Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

ellzu
30. zář 2011

@jasekd Ano, platili jsme si vlastně za poslední půl hodinu, taky mi porod vyvolávali, začli ráno v devět, pak jsme s užem chidili po motole, v šest už jsem měla kontrakce ale návštěvy musely pryč, tak jsme byli na chodbě před oddělením a pak mi na monitoru praskla voda, poslali mě na hekárnu, řekly, že čípek nic že to bude trvat dvanáct hodin, ať spím-haha s kontrakcema co minutu-ale tam už bý muž nemohl...tááááák jsem si nadávala, že jsem nezůstala na chodbě s ním...trvalo to naštěstí ale jen 6hod, o hoďku víc a je po mně 😀 no, a na ten konec ho pustili...ale tam už jsem ho skoro nevnímala 🙂 ale moje blbost, měla jsem si to zjistit...Muž v té době v motole pracoval, proto jsem tam šla, původně jsem byla zaregistrovaná v Apolináři...

ellzu
30. zář 2011

@jasekd Promiň za překlepy, Johanka mi tu dělá čoromoro 🙂

jasekd
30. zář 2011

@ellzu Tvuj muz je doktor v Motole? A ani tak ho tam nepustili? To jsou veci...

ellzu
30. zář 2011

@jasekd Ne, zdravotní bratr 🙂

jasekd
30. zář 2011

@ellzu to je burt, stejne to nechapu 😅 Je to jejich kolega, ty medicka, sice z 1.LF 😀, a nechaji ho sedet na chodbe...

cell
30. zář 2011

@bublina09 : domluvení ještě přesně nejsme ... pokud to začne v noci a řeknou mi, že to ještě x hodin potrvá, tak ho samozřejmě v noci volat nebudu. Jinak si chci vzít rozpis služeb na říjen + listopad, hodně těch doktorů tam znám díky práci, tak abych věděla, do čeho jedu .. a když tak budu volat sos 🙂

@jasekd : a které plenky, nejlíp AIO, se Ti sovědčily? když tak písni do pošty, ať su s tím neotravujem ..... mně to porád leží v hlavě 🙂

jinak u Apolináře otec taky nesmí být celou dobu ... tak doufám, že zrovna nám to projde, protože ho tam fakt chci. Ať vidí, co způsobil 😀

helulela
autor
30. zář 2011

@jasekd já studovala v HK a jsem odtamtud zvyklá na takové rodinnější prostředí. My třeba k porodům chodili jeden, max. dva.
@cell sweet monkey nevím, jaké jsou funkčně, ale není to ta "česká" značka, co se šije v Číně? Jestli chceš, taky ti můžu popsat naši výbavičku, ale jinak přijď klidně řešit plínky na látkovky, budeme rádi 🙂

helulela
autor
30. zář 2011

@bublina09 taky se ti to krátí 🙂 dětma se pochlubím příště, Adí se chruje v ložnici, asi chce jíst....

cell
1. říj 2011

@helulela : jojo, je to přesně ona, takže do toho nejdu 😒

kami77
27. říj 2011

Ahoj holky,
vidim ,ze se Vam diskuse rozjela.Ja jsem pripsivala nekolik mesicu zptaky.
Jinak ja jsem rodila v nasi nemocnici,manzel byl celou dobu na porodnim sale,jen s vyjimkou pripravy na porod- klystyr.Jsem za to moc rada,protoze jsem prijela v 21.30h,byla jsem na sale jedina a za 4h se maly narodil.Manzel sice nijak nemohl k prubehu porodu pripset,ale uz jen to,ze tam byl mi psychicky pomahalo v te potemnele nocní dobe.
Jinak jsem prekvapena,ze v prazskych porodnicich otec na sale neni samozrejmosti 🙂
A taky k plenkam,ja jsem pouzivala jednorazove,mozna i trochu z pohodlnosti,ale nemuzu si je vynachvalit.Predstava opakovaneho prani latkovych byla hrozna.

