Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

gabka32
28. lis 2011

@bublina09 no právě, pro tchýni je ideální vnouče ke hlídání to, co si zaleze k televizi nebo DVD a vyleze jen když má hlad... 😠 v jeslích sice už jsme zapsaní, ale Kačka se mi zdá ještě hodně malá, Sašu jsem dávala až od dvou let...
no a hlídání manžel nese statečně, právě proto tři nechce, že by pak musel všechny hlídat, zatáímco já bych makala... a vzhledem k tomu že holky jsou hodnoučké, tak do třetice se obává že by už to byl pořádný rarach 😀

@jasekd hlavně at ten zákrok pomůže, zas bude líp. a s Vendy by mě taky zajímalo, co to nakonec je... taky jsem googlicí typ, a vůbec nejhorší bylo že jsem si vtipně dohodila předatestační stáž v Motole na pediatrii, týkající se poruch sexuální diferenc.a různých syndromů, růstových vad... a já byla ve 22 týdnu, to teprv bylo o čem přemýšlet... 🙄 a pak jsem se to učila k atestaci, to zas jsem byla v týdnu 7.mém 😀 ... no pořád doufám, že holky jsou jen holky 😝

jasekd
29. lis 2011

@mihsulka sice jsem v uplne jine situaci nez ty,resim jiny problemy, ale jen tak pro zajimavost s tim cekanim na neprijemny veci nebo vysledky... Volala jsem na urologii Ke Karlovu a Martin je zarazen na cekaci listinu a s operaci nemame pocitat drive nez za pul roku 😝 Maji toho moc, vzala si telefon a prej se ozvou 14 dnu pred terminem, takze asi sbohem letni dovolena u more. Kdyby treba rekli v zari, beruto lip nez tohlento "nejdriv za pul roku", nemamezadny konkretni termin, ani priblizne 😅 Otravena sestra mi jen rekla ze "kdyby se vam to zdalo uz dlouhyyyyyyy, tak si sem zavolejte a pripomente se" 😅 to jako ze by na nas zapomneli, nebo ze kdo otravuje, pujde driv? Ja chapu, ze toho maji moc a jsem rada, ze pujdeme tam a nechci furt otravovat , ale abysme necekali pak rok. No a budem cekat a pak se zjisti, ze ta endoskopie nejde udelat, tak jen doufam,ze se na velkou operaci nezaradime do dalsi fronty, opet dlouhe jak na Lenina 😠

helulela
autor
29. lis 2011

@jasekd to je teda děsný, kdyby dali konkrétní datum za půl roku... ale takhle z toho mám úplně stejný pocit jako ty 😠

jasekd
29. lis 2011

@helulela Ja nejsem ze spitalu, tak to neposoudim, zda je to normalni. U nas taky planujem nektery vetsi prace az za dyl, ale domluvim se s pacientem treba na jare, at v zari zavola a domluvime presny termin na rijen, cili je tam jasna perspektiva toho, ze v rijnu se to udela. Takhle se vydam k mori a oni mi zavolaji, coz by znamenalo okamzity obrat a fofrem domu, aby se stihly predoperacni a taky manzel uvolnit se z prace, hlidani pro malou atd. Pozitivni na tom je,ze mala bude v te dobe nejspis odstavena, nevim, jak nam kojeni pujde, planovala jsem tak do roka, ale jestli bude vyzadovat dal a ja nebudu uplne hotova, budem asi pokracovat, nevim jeste. Ted uz si ani nemuzu rikat "uz aby to bylo za nama", protoze tesit se na neco, co bude za rok, to by clovek brzo umrel timhle tempem 😀 Asi tam zavolam pred letem, jak to vypada, abysme nemuseli fakt sedet na zadku.

helulela
autor
29. lis 2011

@jasekd na chíře to asi normální je, ale jako matku mě to vytáčí...

jasekd
29. lis 2011

@helulela 😀 Tak to mame stejny nazor. Me nejvic stve, ze musi brat ten Sumetrolim, ma to uz 17 mesicu. To, ze nebude treba dovolena, je neprijemne, ale ne tragedie, hlavne kdyz bude OK. Manzel nadava, proc ho nedali na ten list uz vloni (navic ze zprav mam pocit, ze ten reflux je jeste o kouiscek horsi nez vloni, ne stejny), jenze vloni mu ta endoskopie jeste udelat nesla, tak i ja byla pro to, spis cekat, no a udelat si na listine pro sichr rezervacku a to pak event. zrusit, to jaksi nejde, nejsme v kine nebo v restauraci 😀

bublina09
29. lis 2011

@jasekd to je naprd, tak zase nic konkrétního nevíte 😒 a jak to chodí s objednáváním na operace nevím...a zkoušelas jim říct, že jsi dr:? a nějak se upřednostnit??
Dneska poradna: o ničem, jako vždy. Akorát sestra zkontrolovala moč, tlak, váhu (už 13 kg navrch) - vše ok. Dr. do mně šáhnul a prý je to tak na prst a ať už se teda objednám do porodnice.
Tak jsem volala kámošce ta mi to domluvila s vedoucím porodního sálu a jsem objednaná na 9.12., že se u něj mám hlásit. Na jednu stranu jsem ráda, že se holky dopečou, ale už teď se v noci nevyspím - dýchám jak lokomotiva a u každého přetočení si musím držet břicho. Ale tak snad to dám - pak to bude všechno jednodušší čím budou holky vypasenější...

