Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

vendyca
2. lis 2011

@medvik Jinka gratuluji k atestaci a velký obdiv vzhledem k TP. Docent Býma nám vyprávěl, jak zkoušeli paní doktorku, která snad měla atestaci shodnous TP a báli se, aby jim tam neporodila 🙂 Tak to bude mít další story 🙂

helulela
autor
2. lis 2011

@vendyca ahoj, vítám další Hradečačku 🙂 Promovala jsi letos?

Teda holky, umím si představit ty vaše "ohledávačský" story, brrrr... Já dneska byla ukázat v práci Adíka. Jen jsem tam v rychlosti profičela, aby tam na něj neskočil nějakej bacil. Ráda jsem všechny viděla, ale tak nějak jsem zjistila, že mi to vlastně ani nechybí. Čím dýl jsem doma, tím míň a míň. Vlastně to je s klukama doma super (když zrovna nemají své dny) 🙂 Budu pak muset začít s prací postupně, abych z toho neměla šoky. Do roka to vidím na nějakou službu a až půjde Víteček do školky, tak snad i částečný úvazek.

jankapavol
3. lis 2011

mam malou na kline,tak jen v rychlosti:ohledavani:brrrrr.nezavidim.kdo z vas co delate za obor?a brnanda zadna?

jasekd
3. lis 2011

@jankapavol dik za IP 😉 My dve pujdem ohledavat leda tak ztracenou protezu 😀 Aspon po mne zatim nikdo zadnej zubni zaznam apod nechtel. Kamos ze zachranku licil jednu vybornou chutovku, uaaa 😝
Hoky, neni tu nejaky nefrolog, urolog nebo internistky, tech vas tu je dost, co rikate na vysledek DMSA:
Leva ledvina mensi, normal. tvaru a ulozeni, nehomogenni parenchym, castecne redukovany v oblasti hilu a medialni casti dolniho polu. Podil leva :prava ledvina 59:41%. Prava ledvina strukturou, polohou, velikosti i tvarem OK.
Co na to rikate? Nemam cas zatim googlit ohledne toho fcniho pomeru, ale zda se mi to spatne 😔

vendyca
3. lis 2011

@helulela Jojo, už za pár měsíců dutá jak vyhořelej pařez...

jasekd
3. lis 2011

@vendyca naopak, cerstve vedomosti 😀 Ja odpromovala 2004, ted rok a trictvrte doma, dutina se zvetsuje 😝 KOukni na muj dotaz nad tebou, treba bys vedela?

vendyca
3. lis 2011

@jasekd Je mi líto, ale jako absolvent vím akorát, že nějaké DMSA existuje a že slouží k určení fce ledvin ☹

jasekd
3. lis 2011

@vendyca Nevadi, je mi to jasny, jen jsem zkousela, jestli te to treba nejak nezaujalo a proto to nevis, protoze nemuzu nikde najit, co je jeste norma, nicmene M. nalez uz urcite norma neni, ted jde oto , jak moc je to spatny. Co bys vubec chtela delat?

vendyca
3. lis 2011

Jsem zařazená jako praktik. Ono hodně záleží jaká bude situace a podmínky až se budu vracet do práce. Nebyla jsem úplně na 100% rozhodnutá, že to chci dělat, prostě mě bavilo hrozně moc věcí, takže jsem se ani neprofilovala během studia a poctivě valila všechno.

cell
3. lis 2011

@jasekd : taky nevím, o DMSA vím jen, že je to vyšetření ledvin 😠 a dutá jsem už po 4 týdnech na mateřské 😔

jasekd
3. lis 2011

Na jednu stranu me holky uklidnuje, ze nejsem jedina, co z jinych oboru moc nevi 😀

gabka32
3. lis 2011

@jankapavol už jsem psala, já taky promovala v Brně 2003 😉

@helulela ohledávačky raději nepřipomínat, LSPP už nikdy více 😝

@jasekd já, ač po atestaci, si kolikrát nevzpomenu ani věci z oboru, natož odjinud... mohla bych se vymlouvat na "vykojený" mozek, ale ani to kojení dlouho nevydrželo 😝 tak aspon na těch službách si člověk cosi připomene....
a bohužel ani coby tak trochu internistka neumím poradit,nakolik je výsledek DMSA závažný 😖

