Jak nezblbnout na mateřské?

mummy1
11. říj 2011

Ahoj všem. Zakládám tuto diskuzi, protože mám pocit, že totálně blbnu 😅 ...mám roční princeznu a ten rok doma mě asi připravil o polovinu mozku 🙂 . Jste na tom stejně? Co s tím?

deyana
11. říj 2011

jak nezblbnout? nevím.. brala bych nějakou prácičku na doma, brigádičku.. jen kdybych třeba něco uměla, což neumím, rukama vůbec, maximálně tak na počítači, ale jak si přivydělat.. třeba na půl úvazku, z domova, to by nebylo vůbec špatný 😀 Já teda mám možnost pracovat jako realitní makléřka z domu, ale nevím nevím esi to vzít nebo jak.. platí se nějaké školení a kde mám záruku že si to vydělám zpátky, že.. Takže moje možnost jak nezblbnout je prostě pracovat, přemýšlet 🙂

janeyzelvicka
11. říj 2011

Ahoj, no, mám pocit, že po třech letech na rodičáku jsem nezblbla jedině proto, že jednou týdně chodím do školy a nutí mě to udržovat jakou takous úroveň inteligence, musím se zajímat o to, co se kolem mě děje, čtu anglické texty, takže si mírně udržuju i jazyk... ještěže tak, protože jak jsou prázdniny, jde to se mnou od desíti k pěti - když jsem měla volněji, čučela jsem na nějaký stupidní film a bylo mi všecko jedno, nedokopala jsem se k ničemu....
Jinak co se týče hadrů - já jsem spíš takový šupák, momentálně sedím ve škole, mám tenisky a orvané džíny. Ale já si to udržuju celý život. Zdravím @majatob, já vedle ní vždycky vypadala jako obejda 😀 😀

jop
11. říj 2011

@misaskul jj, rodné město, člověk se tam rád vrátí, když potřebuje hlídání 🙂) Já jsem se po střední škole odstěhovala, ale po narození malého jsem zjistila, jak je to kruté, když mi NIKDO nepomůže. Na manžela se nezlobím, že nemá čas hlídat, maká, vydělává slušně, máme spolu super vztah. Ale já jsem pracovně fakt mimo.

majatob
11. říj 2011

@janeyzelvicka jani 😀 😀 😀

tehuli
11. říj 2011

@majatob ty jo máji a na co vlastně chodíš?..já myslela že výšku už máš?...🙂

tehuli
11. říj 2011

@majatob souhlas..taky chci být pěkna mamina:D

majatob
11. říj 2011

@tehuli mela jsem mit 😀 pred poslednim semestrem jsem to vzdala, vubec me to nebavilo a tak chybela motivace to dotahnout do konce 😅 obcas me to mrzi, ale stejne to bylo jen o papiru, nikdy bych se tim asi nezivila 🙂 ted su na zemedelce na Agropodnikani, to by se casem mohlo hodit 🙂

tehuli
11. říj 2011

@jop to já mám pocit už ted a to mám za sebou teprve 6ti nedělí:D žvatlání atd...to mi jde:D

tehuli
11. říj 2011

@majatob to jsi jako já..já skončila když jsem měla jít do 3táku na pedagogické fak.:( taky mě to občas mrzí...ale co už zas mám 3 roky prac.zkušeností a praxi🙂...jééé to ani nevím co znamená:DD podnikání v zemědelství jako?🙂) tak to jo..tak hlavně že tě to baví a máš motivaci máš můj obdiv a to chodíš denně??

tehuli
11. říj 2011

@majatob jinak zatím to vypadá na pátek do grygova🙂 bude snad už auto🙂 jestli máš čas?

majatob
11. říj 2011

@tehuli no jsem na dennim, ale chodim jen jeden den za 14 dni a semtam na prezkouseni 😀

majatob
11. říj 2011

@tehuli patek mam volnej, az vecer jdu parit 😀

jop
11. říj 2011

@ivarei já se o sebe snažím dbát občas. V mém případě to znamená, že si učešu vlasy, zapudruhu kruhy pod očima a obleču si hezké džíny a čisté tričko 🙂)) Jinak na sebe dost kašlu. Ale před mateřskou jsem byla uplně stejná, až na to, že do práce jsem musela chodit mnohem víc upravená. Nicméně s manželem jsme se poznali na VŠ a to jsem chodila fakt jak hastroš a jemu to celkem imponovalo, že nejsem ta načančaná holka a na nic si nehraju 😉 Ovšem v práci bych tento přístup asi neprotlačila 😀

jop
11. říj 2011

@majatob jsi šikovná!

jop
11. říj 2011

@tehuli doufám,že tvůj Michal zlobí míň než zlobil první tři měsíce ten můj 😉 Já aspoň měla prvního půl roku tolik práce, že jsem neměla čas se zabývat myšlenkama, jak moc jsem zblbla 😀

tehuli
11. říj 2011

@jop no min.týden mě potrápil:( přes den spal jen dvě hodky...dneska hledím..spí už asi po třetí po dvou nebo dvou a půl hodkách🙂) tak snad se vyspíme večer:DD

mummy1
autor
11. říj 2011

@misaskul s tim oblekanim to mam stejne, snazim se vypadat k svetu i s kocarkem 🙂. Ja jsem zustala na kraticky uvazek v praci, takze kazdy den neco udelam..aspon to me udrzuje trochu v kondici 😉

bubbly
11. říj 2011

Studium, jen bude problem s hlidanim:(

mummy1
autor
11. říj 2011

@bubbly studium by se mi taky libilo,ale fakt se bojim, ze bych to nedala...uz se neumim soustredit a ucit se

