Kam zavolat, abych zjistila, kolik mi zbývá z RP a případně si upravila výši?

teruskablue
21. říj 2018

Maminky kam zavolat, abych zjistila kolik mi zbyva z 220.000 a pripadne si upravila vysi RP vzhledem k planovanemu 2.tehu? Dekuji, netusim, jak postupovat.....

bauskka
21. říj 2018

@teruskablue na úřad práce na oddělení sociálních dávek podle trvalého bydliště. Daji vám tam i formulář, kde vyplníte zvyseni RP. Pripadne si h omuzete volně stáhnout na netu. Částku, která vám zbývá,vám také řeknou. Ale obávám se že ne potelefonu. Navíc si to sama můžete i spočítat. Vypočtěte si všechny částky dohromady, které jste už dostala a odečtěte to od 220000.

eloise02
21. říj 2018

Tak snad když jste si to vyřizovala, tak jste asi byla na ÚP ne? Tak, že by tam? Na to by vážně jeden nepřišel....🙄

sosama
21. říj 2018

@eloise02
Proč musíš být hned takhle arogantní a nepříjemná??? Raději se zdrž komentáře, maminka se prostě jen ptá, tak proč taková reakce??? 😒

gruyerre
21. říj 2018

@eloise02 Ty musíš být teda hodně zamindrákovaná, že se takhle nesnesitelně chováš

@teruskablue Po telefonu ti to neřeknou, oficiálně nesmí bez toho, aby viděli občanku. Takže na ÚP tam, kde sis žádala o RP

eloise02
21. říj 2018

@gruyerre Co je na tom nesnesitelného? Nemám snad pravdu, že když ten rodičák vyřizovala, tak tam byla a to osobně? Otázka na kterou si člověk odpoví sám, během několika vteřin, stačí zapojit mozek.

kittyy17
21. říj 2018

@eloise02 je statisticky prokázáno, že maminkám na mateřské klesá hodnota IQ o deset bodů ročně. Já se třeba po čtyřech letech cítím občas jako idiot a nejsem schopná se bavit s lidmi o něčem jiném než o dětech 😉 tak nebude přísná, ona se ptala, kam zavolat, ne kam zajít 😉

pavla555
21. říj 2018

@eloise02 já teď vyřizovala druhej rodičák a něco se čoveče změnilo..... postup byl trošku jinej,,,, tak bych nebyla tak moc chytrá... A proč by se nemohla zeptat, nevidím na tom nic špatnýho....

pataja
21. říj 2018

Po telefonu nesmí nic sdělit.

eloise02
21. říj 2018

@pavla555 Jo, to se určitě změnilo, pokud máš rodičák po nevím kolika letech, tak určitě. Ale ona na něm je právě teď, tak pevně věřím, že od doby, kdy jej vyřizovala zas takové změny nejsou. Rozhodně ne v tom kde se vyřizuje. Pořád je to stejné oddělení na úřadu práce. Nebo snad myslíš, že ne?

cosimamvybrat
21. říj 2018

Vypocitat si zbyvajici castku snad zvladnes sama a zmenu provedes tam, kdes o rodicak zadala, tj. na uradu prace.

pavla555
22. říj 2018

@eloise02 no to mas pravdu, ze je to up. Jinak ja jdu na rodicak, ktery mi navazuje a tak to zas tak davno neni...A zeptala se kam ma zavolat a aspon se tu dozvedela, ze nikam....

pavla555
22. říj 2018

@teruskablue zkus si dohledat vypisy z uctu a jestli to nedohledas a budes posilat postou, nechej kolonku na penize prazdnou a napis pruvodni dopis a popros je ati Ti to rozpocitaj (podle data do kdy to chces vybrat) a napis jim tam e-mail a telofon kam se Ti popr. muzou ozvat a doladit to s Tebou ☺.

biedronka10
22. říj 2018

@teruskablue zajdi na urad prace a rekni ze chces navysit RP, a kolik ti zbyva. Vse ti reknou a vyplni s tebou papir, neni nic jednodussiho. Ja to ted resila taky