jasekd
3. lis 2011

Holky i tak diky.
Jinak koukam, ze tam mam preklep, samozrejme ta leva ledvina je spatna, ta ma tech 41 %, jsem to tam napsala obracene 😅
Ja si taky kolikrat nevzpominam ani veci z oboru, nejhorsi jsou ty sliznicni onemocneni, vsechno jeden rudej nebo bilej flek 😠 😀

jankapavol
4. lis 2011

@gabka32 aji jsi nastoupila v brně,jo?
@jasekd to mě mrzí s těma ledvinama.držím pěsti,at to dopadne co nejlip
@helulela to mě prace celkem chybi.to uspokojeni z dobře udelane prace a vděční pacienti,to je fajn.ne jak tady doma,kde vypada,ze nic nedelam

helulela
autor
4. lis 2011

@jasekd já se v DMSA taky nijak nevyznám, takže spíš hádám, ale není ten výsledek o tom, kolika procenty se která ledvina podílí celkově na vylučování? Protože dohromady ti to hodí 100% a vycházelo by, že ta levá maká o dost míň.... jakože zdravý člověk má +/- 50:50
@jankapavol tenhle pocit a vděční pacienti mi chybí taky. To, že něco umím a něco užitečného dělám. Ale pak je taky kupa těch problematických pacientů a jejich rodinných příslušníků, případy, které se nedaří, i kdyby se člověk na hlavu stavěl, stres a řešení nemedicínských věcí, jako kdo se o babičku postará, když rodina ji nechce, ale před ní hraje, že jo... to mě hrozně vysávalo.

jasekd
4. lis 2011

@helulela Heli, to ja vim, co to je, akorat jsem prave chtela vedet, jak moc jsou ty hodnoty spatny, to nikde nevygooglim. Asi zalezi na pracovisti a celkovem nalezu, zda melo dite IMC (M. nikdy, je na tech atb) atd atd. Holky z ledvin , diskuse, ktere na tom byly a mely sdilnejsi personal nez my, rikali, ze spodni norma je 45 procent, cili fyziologickej pomer je 50:50 az 55:45. v tomto svetle se mi to nejevi az tak zle jako vcera, ale zas jina rikala, ze si mysli, ze pod 43 se operuje, proste nevim, jak moc zavazne je jedno procento nahoru/dolu... Cetla jsem nejaky clanek a tam kazdy procento desne resili. Manzel naopak byl spokojenej, myslel, ze cokoli vic nez nula je v cajku 😅 😀 Dozvim se to nejdriv pristi tyden ale spis az na konci listopadu.
@jankapavol Pocit vdecnosti a oceneni mi nekdy chybi tez, ale jak pise @helulela posledni dobou bylo cim dal vic tech divnejch, agresivni bezdomovec s nelecenous schizou a na drogach byl extrem tesne pred porodem, jinak nejhorsi za mou kratkou karieru byl propusteny trestanec/recidivista, nakazeny minimalne Hep.C, mozna i HIV, agresivni tak, ze jsem se fakt bala, ze mi minimalne rozbije hubu. Tomu jsme delali incizi palatinalniho abscesu a extrakci toho zubu, jeste ted, kdyz si na nej vzpomenu, je mi zle. A to papirovani, jak pise Hela, to, kdo se o babi postara atd, to nejvic nici meho otce coby praktika
.

helulela
autor
4. lis 2011

@jasekd jj, jasný, takže jsem zas objevila Ameriku 😉

jasekd
4. lis 2011

@helulela neva, ja jsem rada za kazdou reakci 😉 ze si nekdo da tu praci a odpovi na muj dotaz... Jen pripominam, ze muj muz neni doktor, aby nevypadal jako blbec 😀

helulela
autor
4. lis 2011

@jasekd to mě ani nenapadlo 😀

cell
4. lis 2011

přemýšlela jsem, jestli neznám nějakýho nefrologa, ale neznám .... tak jedině zkusit zavolat přímo tam, kde ho vyšetřovali a představit se titulem - to někdy dělá divy.
Tak uznání pacientů mi chybí taky, hlavně těch starých na interně, protože já byla vždycky "vykecávací" typ - takže večerní vizity byly spíš takový společenský, což většina těch pacientů dost ocenila. Jinak se na špatný zážitky zapomíná fakt rychle, protože teď ty hezký vzpomínky fakt převládají 🙂

jasekd
4. lis 2011

@helulela On prave prijel z Liberce s veselou a divil se, ze jsem z toho spatna, prej vzdyt to funguje 😵 Tak mu rikam "ale blbe" 😝 Tak jsem mu chudakovi zkazila radost. On rikal i te doktorce, ze to je pekny, neee? A ona chudak (takova absolventka mladinka) tak opatrne: noooo, mohlo to byt i lepsi... Nechtela ho asi utrit 😀

