Když nenahlásím otce dítěte do RL, dostanu porodné?

sabuliin
7. říj 2014

Ahojte, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenost s tím, že když nenahlásíte otce dítěte do RD při porodu, tak dostanete porodné ? Díky za odpovědi 🙂

monikagurthova
6. říj 2016

@sametacek1 doporučuji látkové plenky usetris a je to zdravější jak na kyčle tak na kůži....mala nema jediny pupinek na zadečku. Jestli chceš poradit kde a jak ušetřit na výbavě pošli mi zprávu taky jsme to dost řešili

lajla
6. říj 2016

@tripisek prosím? Kde jsem psala že jsem nepracovala??? Já jsem pracovala od tretaku na VS, po vs pár let klasika...co jsem na mateřské táhne to manžel, to že chodím pomáhat do práce jeden dva dny v týdnu cca od roku dítěte a vždy v těhotenství, to neberu jako práci!!! Toto bych si vyprosila😉
Jinak pokud chci víc peněz, není.to myšleno na vás, tak místo stezovani na netu, sjíždím inzeráty a chodim po pohovorech...záleží na každém jak si to udělá a jak chce

alikam
6. říj 2016

Jen tak mimochodem, jako vím, že je to naprd a s tím rodičákem se dá vyjít tak tak - ale to jsem věděla náhodou už dopředu, kolik bude rodičák.. 🙂 Jsme na tom skoro všechny stejně. Ale pořád je to luxus, sedět 3 roky doma za peníze - a kdo nechce, toho nikdo nenutí. Vždycky mě pobaví, jak by chtěly holky být doma s dítětem co nejdéle, a dostávat nejlépe 20tis. 😀 Nic ve zlém... 😉

monikagurthova
6. říj 2016

@alikam ja s tebou v jistém smyslu souhlasím. Me jedine co mrzi je ze když si vezmu kolik jsem za 12 let nasypala do sociálního pojištěni a pak 220000 na 3 roky a víc ani tuk....a protože ja nevydelavala málo a manžel taky neni chudák tak nemáš nárok na nic a někdo kdo nikdy nepracoval sedí doma a pak mu stát sype.... To je smutné.

lajla
6. říj 2016

@alikam a hlavně můžete sedět i déle😉 a stát bude platit zdravotní... stačí nahlásit péči o dítě do určitého věku... já furt nechapu co.by která chtěla😞

monikagurthova
6. říj 2016

@lajla krevety a kaviár 😀

lajla
6. říj 2016

@monikagurthova máme to stejně, aspon výše mateřské je jiná...ale tomu se říká solidarita... prostě nějak to vyreseno být musí
Stejně jako zdravotní...někdo platí min někdo víc, ale nikdy nevíte kdo.bude potřebovat víc nebo min na určitou léčbu...co mě osobně štve nejvíc je nechuť pojišťoven proplácet určité nemoci a postižení, a vše závisí od dobroty a příspěvků ostatních, to mě fakt vadí

j.a.n.i
6. říj 2016

@monikagurthova Jen tak mimochodem většina tvého sociálního jde na důchody tvých rodičů a případně prarodičů, takže za 12 let ta část která z tvého platu jde na sociální dávky s velkou pravděpodobností ani těch 220 000,- nedala.

tripisek
6. říj 2016

Jezis tady se neresi materska ci rodic ale PORODNE!!!

alikam
6. říj 2016

@monikagurthova Já to chápu🙂 S tím bohužel ale nic neuděláme... Znám třeba maminku samoživitelku, co maká jako šroub celý život - chlap jí na malého začal platit až teď. Rodina jí nepomůže, ani nepohlídá. Takže malý je ve školce první, domů chodí poslední - aby alespoň něco vydělala. O víkendech kdy je malý u táty maká celý víkend, ke konci každého měsíce už počítá korunu - a dělali jí jakou dobu zle i s příspěvkem na bydlení. V takovýhle případech mi to přijde neskutečně nespravedlivě nastavené, a mnohem smutnější. Když si vezmu kolik lidí v životě nedělalo a berou si vesele x-dávek. A ona, protože maká jako blázen, aby malému mohla koupit alespoň blbou bundu na zimu na ně nedosáhne - protože si "vydělá". V tomhle souhlasím, že stát teda fakt pomáhá "těm správným".. Ale jinak obecně s rodičákem mi to nepřijde tak strašný, kolik těch všech nespravedlností na světě je.. 😉

