Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
10. lis 2011

@medvik gratuluju a tesim se na podrobnejsi zpravy 😉

cell
10. lis 2011

@medvik : blahopřeju a přeju Ríšovi hodně zdraví a Vám všem pohodové sžívání 🙂

bublina09
10. lis 2011

@medvik gratuluju a ať se máte jen dobře 😵 hodně zdraví všem.

helulela
autor
11. lis 2011

@medvik přidávám se ke gratulantům, ať se vám všem daří a doma to klape
@bublina09 kamarádce se obě děti točily doslova do poslední chvíle, ale u dvojčat to asi tak jednoduchý nebude. Já bych se rodit normálně bála, že se tam nějak blbě šprajcnou... ale neber to vážně, je to úplně laický názor 😉

mamkamarketa
12. lis 2011

moc se omlouvam,ze lezu do diskuze,ale verim,ze byste mi dokazali odpovedet-prosim

kdyz si clovek (konkretne dite) vezme diazepam a potom spi,to spani je ''klasicky'' spanek kdy po probuzeni je clovek plny energie,odpocaty? nebo se jakoby ''nepocita''?
nevim,jestli to pisu srozumitelne....jen nevim koho se ted narychlo zeptat 😔

dekuju mockrat 🙂 🙂

cell
13. lis 2011

@mamkamarketa : promiň, ale jako poradnu jsme to tu neplánovaly. Ale nemyslím si, že by kvalita spánku přirozeného a medikametózně navozeného byla stejná ...

tak mi dneska přišlo konečně! vyjádření z ipvz a jsem fakt naštvaná (nee, jsem víc než to) - uznali mi, co museli, ale neuznali to, co psali i deklarovali na stránkách ministerstva, takže onen rok k atestaci, který by se při mateřské asi dal, se najednou protáhl na dva a to je fakt rozdíl! Mám chuť se na to celý vykašlat, protože atestace z interny je pro mě cennější - akorát už jsem dala skoro víc jak 5 tisíc za povinné kurzy, který mi tím pádem jsou k prdu. Aspoň, že byly zajímavý .... ch jo

mamkamarketa
13. lis 2011

@cell omlouvam se.dekuji za odpoved a doufam,ze se tolik nestalo 😉

helulela
autor
13. lis 2011

@cell to je děs 😠 Co jim na to ještě odepsat s odvoláním na ty stránky, myslíš, že by to k něčemu bylo? Nebo se tam vypravit osobně... až teda na to budeš mít myšlenky a čas.

helulela
autor
13. lis 2011

@cell Přijde mi to dost blbý, když dneska celýho praktika uděláš za tři roky, jestli se teda nepletu.

jasekd
13. lis 2011

@cell A tohle mela bejt atestace na praktika, jako mela ted @medvik ? Nam taky furt neco meni, pak se ma clovek na neco spolehnout, co? Taky jsem narvala hafo penez do kurzu (nemam je ale komplet) ke zkousce (nepovinna, zvysuje ohodnoceni od pojistovny), na kterou nakonec spis nepujdu 😝 Z mych kolegu tam nesel skoro nikdo, ale pekne jsme jim plnili kurzy od komory i kasicku 😝 Ono to totiz nedriv vypadalo jako fakt povinne... Jak je?
@mamkamarketa Rekla bych to same jako cell, prirozeny spanek ma urcite faze (REM a non REM) a ty se nejak stridaji a spanek po lecich toto usporadani presne nerespektuje, takze ta kvalita tam nebude, navic treba Diazepam je navykovy...

cell
13. lis 2011

@helulela : nevím, asi to teď nijak řešit nebudu, ono se mi to třeba za pár měsíců bude jevit jinak ... ale fakt mě to naštvalo. A ono to třeba za čas bude zase úplně jinak, vždyť je v tom strašnej bordel.

@jasekd : jojo, to je přesně ono. Jinak nic se neděje, bohužel. Podbřišek mě bolí už 3 týdny, sem tam nějaká nepravidelná malá kontrakce, takže asi nic. Začala jsem chodit po schodech, denně dám 1-2x k nám nahoru do 12. patra - a jestli z toho neporodím, budu mít aspoň nohy jako modelka 🙂

helulela
autor
13. lis 2011

@cell já, co jsem poprvé otěhotněla, přestala jsem komplet atestaci řešit s tím, že až se vrátím do práce, uvidím, jaká bude aktuální situace. Taky mě dost štve, že se všechno každý rok mění... a k lepšímu to zrovna není.
Náhodou tvůj předporodní stav vypadá dobře, najednou se to rozjede a bude. Napořád ten pupík naštěstí není 😉

mihsulka
14. lis 2011

@helulela Ahojky, dekuju za zpravicku, uplne jsem tuhle vasi diskuzi prehledla. Nejsem tedy jeste lekarka, studuji 5.rocnik medinu a jsem ted v 6tt 🙂 Prvni tehotenstvi nam nevyslo a tak moc doufame v tuhle druhou sanci. jak to tu ctu, mate vsechny muj respekt 🙂 Asi mam byt rada, ze jsem jeste na skole 🙂 Muzu se k vam pridat?

