Musí se 2. dítě narodit do 3 let věku 1. dítěte? Chci zachovat PPM

janall30
24. kvě 2018

Musí se druhé dítě narodit přesně do 3 let věku prvního dítěte nebo se musí stihnout narodit do 8 týdnů před narozeninami prvního dítěte, když PPM se bere 8 týdnů před porodem? Jde mi o zachování PPM u druhého dítěte.

jitka_cv
24. kvě 2018

Musí se narodit do 4 let věku prvního,pak budeš mít další ppm stejnou jako první pokud splňuješ podmínky ppm(jsi zaměstnaná).

janall30
autor
24. kvě 2018

ale napsala jsem si v práci, že žádám být doma do 3 let věku

priefi
24. kvě 2018

@janall30 nemusi, ale na ppm bys mela nastoupit do 3 let starsiho, cili porod za 6 az 8 tydnu po narozeninach starsiho. Preji hodne stesti v realizaci 😉

j.a.n.i
24. kvě 2018

@janall30 Může se narodit celkem kdykoliv, jedinou podmínkou je, že ti stále musí trvat zaměstnání...

j.a.n.i
24. kvě 2018

@priefi Klidně může nastoupit na PPM později, tak se prostě vrátí na nějakou dobu mezi do práce...

priefi
24. kvě 2018

@j.a.n.i jj, to urcite ano, ale ja jsem to tak nejak pochopila, ze se uz vratit moc nechce, ze chce, aby to navazalo. Pokud ji to je jedno, tak samozrejme to je uplne jedno 😉

janall30
autor
24. kvě 2018

vracet se do práce nechci, jde mi o to abych měla nárok na mateřskou a vím, že abych nemusela do práce musím stihnout porodit do 3 let věku.