jasekd
29. lis 2011

@bublina09 nee, nezkousela, nejak to neumim 😅 A presne, bud rada, ze tak hezky drzis, co by za to jine daly, kor s dvojcatama. Ted nemluvim o sobe, ja jsem drzak, ze bych snad donosila i trojcata, a diky bohu za to, kdyz si clovek cte nektery pribehy...NO budete mit skutecne vesely Vanoce 😵

bublina09
29. lis 2011

@jasekd no to musíš, když jde o dítě neznám bratra 😀 Vánoce budou nezapomenutelné, o tom jsem přesvědená 😀

mihsulka
29. lis 2011

@jasekd teda tak to me mrzi...cekaci listina a jeste ti reknou, ze nekdy za pul roku...to se nedivim, ze se ti to nelibi...omlouvam se, ale s cima vlastne jdete na operaci? Reflux jsem postrehla, ted uz jen jaky? 😅 (predpokladam mocove cesty? 😅 ...nejak jsem to tu uz asi nedocetla). Ke Karlovu...no comment, mate i jine moznosti nebo to delaji primo spesl tady? Nam vzdy vsude ve skole rikaji, ze vsude je mensi cekacka a na vse nez tady, ale ono se to lehce rekne.
Drzim palceky at se doberete konkretnejsiho terminu a muzete si uzit i leto a bez vestich potizi mit za sebou zakrok ...

@bublina09 ja uz se taaaak tesim na tve fotecky, doufam, ze nam sem pak nejakou hodis 🙂 bude to takovy krasny darecek k blizicim se Vanocum 😉

jasekd
29. lis 2011

@mihsulka Jj, VUR IV.-V.stupne, megaureter, hydronefroza KPS leve strany. Nevim, zda to delaji i jinde, urcite ano, ale my patrime tam, do JBC jezdi doc. Kocvara na poradnu, tak to bud on nebo nekdo z jeho lidi i odoperuje, delaji tam i tu endoskopickou metodu Urodex nebo Deflux, pokud budeme mit stesti, tak to u M. pujde udelat, je to daleko min zatezujici nez klasicka plastika mocovodu, to teda ani nevim, jak se dela, pac to jsem jeste nestudovala 😀 Upinam se k te endoskopii momentalne. Az mi po cystoskopii rekne, ze to neslo udelat, zacnu googlit a studovat dal. Jinak jsem rada, ze tam pujdem , ale to cekani, plus jak to ta sestra rekla, mela jsem pocit jako ze ententyky dva spaliky, zapisu ho nebo neee, mozna zapomenuuuuu, kdyztak se za pul roku pripomenteee. Ale asi jen muj blbej dojem, jsem ted precitlivela, vztahovacna a resim i barvu hlasu v telefonu 😅 😔 Pro ne je to jeden z mnoha, takovych ma plny sesit, tak jim to neprijde jako nejaka extra vec, pro me to bude extra udalost, ze moje dite jde na operaci.

mihsulka
29. lis 2011

@jasekd to je mi uplne jasne. Chodim na KDDL v apolinarske, kde jsou prave deticky s VUR a taky vidim ty maminky jak je to pro ne zatez a jak uz jsou rady, ze to bude za nima. Tak hlavne at jste do te doby nej nej vporadku a on ten cas utece. Jen se asi holt pripominat...des bes 😠

gabka32
29. lis 2011

@jasekd to je neskutečné, že i v dnešním vyspělém zdravotnictví to takhle chodí.... jako když se připomeneš, tak tě posunou dopředu nebo jak? a pokud nezavoláš, tak se nedočkáš??? a pomalu o tom bude rozhodovat vrátný, ne? 😠 taky to moc nedělám, ale zkusila bych to přes titul. to kolikrát hned sestry změknou 😀
syn od sestřenky se taky narodil s hydronefrozou, tenkrát ještě žádná prenatální diagnostika. a operovali ho v Olomouci, tehdy asi endoskopie ještě něbyly běžné... ale taky se s tím sestřenka natrápila 😖