@helulela taky jsem odchovancem hradecke LF a nemuzu si stezovat.Na gynekologii a k porodum,jak pises,jsme taky chodili max ve dvou a myslim,ze to uplne staci.Sama bych ale mediky u sebe pri porodu nechtela,prece jen je to prilis intimni a soukroma zalezitos 🙂

cell
27. říj 2011

tak hlásím, že mi dneska po 3 měsících přišlo z ipvz uznání praxe. Jenomže v tuhle dobu je mi to už dost k prdu ... a ještě je to napsané tak, že tomu vůbec nerozumím, tak nevím, jestli je chyba ve mně anebo v nich 😒

medvik
27. říj 2011

@cell taky mi to přišlo, je to úplně absurdně psané, ale pochopila jsem z toho, že mi uznali, co jsem potřebovala.
Držte mi palce, v úterý jdu na atestaci a vůbec nemám kdy se učit ☹

jasekd
27. říj 2011

@cell my ipvz nemame, tak nevim, zda je to dobra zprava nebo tim, ze budes ted doma, tak je to k nicemu a budes muset delat neco znova? Jinak se ti to kvapem blizi, tedy, kdyz koukam na ty tydny 🙂
@medvik NO a tobe vubec, a jeste ta atestace, o je, nemas toho malo, z ceho vlastne atstace? Nejak ty vase obory tady moc nevim... Drzim palce!

cell
28. říj 2011

@medvik : no páne jo, těsně před porodem se pustit do atestace, to je odvaha .... tak to držíme všechny palce, co máme!!!!

@jasekd : uznali mi všechno, ale čekala jsem, že mi napíšou, co mám ještě dodělat - a doufala jsem, že to napíšou mnohem mnohem dřív, bývala bych leccos stihla na MD, teď už nestihnu nic, sotva se kulím, navíc co mám dodělat mi nenapsali, tak nevím, ale řešit to asi teď ani nebudu

medvik
28. říj 2011

@jasekd z praktického lékařství pro dospělé.
@cell no odvaha, já jsem si myslela, že se to stihnu naučit a že se nám mimi povede až tak, aby se narodilo v prosinci nebo lednu 😀 Takže je to taková znouzectnost. A ještě se mi všechno hroutí, manžel má permanentně víkendové služby, teď zase, lítám na monitory, protože tam byly decelerace...No už aby bylo toho 1.11. odpoledne a já si trochu oddechnu, ať to dopadne tak nebo tak.

gabka32
28. říj 2011

@medvik držím moc palce at vyjde atestace, snad tě moc trápit nebudou, aby pak nemuseli rovnou asistovat u porodu 😉 😀 těhulím by měli být shovívavější, ale ani nevím kde se praktické zkouší? a kdo vlastně?

nás bylo u atestace 5, z toho 3 těhotné a ten pátý byl chlap, takže taky na nás byli hodní 😉 ale to oni jsou prý vždycky.

a s plínkama my látkovali u první dcerky - manžel pro to byl zapálenější víc jak já no a u druhé už jsme nějak zpohodlněli, nebylo tolik času.... přitom výbava doma byla,nicméně je jen na pamperskách 😒

bublina09
28. říj 2011

@medvik tak to na úterý držím sttrašlivě pěsti!!! budu na tebe myslet!
Holky vás všechny obdivuju, jak se staráte o to postgraduální vzdělávání, já na to totálně prdím. Musím si konečně zavolat na OVVZ, ať mi něco poradí. Ať se mi aspoň ta praxe co mám, nakonec nesesype jak domeček z karet 😕
Přeju všem příjemný prodloužený víkend 😉

cell
28. říj 2011

@medvik : tak to budu moc zvědavá na zážitky a rady - já bych právě chtěla stihnout atestaci z VPL během mateřské. Co jsem slyšela, tak ústní celkem jde, ale ten test před tím je dost brutus, tak snad máš nějaké otázky od někoho obšlehnuté 😉

jasekd
28. říj 2011

@medvik PL pro dosp. je muj tata 🙂 No budem na tebe myslet, dej vedet. Radeji bych sla rodit nez atestovat, a tebe ceka oboje 😝 Nam atestace zrusili (furt se to menilo) pokud delame jen prakt. zubni lekarstvi, atestace jsou na stomchiru atd. Mne chybi zkouska z rentgenu a musim vypapirovat samostatny vykon povolani, to bude taky sila, nejak nemam myslenky prihalsit se a ucit se ten rtg a zjistovat ty urady 😅 Praxe mam dost.
@bublina09 Ja treba na kurzy nechodim, nemam komu dat deti, uplne doma hloupnu 😠 Do prace uz ted se dvema taky ne. Mame zkousku, ted ani nevim, jak se jmenuje, jakesi zvyseni kvalifikace a nejake bonusy od pojistovny, ale je k tomu desna priprava, vyplnovani papiru, karet pacientu, ruzne proteticke modely, rentgeny, dokumentace, povinne kurzy, ze kterych mi asi 5 chybi, u zkousky buzerace a vyhazuji jak vztekli a pak se to jeste zmeni a bonusy nebudou, tak se na to nejak vetsina z nas vykaslala, tak snad si nevzpomenou treba za dva roky, ze je ta zkouska nutna 😠

