Kterým dnem končí peněž. pomoc v mateřství, kdo dá info?

dejuska
9. zář 2013

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu, kdo mi dá informaci/jak zjistím, kterým dnem PŘESNĚ mi končí peněžitá pomoc v mateřství? Potřebuji to vědět nejen z důvodu nahlášení začátku pobírání rodičovského příspěvku na úřadu práce, ale i z důvodu čerpání zbytku dovolené u zaměstnavatele (dovolená mezi MD a RD) - potřebuji to nahlásit.

Děkuji předem za odpověď.

S přáním hezkého dne
Denda

lena_1
9. zář 2013

mě to řekli na sociálce,kde jsem si vyřizovala mateřskou.Musela jsem tam i s papírem na vyplnění ohledně rodičáku.

maladama
9. zář 2013

Obvodní správa sociálního zabezpečení (podle sídla zaměstnavatele) ti vystaví "Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku" - stejně ho budeš potřebovat k žádosti o rodičovský příspěvek. Je tam i uvedeno, od kdy do kdy jsi PPM pobírala.
Vystavit se dá libovolně dlouho dopředu (já žádala ještě v šestinedělí), vyplněný formulář (je k nalezení tady: https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/fo... ) lze poslat na OSSZ poštou a cca do 14 dní ti ho pošlou zpátky (ani nemusíš posílat obálku se známkou, poštovné zatáhnou oni).

ivcacekb
9. zář 2013

A dovolenou můžeš čerpat zároveň s rodičákem. 😉