Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

bublina09
1. pro 2011

a přiznám se bez mučení, že @cell jsem na fb vyčmuchala 😅 , si pamatuju jméno ještě z dob, kdy jsem projížděla beremese.cz a její fotky mně zaujaly....no a mám šílenou paměť na jména, tak jsem si to zapamatovala..pardon 😅

bublina09
1. pro 2011

@mihsulka v případě opak. potratů mně nic víc nenapadá, krom teda genetiky ještě....Hlavně, že vám jde otěhotnět, zbytek se doladí!

jasekd
1. pro 2011

@bublina09 Na to prijdes. Kor u mimina. Nase Vendula je Vendulka, Vendy (prave kvuli tehle zdrobneline jsem to nechtela a uz ji tak rikam taky, je tokratke 😅 ), Venous, Venousek, Dudu, Venynka... Na mimino mraky, ale v 15 ji Dudu rikat nebudu 😀 Bude me stvat a budu jecet Vendulooooooo 😀 Ano je tradicni, ale ne moc caste, proto se nam libi, s Martinem jsme diru do sveta neudelali, ale ja ho moc chtela. FB nemam, ti uz bych se od kompu nehla.
@mihsulka Nevim, ja myslim, ze tvuj doktor bude vedet, vypada pristupne, mas k nemu duveru, a tim, ze jsi medicka , si myslim, ze bude patrat o to vic 🙂 Ty mutace vysetrit i u manzela. Proste zajit na genetiku oba.

mihsulka
1. pro 2011

@bublina09
@jasekd

ok doktora se poptam, jeste nic nenaznacoval, ale zitra treba neco rekne i sam uvidime.
Ta jmena a jejich zdrobneliny a formy to je neco 🙂 ...pamatuju si, kdyz jsme s MM vybirali jmena tak jak jsme hrabali kalendarem 😀 to bylo neco. Mne se treba vzdy libilo jmeno David, ale ted mam maleho bratranka Davidka a vsichni mu rikaj DADA...to je desny, me to prijde jak holcici. dada je proste Dasa 🙂 takze uz kvuli tomu jsme to jmeno radeji zavrhli. Ja bych mu tak nerikala, ale vsichni kolem ano a to by me vytacelo 🙂
Jinak ja na FB jsem, hodim ti do IP 🙂

mihsulka
1. pro 2011

Holiky ted me tak napada...jak jsou na tom s detma vase spoluzacky z mediny? U nas chteji skoro vsechny az po atestaci, nikdo neplanuje takhle "brzy"...podle me j to super. Prace a atestace neutece, tohle muze a je to obrovska skoda...makat budem az...no my az do smrti 🙂

jasekd
1. pro 2011

@mihsulka David se mi moc libilo, ale je to manz. 18lety bratr a mam na nej alergii, a Dada je proste des 😝 Ona ani ta Vendy neni zadnej hit, ale je to kratke, tak ji tak rikam, ale moc se mi to nejdriv nelibilo.
Ne ze se presunute na FB a tady na to budete kaslat 😉

jasekd
1. pro 2011

@mihsulka No ja byla jak tve spoluzacky. My teda zakladni atestaci mame zrusenou, takze staci 3 roky praxe a ty jsem chtela mit, a mam je. Promovala jsem v cerstvych 24 letech, cili casu dost,koukala jsem , ze tobe je 24 ted, takze o neco malo jsi starsi nez jsem byla ja. Vetsina holek to tak nejak mela, v tomhle to mame jednodussi, u nas je zas tezsi ten start, pokud nechces delat na klinice, tak se predpoklada, ze si zalozis vlastni ordinaci, malokdo dela dlouhodobe zamstnance, a to neco stoji, takze vetsina to mela tak, ze odkroutit praxi (nejlepe u nekoho, kdo ti ji pak proda), pak na MD se dvema detma a behem te MD zacit nejak zarizovat ty formality. Ja si to trochu protahla, praxe 5,5 roku, 1.dite ve 29, 2.ve 30, ordinaci mam (moje mama je zubni, cili mam veikanskou vyhodu) a budu muset zacit s tim papirovanim, registrace, smlouvy... Je ale dobre, ze zacinas uz ted, kor kdyz mate ty problemy 😔 Mas dost casu je resit, i kdyz doufam, ze jste meli "jen" obrovskou smulu a priste to vyjde.

cell
1. pro 2011

@mihsulka : tak to mě moc mrzí, doufala jsem, že by třeba ... ale zas zítra bude po všem. Ty jako studentka 1. LF by ses měla nechat vyšetřit u nás v Trombocentru - ale jako netěhotná dostaneš termín tak za 3/4 roku, až budeš mít žádanku, tak mi dej vědět a já Ti domluvím na dřív. Ještě mě napadá imunologie - ve VFN výborná dr Malíčková.