mihsulka
14. lis 2011

Mohla bych na vas mit otazku? Spoustu toho mate uz za sebou a vidite i chyby, kterym se ja jeste treba muzu vyhnout. Tento rok jsem v 5.rocniku, TP je cervenec 2012. Jak dlouhy rodicak si myslite, ze je nejvhodnejsi si vybrat? 4letou variantu urcite nechci, zvazuju zda dvou ci triletou. Znamenalo by to pro me 6.rocnik mediciny plus pak bych zustala po skole doma rok ci dva. Planuju uz u jedne konkretni pani doktorky nastoupit na rezidentske misto na pediatra, kde mi nabidla, ze muzu klidne i chodit na pul uvazku a pak si to zvysit dle potreby. Ordinaci mam primo naproti domu, tedy asi 3min cesty. Ted s manzelem zvazujeme, jaka varinta te rodicovske dovolene by byla nej....pokud mate nejake rady, budu za ne mooooc vdecna 🙂.

cell
14. lis 2011

@mihsulka : vítej 🙂 .... těžko říct, asi bych šla "pr ojistotu" spíš do 3-leté, pokud budete mít hlídání, tak můžeš na nějaký miniúvazek nastoupit kdykoli se Ti to bude zdát. Otázkou je, jak zvládneš 6. ročník s miminkem - počítám, že asi rozloženě do 2 let - tak pak bych si tu 3-letou varinatu dala skoro určitě, protože ještě budeš pak ráda v klidu doma 🙂

mihsulka
14. lis 2011

@cell dekuju...i mne se ta trileta libi nejvic. 6.rocnik mam naplanovany tak, ze bych letos chtela udelat jedny statnice z 6.rocniku a plus jeste odchodit 7 tydnu chirurgie, abych pak delala "jen" statnice ...od sve doktorky budu mit potvrzene primarni peci (chodim k ni do ordinace uz od leta pravidelne), takze bych vlastne pred porodem mohla mit splneni 12 tydnu z 6.rocniku, do Vanoc bych pak byla doma uplne a potom bych obcas neco zkusila. Kdyz by bylo hur, moc rada si ten rocnik rozlozim. NBikam se nezenu, strasne se tesim a chci si to uzit jak to pujde

helulela
autor
14. lis 2011

@mihsulka ahoj 🙂 pokud neplánuješ hned druhé mimčo (jakože jsem pochopila, že neplánuješ), volila bych taky tříletou, přesně z důvodů jak píše @cell Když máš hlídání, můžeš při rodičáku pracovat, jak chceš, ale shánět dvouletému dítku školku bývá problém a třeba se ti od něj ani nebude ještě chtít.
Jinak klobouk dolů, plánované mimčo na škole. Můžu se zeptat, proč jste takhle "spěchali"? Je vidět, že to máš celé dobře promyšlené.

cell
14. lis 2011

@mihsulka : plány hezké, tak přeju, aby to tak vyšlo! Učit se na státnice s malým mimčem si moc nedovedu představit, ale já byla vždycky taková poctivka - ale určitě to jde, znám několik mamin z medicíny a někdy si říkám, jestli to nevychytaly líp. Ono s tím naším slavným systémem postgraduální medicíny snad na děti není prostor nikdy ☹

cell
14. lis 2011

@cell : mmch, kterou fakultu studuješ? 😉

mihsulka
14. lis 2011

@helulela Urcite se zeptat muzes 🙂 Neni to dle meho spech, kdyz chces v 24letech mit prvni mimco, nicmene manzel je o 6 let starsi a oba mimco chceme, chapu navic jeho duvody, ze az bude diteti 18, nebude vypadat jak deda a bude si s nim mit vic co rict. Mozna je to jen muj subjektivni nazor, nechci tim nikoho urazit, to vubec. Byl to zas dalsi duvod, proc mit miminko ted. Az budu nastupovat do prace, verim i ze i to, ze jsem po materske bude jistym usnadnenim, i kdyz jsem si vedoma toho, ze hlidani a nemoci deti budou na programu porad. Doktorky kam chodime na praxi, tak ty ktere jiz maji deti a meli pri skole, tak rikaji jak jsou rady. Navic chceme mit deti dve a jednu dlouhopu pauzu bych asi nechtela. Mela bych velky strach se vracet do prace po tolika letech a asi nevim jak bych to zvladala, i kdyz to tak zeny delaji a urcite to lze. Asi jsem proste srab. Na druhe ditko si pockame do atestace nebo cerstve po ni, tam uz i rodice budou v duchodu a bude snazsi hlidani.
🙂 Myslite, ze to neni dobry napad ditko pri skole?

