco na sebe, alespoň na hodinu si zařiď hlídání a užij si volno.

10.Pamatuj, že nejdokonalejším a nejkrásnějším tvorem na světě je tvoje dítě a hned Po něm TY SAMA!

rozela
11. lis 2008

SUPER! 🙂

dnada
11. lis 2008

moc hezký 😎

renda71
11. lis 2008

něco na tom bude 😵

zanett
11. lis 2008

asi budu mluvit za vsechny bezdetne (mozna i detne), kdyz reknu, ze souhlasim do puntiku s bodem c. 5.
S bodem c. 10 zasadne nesouhlasim... 🙄 (zrovna pred chvili mi na ulici pod okny rvaly jak pardali nejaky decka - jejich matka si urcite myslela, ze jsou nejdokonalnejsi a nejkrasnejsi, ovsem cele ulici se v ten moment oteviral nuz v kapse 😝 )

gtver
11. lis 2008

zanett: Ale pozor, v bodu 10 se říká "TVOJE" dítě, čili je jasné, že cizích harantů se to samozřejmě netýká 😀 😀 😀

zanett
11. lis 2008

gtver, no prave 😀 kdyz si to kazda matka vezme k srdci a jedna ve stylu, ze jeji potomek je ten nej, tak se pak nemuzeme divit, ze na ulicich potkavame to, co nam tu vyrvavalo pod okny 😀

aponchie
11. lis 2008

me to prijde jako blbost a to vsecky body 😝 😀

gtver
11. lis 2008

No, já si z toho beru tak bod 1 a to všeobecně, ale dá to sněkdy setsakra práci 😀

johanda
11. lis 2008

mi tam chybí bod, co mám dělat, když přijdu z práce já.... jestli má manžel přichvátat s večeří a mlčet, případně provést masáž znavené krční páteře nebo jinak posloužit 😀

zanett
11. lis 2008

johando - vzdyt se tam pise, ze je to pro zensky na matersky 🙂 ty do prace nechodej 😀

johanda
11. lis 2008

zanett, si piš, že pár jich chodí 😀

zanett
11. lis 2008

chodej, jo? 😕 No tak v tom pripade jim tam opravdu tento nezbytny bod chybi 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
11. lis 2008

gedren - treba ti nerozumi, tak pro jistotu odpovida stejne 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
11. lis 2008

..tak asi fakt nikdy nic nechce 😀

johanda
11. lis 2008

Já jsem na mateřské (teda rodičovské) a robím, to se může, ne? Jako de jure.
J. zásadně odpovídá JO, i na otázku "chceš na zadek" odpoví "jóó" 🙂

zanett
11. lis 2008

😀 😀 😀 johando 😀 To mi pripomina, ze kdyz jsem delala aupair, tak me dvoulety Peter casto vytacel a ja se ho nekdy (ze srandy i z nastvani) ptala, jestli chce facku (Do you want a smack?) A mu se vzdycky rozzarily oci a ze 'yeeees' (=anoooo); az po nejake dobe mi doslo, ze slovo facka -smack- neznal a myslel si, ze se ho ptam, jestli chce svacinu - snack 😀 😀 😀 😀 )

johanda
11. lis 2008

zanett 😀 😀 , dvouleté děcko většinou "smack" skutečně nezdá, ale fajn slovní hříčka

zanett
12. lis 2008

johando - oni casto rikali ve srande Peterovym sestram, kdyz zlobily, ze jim daji na zadek (I'll smack your bottom!), tak jsem myslela, ze on to bude znat... 😀

lenkabu
12. lis 2008

Naprostý souhlas s pátým bodem!!!

jabber
12. lis 2008

zanett - tak to se, chudák, asi pokaždé divil, že řekl jo a svačina nikde 😀

Souhlasím s bodem 3 🙂

zanett
12. lis 2008

jabber - on divil se a ja taky 😀 protoze jsem nemohla verit, ze by se dobrovolne hlasil o facku 😀 😀 😀

jabber
12. lis 2008

😀 😀 😀