Jaké papíry potřebuji vyřídit při nástupu na mateřskou?

osmacipce
30. kvě 2013

Jaké papíry potřebuji vyřídit při nástupu na mateřskou, případně co vše zařídit? Když bude vše v pořádku budu chodit do konce srpna do práce. 😉

gingerone
30. kvě 2013

@osmacipce Já dostala v poradně od svého gynekologa jeden vyplněný papír na mateřskou těch 6 týdnů před termínem, dopsala jsem tam, co bylo třeba dovyplnit (jako jak chci posílat peníze a podpis apod.) a odnesla do práce. To bylo všechno. Jinak jsem prostě běžný zaměstnanec se smlouvou na neurčito bez nároku na nějaké speciální dávky (porodné apod.), takže jeden papír od doktorky mi stačil.

verdos
22. zář 2013

Moje doktorka mi formulář zapomněla při poslední kontrole dát. Jela jsem tam kvůli tomu o týden později - doktorku mám z domu víc jak hodinu cesty. Formulář mi strčila sestra mezi dveřmi a že teď na mě nemají čas. Doma jsem si všimla, že není úplně všechno vyplněné - tak jsem tam ještě volala, co s tím, a prý si to mám vyplnit sama. Přitom termín porodu by měl přece vyplňovat lékař, ne? Moc už se mi tam kvůli tomu jezdit nechce, zvlášť když mě s tím papírováním tak odbývají... ale nevím, co vyplnit, protože v těhotenské průkazce mám hned několik různých termínů (podle PM a pak ještě z každého UTZ mám jiný...). Tak zvažuju, že ještě počkám, až tam pojedu příště, abych pak neměla potahovačky s úřady. Nebo který termín je ten relevantní? Aby mi pak ze sociálky nevolali, že to nesedí, že to má být jiné datum nebo já nevím co... Ách jo ☹. (pozn - příští kontrolu mám až v 36tt, jezdit tam jenom kvůli tomu formuláři se mi už nechce). Díky za rady/postřehy.

j.a.n.i
22. zář 2013

@verdos Ano, termín porodu má vyplňovat lékař, na druhou stranu pokud ti to orazítkovala bez něj, tak bych si z toho nedělala hlavu a vyplnila bych tam (samozřejmě v tom rozmezí z průkazky) ten, který ti nejvíce vyhovuje 🙂
Ty pracuješ nebo si na neschopence či na RD s předchozím dítkem? A pokud na RD, trvá ti pracovní poměr?

verdos
22. zář 2013

Jsem na RD s předchozím dítkem, pracovní poměr mi skončil teď na konci srpna (byl na dobu určitou - jen to "doběhlo") a dle informací, co se mi dostalo, bych měla mít nárok na mateřskou díky ochranné lhůtě (která je relativně dlouhá). Tak snad je to pravda... Ty termíny v průkazce se mi liší až o 14 dní, tak jsem si říkala, jestli třeba nějaký nemá větší "váhu".

j.a.n.i
22. zář 2013

@verdos Tak to bych to napsala co nejpozději, ať vybereš maximum stávajícího rodičáku. Váhu termínu bych neřešila, prostě co je výhodné pro tebe.

verdos
22. zář 2013

Díky moc 🙂. Stávající rodičák stejně nedoberu, s tím už jsem smířená... Také jsem původně uvažovala "hlavně co nejpozději", ale manžel mě upozornil, že bych neměla zapomenout, že když můj roční příjem přesáhne určitou mez (myslím 68 tisíc), tak už si mě nemůže uplatnit jako vyživovanou manželku. Ale naštěstí to vychází docela dobře (a mateřskou nebudu mít zase tak ohromnou), aby to v tomto směru něco komplikovalo. Každopádně ti děkuji, moc jsi mi pomohla 🙂! Já jsem z formulářů a papírování vždycky na nervy a jak mě teď ještě odbyli... no to mě úplně dostalo.

marketaka
27. led 2016

dobrý den chtěla jsem se zeptat co si mám vše vyběhat na materskou? diky

mouse77
8. črc 2017

Ahoj holky 🙂 .. mám dotaz.. taky nevím, co a kde zařídit k vůli mateřské... ted jsem zaměstnaná na dobu určitou, s termínem porodu mi vyjde odpracováno 268 dní (v téhle- aktuální práci) a počítá se mi tam ještě z minulého roku z brigády, takže mi to na mateřskou vychází. Chtěla bych se zeptat, jestli to některá máte podobně a když se to sčítá ze dvou prací, zda je potřeba něco víc oběhat, než jen poslat jeden lístek, co mi dají na gyndě? Díky moc :-*