Jak nezblbnout na mateřské?

mummy1
11. říj 2011

Ahoj všem. Zakládám tuto diskuzi, protože mám pocit, že totálně blbnu 😅 ...mám roční princeznu a ten rok doma mě asi připravil o polovinu mozku 🙂 . Jste na tom stejně? Co s tím?

majatob
11. říj 2011

@mummy1 ahoj, obcas mivam stejny pocit 😀 tak jsem od zari zase zacla chodit do skoly 😀 😀 😀

mummy1
autor
11. říj 2011

tyyyjo...tak to klobouk dolu. Ja o tom jen uvazuju, ale odvahu jsem nenasla

kammka
11. říj 2011

@mummy1 malé bylo 11 měsíců, když jsem začala chodit na malý úvazek do práce, zezačátku na noční.noc většinou prospala, sunar jí dal tatínek , přes den tam byla nějaká babička a já spala v ložnici, takže kdyby se něco dělo...a k tomu bylo samo pár penízků.. ale podruhé už to neudělám, postupně se to zvrhlo, tatínek s tím jaxi počítal, že půjdu aspoň na pět služeb, že bude tolik a tolik peněz, takže zapomeňte, že něco zbylo pro mně a pro dítě, všechno zahučelo v baráku a bohužel to na něm není nijak zvlášť vidět, nebo v autě....takže za mně: klidně zblbni, na tom není nic zdraví škodlivého..fakt..

majatob
11. říj 2011

@mummy1 neni ceho se bat 🙂 ja jsem se teda prihlasila znovu na stredni, protoze jsem zvolila obor o kterym nemam ani tucha 😀 ale kdyz to pujde dobre, tak treba jednou i tu vysku udelam 😀

gabinicee
11. říj 2011

@mummy1 tak takový pocity už mám delší dobu ale já jsem na mateřský 6 let je pravda že jsem občas na nějakou tu brigádu šla ale ted s dvouma dětma to teda vůbec nejde konec mateřské se blíží a já nevím jestli vůbec dostanu Davidka do školky a pak jestli najdu práci protože můžu dělat jen na jednu směnu manžel je doma tak dva dny v týdnu nanejvíš a ještě nepravidelně a babičky nejeví zájem tak vůbec nevím jestli to potom zvládnu jak psychicky tak finančně ☹ 😠

ivarei
11. říj 2011

@mummy1 I já blbnu 😀 😅 . Mezi bezdětnými se cítím nesvá, pochybuju o sobě - o tom, že budu někdy schopna využít vědomostí ze školy, o tom, že budu někdy schopna zařadit se do pracovního procesu a zvládat péči o rodinu, o tom, že ty dva rarášky někdy dokážu opustit, o tom, že někdy dokážu vystoupit z crocsů, které jsem obula po porodu, neohroženě je nosím ke všemu (převážně se pohybuju v teplácích) a i přes svou botovou úchylku a desítky párů bot v botníku z nich odmítám vystoupit ...
@majatob Máš můj obdiv. Já bych školu s dětmi nedala (a už vůbec ne se třemi dětmi ve věků tvých dětí) 🙂 😉. Hodně štěstí!

mummy1
autor
11. říj 2011

@ivarei no prave to zarazeni do pracovniho procesu me trochu desi. Pristi rok v rijnu nastupuju zpatky do prace (po dvou letech) a vubec si neumim predstavit, ze tu svoji princeznu opustim (i kdyz zrovna dneska mi pekne pije krev 😠 )

mummy1
autor
11. říj 2011

letim k zubari ☹

crca
11. říj 2011

@ivarei jako by jsi mě psala z duše 😀 Nám už se sice ten konec blíží-někdy si říkám,že už aby šli do školky,někdy jsem z toho smutná,že to tak rychle uteklo,ale můj mozek je opravdu na úrovni nula,takže už se těším na změnu 😅

jajik25
11. říj 2011

já jsem doma už pět let,moc kamarádek nemám který mají děti takže si nemám ani s kým povídat,starší syn nechce moc mluvit tak se hodně věnuji jemu a abych se trochu zapojila do pracovního proćesu tak si vozím práci domu,sice to není to pravé chození do práce ale aspoň nějakou tu korunu to hodí,jinak do práce bych měla nastoupit koncem příštího roku ale vypadá to že budu moct i dřív ..........jinak si taky někdy připadám že sem úplně zblbla ale zase s těmi dětmi je i tak docela dost starostí,aspoň tak to cítím já 🙂 😉

kristipa
11. říj 2011

já jsem doma dva a půl roku a fakt už počítám dny kdy to skončí, kdybych nemusela složitě dojíždět do práce na směny tak už je malej dávno v jeslích a já v práci. taky se můj šatník smrskl na rifle, tričko, v létě trekové sandály a v zimě turistické boty....taky navzdory botníku plného botiček, šatníku který obsahuje i lepší kousky než trička od ťamanů...přímo mě vysává to každodenní kolečko, vstát, ven, najíst, spát, ven, nakoupit, uvařit, uklidit, padnout do postele.

