Kdy končí mateřská?

anomis7
16. čer 2014

Ahoj holky,nevíte náhodou od kdy se počítá meteřská?
Já jsem totiž byla na rizikovým a musela jsem odejít dřív z práce takže jsem brala asi tři měsíce něco jako nemocenskou.Potom my byla vyplácena částka asi půl roku.A po půl roce mi teprve začala chodit mateřská.Takže teď nevím jestli se to počítá,protože bych musela nastoupit dřív do práce než mojí malé holčičce budou tři roky.Jak jste to měli VY a máte některá zkušenost?
Diky 😉 ☹ 🙂

bambulal1
16. čer 2014

Ahoj materska je dle platove rozdelena na 2 spusoby.
1-penezita podpora v materstvi vypocitava se z platu a chodi po dobu 28tyd.
2-rodicovsky prispevok si urcis sama jak dlho budes pobirat to znamena,ze si 220000 vydelis mes ktore chces bejt doma a podle toho budes dostavat penize ze socialky.
Ja sem byla na rizikovke od 13tt od 32tt sem nastupila na matersku a od dubna sek na rodicaku doma sem se rozhodla bejt 30mes. Takze to je presne 3roky co budu doma s prckem.

mariii
16. čer 2014

Ahoj, no napsané je to dost nejistě... Pokud Tě lékař nechal před porodem doma, brala si normálně nemocenskou. Mezi osmým až šestým týdnem před plánovaným porodem si odešla na mateřskou dovolenou a po dobu 28 týdnů (tedy téměř půl roku) Ti byla vyplácena PPM (peněžitá pomoc v mateřství). Pak sis musela zařídit na Správě sociálního zabezpečení RP (rodičovský příspěvek), kde sis zvolila jeho výši, která Ti bude chodit do doby než vyčerpáš jednotnou celkovou částku 220 000. To jak dlouho budeš doma nemá s touto částkou nic společného. U zaměstnavatele máš nárok na RD (rodičovskou dovolenou) do dne 3. narozenin dcery, bez ohledu na peníze z RP. Jak dlouho budeš doma určuješ Ty. 🙂