Kdy nahlásit na úřadu práce, že jsem těhotná?

alinka1993
6. zář 2015

Ahoj holky, zajímalo by mě kdy mám na úřad práce nahlásit že jsem těhotná. Posílají mě po 5 měsících na nějaké školení a tak nevím jestli tam zajít a budu tam muset jít a nebo jestli mi to školení zruší? díky za odpověď 🙂

rainbow_x
6. zář 2015

Já to hlásila hned.

alinka1993
autor
6. zář 2015

i když si ještě neměla průkazku? a myslíš že mě tam pošlou na to školení že to nebude zbytečné když teď 4 roky nebudu mít možnost jít do práce když dostanu ten nejdelší rodičovský příspěvek?🙂

rainbow_x
6. zář 2015

To jsem jí už měla. Ale stejně jsem jí tam neukazovala za celou dobu 🙂 takže je to asi jedno.

alinka1993
autor
6. zář 2015

@rainbow_x 🙂 tak já se asi zítra skočím poptat 🙂 děkuji moc 🙂

marcinek
6. zář 2015

@alinka1993 a proc si to skoleni neudelas? pak se ti muze hodit az budes hledat praci po rodicaku...navíc jsi tehotna a to není nemoc snad

alinka1993
autor
6. zář 2015

@marcinek neříkám že tam nepůjdu... jen jestli to má nahlásit už předtím... když mi to má teď pomoct najít práci

marcinek
6. zář 2015

@alinka1993 pokud bych nebyla minimalne ve 3-4 mesici, tak bych nikomu nic nerikala. Zacatek je vždy nejisty

andelka
6. zář 2015

Já jsem to hlásila až s prukazkou, asi ve 12-14 TT. Od té doby mě pak pozvali už jen jednou,a potom k odhlášení po porodu a přechodu na rodicak.

alinka1993
autor
7. zář 2015

jj děkuji za odpověď 🙂

dostyna
7. zář 2015

Já bych šla na školení. předopkládám,že se jedná o nějaký rekvalifikační kurz a pokud jsi už bez podpory,tak ti to mlže pomoci, tam by jsi měla dostat pdoporu v rekvalifikaci.

alinka1993
autor
7. zář 2015

nn jde o nějaký kurz že ti tam pomůžou udělat sstprávně životopis a finanční gramotnost nebo tak něco..

andelka
7. zář 2015

@alinka1993 tak tam bych určitě šla, to se bude hodit vždycky.

rainbow_x
7. zář 2015

Přesně, taky bych šla (y)

dostyna
8. zář 2015

@alinka1993 no i tak je to dobrý, a šla bych

alinka1993
autor
8. zář 2015

v klidu holky já tam chodím jen sem chtěla vědět jestli to nahlásit už předtím kurzem

glimmer
8. zář 2015

já bych si to školení udělala, protože během rekvalifikace ti něco platí ne? A navíc se ti to může hodit po MD

katerinak77
2. led 2017

Ahoj, chci se zeptat, nemáte někdo zkušenost zda existuje nějaké nařízení zda se musí na ÚP nahlásit těhotenství. Popřípadě zda je určený nějaký termín do kdy. Děkuji K.