Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

gabka32
28. lis 2011

@mihsulka ještě to nevzdávej, taky si myslím, že pokud by byla jasná indikace k revizi, tak tě nenechají ještě týden trápit se a doufat....
já jsem optimista, dopředu si nic špatného nepřipouštím, co se má stát, stane se...

gabka32
28. lis 2011

@cell
@jasekd díky za názory.. kamarádka taky rozjížděla amb, je to šílené, nejdřív musela mít ordinaci vybavenou, schválenou od hygieny a teprv pak žádat na kraji o vyhlášení konkurzu... nejhorší jsou pojištovny, VZP ji dala smlouvu až po roce 😠 pořád je kvůli ordinaci zadlužená, to já bych si ed nemohla dovolit 😒
já pořád nevím, zas kdybych vyšla vedení vstříc, třeba bych se dočkala nějakého vděku, snad i finančního 😀 ale primářovi je to jedno, ani neví jaké amb. má na oddělení... 😒

helulela
autor
28. lis 2011

@gabka32 když se ti do toho nechce, taky bych spíš nešla... jestli to má jít u vás do háje, tak to nezachráníš a navíc jak píšeš, vděku se stejně nedočkáš

helulela
autor
28. lis 2011

já jsem taky expert přes katastrofický scénáře, ale trochu věřit se musí, nejde všechno dopředu odepsat...

mihsulka
28. lis 2011

@jasekd
@helulela
@gabka32
@medvik hlavne at utece tyden ajsme chytrejsi. Nejhorsi je nevedet. Moc vam dekuju a urcite dam vedet. Trochu si ted neumim predstavit, jak budu ten tyden fungovat 😒

jasekd
28. lis 2011

@helulela ono kterej doktor neni? 😅 Hned nas napadaji ty nejhorsi varianty, teda v mem oboru ne, ale v jinych oborech ty nejhorsi veci jsou to, co si clovek zapamatoval 😝 Ja pokazde doufam, ale jen potichu, opatrne. Kez bytu za tyden byla od @mishulka dobra zprava...

helulela
autor
28. lis 2011

@mihsulka naplánuj si něco pěknýho s manželem a snaž se nepátrat v knihách a na netu... když jsme měli starosti s Víťou, jedna pediatrička mi to "zakázala" a byla to ta nejlepší rada, co mi mohla dát.

jasekd
28. lis 2011

@mihsulka Ja se snazim nejak zamestnat, kdyz nas neco takoveho ceka, nemyslim nejaky extra vzneseny cile, ale treba neco v domacnosti udelat, vytridit nejaky papiry, probrat a vyhazet stary veci a tak. Proste kazdej den nejakej, byt debilni, ukol, nebo se tesit na nejaky pekny (pokud mozno optimisticky) film, poustim si hudbu, stary kazety, co mam doma, clovek si vzpomene na stary dobry casy, kdy akorat paril a nemel tyhle starosti 🙂 V situaci jako ty jsem nebyla, to ti neporadim, mam jen zkusenost s detmi a jejich problemy, furt cekame na nejaky vysetreni, a z tehotenstvi, kdy jsem jela do Hradce kvuli te M. vade na UZ k Eliasovi, a nekdo to blbe objednal a ja tam jela v patek zbytecne, a v pondeli po velmi narocnem dni v praci znova. Vikend byl blby, co si budem povidat, navic to pondeli jsem si myslela, ze uz to budu mit za sebou a dala si tam ty nejhorsi lidi, co jsem predtim nechtela ani videt. Ucit se do skoly asi pujde hodne blbe, fakt bych delala tyhle tupy veci, clovek se odreaguje.

mihsulka
28. lis 2011

@helulela jsem asi makla, ale net i knihy jsem uz otevrela, ale mas pravdu, uz to delat nebudu...akorat me to jeste vic stresuje a to je to posledni co mi ted chybi. ☹

jasekd
28. lis 2011

@mihsulka Hela ma pravdu, hlavne negooglit! Ja treba o te M. vade vydrzela v tehot. negooglit a ted vyhledavam info jen o tom, co vim, ze ma, abych byla informovana o tech operacich apod a vedela , na co se mam ptat. O Vendy uz taky negooglim, aby na me nevylezlo, ze ji uriznou nohu 😝 Musime doufat, ze nic neni tak horky...

