Dostanu za sebe "přídavek na dítě"? Těhotná studentka

ageleine
6. lis 2014

Zdravím 🙂

Hledám nějakou dobrou duši, která by mi poradila, jelikož mám v tomhle dost guláš. V lednu se nám s přítelem má narodit mimi, já jsem a budu ještě student. Když jsme se šli na úřad informovat o rodičovském př. a porodném, paní mi řekla, že bych měla dostat ještě přídavek i na sebe, protože jsem student. Do teď jsem měla trvalé bydliště u svých rodičů, ale tento měsíc si budu jako trvalé bydliště nahlašovat bydliště u přítele (respektive u jeho rodičů). Mám v tomto případě já nárok na přídavek na dítě (jako na sebe), pokud nemám vlastní příjem, nežiji u svých rodičů, studuji, a živí mě tedy přítel? Budeme se vůbec v tomto případě brát jako samostatná domácnost a na úřadě jako rodinný příjem předložím jen příjem přítele (později ještě jako příjem rodičovský příspěvek).

Poraďte někdo prosím, chtěla bych na úřad zajít už s jasnou představou, že si podávám žádost oprávněně.

sasui01
7. lis 2014

Na pridavek na sebe bys narok mit mela. A u nekterych davek se posuzuji vsichni clenove domacnosti (bydleni at.) Jinde prijmy tebe a otce ditete. Nejlepe by meli poradit na socialce ale...
A v podstate budes mit narok na pridavek na sebe i na dite.