cell
14. lis 2011

bóže, to je demence - už píšu sama sobě 😀 dotaz je samozřejmě pro @mihsulka

mihsulka
14. lis 2011

@cell jsem na 1.lf a "bohuzel" patrim tez mezi poctivky, nicmene cerveny vzdavam uz ted, nehodla se ucit na ukor mimca, staci to proste dat 🙂 ...i kdyz, kdyz vyjde rada budu 😀 , co si budem povidat (ehm, stejne je nam k nicemu, vim to)

cell
14. lis 2011

@mihsulka : tak to máme stejnou almu mater 🙂. Zpětně viděno - už bych se tolik nedřela a snažila se to užít - na známky a pokusy se stejně nikdo neptá 🙂

jasekd
14. lis 2011

@mihsulka Taky smekam , jsem moc rada, ze deti mam az po skole. Ja jsem zubar, takze trochu jinej studijni program, nez mate vy vseobecni, ale vypada to naplanovane pekne 🙂 Az se stydim, ze ja jsem jen s detmi doma a momentalne pro svuj pracovni zivot nedelam vuuubec nic 😝

helulela
autor
14. lis 2011

@mihsulka Úplně tvoje důvody chápu, taky si nemyslím, že ve 24 je brzo. Ptám se, protože holky, co znám, které chtěly brzo děti, je měly až po škole - buď pracovaly pár měsíců nebo vůbec. Na škole mi to přijde jako komplikace, ale proč ne, když to máš rozmyšlené, šesťák je na to ještě relat. nejlepší.

mihsulka
14. lis 2011

@cell jak ja ti zavidim, ze uz jsi almu mater opustila 😀 , presne tak...znamky resit nechci no a pokusy...kvuli nazoru ostatnich mi to je jedno, ale nejak si nedovedu predstavit ten pocit, kdyz me vyhodi, asi bych nemela silu se sebrat a znovu se ucit a jit zase znovu. Snad uz me to ani nepotka (nektere taje at zustanou tajemstvim 😀 ).

@jasekd Ja uz treba vim, ze planovat neni vse, My si to planovali taky jinak, nikdo necekal, ze nam prvni miminko nevyjde. Podruhe se ale zadarilo a my doufame, ze ted uz to bude stastne az do samotneho konce. Spousta lidi by mimco na skole nechtela a ja uprimne rikam, ze jsem z toho taky poradne podelana...ale co...skolu si muzu protahnout o rok. Patak stihnu dodelat urcite a pokud to pujde, tak jeste neco ze sestaku a pak mam dva roky na to, abych udelala zbyly pulrok, to by snad vyjit mohlo...ale klepu se uz ted. Mimco je ted ale priorita a ja uz se taaaak moc tesim.

jasekd
14. lis 2011

@jankapavol Mas hotovou Zkousku zvlastni odborne zpusobilosti k nakladani s rtg ci jak se to jmenuje? Ja prave jeste ne, delala jsem jako zamestnanec, takze pohoda, ale pomalu abych to zacla davat do kupy ty veci. Jestli ji mas, jak se jmenujou ty skripta, co se to z nich uci a kde jsi na tom byla? Asi u vas v Brne, ze... To mam trochu z ruky, ja asi do Prahy, ev. Usti... Kde jsou nejhodnejsi? 😀 😀 😀

mihsulka
14. lis 2011

@helulela presne, rikam se, ze kdyz uz tak v 6.rocniku 🙂 ...snad nemame "velke oci"

helulela
autor
14. lis 2011

@jasekd Neblázni, jiný holky mají zas mindrák z tebe 😀 To už bys byla fakt supermanka a já bych se pak nad sebou taky musela zamyslet 😉

helulela
autor
14. lis 2011

@mihsulka důležité je, že chcete a těšíte se. Až bude mimčo na světě, nějak se to zvládne v každém případě. Jednoduché to mít nebudeš, ale pak zas budeš mít být na co pyšná.