majatob
11. říj 2011

@ivarei @kristipa ja prave naopak, pokud nejdem s detma vylozene nekam do terenu tak na podpatcich (malych, ale jo) a v satech nebo sukni...nejak mam potrebu vypadat pekne ikdyz jdu jen s detma na hriste... 🙂 a docela nechapu maminy, ktery si to tu po vesnici masiruji v teplakach a botaskach a evidentne je to absolutne nevzrusuje 😅 😀

ivarei
11. říj 2011

@majatob Tak to smekám, neumím si představit, jak lezu za A+A na klouzačku v něčem jiném než litexkách 🙂

majatob
11. říj 2011

@ivarei nastesti nemusim nikam lizt, vetsi uz to zvladaji v pohode sami a malej je jeste moc malej 😀 😀

kristipa
11. říj 2011

@majatob tak to máš můj upřímný obdiv🙂 já to ze začátku taky zkoušela ale uchodit 3 hodinovou procházku s kočárem v podpatkách nešlo, teď zas pro změnu chodím sedět na písek, do lesoparku, malej jezdí na motorce a honit ho v sukni a podpatkách, na to fakt nemám. jak vypadám mi jedno není ale bohužel vítězí pohodlí (ovšem v teplákách a botaskách chodím jenom cvičit, tak hluboko jsem neklesla🙂 snažím se to dohnat když jdu ven sama bez dítěte a bez věčného kočáru naditého nákupem....

majatob
11. říj 2011

@kristipa ja zas nemuzu na dlouho bez podpatku, boli me pak strasne kycle 😝 takze v balerinach apod. jenom na chvilu kdyz jdem nakoupit, na kone nebo tak 🙂 jooo a ve skole nesmim mit na praxi podpatky 😀 😀 😀

misaskul
11. říj 2011

Ahojky,
já jsem doma teprve krátce, máme ještě malé miminko. Mám rodičák na 2 roky a věřím, že to uteče rychle, chtěli bysme do té doby stihnout ještě druhé mimčo, abych nebyla právě moc dlouho doma ze zaměstnání. No a plánovala jsem zůstat na kratičký úvazek v zaměstnání, ale to bych prý přišla o nějaké peníze, tak jsem si domluvila tu stejnou práci, ale ve spolupracující firmě. Pracuji z domu (zatím jsem moc nezačala, zattím se věnuji hlavně prckovi) a měla bych 1x-2x za měsíc jet do firmy na dvě na tři hoďky předat svoji práci a domluvit se na další.
Jinak jsme se o víkendu stěhovali, takže máme asi do Vánoc o zábavu postaráno. 😀
@majatob Já chodím spíš sportovně oblečená, ale ona existuje taková sportovně elegantní móda, která mi moc sedí, takže je to pohodlné na procházky s kočárkem a zároveň si nepřipadám před ostatními jako myš. Lodičky ke kočárku asi nee, ale kočárkuji teprve 14 dní. 🙂 No taky nechápu maminy co po dítěti o sebe úplně přestanou dbát, ale každý jsme nějaký no. 😒 U mě teda tepláky a tričko jen po doma, po venku určitě ne.
@mummy1 Určitě bych doporučovala nějakou brigádu, zkrácený úvazek, školu, kurz, cokoliv. Nám příchod Adámka na svět změnil život asi tak jako každému, ale je třeba nepřestat žít svůj život předešlý a věnovat se tři roky jen dítěti, vaření, praní apod. Začátky jsou krušné skrz kojení aj., ale věřím, že až bude prcek větší, bude to jednodušší a budu se moct věnovat práci víc než teď v začátcích. S podporou manžela to určitě jít musí. A pak třeba člověk nezblbne. 😉

majatob
11. říj 2011

@misaskul my se stehovali o prazdninach a nektery veci jeste furt nejsou hotovy a abych pravdu rekla ani se mi do toho moc nechce 😝 stehovali jste se do vlastniho? 🙂

janice20
11. říj 2011

@misaskul to já mám rodičák na 4roky teda nedobrovolně jen kvuli tomu že sem předtím byla na mateřské a nějaakej přivýdělek k mateřské hledám ale zas nemám tolik možností když sem na malou sama 😉

samson
11. říj 2011

zdravím - přidávám se do klubu. Malé je téměř rok a půl a mně hrabe. Tak jsme se s kamarádkou přihlásily na Anj. Trochu se klepu jak pak budu hledat práci (dostala jsem výpověď po 5 letech když jsem byla ve 3 měsíci) No chceme ještě druhé tak uvidím. Jinak plánuju na jaře začít se psem aktivně provozovat kynologické sporty - co jsem dělala než jsem měla malou.A snažím se zdokonalovat v jízdě autem (byla jsem takový sváteční řidič) majatop a jakou školu děláš. Ještě jsem uvažovala o kurzu aranžování

majatob
11. říj 2011

@samson ahoj 🙂 anglictinu bych taky potrebovala jak sul, uz si nepamatuju vubec nic 😅 noooo, chodim na zemedelku, mam s tim sve velkolepe plany 😀

jop
11. říj 2011

Krásné téma! Taky bych ráda věděla, jak nezblbnout. Závidím všem holkám, co mají babičky na hlídání, což jim umožňuje chodit na částečný úvazek nebo do školy, co já bych za to dala! Manžel furt v práci, takže z jeho strany nějaké hlídání taky nehrozí. Udělali jsme proto s manželem zásadní krok - stěhujeme se z velkého města na malé, kde máme ale veškerou rodinu. Stěhování ještě není u konce, ale do měsíce to zvládneme. V prosinci mi končí 2letý rodičák, dítě plánuju "odložit" u jedné z mých tet, která je v důchodě a MUSÍM si najít práci (počítám s částečným úvazkem do září, pak je reálná šance, že protlačím malého do školky a můžu na celý úvazek), protože jinak fakt zblbnu 🙂)

