Konec HPP během mateřské dovolené. Čerpání dovolené?

barunka1408
7. lis 2017

Ahoj/Dobrý den 🙂, v pulce února 2018 budu nastupovat na MD ,která bude trvat 28 týdnů tzn. do půlky září. Nicméně v půlce Srpna 2018 mi bude končit smlouva na dobu určitou. Automaticky mi v lednu 2018 naskočí na výplatní pásce určitý počet dní dovolené - nárok do půlky Srpna kdy mi smlouva končí. Chci se zeptat kdy si můžu dovolenou vyčerpat? Mohu si dovolenou vyčerpat ještě před nástupem na MD ? Nebo mohu čekat až na konec MD a čerpat jí (půlka září)- ale vlastně už nebudu zaměstnancem firmy, takže to je asi nesmysl... jsem z toho jelen. Nevíte na koho se případně s dotazem obrátit. Na našeho účetního se samozřejmě budu obracet, ale chtěla bych mít už nějaké info předem. Díky 🙂

lenoulinkaa
8. lis 2017

@barunka1408 dovolenou ti proplati při výstupu, když ji nevycerpes

barunka1408
autor
8. lis 2017

@lenoulinkaa A můžou mi to proplatit už v tom Srpnu nebo až po skončení MD v září. Jde mi jen o to aby se na mě v tom září už nevyprdli.

lenoulinkaa
8. lis 2017

@barunka1408 pokud ti končí PP v srpnu, tak se srpnovou výplatou.

alik9
8. lis 2017

@barunka1408 Jsem na tom stejně. Končí mi smlouva na konci srpna, ale na mateřskou půjdu nějak v půlce března. Pokud zjistíš víc informací tak napiš. Taky jsem po této otázce pátrala.

barunka1408
autor
8. lis 2017

@alik9 tak jsem položila dotaz v právní poradně a je to vlastně tak jak píšu a obě možnosti jsou možné. Zaměstnavatel muže povolit čerpat celou dovolenou již před nástupem na MD nebo naopak při ukončení smlouvy proplatit náhradu za dovolenou 🙂

alik9
10. lis 2017

@barunka1408 Dík za info, já tu teď bojuju s naší sekretářkou/účetní, která mě přesvědčuje, že mám nárok jen za co odpracuji do půlky března. a zbytek že nedostanu. Tak přemýšlím jak se bránit.

lenoulinkaa
10. lis 2017

@alik9 mateřská dovolená se považuje jako odpracovaná doba, takže za tuto dobu samozřejmě vzniká nárok na dovolenou. Takže ať si paní nastuduje příslušné zákony.

andelka
10. lis 2017

Holky,a jak je to když md předchází nemocenská? U nás nejde pracovat až do md,a já mám problémy už teď. Ale pracovat chci dokud to půjde. Nicméně je možné že v lednu/ únoru už nebudu zvládat, na md mám jít v květnu,smlouvu mám do konce září. Co s dovolenou, která mi zbude za letošek a případně naskočí nová? Ještě jsem nemocenskou neměla,tak nevím jestli to hybne i s dovolenou.

lenoulinkaa
10. lis 2017

@andelka příští rok by ti měl vzniknout nárok v poměrné části vzhledem k délce pracovního poměru za předpokladu, že nebudeš mít 100 pracovních dní nemoci. Pak by bylo krácení. A co nevyčerpeš před nástupem na PPM, tak ti proplatí při ukončení PP.

andelka
10. lis 2017

@lenoulinkaa děkuju.