Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

cell
30. lis 2011

@bublina09 : jojo, byla to naštěstí jednodenní průjmovice a už je to ok - naštěstí. Ale díky tomu (asi) už dopnu svoje kalhoty před otěhotnněím, zítra se u pediatričky zvážím a myslím (doufám), že už budu mít váhu svou.
No Ty mě děsíš, takhle bych si teda dovolenou u moře nepředstavovala - Šíša má vodu - zdá se - rád, od nového roku asi zkusíme to plavání kojenců 🙂

bublina09
30. lis 2011

@cell tak fajn, že jste ok..jen tak mimochodem: s peťou jsem na plávání kojenců chodila od jeho 6ti měsíců, čili nějaké 2 roky, přestali jsme letos na podzim..(jednak prachy a jednak moje břicho).
Líbilo se mu to vždy, i když začala jsem určitě proto, že je to módní a taky jsem se doma už trochu nudila. Sice neřval, ale věřím, že kdybych ho vzala na delší procházku do parku tak to taky kvituje s povděkem...No a teď jsem googlila kvůli tomu astmatu a co jsem nevygooglila!? že brzké vystavení nezralých dýchacích cest (což pod 3 roky nezralé jsou) chlorovým výparům způsobuje jejich ireverzibilní poškození. a při jakémkoli inzultu (chladc, teplo, emoce..) reagují takové průdušky pohotovostí ke spasmu..dobré, že???
Takže příště pokud plavat, tak jedině do slané vody!

bublina09
30. lis 2011

@cell no a vidíš, jak jsme dopadli u moře. Vodu má rád, ale jen tu v tom bazénu, kde to zná. Tam se nebojí a skáče a plave sám, jen s deskama....

cell
30. lis 2011

@bublina09 : taky jsem slyšela, že to taková pecka pro zdraví není, jak se dřív psávalo. Ok, zkusím pogůglit, jestli tu je slaná voda. Jinak já jsem astmatička (byť jen sezónní), takže predispozice chuděra má ☹

bublina09
30. lis 2011

@cell my s MM taky, mně to pustilo už v pubertě, MM to měl až do ranné dospělosti. geny nepřechčijem 😝

mihsulka
30. lis 2011

kdyz vas tak ctu, tak si rikam, ze je neuveritelne stesti, ze ani ja ani MM nejsme na nic alergicti, ani astmatici...ale zas ja mam -3,5D a MM ma -8,0D, takze nase mimi toho zrejme moc neuvidi ☹ ...jooo trebas si z nas veme to nejlepsi

bublina09
30. lis 2011

@mihsulka a ke všemu mám já -4,5 dpt cha, kdo dá víc? 😀

bublina09
30. lis 2011

@mihsulka a co to špinění, to ustalo?

mihsulka
30. lis 2011

@bublina09 bohuzel ne, naopak uz to neni tak koncentrovane, ale spis ridke a vice na objem, takze i to bohutzel nasvedcuje pro molu, kde je zredene krvaceni ci spineni. Uz at je patek. Myslela jsem si, ze je to pryc a vcera zase a porad i dnes.

cell
30. lis 2011

@bublina09 : tak MM má silnou alergii na mák - nedávno omylem kousl do makového koláčku a poležel si půl dne na svém ARU jako pacient, on má -5D na obou očích, já měla -5,5 na LO - po laserrové operaci naštěstí vidím jako rys. Když to tak píšu, tak je mi těch našich dětí fakt líto ☹

@mihsulka : to mě moc mrzí!

mihsulka
30. lis 2011

@bublina09
@cell

tak holky zmena, je to tak 5min, co se spineni zmenilo v krvaceni, takze jsme na syte cervene barve ☹ Premyslim, ze do te nemocnice zajedu dnes.

jasekd
30. lis 2011

@bublina09 mam -5 😀
@cell laser bych chtela, ale jsem srab...
@mihsulka zajed, urcite, ach jo, mrzi me to ☹

cell
30. lis 2011

@jasekd : taky jsem se bála, ale díky tomu, že jsem měla vadu jen na jednom oku, jsem musela nosit jen jednu kontaktní čočku a na tu jsem byla strašlivý bordelář - věčně pořezaná rohovka. Dopadlo to výborně, poprvé ve 30-ti letech jsem viděla bez ničeho nádherně 🙂

@mihsulka : jeď určitě, myslím na Tebe!!!