Já na FB jsem, pošlu bubli IP. A moje spolužačky některé děti mají teď (3 roky po škole), některé je už měly .... a o zbytku nevím. Ono je to těžké, každá to máme v plánu trochu jinak, ale mám to stejně jako Ty mishi - atestace počká, děti hůř-zvl. když je člověku 33 jako mně 😔

medvik
1. pro 2011

teda vy jste se tu rozkecaly, skoro nestíhám číst 😀 Na FB taky jsem, klidně mi napište do IP jméno a najdu vás 🙂 @mihsulka to je mi moc líto, že to takhle dopadlo, doufám, že už sis smůlu vybrala a do třetice už se konečně mimi podaří. @cell jak vám to doma samotným jde? 😉 Taky nebudu čerty strašit, a letos ještě Mikuláše nepozveme, nejdřív ve 3 letech. Já prý měla čerty prvně už ve 14 měsících a bála se jich i maminka.
@bublina09 co perníčky, už jsou upečené? Já jsem někde ztratila všechny vykrajovačky, tak jsem včera na trhu koupila stromek, hvězdu (jsou jednoduché 😀 )a pro Zuzi pejska s kočičkou. @jasekd my chtěli původně Verunku nebo Markétku, pak jsme ale vzali kalendář a zamilovali se do Zuzanky 😵 A Ríša zrovna tak, k našemu příjmení se ale těžko jméno pro kluka vybírá. Vendulka je taky moc pěkné jméno.

medvik
1. pro 2011

U nás je to teď náročné, Ríša chce pořád chovat, při tom pořád pusinkou hledá, od propuštění z porodnice už přibral 1 kg 😲 Takže ho mám celý den v náruči nebo u prsu, nic neudělám a Zuzanka se předvádí, jak žárlí.

cell
1. pro 2011

@medvik : celkem to jde, ďáblík před chvílí usnul, tak si relaxuju. Byli jsme u doktorky, přibral za týden 260 g, já shodila 1,5 kg, takže spokojenost. Jen přemýšlím, jak půjdu večer venčit - jestli s kočárkem nebo mrňouse strčím do vaku od lodgera - přeci jen samotného se mi doma nechat nechce.
Máte tedy parádní přírůstek!!!!

jasekd
1. pro 2011

@medvik Na tento prirustek potrebovaly obe moje deti 2 mesice 😀

mihsulka
1. pro 2011

@jasekd tak to mas paradni, ze muzes takhle pres mamcu si to sehnat. Ja si trochu neumim predstavit kolik tak bude stat odkoupeni ordinace v Praze. Ta pani doktorka ke ktere chodim je bajecna, bavi ji ucit a je ke me strasne hodna navic projevila zajem me tam mit po skole, byla by krasa mit u ni praci a casem to moct treba odkoupit, jen je to asi silene...nu coz, jen doufam, ze mi na to nekde pujci 😀

@cell tak to bys byla moc hodna, ja poprosim doktora o zadanku a pokud mi ji napise, tak bych ti dala vedet. Termin 3/4 roku je mazec ☹ ale uz si na to postupne zacinam zvykat, ze vsude vse dlouho trva. A ty delas konkretne co? Primo v trombocentru? Mam ted pred sebou hemackua uz ted vim, ze me to bavit uplne nebude a to manzela babicka byla primarka na hemacce 🙂 ...no tradici drzet nebudu a sup jinym smerem.

@medvik clovek tu chvilku neni a frrr tady to jede vid 🙂 ...taky nekdy nestiham docitat. Kdyz ctu o te detske zarlivosti tak je to vazne vtipne, i kdyz pro maminky kolikrat asi desne. Kamaradka si poridili holcicku k dvouletemu chlapeckovi a teda ten zacatek jsem ji ani trochu nezavidela. Kolikrat z toh byla tak nestastna a ted se maji sourozenci nejradsi na svete 🙂

kdepak je nase @helulela ?

