14 dní mezi koncem rodičovské a začátkem mateřské

dzejdy
7. kvě 2018

Chci se zeptat, mám rodičák do půlky června. Do třech let dítěte. A mateřská by mi měla začít běžet až od července. Musím se někam na těch 14 dní hlásit? A někde jsem četla, že poslední dávku rodičáku posílají s tou předposlední, když tam už nezbývá moc peněz. V červnu bych ale měla mít placené zdravotní, ne? Takže by mi stačilo nastoupit na mateř.v tom červenci a nemuset nic řešit? Díky

j.a.n.i
7. kvě 2018

@dzejdy No, tak pokud mí dítko 3 roky v červnu, tak by ses hlavně měla na těch 14 dnů vrátit do práce nebo to nějak jinak vyřešit se zaměstnavatelem.

leymea
7. kvě 2018

@j.a.n.i Taky si myslím.

kachnicky
7. kvě 2018

Já teď mám to samé a moudrá z toho nejsem, ale podle toho co mi říkali tak to vůbec nevadí těch 14 dní... Já to mám tak že RD jsem měla do konce dubna, teď v květnu mi přijde zbytek peněz tz 19tis (normálně jsem brala 13tis, ale abych nemusela ty peníze za měsíc květen vracet, v rámci MD, protože bych měla přeplatek, tak mi to pošlou teď) a 11.5 nastupují na MD, těch 11 dní prý vůbec nevadí, tak se budu jen modlit, aby to byla pravda ,protože slečna byla poměrně mladá 🤔🤔🤔

anguly
8. kvě 2018

Já to měla v únoru přesně taky tak, že jsem měla nepokrytých 14 dnů mezi rodičákem a MD... Zažádala jsem si v práci o neplacené volno (musejí s tím souhlasit, je to jejich dobrá vůle...) a když mi písemně potvrdili, že s tím souhlasí už jsem nic neřešila.
Tedy řešila, šla jsem na pojišťovnu,... kde mi řekli, že to je v kompetenci zaměstnavatele nahlásit, že se starám o dítě do 7 let, a že jsem tam ani nemusela chodit 😉

j.a.n.i
8. kvě 2018

@anguly Tak myslím, že v tomhle případě bude zaměstnavatel souhlasit celkem ochotně, neb jinak riskuje, že se mu ta těhule na těch 14 dnů vrátí do práce 😀