mihsulka
28. lis 2011

@jasekd mas pravdu a to uplnou...zkusim vymyslet nejaky program...blizi se mi zk z interny, ale do dalsiho pondeli to poustim, pac co prectu snad ani dovnitr nepujde, natoz aby to tam zustalo. Co me strasne mrzi, ze uz ted vim, ze az znovu jednou uvidim pozitivni gravitest, tak spis nez radost budu mit hned v ten den strach. Ted to byla radost s obavama, ale ted uz vim, ze to radost nebude, ta bude az z usg

jasekd
28. lis 2011

@mihsulka 😔 Kez by to ted bylo dobry a dalsi pozitivni test uz znamenal druhe miminko 😉 Sona s Vendy jsem uz taky nemela tak bezstarostny, jsem si rikala, co objevi u ni za vadu. Mne, kdyz se dozvim nejakou blbou zpravu nebo kdyz jsem v takove nejistote jako ted ty, pomaha o tom mluvit, treba furt dokola, mlit, mlit, mlit, clovek se vypovida, pokud na to doma nemam lidi, pisu aspon sem, mne to pomaha, nekdo zas mluvit nechce, ale pro me sdelena starost polovicni starost. Nejhur je mi vzdy hned pote, druhy den uz je to treba lepsi, clovek se srovna, treba to uceni pujde aspon trochu, teda jen ucit bych se nemohla, ale treba podtrhavat ano, jestli to delas. Ja bez podtrhani neudelala nic.

mihsulka
28. lis 2011

@jasekd mas pravdu i mne to pomaha a proto to tady pisu a jeste radsi vam, protoze vim, ze rozumite co pisu a nemusim lidem vysvetlovat co se muze stat. Dukazem, ze mi to pomaha napsat je, ze prvni zpravu jsem psala asi 20mim, protoze jsem pres ten proud slz nevidela zadne pismenko na klavesnici. Bydlim hned naproti nemocnici, takze jsem to mela nastesti kousek domu. prvni slza byla uz v ordinaci, zachvat sem si schovala az pred nemocnici a pak jsem byla stastna, ze jsem doma. Manzel prijde domu, chudak uz je z toho dlouhoho nicnevedeni spatny a ted doua, ze mu reknu, ze tam to srdicko bylo ☹ Ted budu verit, ze v pondeli bude a ze ta druha dutinka treba znamenala, ze tam budou mimca dve jen jim to dyl trva 😒 (sama tomu moc neverim, ale co kdyby) Moc diky za podporu a ze se tu muzu takhle vypsat

jasekd
28. lis 2011

@mihsulka Ja ted furt delala v nemocnici "divadlo" 😝 V ordinaci dobry, pak v hale schovana za kocarem zachvat 😝 Clovek to musi vypustit ven. Tyden utece celkem rychle, chodis ted doskoly na nejake staze? To taky zabere nejaky cas a kapacitu mozku. Taky mi pomaha jit se projit, jak jsem sama na prochazky nechodila, dokud jsem nemela deti (psa nemame), tak kdyz se neco posr..., sla jsem sama a nekam do lesa a taky lepsi.

cell
28. lis 2011

@mihsulka : to mě strašlivě moc mrzí .... ale třeba se ještě stane zázrak. Jinak mě napadá, jestli máš vyšetřený trombofilie - to je tak trošku můj obor a po opakovaných potratech je to jednoznačně indikované vyšetření - byť ta event. mola do toho moc nesedí. Jinak procházku doporučuju taky, při trablech jsem nachodila mraky kilometrů. Myslím na Tebe!!!!

jankapavol
28. lis 2011

@jasekd pravěžě nemam tu zkousku.pry je strasne teska,takovy hrozně blby kecy na učení:(
My to děláme v brně.ja jsem taky zaměstnanec,tak na to zatim nespecham.ale doufala jsem,že je to zrušené

jasekd
28. lis 2011

@jankapavol A mas ty skripta, nebo vis, jak se jmenujou? Zas takova hruza to bejt nemuze, udelala to i moje mama asi v 55 letech, ale oni na ty starsi prej byli hodny, na nas mlady asi budou vostrejsi... Zrusene to rozhodne neni 😝

bublina09
28. lis 2011

@mihsulka to mně moc mrzí, že se na vás takhle lepí smůla. Holky tě už krásně podporřily, já se připojuju, budu na tebe myslet a držet pěsti! A taky si myslím, že by si jen tak lážo plážo nenechávali týden k dobru, kdyby to bylo jednoznačně špatně. Drž se!