jasekd
29. lis 2011

@gabka32 Ja doufam, ze ne, ze proste seznam neakutnich pacientu jede spravedlive poporade a kdyz nekdo treba kvuli nemoci vypadne, ze zavolaji toho dalsiho v poradi, mozna jsem naivni, ale snad ne 😅

mihsulka
29. lis 2011

Holky ja uz zase dumam ☹ ...za prve jsem se rozhodla, ze asi nebudu cekat do pondelka a pujdu tam v patek. Manzel odjizdi o vikendu na sluzebni cestu a vrati se az ve stredu a tak pokud by to v pondeli nebylo dobre, nebude tady a to ja ho potrebuju mit u sebe. Snad tam nebudu vypada za histerku, ale ja tady pak ani nikoho nemam. Pro rodice to mel byt darek pod stromecek, ani nevi, ze miminko chceme ted, radi by, ale mysli si, ze az ja dostuduju...tak snad to nebude vadit, ze se tam v patek nacpu, mam fajn doktora, ktery mi rekl, ze kdyby cokoli tak mam prijit a ze slouzi i o vikendu, tak pujdu...co myslite?

A zadruhe, to mi asi vynadate, ale ja uz zase dumam co vse se muze stat a muze byt. Kdyz by to byl mola, tak horsi je mola kompletni. Myslite, ze kdyz na usg jsme jeste nikdy nevideli zadne embryo, ze je to automaticky mola kompletni, kdyz parcialni vznika na plodu? Ja uz se desim hororveho scenare typů chosiokarcinom a podobne, kde jsme zrvona cetli ve skole kauzuistiku slecny 26let, dva potraty v jednom roce a chorioCa...boze ja uz sem vazne posahana, ted to vidim sama...boooze ☹

jasekd
29. lis 2011

@mihsulka S tou molou to neporadim, to, co tam tepalo, teda nemohlo byt srdicko? Treba ano a embryo tam je, bud tobude dobre a nebo by to apson nebyla ta nejhorsi varianta. Ale fakt o tomhle nic nevim. Pokud manzel jede pryc, tak jdi v patek, oni to pochopi, kor kdyz ti to rekl. Urcite jdi, at na to pak nejsi sama. Treba si pujdete prodobrou zpravu, nebo na to spatne budete dva.

mihsulka
29. lis 2011

@jasekd dekuju, ano pujdeme v patek.
To co tepalo si na tom usg myslel, ze je akce, ale na tom lepsim rekl, ze je to ceva a kdyz prisel jeste dalsi lekarka, tak ji vse anamnesticky rekl a zeptal se ji co to je a ona rekla, ze ceva, takze mi pak rekl, ze se snazi najit embryo, ktere tam asi teda stale jeste neni. Alespon uz na vikend budem neco vedet. Jestli to bude vypadat, ze smerujeme k horsi variante tak bych sla na revizi ☹ ...a treba nas mrnous prekvapi a ukaze se, i ktakova moznost tu je, jen uz by pry u HCG 12500IU mel byt videt dele

helulela
autor
29. lis 2011

@mihsulka když má dr. takový fajn přístup, taky bych šla v pátek, pochopí to. S ostatním jen hádám, ale když nejsou schopní s jistotou říct ani jestli to je mola, tak těžko rozliší kompletní/nekompletní, aspoň v tomhle stádiu. UZ je sice super věc, ale přímo do dělohy nevidí.

helulela
autor
29. lis 2011

@jasekd já bych taky byla ta hodná, slušná, co trpělivě čeká, ale užíralo by mě, jestli ty otravný neberou dřív 😉
@bublina09 téda, to budou donošený dvojčata, super 🙂 už to tu možná padlo, ale holky jsou jednovaječný?

bublina09
29. lis 2011

@mihsulka musíš doufat, že se mrňous schovává, s tou molou neporadím, je to všechno hodně čerstvé takže se může ještě leccos ukázat 😉 a pořád držím pěsti!
@helulela prý dvoj, že je tam silná přepážka...no na kontrolu jdu 37+0 takže budu začínat 38.t.g....snad do té doby neporodím. Ráda bych, aby šly věci podle plánu 😅 blbost, co 😅

mihsulka
29. lis 2011

@bublina09 donosena dvojcatka? Tak to je prima, drzim pesti at to vyjde a uplne te chapu, ze chces, aby slo vse podle planu. Taky jsem takova a rada bych, aby slo vse jak si nalajnuju 🙂 ...no nee vzdy to vyjde, ale neni od veci tusit 🙂

bublina09
29. lis 2011

@mihsulka plány jsou utopie já vím...mám nad sebou totiž ještě strašáky v podobě možné infekce CMV - jsme tu o tom psaly, když jsem byla na začátku těhu. Vyšly mi slabě pozitivní IgM protilátky proti CMV....a ty jak známo můžou udělat paseku....takže hned od porodu budu zkoumat jestli slyší, vidí atd....