jasekd
4. lis 2011

@cell Mne zatim staci, ze manzel vymamil z te doktorky aspon tu predbeznou zpravu, oni to totiz v LBC z te nuklearky nedaji pacientovi, ale posilaji az jeho lekari, nechteli mu rict vubec nic 😝 Jina pracoviste, co vim, to hned popisuji primo pacientovi, vysvetli atd, i kdyz zaver, zda operovat atd, dela pak jeho doktor, to je jasny. I to snimkovani totiz delala nejaka laborantka, doktora z nukl. ani nevidel. Tak zkusil na pediatrii pri vizite poprosit tuhle holcinu a titul pouzil, ja s ni den predtim sepisovala anamnezu atd, tak ona i vedela, ze jsem MUDr. a m. to prave hral na to, ze jako MUDr. leccos vim a jsem pak nervozni ablabla bla, a ze mi stacej aspon ty cisla. Sehnala to asi napotreti, ale sehnala, holt jsme zneuzili mladi a snazivost, nejaka stara fuchtle by se na nas treba vyprdla 😀

cell
4. lis 2011

@jasekd : no tak super, to je šikovný 🙂

jasekd
4. lis 2011

A kdepak je @medvik, nerodi uz? Atestace sfouknuta, tak se muze do porodnice 🙂

helulela
autor
4. lis 2011

@jasekd manžel je talent 😀 a kdy jdete ke svému nefrologovi?

jasekd
4. lis 2011

@cell A jak u tebe, sotva se kulis, co? Taky za par 🙂

jasekd
4. lis 2011

@helulela ja jsem mu kladla na srdce, ze chci ty cisla, uplna magicka formule 😀 A jak videl tu mladou, tak zautocil, on to s holkama umi, chlap by se na nej vyprd. Holky ho celkem zerou, nekdy bych jim ho dala domu, to uz tak roztomilej nebyva 😀 Na nefrologii budu volat, jdem tam v unoru az. ale zavolam, aby v ambu meli pripravenou zpravu pro urologa (doc. Kocvara z Phy, urolog.klinika Ke Karlovu), ten prijede 25.11. , tak at mu to tam daji do pocitace, abysme k nemu nesli zbytecne, on sem jezdi jen jednou za 2-3 mesice.

cell
4. lis 2011

@jasekd : Kočvara je výborný, pamatuju si ho ze stáží na urologii, fakt machr .... jinak já nic, rodit teď nemůžu - muž slouží do neděle do rána. Ale asi to nevypadá, břuchanec mám pořád nahoře, ani dýchat pořádně nemůžu, podbřišek mě bolí dneska míň, jiank 14 dní fest ... uvidíme zítra na kontrole 🙂

gabka32
4. lis 2011

@jankapavol ne ne, v Brně jsem byla jen na výšce, pak jsem šupajdila zpátky a od promoce dělám na interně v Havířově.... pacošci mi tachy chybí, teda jen někteří, kolikrát je vyléčí i popovídání, bohužel když denně musím udělat 40-50 lidí, tak na to čas není 😖.. na oddělení to bylo jiné, bylo více času na vše, i doktorů bylo více... jen ty sociální případy, fakt hrůza... třeba nám sanitáci jednou dovezli pána zpátky, že nemá klíče a manželka ho doma už nechce a oni ho na ulici nenechají... ted už je v nem. 50lůžek LDN, tak je to lepší, ležáci už neblokujou půl interny....
zato na příjmu na službách si "užívám" pořád... 😖 minule na mě byly sestry zlé, že nechci uložit bezdomovce.... on byl opilý, tak jsem ho poslala na záchytku, jenže tam nafoukal už mín jak 1promili, no poslali ho zpět... v azyláku ho taky nevzali, protože přijímají jen od 18-2Oh a zrovna v tu dobu byl v nemocnici... no takových story je hodně, určitě jich taky máte plno 🙂

@jasekd manžel je šikula 😀 držím palce at máte informace co nejdřív, je to děsné, že i doktoři se jich musí doprošovat 😖

medvik
4. lis 2011

@jasekd ne ne, sice hned druhý den po atestaci začla odcházet zátka, ale kontrakce jsou nepravidelné, takže zatím nic. ☹