evulina77
6. říj 2016

@tripisek ne tady se řeší, neuvedení otce do rodného listu dítěte, i když je otec známý a to vše kvůli penězům a to ještě né moc velkým...

tripisek
6. říj 2016

@evulina77 To nepisu vam

monikagurthova
6. říj 2016

@j.a.n.i to by jsi se divila 🙂

monikagurthova
6. říj 2016

@alikam Jj v tom mas pravdu

j.a.n.i
6. říj 2016

@monikagurthova Nemám ten pocit.

evulina77
6. říj 2016

@alikam věřím,že je to hrozné, ale dítě má i otce a němělo by to být jen na matce. Pokud na dítě neplatí, má to řešit, asi si moc nepomůže, ale pokud dítě chodí k otci na víkend, asi to tak strašný otec asi není.

alikam
6. říj 2016

@evulina77 On nedělá, a melouchy nepřiznává - tudíž se to nějaké vymáhání táhlo dlouho... Napsala jsem to jinak zkratkově - jezdí "k otci" - na víkendy někdy jednou, dvakrát za měsíc - jezdí tedy ve skutečnosti za maminkou svého otce - on bydlí u mámy. Bere si malého ta maminka, ne on. Která z důchodu svého syna živí, a ještě ji okrádá. Začala za něj taky teď po letech platit alimenty - tedy ty drobné. Je to tak strašný 'otec'...

mishaaha
3. lis 2016

Stručně, protože je pozdě: já také nebudu uvádět otce do rodného listu a věřte mi, že to nedělám kvůli porodnému, naopak s tím v budoucnu budu mít (co se týče některých sociálních dávek) problém, přesto otce neuvedu. Opakuji, že důvodem není podvodné obohacení. Pokud matka nechce uvést otce, tak si, prosím, nechte ty vaše útočné řeči. To píšu na adresu hlavně hanulkapal a berenika a těm, co s nimi souhlasí. Dobrou noc, jdu spát.

andie90
3. lis 2016

@sametacek1 s tím že "pracující plátci daní" na porodné nárok nikdy mít nebudou bych nesouhlasila...
Já jsem společně s žádostí o RP zkusila zažádat i o porodné - říkala jsem si že když už tam jdu, ten papír navíc mě nezabije.. A dostli jsme. Dcera má tatínka v rodném listě, oba pracujeme od 18ti (26 & 37) a dle mých výpočtů někde na netu bychom na něj nedosáhli... Ale někde v matrixu se asi stala chyba a přiznali nám ho. A jako nemakavá socka si vážně nepřijdu 🙂)

j.a.n.i
4. lis 2016

@mishaaha No, matka by predevsim nemela soulozit s takovym individuem, ktery se ji ekluje natolik, ze ho nechce ani priznat jako oficialniho otce ditete... Ale kazdeho vec, at ho neuvadi, ale pak at nic nechce.

dadaamstaff
4. lis 2016

Kamoska takhle neudala otce do RL, on jo ted kdyz resi neco s malou nadhazuje, ze ho v RL nema a smeje se tomu. Na uradech se ji ruzne vyptavali a pry ze sebe udelala "lehkou devu", ze nevi s kym to ma :D Je to kazdeho vec. Ja bych to nedokazala, uz kvuli rodine i kdyz by mi to mohlo byt jedno, co na to reknou. Ale i s otcem v RL se da na porodne dosahnout. Pokud ho vyloucite z posuzovanych osob. Ale to pak uz zalezi jak kdo na co ma a nema. A na co si troufne.

