Kolik si můžu vydělat na mateřské dovolené?

eimmy
18. kvě 2011

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat kolik si můžu přivydělat k mateřské/rodičovské. Chtěla bych si nechat tu 3 letou ale při tom chodit do práce lze to ???? a kolik si můžu maximálně měsíčně vydělat ?????? Díky za info 😉

anitram18
18. kvě 2011

Pokud vím, tak si můžeš vydělat, kolik chceš...jen nesmíš dát dítě na víc jak 5 dní do jeslí nebo do školky, to by jsi o rodičák přišla...

marecek4
18. kvě 2011

kolik se Ti podaří,ale jak píše anitram18,nesmíš dát prcka do školky dýl jak na pět dní v měsíci a nebo 4 hodiny denně-a to Ti ho vezmou stejně až od dvou dvou a půl let,málokde vezmou dřív

benjik
18. kvě 2011

@eimmy No on je rozdíl,jestli si chceš vydělt u mateřské nebo u rodičáku. U rodičáku to je jak píše @anitram18 a @marecek4,ale u mateřské je to nějak omezeno.

vojtisek2007
18. kvě 2011

při mateřské (těch prvních 28týdnů ) si nesmíš přivydělávat tam, kde čerpáš mateřskou (takže pokud u firmy AAA čerpáš mateřskou, přivydělávat si klidně můžeš u firmy BBB, CCC. DDD ale nesmíš u firmy AAA) , při rodičáku si můžeš přivydělávat kdekoliv, finanční strop taky žádnej není, jen je to limitováno tou školkovou docházku - dítě do 3let může jít maximálně 5 dní v měsíci (klidně i celých) nad tři roky buď 5dnů v měsíci nebo 4 hodiny denně 😀

muffi10
19. kvě 2011

Byla jsem před mateřskou OSVČ, tak jsem si to hodně zjišťovala. Při mateřské (to je těch 28 týdnů, kdy bereš víc peněz) si nemůžeš přivydělat ani korunu, na rodičovské pak ano, ale je to omezeno tím, že nesmíš dát dítě do školky nebo jeslí na víc než asi pět dní v měsíci

kammka
19. kvě 2011

pokud vím, tak při mateřské si nesmíš vydělávat nic a nikde.. potom při rodičáku klidně kdekoli cokoli, jen nesmíš dát dítě do školky ani do jeslí, omezení je dané věkem dítěte. já pracovala pár směn v měsíci u zaměstnavatele, od kterého jsem nastoupila na MD, od 11měsíců dcery, ale jen na dohodu, mohla bych i částečný úvazek, ale chtěla jsem další mimi a pak by se mi počítala mateřská z nové smlouvy z částečného úvazku, takže jsem zůstala na dohodě.

veruska007
19. kvě 2011

To neni pravda, pri materske si muzes vydelavat jakoukoli castku, pouze ne u zamesnavatele, kde mas HPP, protoze materska jde z nemocenskych davek. Pri rodicaku muzes kdekoli kolikkoli. Pracovala jsem pri materske i rodicovske a odevzdavala danove priznani a resila to i v praci a pres socialku, tak to vim 😎

iixana
23. led 2012

holky jsem na rodičáku a chci si přivydělat a budu to mít na smlouvu,musim to nahlásit na sociálce?

jarka23
23. led 2012

ja jsem OSVČ a vím, že pokud chci dostávat matěřskou nesmím pracovat a pokud rodičovskou můžu pracovat, ale myslím, že díte může jít do školky až od dvou let.

verca800
15. bře 2012

chtěla bych se zeptat,mám 2děti,synovi(4roky) a dceři (2roky)....když dám syna do školky a dceru mi bude hlídat tchýně můžu si vydělat taky kolik chci nebo je to limitované?
Jde mi o to že na dceru mám do 4let rodičák ale nechci o něj přijít + chci vydělávat do jejich 4let...jak to je,víte někdo?
Děkuji za odpověď 🙂

denisa14
9. zář 2012

ahoj tak ze si tedy muzu privydelat kolik chci jo?a dite nemusim davat do skolky nebo do jesli kdyz mam hlidani ne?,
diky za info.

pampeliska1
9. zář 2012

@denisa14 ano, na rodičovské dovolené si můžeš vydělat kolik chceš..A když máš hlídání, tak to se vůbec neřeší 🙂

libulubo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barbora1512
7. únor 2014

Ahoj. Mám takovou prosbu. Vříjnu 2014 mi končí mateřská dovolená. Teď mám nabídku nastoupit do práce na hlavní pracovní poměr ale o mateřskou samozdřejmě nechci přijít. Je možné nastoupit na hlavní prac.poměr aniž bych o tu mateřskou přišla? Za odpověď moc děkuji