Do kdy se musí nahlásit mateřská?

suki
15. pro 2007

Ahoj holky do kdy musím zažádat o mateřskou dovolenou? zatím mi stále nepřišel ten formulář. Děkuji 🙂

lendy1
15. pro 2007

suki, moc nerozumím tvé otázce...
mateřská dovolená se nastupuje 6-8 týdnů před termínem porodu a žádný formulář dle mě nepotřebuješ (já jsem nahlásila v zaměstnání nástup na mateřskou a bylo to+jsem jim dala nějaký papír, co jsem dostala na gyndě) a jestli myslíš rodičovskou dovolenou, tak si formulář musíš vyzvednout na sociálce, domů ti nic nepříjde. Ale bylo by to fajn, kdyby formuláře chodili domů...

ria80
15. pro 2007

Myslim,ze ten formular,co myslis,ze ma dojit domu,dojde jenom maminam se starsima detma.Jinak na socialce si zazadas,dostanes tam vsechny formulare.Kdy ti konci materska,si spocitac 28 tydnu ode dne,kdy jsi skoncila v praci.Pak pujdes zazadat,a mas na to 3 mesice od ukonceni materske.

suki
autor
16. pro 2007

Sorry holky spletla jsem se, myslela jsem do kdy se musí požádat o rodičovský příspěvek, stále mi nepřišel formulář a slyšela jsem, že to musí být do konce ledna nebo do konce roku?

paolin
16. pro 2007

suki, ten formular se posila jen maminam, co pobiraji RP. tobe az skonci PPM, tak si zajdes na UP a tam se vyplni formular na rodicak 🙂
zalezi, kde bydlis. vetsinou musis na Mojmirak. takove spestreni pro maminy na materske..

suki
autor
16. pro 2007

paolin díky moc 🙂

gilotek
27. pro 2007

nevíte někdo kdy mi příjde rozhodnutí o přiznání mateřské dávky? Žádost jsem poslala zaměstnavateli už koncem listopadu 😖 Abych nebyla bez peněz 😨

zuzik03
27. pro 2007

gilotek, a musí ti přijít rozhodnutí ? mě u nás řekli, že když si zažádám, tak mi pak automaticky peníze začnou chodit stejně jako původně výplata a výplatní pásky mi v době mateřské budou posílat domů.

tereska
1. led 2008

Holky a to mateřskou platí zaměstnavatel? Já jen, že jsem byla u účetní a ta mi řekla, že mi nic platit nebudou, že to platí sociálka.

dzej
19. led 2008

tereska - peněžitou pomoc v mateřství 28týdnů platí MSSZ a rodičovský příspěvek taky. Pokud jsi ve velké organizaci nad 25zaměstnanců, PPM ti platí zaměstnavatel, rodičák MSSZ. Pořád je nejvýhodnější mít rodičák na ty 3roky..dostaneš od státu nejvíc peněz.

nyky
25. led 2008

Ahoj, diskuzí o mateřské je tu hromada, tak to dám aspoň sem 🙂

zajímavej článek
http://azpravy.atlas.cz/domov/ostatni/149024-ma...

endy2002
3. dub 2016

Ahoj holky, chci se zeptat, asi to bude znit blbě, ale mám pusu a proto se ptám 😉
Jak je to s nahlasenim nástupu na mateřskou, když jsem předtím byla na nemocenske??? Papír od gynekologa jsem poslala s ukončenou neschopenkou... jinak před nastupem na nemocenskou rok odpracovan.... co ještě tedy zamestnavately musím nahlásit??? Děkuji za odpověď...