mihsulka
28. lis 2011

@bublina09 jste uzasne dekuju vam strasne moc. V cervenci jsem tady na koniku jeste nebyla a nemela nikomu nic co napsat a taky jsem to 14 dni strasne dusila a bylo mi bidne, dneska se citim jak v cervenci po tydnu a to je proto, ze vam to tady muzu napsat. Moc me podporuje manzel, ketry je uplne uzasny a je strasne moc pri mne. ted ma spis strach o me a chvilkama vypadal, ze by rad, abych sla na revozi radeji hned nez aby hrozilo nejake riziko mne. Tak jsme si ale vysvetlili i to co mi pisete vy, ze kdyby to bylo tak jednoznacne, tak uz by nevahali a sla jsem hned. Tyden snad utece a bude tu zas nova informace, ktera nas posune o krok dal.

@jasekd ano mame ted ve skole zrovna internu, jsme treti tyden na kardiologii a v patek piseme zapoctovy test, ktery jaksi...no asi vite jakym tempem ted posledni tri tydny studuju, kdyz jsem co tri dny u doktora na krvi a usg 🙂 ...ale nejak se tim netrapim, proste ne vse musi vyjit jak ma, neutece to. A ty prochazky jsou hezky napad...dneska jsem se spis valela v posteli a ted vecer sme si s manzelem pustili film, uplnou vymyvarnu, ale alespon se nemusi premyslet 😀 ...a zitra uz zase zpet do pracovniho procesu a uvidim zda do skoly...ale snad ano.
Moc dekuju holky a slibuju, ze pak uz nebudu psat jen sobecky o sobe ...rada vas tady ctu 🙂
Vsem preju hezky vecer.

jasekd
28. lis 2011

@mihsulka Proc sobecky? Ty mas ted trapeni a potrebujes povzbudit, zejtra to muze bejt nekdo jinej 😉

bublina09
28. lis 2011

@mihsulka prosímtě, jen piš, hlavně, když to pomůže. Manžel je taky z oboru? nepamatuju si, jestli jsi to tu psala....jestli to dopadne dobře tak si na vaši počest otevřu nějaké dobré pití 😉
A teď vsuvka - poradna 😅 :
Holky teď k večeru jsem si všimla, že Peťka tak zvláštně kmitá očima - jakoby se zadívá chvilkama nahoru nebo do strany. není to jako stáčení, spíš takové jakoby tiky...a taky je hrozně rozlítaný, chvilku neposedí, nevydrží , když si čteme...každou chvilku koukne do strany...všimla jsem si toho až dneska navečer, i MM - ten samozřejmě hned nervní tak je u nás dusno...Když Peťu něčím zaujmu tak to nedělá, zapomene na to..Co by to mohlo být, neměli to třeba i vaše děti? Já si říkám, že prostě kouká, kde co lítá...a nic mu nesmí utéct. Ale taky mně napadlo, že třeba u mozkových nádorů nebo nějaké expanze v hlavě bylo to stáčení bulbů nahoru..@jasekd ano taky si pamatuju to nejhorší 😝

bublina09
28. lis 2011

@gabka32 a taky bych se na tu ambulanci vyprdla - zvlášť když to nemáš jak vyřešit s hlídáním k tvé spokojenosti. Nebo bych se na rovinu zeptala, jaká by byla finanční motivace - že bys musela řešit hlídání chůvou....A neboj se nic - já jsem taky z opačného spektra, opakovala jsem druhák 😀 tak jsme aspoň 2 😉

bublina09
28. lis 2011

@cell taky na mně něco leze a bolí mně v krku. Ať jsi brzy fit a malý to nechytí, snad by měl mít fakt protilátky z mlíka...jak jde vůbec kojení?

jasekd
28. lis 2011

@gabka32
@bublina09 Ja neopakovala druhak jen tak tak, 3x fyziologie 😅
@bublina09 A mas to, poradna 😀 😝 Ne, vazne, nevim, a dela to porad nebo jen kdyz je pretazenej? Jestli to nema z unavy.... Manzel je z oboru? No pokud se mu to nezda, sup na neurologii, chodi se tam s lecjakyma blbostma. Mne ta Vendina nozka prisla jako banalita hodne dlouho, ale radeji to uz resime a doufam, ze se nam v Motole "vysmejou", ze plasime. Moje deti tohle nemaji, aspon neco 😀 Martinovi jdou akorat oci sejdrem, kdyz je hodne unavenej, ale spis upada do takove letargie. Nebo to je skutecne jak rikas, ze je roztekanej a nepozornej.