mihsulka
30. lis 2011

@cell
@jasekd
tak jsem nejela. Doktor co me operoval pri prvni revizi a ke kteremu ted jezdim mi dal sve osobni tel.cislo s tim, ze kolegove si maji pomahat (neuveritelne, co ja jsem za kolegu, kdyz jeste studuju?) a tak jsem se mu ozvala. rekl kdykoli cokoli, tak jsem mu to vse napsala, rekl, ze pokud vylozene dost krvacim tak at jedu, ze me jeho kolega vysetri na pohotovosti, napsala jsem jak na tom jsem a rekl, ze kdyz se to nezhorsi, tak mam prijet zitra rano k nemu.
Ja mam vseobecne dost problem a to obzvlast na gynde s duverou k lekarum a od cervence bych na tohoto doktora nedala dopustit, na kontroly na nej klidne cekam nez abych sla k nekomu jinemu a uz o me vi vse, hlavne jak se vse vyviji v case, neni to jako kdyz jste pokazde u jineho doktora a kazdy se az s vami v ordinaci seznamuje s tim, co vam kdo kdy delal.
Takze zatim krvaceni ustalo, takze hned rano tam vyrazim. Nebudu snidat a mam i zabaleny veci do nemocnice, takze kdyz bude nejhur, zustanu tam a at to mame zase rychle za sebou. Vikend je pred nami a ja uz se ted tesim jak si odpocinu, at uz to dopadne jakkoli. Jsem celkem rada, ze zitra budu vedet neco noveho. Jsem smirena s revizi a moc doufam, ze to nebude nic vazneho a my zas budem moct brzy zkouset dal.

jasekd
30. lis 2011

@mihsulka tak at to dopadne co nejlip, pokud pujdes na zakrok, at je brzo dobre, a dej vedet, myslime na tebe...

bublina09
30. lis 2011

@mihsulka to je mi líto, že to nabírá takový nedobrý spád. na zítra držím pěsti, ať se to rychle vyřeší.
@cell @jasekd snad jsme jim dali i něco dobrého, těm děckám, a ne jen takové hnusy 😕
Jo a záhada tiků se zdá být asi vyřešena, dnes už to skoro nedělal. Předevčírem jsme ho postrašili čertem, fakt zlobil, já na něho řvala, on byl příšerný...tak jsem mu detailně popsala, jak si zlobivé děti odnáší čert v pytli daleko od rodičů. A už včera večer o o čertech dost mluvil a to samé dnes ráno, koukal zase roztěkaně po místnosti tak se ho ptám- "co pořád sleduješ? jsme tu sami, nikdo jiný tu není" a on: "nikdo nepřijde, že ne?" a já: "kdo by měl přijít?" a on:"čert!" takže bobek to má z toho strašení. jsme pitomci....

bublina09
30. lis 2011

tak jsem objednala 3 knihy o výchově 😀

jasekd
30. lis 2011

@bublina09 😀 Tak lepsi nez nador mozku 😀

cell
1. pro 2011

@bublina09 : já jsem rozhodnutá čertem děti nestrašit ... jsem z vesnice a tam to vždycky dělali velcí kluci, Mikuláš+anděl+tak 10 obrovských čertů. Jako malá jsem z nich byla úplně šílená, bála jsem se jich strašně a to až do puberty, kdy už jsem dávno věděla, jak to je. Bylo to takový trauma, že radši budu opatrná.

Dneska nám držte palce, čeká nás zatěžkávací zkouška - MM šel poprvé do práce a hned do služby, takže máme před sebou 24 hodin o samotě 😔

bublina09
1. pro 2011

Dobré ránko 🙂
@jasekd tak to každopádně 😉
@cell tak ať to dopadne na jedničku. Ale určitě jo 😉 Jak s venčením? Půjdeš až usne asi, že? Ty služby jsou na toto fakt blbé...
Dneska plánuju pečení perníků tak za chvíli vyrážíme pro suroviny...Pěkný den.
a myslím na @mihsulka!

mihsulka
1. pro 2011

@bublina09
@jasekd
@cell
tak novinky z ranni nemocnice. Sla jsem nalacno a rovnou s vecma, na usg se pry vubec nic nezmenilo (sice fajn, ze ne k horsimu, ale zas se tam ani nic noveho neukazuje, takze plod stale nikde)...dohodla jsem se, ze chci dnes nabrat krev takze ve 13hod budem vedet HCG (z 12.500IU to ma nekam rust) a rovnou mi vzali i KO, kdyby byla treba revize. Doktor rikal, ze muzem zase pockat, ale ja uz jsem z toho strasne unavena a vubec v normalnim zivote nefunguju, takze jsem rekla, ze pokud neuvidime znamky, ze jde o prosperujici tehotenstvi, tak uz bych cekat nechtela a udelame revizi. Doktor vypadal prekvapene a rad a tak pockame na vysledky krve a dal se uvidi. Ja uz proste potrebuju aby se neco resilo. Chodim tam uz 4 tydny a porad nemame nikde nic, jen roste hcg. Rikal, ze to neni obraz typicke moly a ze ani hcg vubec tomu nenasvedcuje, ale muze to byt proste afetalni vejce. Vic zatim nemame, takze co dal se uvidi. Dekuju, ze na me myslite

