Formulář od doktora na MD, co s ním? Nemám na MD nárok

lady_ell
26. lis 2013

Ahoj holky,moc prosím o radu zkušenější a ty,co tomu rozumí.Já už se v tom bohužel ztrácím 😒 .V lednu mám termín porodu a nemám nárok na MD,protože jsem v evidenci ÚP a nesplňuji ty dvě podmínky pro nástup na MD.Od doktorky jsem dostala ten formulář kvůli nástupu na MD a já ted nevím,co s ním.Myslela jsem,že nastupuji až na rodičák po porodu a vše si vyřidím až s rodným listem mimča,ale někdo mi tvrdil,že ikdyž nárok na MD nemám,tak si o ní musím žádat 😲 .

klouzek
26. lis 2013

Myslím si,že o to musíš zažádat a oni ti to zamítnou,že na to nárok nemáš.

lady_ell
autor
26. lis 2013

@klouzek Vážně?Tak moc děkuju za info,to je teda něco 😲 .Akorát teda fakt netuším,co tam vyplním,když jsou tam údaje o zaměstnavateli a já jsem bez práce 😖

klouzek
26. lis 2013

Já jsem s tím zkušenost neměla,bych s tím formulářem zašla na úřad aby ti poradily zda to vůbec máš vyplnovat,zda nebude stačit jen papír na rodičák

j.a.n.i
27. lis 2013

@lady_ell No, podle zákona by po tobě ten papír nikdo neměl chtít, ale někdy ho na UP vyžadují - upřímně řečeno naprosto nechápu důvod a já osobně bych jim ho prostě nedala (kdybych nárok na PPM neměla).

backstreet
28. lis 2013

no já teda nevím, taky jsem před porodem byla na UP, ale ale lišilo se to jen v tom, že když bych byla zaměsnaná, šla bych na MD 6 týdnů před porodem. Tím že jsem byla na UP, šla jsem na MD 4 týdny před plánovaným porodem. Všechno si raději znova pozjišťujte!!!!Jinak teď jsem na druhé, už teda rodičovské, ale papír od lékaře jsem musela odevzdávat zaměstnavateli

j.a.n.i
28. lis 2013

@backstreet To je blbost, na MD se nastupuje v rozmezí 8 - 6 týdnů před porodem, žádné jiné rozmezí není. Pokud se někdo rozhodně nastoupit později, tak se už délka vyplácení PPM krátí.

backstreet
2. pro 2013

@j.a.n.i Mi řekli, že kdybych pracovala, nastupuji 6 týdnů před. Tím, že jsem nepracovala, nastupovala jsem 4 týdny před. Možná, že se to od té doby změnilo, ale já to měla tak!

j.a.n.i
2. pro 2013

@backstreet Tak pokud si byla na mateřské v roce 2005 nebo dříve, tak to možné je, tak starou úpravu neznám, ale od roku 2006 je jasně dané rozmězí 8 - 6 týdnů.

24bodlinka
4. pro 2013

takze jak tady ctu tak ani ja nebudu mit narok na MD kdyz sem od 7/2013 na pracaku ze?