Dohoda o pracovní činnosti při mateřské a rodičovské

jituliiii
23. črc 2012

Ahoj holky, prosim vas, jak je to s DPC pri materske a rodicovske dovolene? Pod touto dohodou pracuji jiz pet let a chtela bych v ni pokracovat....muzu i bez pretrzky, nebo ten prvni pul rok nesmim????

kixi
24. črc 2012

doporucuji zavolat si na spravu socialniho zabezpeceni http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/call-cen... - operatorka si vyslechne tvuj konkretni pripad a poradi. Pri materske je privydelek mozny u jineho zamestnavatele nebo na jinou vydelecnou cinnost.

j.a.n.i
24. črc 2012

@jituliiii Pokud na tu DPČ pracuješ už 5 let a z jejího titulu budeš čerpat mateřskou, tj. použije se pro výpočet PPM plat z této PPM, tak po dobu jejího pobírání na ní pracovat nesmíš, tj. těch 28 týdnů.

jituliiii
autor
25. črc 2012

@j.a.n.i a v pripade, ze bych z ni necerpala, tak bych v ni mohla i nadale pokracovat? Je to spis takovy vedlejsak, HPP mam jinde

j.a.n.i
25. črc 2012

@jituliiii Ano, pokud bys z ní nečerpala, tak bys mohla pokračovat, ale je otázka, co je výhodnější, zase pokud z ní čerpat nebudeš, tak si o to snížíš mateřskou, to si chce rozmyslet.

jituliiii
autor
12. srp 2012

@j.a.n.i A prosim te, nevis nahodou, jak to je, pokud by mi DPC skoncila drive nez bych nastoupila na MD,mohla bych materskou cerpat i z ty dohody??

j.a.n.i
13. srp 2012

@jituliiii No, tam je potřeba kouknout jak přesně je psaná smlouva, protože pokud by to bylo tzv. "zaměstnání malého rozsahu" tak z něj ochranná lhůta neplyne, jinak je i z DPČ klasická ochranná lhůta a pak bys ten nárok měla i po jejím ukončení, koukni do zákoníku práce na přesné podmínky. Případně by možná typ té DPČ mohli vědět na OSSZ, jak to tam mají nahlášené.

jituliiii
autor
13. srp 2012

@j.a.n.i no co v ty DPC mam psane, tak jen to, ze vypovedni lhuta je 14 dni.....takze kdyz bych logicky dostala "vyhazov" pred materskou, tak mich na ni asi narok nemela...ale mrknu, dikec🙂

j.a.n.i
13. srp 2012

@jituliiii Tam jde o to, zda je definovano, že máš každý měsíc plat tolik a tolik, tj. vždy nějaké hodiny... nebo teoreticky můžeš mít i 0 pokud nebudou žádné hodiny

jituliiii
autor
13. srp 2012

@j.a.n.i tak to mam stanovene, kolik kazdy mesic budu mit. Mam tam jak hodiny tak castku...ale to nevim, co s tim ma spolecneho?

j.a.n.i
13. srp 2012

@jituliiii No, má to s tím společného hodně, právě podle toho (nejenom, nicméně je to jedna z hlavních položek) se určuje, zda to je nebo není zaměstnání malého rozsahu 🙂

jituliiii
autor
13. srp 2012

@j.a.n.i 🙂 aha, a kdyz tam mam tedy uvedeny jak plat tak kolik hodin tydne musim odpracovat, tak to znamena co?🙂)

j.a.n.i
13. srp 2012

@jituliiii Tak to znamená, že to zaměstnání malého rozsahu nebude, pokud je ten plat vyšší než 2500,- 🙂 takže bys měla na PPM nárok i po ukončení téhle dohody, byla by tam klasická ochranná lhůta 180 dní.

jituliiii
autor
13. srp 2012

@j.a.n.i aha, takze kdyz mi dohodu vypovi dejme tomu - i kdyby ted - termin mam v lednu, tak narok na materskou mit budu?

j.a.n.i
13. srp 2012

@jituliiii jojo

jituliiii
autor
16. říj 2012

Ahoj holky, prosim vas, jak je to s tim, kdyz si teda DPC necham i pri materske. Kdyz si ji necham, nezadam o materskou (u toho zamestnavatele) - to je mi jasny....ale jak je to pak pri rodicovske?? Jak je to s danovym priznanim, kdyz rodicak pak bude nizsi, nez DPC??Ted to ruzovy prohlaseni mam podepsane u zamestnavatele, u ktereho budu cerpat materskou...

copa
10. črc 2014

ahoj holky,
mám možnost vzít práci na dpč, pobírám teď rodičák
jsou tam při rodičáku nějaké daňové úlevy, nebo mi z platu strhnout všechno klasicky jako kdybych žádný rodičák nepobírala?

j.a.n.i
11. črc 2014

@copa Klasicky, jako bys ho nepobírala, pouze bys u nízkého příjmu nemusela ty nebo zaměstnavatel doplácet zdravotní do minimální mzdy.