Konec pracovní smlouvy během mateřské

zjano
9. črc 2014

nevíte někdo jak to jde když jsem na mateřské a skončila mi pracovní smlouva co jsem měla na dobu určitou? mam se někde hlásit jako UP, zdravotní pojištovna apod? nebo až po rodičovské?

novynka
9. črc 2014

pokud nebudeš chtít hned druhé dítě, tak si musíš po skončení rodičovské najít novou práci nebo se nahlásit na ÚP... v případě, že znovu otěhotníš, budeš potom přecházet z rodičovské rovnou na rodičovskou, na mateřskou od zaměstnavatele nárok bohužel nemáš, pro to musíš mít zas myslím 9 měsíců odpracováno... mám to úplně stejně, počítám s tím, že budu na druhé dítě bez PPM :/

andyinka
9. črc 2014

Ahoj, mám to trochu podobně. Skončila mi pracovní smlouva, pak jsem ihned nastoupila na mateřskou. Nyní mi končí mateřská a bude začínat rodičovská. Na úřadu práce mi poradili, že se mám evidovat ihned po skončení mateřské a budu dostávat 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti vypočítanou ještě podle mzdy. Na rodičovský příspěvek to nemá vliv, ten můžu čerpat taky. Potom evidenci ukončím a znovu se zaeviduju až po skončení rodičovské a dostanu podporu znovu, tentokrát počítanou podle průměrné mzdy v ČR. Hodně maminek to bohužel neví a ne všude to tak poradí.

terezka_beranek
16. črc 2014

Já jsem nastoupila na md ted 7.7. a smlouva mi končí 31.8..Takže já mám jít v lednu na pracák a nahlásit se tam a oni mi dají podporu??????A ještě budu dostávat rodičovský příspěvek????Tomu nerozumím....

indien
2. srp 2014

To by mě taky zajímalo nebo 1.1.2015 mi končí pracovní smlouva...a nástup na mateřskou mám koncem listopadu..