Jak už tady kdosi psal, už o sobě dost pochybuju, jestli se vůbec dokážu s dospělýma bavit na úrovni, mám dojem, že mi za ty skoro 2 roky kleslo IQ tak o polovinu. Ale je mi naprosto jasné, že po pár měsících v práci budu s láskou vzpomínat na pohodičku na mateřské 😀

Jinak pokud jde o oblečení, jsem naprosto v klidu, vždycky jsem chodila ráda ve sportovním, takže moje "pracovní" oblečení - tj. kostýmky, podpatky apod. mi OPRAVDU nechybí. Ano, já jsem jedna z těch, kterou byste mohly potkat v Tescu vždy v botaskách, většinou v riflích, ale výjimečně i v teplákách 😀 Manžel občas prohodí něco vtipného na adresu mých tepláků, ale holt taková jsem byla vždycky a s tím si mě bral 😀

misaskul
11. říj 2011

@majatob Ano, stěhovali jsme se do vlastního. Měli jsme dům zařízen a vybaven asi už měsíc před porodem, ale já jsem chtěla šestinedělí strávit ještě u rodičů manžela, aby mi po porodu mohla manželova maminka pomáhat. Nakonec jsme se ale přestěhovali dřív, protože to zvládám v podstatě od příjezdu domů z porodnice sama. jako ne že bych byla tak úžasná, ale měla jsem v pohodě porod, malej je docela hodnej, kojím zatím bez problémů, takže spousta + která nás tak ovlivnila. 🙂 A manžel se hodně zapojuje, takže netřeba čekat.
My jsme tam už věci měli přestěhovaný dýl, teď jsme vlastně jen sbalili nejnutnější věci, co zbyly. ta samota bez rodičů je najednou zvláštní, ale člověk si zvykne. I přes svůj poctivý systém stále něco hledám, takže komedie. 🙂
@janice20 To věřím, že musí být těžké.

ined77
11. říj 2011

ahojky 🙂 ,

tak školu bych s těma našima bobkama nezvládla, ale pro lepší mobilitu a hlavně zmírnění stresu z MHD jsem se pustila do autoškoly...udělám-li to, budu na sebe pyšná jako by to byla VŠ 😀 .jak málo stačí ke štěstí 😉 .

samson
11. říj 2011

jo a ještě máme s kamarádkou takový rituál jednou za měsíc jedeme na nákupy a uděláme si radost, posedíme na kafíčku a pořádně podrbem. Nejlepší je, že skříň mám narvanou hadrama a nemám je pak kde nosit 😀 😝

misaskul
11. říj 2011

@jop Také jsme se přestěhovali do města, odkud pocházím, mám tam veškerou rodinu, takže je větší možnost hlídání, i když jsme doteď bydleli u tchánovců, ale to byla na dědině, takže na prd.

samson
11. říj 2011

@ined77 super s tou autoškolou - já jsem na sebe taky byla hrozně pyšná, když jsem po 10letech od řidičáku sedla opět za volant (předem jsem si koupila několik cvičných jízd)

ivarei
11. říj 2011

@jop Můj člověk 😀. Taky nemáme hlídání, a to tak, že vůbec. A manžel není z těch, co by po příchodu z práce vyrazil s kočárkem... Tak do tesca taky vyrážím v riflích, sukni a tak, ale na písek pěkně v teplákách. Nechtěla jsem tím říct, že o sebe nedbám, to snad docela jo, jen jsem chtěla zdůraznit, že mi prostě nechybí ty vyloženě společenské hadry spojené s prací.

ivarei
11. říj 2011

@samson Já neřídila 6 let a musím říct, že to pro mě představuje daleko větší překážku, než byly oboje státnice na VŠ.
@ined77

majatob
11. říj 2011

@jop ja jsem studovala aj bez babicek, ale to jsme meli jen jedno ditko a mohla jsem si malyho brat sebou do skoly nebo si ho bral do skoly manzel 😀 ted se trema uz je hlidani bohuzel nutnost, ale zase mi ve skole vysli hodne vstric, mam individual, takze nemusim na vyuku, jen na praxi a hodne toho mam uznanyho z predchozi skoly, tak to zatim jde 🙂

@misaskul jeee, to zavidim, my jsme v podnajmu a opravujem si dum, ale tam je jeste prace 😅 😅 😅

@ined77 to je nahodou super, urcite to zvladnes 😵 😵 😵

@samson 😀 😀 😀