jasekd
29. lis 2011

Holky ty doktorske deti chudaci jsou jak pod mikroskopem, furt je zkoumame 😀
@bublina09 Aby nebyly slecny prenoseny 😀 Kdybych na tvem miste byla ja, tak je i prenosim, jak se znam, ale u planovane sekce to asi nepujde, ze 😀 Urcite budou OK, na ten dotaz si pamatuju, odpoved jsem samo neznala 😝
@helulela Presne tak 😅 Nemam v povaze se nekam cpat, furt si rikam, ze jine deti tam musi jit driv, ale jestli do leta nic nebude, tak tam zavolam, i kvuli dovolene, abysme pripadne mohli jet, slibili jsme detem, teda hlavne sobe 😀 more, pokud budou zdrave a trochu zvladnutelne.
Jinak ja jsem taky planovaci typ,ono s manzelem, co mam, to jinak nejde, ten neplanuje nic, nezabali tasky, vsechno zapomene, improvizuje, resi az na posledni chvili... takze vsechno nosim v hlave ja, a proto tak spatne snasim to jejichpockejte si, my vam zavolame...

cell
30. lis 2011

teda vy frčíte, já vás vůbec nestíhám ...

@mihsulka : myslím na Tebe!!! o mole si vůbec nic nepamatuju, jen že je 😔
@bublina09 : máte vybraná krásná jména pro holčičky!
@jasekd: držím palce, ať moře vyjde

i my bychom s Šíšou chtěli, tak září - to mu bude 9 měsíců, to už by se myslím dalo ... co myslíte?

jasekd
30. lis 2011

@cell No, po zkusenosti s mymi detmi, cim mensi, tim mene narocne. Pro nas bylo u obou super obdobi kolem 4.-5. mesicu, u Martina se stabilizovaly problemy typu GER a kojeni nekojeni preslo na UM, Vendy ta je plne kojena, takze pohoda, prikrmy jeste v te dobe nejsou, dite lezi, pritom uz nema ty novorozenecky manyry, nekadi 10x denne... My s M. nejeli, pac jsem byla znova tehotna a resily se uz ty ledviny, zacinal brat ATB, litali jsme po vysetrenich, ale jinak bysme jeli. Na 9 mesicich si myslim ze taky pohoda, jedine, z ceho mam fakt vitr, je ta cesta, na tu je prave male mimino nejlepsi. Holka z jedne jine diskuse jeli s klukama cca 2 roky a 4 nebo 5 mesicu a spokojenost, do Chorvatska autem na noc. Ja tak odvazna teda nebyla, v cervnu V. byla mala a v zari mel M. vysetreni a byla jsem nejak pohodlna, ono aby ta dovolena nebyla spis za trest 😀 Jedno zdrave dite vubec nevidim jako problem 🙂

cell
30. lis 2011

@jasekd : na jaře to nedáme a chtěla bych, aby bylo opravdu teplé moře. Ještě uvidíme - asi to bude Chorvatsko, autem se nám moc nechce, radši letadlo, ale asi bude hafo věcí kolem dítěte+kočár 😒

helulela
autor
30. lis 2011

@cell my se v létě k moři ještě nechystáme, ale 9M se mi zdá ok. V září už nebude takové vedro, bude teplá voda... Nejvíc bych se taky bála cesty, spíš bych to vzala autem na noc někam do Chorvatska.

jasekd
30. lis 2011

@cell My jedine autem a na vlastni pest, abysme se mohli kdykoli vratit, at uz kvuli te operaci nebo kdyby to deti nejak spatne snasely, nemoc apod.

bublina09
30. lis 2011

@cell jé děkuji za pochvalu, už to tak asi necháme. sice mi to nějak extra přes pusu nejde, ale to se poddá. Hlavně už jsme to řekli peťovi a má je tak pojmenované...nejdřív teda chtěl Járinku z pejska a kočičky, ale to mu neprošlo... 😅
A co ty s chřipkou? už dobrý?

bublina09
30. lis 2011

Holky my jsme byli letos poprvé u moře a zpočátku fiasko. Ještěže jsme byli na 2 týdny, protože první týden probíhala aklimatizace - nejdřív písek "neééé neééé nechciiiiii písek" a odmítal v něm chodit. A pak moře, to jsme chodili podél po pláži a on řval "dobýýý dobýýý dobýýý" jako že on tam nepůjde....Tak jsme z toho byli kapku přešlí. Ale byla to první taková klasická dovolené u moře s dítětem. Příště bych se na to vyprdla a jela někam na chatu s bazénem do ČR. Jsem si říkala, jak mu upevníme zdraví a houby, den před odletem dostal rýmu a z toho bronchitidu tak jsme po příletu frčeli na pohotovost...no chápete to?