jasekd
28. říj 2011

@cell Ted uz to chce trochu klidu, ze jo 🙂
@gabka32 To se ti divim, ze nelatkujes, praxi mas, vybavu... Mne by to eko smysleni a hlavne moje lakota nedaly 😀 Mam v tom skoro 10 tisic a jeste kupovat papiraky, to ne... I kdyz priznam, ze latkovat oba uz je celkem fuska, nicmene konec v nedohlednu a musim vydrzet.
Pristi tyden nam taky drzte palce, streda ctvrtek, jdem s M. na DMSA na nuklearku, posledni kontroly na nefro nic moc 😝

helulela
autor
29. říj 2011

Holky, v rychlosti jsem dočetla, ale už nemám sílu tu něco moc psát, nemůžu se dočkat, až padnu do postele. Tak jen kdybych se do úterý neobjevila, moc držím palce a budu na tebe myslet @medvik ! Hlavně do té doby neporoď... 😉

jankapavol
29. říj 2011

Ahoj kolegyňky,
na koňovi jsem už pár let,ale tohoto tematu jsem si teda nevšimla.Navic,když chodím s helula do stejne diskuze 😀 ...jsem nevedela,ze jsi dr🙂

Ja jsem zubařka,už jsem promovala tehotna,tak jsem si odpracovala minimum.Nejdrive jsme mysleli,ze druhyho prcka budeme mit až cca za4-5let,ale naštěsti jsem manžu ukecala na dřív.Si nedovedu představit,že bych se zapracovala,nabrala pacienty,event. si pořidila soukr.praxi a zase bych odesla na materskou.
Když bylo Olimu necele dva roky,tak jsem delala na castecny uvazek,bylo to prijemny,řekla bych super.
Ted se chystam v prosinci na jednu službu s tim,ze bych pak brala treba 2-4sluzby mesicne,ale celkem se toho bojim,protože mala je zatim na mě dost zavisla...a je takova naročna prostě.Manžel s ni zatom sam nebyva 😖

jankapavol
29. říj 2011

A jak tady pišete o medikach u porodu-ja jsem tam mela studentky porod.asistentky,to mi absolut.nevadilo,spis naopak,byly moc prijemny.a kdyby tam byli medici,tak si toho ani nevsimnu.mela jsem zavreny oci🙂 a kdyz jsem je otevrela,tak jsem jenom hledela,kdo to tam vsechno je.a bylo mi to fuk🙂
Přitom když jsem ja stazovala gyndu,tak jsem si řikala,že nechapu,jak některy mamky mohou snest mediky u porodu 🙂

jankapavol
29. říj 2011

koukam,jak tady všechny mame mimča rychle po sobě.je to potřeba,no 😉 si nemůžem dovolit se flákat

jasekd
29. říj 2011

@jankapavol Je ahoj, ja jsem taky zubarka 😉 Jsi jeste MUDr. neb uz MDDr. ? Ja promovala 2004, delala jsem asi 5.5 roku a ted jsem necely 2 roky doma, no ten navrat bude krusnej, zatim jsem delala jako zamestnanec, budu prebirat praxi. A sice bych chtela za cca 5 -6 let jeste jedno dite, ale prave kvulitomu, co jsipsala, to asi neklapne. To chodis slouzit pohotovost nebo zastup do ordinace? Ja ted do prace nechodim vubec, mala je plne kojena a beze me ani ranu 🙂

jasekd
29. říj 2011

@jankapavol A kde jsi studovala? Ja 1.LF UK a na praxi jsme chodili na Karlak (druhej kruh na Katerinskou).

cell
29. říj 2011

@jankapavol : vítej mezi námi 🙂

bublina09
30. říj 2011

@jankapavol ahoj 🙂

jankapavol
30. říj 2011

@jasekd Ja studovala v Brně.taky jsem tedka zamestnanec a planuju pak prejit na soukromo.jinak ty sluzby slouzim normalne od komory,dycky mame na cely rok zastup,vyjdou dve sluzby za rok a ja beru i za cizi lekare,jsou dost nadseny a ja si vydelam🙂
@cell
@bublina09 ahojte 😉

jankapavol
30. říj 2011

@jasekd ty jsi otehotnela,kdyz melo prvni mimco tri mesice,jo?to jsi teda odvazna!