mihsulka
28. lis 2011

@bublina09 ahojky mozna to bude uplne zcestne, ale pamatuji si, ze neco podobneho mel muj braska, pridaval se k tomu pozdeji jakokdyby usklebek, jak kdyby se chtel usmat a mamka si dlouho myslela, ze jen dela zajimaveho ...vim smutne 🙂 ...a pak zjistili, ze ma detskou epilepsii...vyrostl z ni, jako vetsina deti. Mel ji od 5let a tusim okolo 8-9roky prestal brat prasky, odte doby nic.
Jinak muj manzel z oboru neni vubec a asi jsem za to rada, neslycham porad jen medicinu a doma je pro me velky relax 🙂 Zas naopak nekdy se mi snazi pomoct a utisit me, ale argumenty kolikrat mimo, protoze proste moc nevi co a jak muze byt...ale nikdy za nic bych to nevymenila 🙂

jasekd
28. lis 2011

@mihsulka Muj je taky mimo obor a ty argumenty nekdy, to clovek jen kouka, kdyz rozviji ruzne porodnicke, nefro a urologicke teorie, a samo ze to ti doktori delaji blbe 😅 To ja mu do jeho nekecam vubec (IT), nemam paru. Ale zdravotnictvi a fotbalu tu rozumi kazdej 😀 Ale taky bych nemenila, i kdyz obcas by clovek doma nasel trochu pochopeni...

bublina09
28. lis 2011

@jasekd
@mihsulka díky holky. Tak z těch tipů jsem si vybrala zatím to přetažení - protože to bylo navečer a je fakt, že unavený je, nějak se teď každou noc vzbudí a volá mně....a pak mu trvá než usne. Třeba dneska ráno chtěl čurat tak jsme šli v 5.30 na wc a pak usnul až za hodinu...takže s tím spaním to není nejslavnější teď...
Epilepsie mně nenapadla, snad ne, to by bylo nějak časově ohraničené ty tiky, ale ono se to prolíná s naprosto normálním chováním - bavíme se o pohádce, obrázku apod....No a na klasické tiky se mi nechce ani pomýšlet! já taková klidná matka, psychiatr a dítě neurotik? 😀
MM dělá ve stavebnictví takže je ze všeho vyplašený daleko víc než já..

gabka32
28. lis 2011

@mihsulka jen piš, pokud ti to aspon trošku pomůže a doma se snaž něčím zabavit, zaměstnat, at nemáš myšlenky jen na mimi, i když to asi vůbec nebude jednoduché 😔

@bublina09 s ambulancí to asi taky tak vidím, na rovinu se zeptám kolik přidají... jako tchýně není nejhorší ale i když je pár měsíců v důchodu, tak má pořád nějaké aktivity, nevím jestli bych se na ni mohla spolehnout v té pravidelnosti. navíc nemá auto, vozil by ji k nám její přítel... ale svoje děcka tež vychovala, i když si strašně pochvaluje, že byli od 6měs v jeslích... no ještě to doma proberem s MM, trošku cítím, že moje služby už tolik nevítá, vždycky říká, že má "službu¨" i on doma s holkama 😖
a druhák to byl taky očistec, ještě v červnu jsem neměla ani jednu zkoušku ani ze zimního sem. stejně ten studentský život byl super 😀
a s očima jestli to fakt není jen únavou... pokud by se to opakovalo, raději zajdi na oční nebo neurol. i když já jednu dobu na základce měla takový debilní zlozvyk, že jsem taky co chvíli stáčela oči nahoru... nechápu proč, ale po pár týdnech to přešlo 🙂

bublina09
28. lis 2011

@gabka32 tak tchýně mně pobavila, si strašně chválí, že byli do 6 měsíců v jeslích 😀 😀 😀 . Však v práci nemusí vědět, že nebude hlídat tchýně zdarma, ale chůva za peníze, no ne? 😉
TM ať si váží, že hlídá 2 děcka..ten můj bude hlídat 3 a to dost brzo 😀 😀 ale prachy na hypču jsou potřeba, nedá se nic dělat..
A ještě se pořád směju (pardon) nad tou nadsázkou @jasekd , když psala jak negooglí aby na ní nevylezlo, že Vendy uříznou nohu 😅 😅 😀

jasekd
28. lis 2011

@bublina09 😀 Cernej humor, abych s z tech jejich problemu nezblaznila, on me v lednu humor prejde 😅 Zitra musim volat Ke Karlovu, vubec se mi nechce, nabere ta operace konkretni rozmery...