kapulet
11. říj 2011

@kammka jojo, souhlasím, já už blbnu 8 rok, a nevyměnila bych za nic, i když občas si stýskám po "jiném dni" 😀 mám spoustu zážitků a můžu říct, že i děti vás hodně naučí, a dost by mě naštvalo, kdybych vydělávala a nepadla ani korunka na nějaký můj rozmar 😀

anysek85
11. říj 2011

Tak já na mateřské úspěšně blbnu teprve 3 měsíce a něco, ale co bych mohla doporučit je určitě:
1) Pokud to jen trochu jde, nastoupit na mateřskou co nejpozději. Já pracovala do devátého měsíce a pak ještě na dohodu z domu - skončila jsem až týden před porodem.
2) Studovat nějaký jazyk - chodím na obchodní angličtinu a je to super - navíc kurz byl dost drahej, tak ten certifikát fakt chci a to mě nutí makat.
3) Určitě je i fajn zajímat se o módu a nerezignovat na vzhled, ale to je u mě trochu problém, protože se mi teď nechce investovat do nových elegantních pracovních hader, ale co mám, to nosím a nešetřím - třeba dneska jsem celej den strávila v sukni a pěkném svetříku. Chci se manželovi líbit. Tepláky zatím jen do zahrady - já se naopak ke kočárku ráda fintím 😵
4) A to můžu fakt jen doporučit - vemte si něco za vlastní - třeba finance, nebo bydlení a starejte se o to... Mám teď na starosti náš rozpočet a docela mě to baví - plánuju co je třeba koupit, na co je potřeba šetřit, hlídám aby bylo vše zaplaceno a nepřešvihli jsme částky, které jsme si stanovili, zapisuju výdaje (kvůli žádosti o hypo na dům).

janice20
11. říj 2011

@anysek85 no počky až ti začne malej běhat 🙂 to ti přibude ještě velkej uklid po něm malou už učím jíst samotnou tak taky i několikrát za den zametám a pak jak roztahuje hračky něco si sice uklidí ale ne všechny hračky 😉 ale jde to no
já teda ke kočárku taky tepláky nenosím ale ted přes léto sme chodili i dost bez kočárku na hřiště a tam sem šla i v teplákách pač tam není lavíčka a tak si tam sedáme na okraj pískoviště 😉 tak to si určitě nevemu nějaké pěkné světlé kalhoty 😉

zvirka
11. říj 2011

No tak tahle diskuze vznikla pro mě pozdě 😀 Už jsem totálně mimo. Ale snažím se přežívat, jak to jde.

anysek85
12. říj 2011

@janice20 Já mám na úklid domluvenou paní 😉. Ještě nechodí, má zlomenou nohu (a stejně zatím zvládám sama), ale až začnu sem tam i dělat něco do práce a malej kramařit, tak jsme domluvené. Je do mladá důchodkyně, nechce moc a je fakt šikulka. Tohle už není záležitost jen pro milionáře. Důchodci jsou rádi, že si něco přivydělají a stává se z toho běžná věc (samo bych nedřela z kůže nějakou babušku, ale tohle je sotva šedesátnice, co uklízí ve více rodinách 🙂)

mummy1
autor
12. říj 2011

@zvirka taky mam rocniho dablika,ale myslim, ze to s nami neni jeste ztraceny 😀

janeyzelvicka
12. říj 2011

Jo, a ještě doporučuju zachovat si aspoň nějakého koníčka - pořád hraju na baskytaru v kapele, píšu do jedněch mini novin...a tak 🙂

misaskul
12. říj 2011

@majatob Jsi strašně šikovná, že zvládáš tři děti a školu a ještě dům. Snad půjdou opravy rychle a brzy se přestěhujete, je to fajn. 🙂
@anysek85 Vzhledem k mému zaměstnání se o finance, rozpočet apod. doma starám výhradně odjakživa jen já a moc mě to baví. Jsem člověk co má rád přehled a ve všem pořádek. Manžel podniká a má toho moc, tak je rád, že to mám na starost já. Dokonce jsem tak trochu i magor do letáků co nám chodí, abych věděla kde co mají v akci. Ne že bych letěla pro rohlíky za 90 halířů do jednoho obchodu a do druhýho pro máslo a 3 koruny levnější nebo stepovala před obchodem už v 7 ráno 😀 , ale dá se dost ušetřit na plínkách, které i přes mé látkovací manýry používáme, na dětské kosmetice, pracích prášcích, i na tom některých potravinách.
A co se týče koníčků jak píše @janeyzelvicka, tak rozhodně chci začít chodit 1x týdně plavat a 1x týdně na nějaké to dámské cvičení, tak snad nám to po šestinedělí klapne. 😉

deyana
12. říj 2011

@anysek85 prosím tě a na kolik to přijde? já totiž uklízím každý den a skoro celý den, tak by mě zajímalo jestli to má smysl a jestli taková paní na úklid uklidí stejně dobře a když ano, kolik si za to řekne..

zvirka
12. říj 2011

@deyana
@anysek85
Taky se přidávám k otázce na paní na úklid. Teda né, že bych na to měla, spíš ze zajímavosti. Už jsem totiž několikrát přemýšlela, že bych nechala umýt okna, já na tom můžu ruce nechat a stejně tam mám čmouhy.
Já teda jinak úklid moc neřeším, jen aby doma nebyly závěje prachu a když už moc zakopáváme o hračku, tak je nahážem do koše. A koberec v kuchyni jsem vzdala, plánuju ho za rok vyhodit, až se Mireček naučí jíst jako člověk.

bubbly
12. říj 2011

@mummy1 ja doufam ze to pujde, musim cvicit mozkove zavity jinak clovek fakt zblbne