Jaký budu mít nárok na mateřskou a rodičovskou?

zuhra
14. čer 2014

Ahoj maminky, ocitla jsem se v pro me hloupé situaci.jako tehu jsem ukončila smlouvu na dobu určitou.nechtela jsem si propouštět komplikace a byt "neferova" k zamestnavateli.hledam práci,ale....otěhotnět chceme co nejdříve,je mi 37 ,děti nemám.tehotenstvi skončilo jako
Zamlkle.sezdani nejsme,bydlíme spolu,ale hlášeny ke mne přítel neni?jaky budu mít nárok na mateřskou a rodičovskou?diky moc

blahova_andrea
14. čer 2014

mě teda přijde dost bezpředmětné v tvém případě řešit mateřskou a rodičovskou, když netušíš, kdy znovu otěhotníš a tudíž ani jaké budou v té době vaše pracovní a finanční podmínky. to ti takto nikdo neřekne, na co budeš mít nárok 😉 pokud si novou práci nehledáš, tak na mateřskou mít nárok nebudeš a půjdeš rovnou na rodičovskou. pokud hledáš a najdeš, bude situace zase jiná.

lucifereeek
14. čer 2014

přesně tak, ono záleží jestli budeš mít práci a odpracováno abys měla nárok na mateřskou nebo ne, dle mě si udělala chybu, žes dala výpověď.

pov
15. čer 2014

no, hlavně na mateřskou je nárok pouze, poku pracuješ nějakej ten měsíc, mám dojem, jinak automaticky na čtyři roky na rodičák a bez toho půl roku mateřské.... ale to najdeš na netu, až to bude aktuální 🙂

zuhra
autor
15. čer 2014

Ahoj,práci hledám,snad se zadari