jasekd
1. pro 2011

@cell To zmaknes 🙂 Zalezi na tom, jaky je Simon miminko, Martin byl hroznej, ne ze by zlobil, plakal, ale prave, spal, nesel kolikrat vzbudit, nejedl, hubnul nebo stagnoval, pak pribejval 30-50g tydne, zlutej byl, des bes. Vendy byla super, sice hodne rvala, ale jedla a jedla a taky kojime 🙂 Mela jsem je mit obracene, na druhou stranu pri dvou detech se hodilo, ze holka nedela problemy 😵 Prvni den o samote je nejhorsi, ja prisla u obou deti z porodnice, byl s nami vikend a Velikonocni pondeli (oba jsou narozeny v pondeli tyden pred Vel. pondelim)a hura do prace, ale zas neni doktor, tak to neni na 24 hodin, a pak kdyz je pryc na vic dnu, je to sakra dlouhy, nejsem na to moc zvykla. Tak at S.spolupracuje a moc te nenervuje 🙂
@mihsulka Tak aspon ze to nevypada na tu molu 🙂 Chapu, ze uz mas dost a chces to resit. Tak zas dej vedet, jak jste se rozhodli.

mihsulka
1. pro 2011

@bublina09
@jasekd
@cell takze dnesni hcg je z 12500v pondeli na 7581, takze zitra rano v 7hod revize. Snad alespon uprosim doktora, aby me jeste to odpoledne pustil domu, at tam nemusim spat ☹ \moc dekuju za to, ze jste na me myslely a kdyz HCG kleslo samo, tedy potracim, tak snad klesne az na 0 a my se budem moct brzy zacit znovu snazit, i kdyz uz ted vim, ze budu mit strach at to bude do tretice...

jasekd
1. pro 2011

@mihsulka 😔 At se rychle zotavis a co nejdriv se muzete snazit o miminko. Je mi moc lito, ze dalsi snazeni a tehotensky test uz nebude o radosti, ale spis o stresu a strachu, aby se to neopakovalo. Pokud nemas po tom prvnim potratu (nepamatuju, to byl MA?) vysetreni, tak bych neco podstoupila, napr. trombofilni mutace, i kdyz nevim, zda to s timhle souvisi, ale to ti jiste ten tvuj doktor vsechno rekne.Myslim na vas a je mi to moc lito, i kdyz to nijak nepomuze, jsme tu vsechny s tebou...

bublina09
1. pro 2011

@mihsulka 😒 no ale aspoň víš, na čem jste. Lepší to neprotahovat a skočit na další pokus. zeptej se ho na všmožné vyšetření, třeba tu trombofilii, co už zmiňovala @cell ....nebo hormony ŠŽ (i když ty jsou asi ok, když se početí podaří bez problému).
Tak budu držet vše co mám, ať to zítra proběhne bez komplikací! a hlavu vzhůru, bude líp 😉

bublina09
1. pro 2011

@jasekd vidím, že jsme se asi domluvily, co? 😉

jasekd
1. pro 2011

@bublina09 Aha, tak @cell uz o tom psala, tak se opakuju, ale to cloveka napadne jako prvni.
To je trapeni, o to vic jsem ted vdecna za ten omyl jmenem Vendy 🙂 Jo, jinka jak jsi psala, ze ti ty jmena nejdou pres pusu, proc? Kdo je vymyslel? Hodi se k sobe i kPetrovi, prijmeni neznam, ale moc se mi libi, zadna divocina ale zas ne jmena, ktery ma kazdej. Mne Vendulka taky nesla pres pusu, ale bylo to jedine jmeno, na kterym jsme se s muzem shodli. Moje vysnene bylo Zuzanka a ted si jine jmeno nez Venouse predstavit neumim 🙂

bublina09
1. pro 2011

@jasekd no třeba by mně zajímalo jak se Laura dát zdrobnit, s Barunkou problém nebude, to je jasné. Napadá mně jedině Laurinka, toť vše. Příjmení máme šílené, samé "č"...Jinak se mi líbí, že všichni doma budeme mít ve jméně "r", k tomu příjmení se to docela hodí.
Holky tak mně napadá: nejste na FB? že bychom se trochu lépe poznaly 😉

bublina09
1. pro 2011

@jasekd Vendy je moc hezké jméno taky 😉 takové tradičně netradiční mi přijde..

mihsulka
1. pro 2011

@jasekd
@bublina09

moc dekuju...ja se na ta vysetreni zeptam. Prvni pokus byl spontanni potrat v 5tt, ted to mame zase ale v 8tt...ŠŽ jsem mela vysetrenou vloni a vse bylo ok, od te doby jsem nikde nebyla a ty trombofilie si asi teda necham udelat. V nasi rodine nikdo o potratech nemluvil, jen manzela matka mela asi tri, ale ty se me netykaji. Mam se krom te TF na neco jeste doktora ptat? Ja jen doufam, ze kdyz uz se to nepovedlo, tak ze to je "jen" spontanni potrat bez nejakych pricin typu mola apod. Urco se na ta vysetreni zeptam, to je dobry napad