mwkaty
4. lis 2016

Já mám názor jako většina. Myslím, že každý rozumný člověk (když nepočítám znásilnění nebo nějaké zneužívání,tyto případy jsou smutné a měli by se posuzovat jinak) snad ví s kým spí a že z toho může být dítě. Pokud si ho vědomě pořídím s někým,kdo nepracuje a nebo jsou jiné problémy a nezbývají peníze, tak nemůžu čekat pomoc od státu. Vědomě jsem si dítě přece pořídila. Takže se mi taky nelíbí tyhle podvody, každý je přece za sebe zodpovědný a stát tu není od toho, aby nás živil, ale aby pomáhal těm, který se dostanou do opravdové nouze ( že to tak není je prostě nastaveno naším systémem a určitě by se to mělo změnit). A mimoto školné tu určitě nikdo neplatil a to je taky státem "zadarmo", takže řeči, že jsme od státu nikdy nic nedostali nejsou pravdivé. Rodičovská je v tomhle státě hezká. 3 roky s dítětem doma je luxus a málokde toto je. Mě taky štve, že porodné není plošně. Buď pro všechny nebo pro nikoho. Protože když na dítě nemám, tak bych si ho ani nejspíš neměla pořizovat. Mě nejvíc štve, že na porodné (a že tento případ máme v rodině) dosáhne podnikatel, který má přes milión na účtě, ale sobě napsanou minimální mzdu. Matka byla studentka,...a tak tento "bohatý pán", který má barák za milióny, 2 luxusní auta, ale papírově nemá nic, na porodné dosáhl🙂 Tohle mi přijde jako výsměch státu. Ale vlastně to je legální. Takže mi řekněte, jak je tohle vlastně možné?☹

sametacek1
4. lis 2016

@andie90 v tom pripade mas opravdu stesti... ja, kdyz jsem rikala doktorce kdy se vubec zada o porodne, ze to je tedy az po porodu, tak na me koukla a povida.. no ja si myslim ze i kdybi ste byla sama tak ho nedostanete... :D jako mela jsem v planu stejne podat zadost az pujdu vyrizovat RP, no ale predem stim nepocitam 🙂 jen je proste nespravedliveto, ze to porodne by mel mit kazdy aspon na prvni dite bez rozdilu...

andie90
4. lis 2016

@sametacek1 ja jsem fakt rada ze jsem to zkusila, byt jsem s tim taky vubec nepocitala.. O to prijemnejsi bylo otevreni obalky 🙂
Za vyplneni papiru ztratis 2 minuty zivota a to si myslim ze za to stoji 🙂

sametacek1
4. lis 2016

@andie90 no to rozhodne stoji.. 🙂 znama to jde take zkusit , ty presahuji teda jen o 100kc.. dohromady.. tak snad ji to taky vyjde 🙂 no proc to nezkusit, clovek jikdy nevi.. a kdyz stim nebudu pocitat tak aspon nebudu sklamana 🙂)

andie90
4. lis 2016

@sametacek1 po naší zkušenosti si říkám, že to asi nebude tak černobílé jak se oficiálně referuje.. Musí mít nějaké výjimky...či záleží na tom, která paní ro zrovna vyřizuje a jak se vyspala. Čert ví 🙂
Přeji hodně štěstí při podávání žádosti a držím pěsti ;) dej pk vědět jak jste dopadli 🙂

elissa03
25. lis 2016

Já otce neudala a protože jsem měla vysoký plat nemám nárok na porodné ani na přídavky. Miláčka máme z lásky a ne pro peníze. Až si bude tatínek jistý že chce být s námi může být v rodném liště psaný.

lajla
25. lis 2016

@elissa03 ano... protože máte vysoký plat, jinak by to tak nebylo..
A byla byste vděčná za každou korunu...věřím že by to udělala většina, mít tu možnost...a otce blbce

j.a.n.i
25. lis 2016

@lajla Jo, to je holt výhoda těch, které svoje dítko uživí sami, nemusí dělat chybu číslo 2 = uvádět blbce do RL, když už udělali tu první, že s ním otěhotněly.