cell
1. pro 2011

@mihsulka . jojo dělala jsem v trombocentru, ale původně jsem internistka a k interně se chci určitě vrátit 🙂

mihsulka
1. pro 2011

@cell mne se taky interna libila, ale nejak k ni nemuzu najit cestu 🙂 Treba jeste casem (ted pred Zk asi ne 🙂 Jake to vubec je, mit doma malickeho 🙂 Jeste porad jste z nej tak uneseni, ze si ho porad musite prohlizet? Ja bych na nej asi porad jen koukala a usmivala se....je naaadherny 🙂 Mimochodem uz vam chytrolini zacinaji rikat po kom je? 😀

cell
1. pro 2011

@mihsulka : jasně, je to tak půl na půl, ale muž dneska dorazil do práce a na potkání se chlubí fotkama a sestřičky prý říkají, že je celý táta 😉 . Jinak je to změna, ale krásná. Prohlížím si ho pořád a pořád tomu ještě tak úplně nevěřím. Držte nám palce, večer půjdem venčit ve vaku!

mihsulka
1. pro 2011

@cell tak to pak napis jaky je 🙂 ...mmch co dela manzel smim-li se zeptat? 🙂

jasekd
1. pro 2011

@mihsulka Ja bych do toho asi nesla, kdyby to nebylo v rodine, ty investice v zacatku jsou hrozny 😝 Pokud jde jen o praci, da se to, ale kdyz clovek jeste potrebuje nejakou hypoteku na bydleni, je to horsi. Tata je PL, driv delal na interne. Zda bych sla na vseobecnou medicinu, nevim, takhle jsem mela to rozhodovani jednodussi, Jinak ze vseobecnejch predmetu me spis bavila interna nez chirurgicke obory. S tou doktorkou to je super, ze jste si sedly, promin , nepamatuju, ona je PL?
@cell Ve vaku to mas nejjednodussi, nez se pakovat takhle vecer s kocarem. Malymu se to bude urcite libit 🙂

gabka32
1. pro 2011

@cell teda vy se s trumfujete kdo co má 😀 já sezonní alergik, dioptrií tak do 2, ale laserovky se bojím a hlavně na to není, nejdřív musím pořešit plot a pak zuby 😀
si mi připomněla alergii na mák... tu měl můj expřítel a představte si, že mu jeho vlastní mamka nevěřila, a tak mu upekla buchty s mákem bílým, což samo vzhledově nepoznal a v noci si s chutí zakousl... 😖 naštestí RZta přijela brzy... pikantní je, že jeho matka je zubařka, čili žena vzdělaná.... no nechápala jsem 😕

@bublina09 tak to jsem zvědavá kolik času budeš mít při 3 dětech na knihy o výchově 😉 pak přidej rady, jak na vzteklouny, páč to se nás týká už bez krátkých přestávek celých 3,5 let 😖
jména máte fajn, Lauře určitš najdete plno zdrobnělin, a nemusí to být jen od jména 🙂 já si vybrala jména podle toho, že mají hodně variant a jsou dlouhá.. Saši jssem chtěla říkat ¨Lexie, ale doma mi to neprošlo, možná Alex až bude větší, ale hlavně mě naštval tatka, ten jí začal říkat Axo 😖 ale brzy jsme si to vyjasnili 🙂

@mihsulka moc mě to mrzí, že ani druhé těhu nedopadlo a vánoce nebudou veselejší 😢 jsi statečná holka a moc držím palce, at se do třetice zadaří. a jak píšou holky, taky bych zašla na hemačku na trombofilie, i kontrolní hormony štítnice by se sešly 😉
a spolužačky rodily různě.. některé už v 6táku, některé hned po škole, někdo děti ještě nemá. já skončila v 25, pak praxe, ale spíše nebyl ten pravý, takže první dítě až ve 30.

gabka32
1. pro 2011

@cell tak venčení v zimě s mimi nezávidím, v létě to celkem šlo, šupla jsem malou tež do vaku a bylo, ale mi ten vak moc nevyhovoval, od 3měs.byla v manduce. a na Kačku jsem měla šátek, ale to už jsem venčení nemusela řešit.

jinak kdo chce, klidně si mě přidejte na FB, pisněte IP.

mihsulka
1. pro 2011

@jasekd i ja se rozhodovala po prijimackach zda tedy zubni ci ne a pak se mi zadalo byt vseobecne jako druhy gympl a zas 6 let na to, abych si vybrala 🙂 ...tak to padlo na vseobecne. Ano ta pani doktorka je PL pro deti a dorost a mam ji primo naproti baraku pres silnici jen 🙂 ...my mame s manzele vyhodu, ze mame sve bydleni, byt cca 80m takze nepocitame s tim, ze by bylo treba se stehovat pryc. Mame ho po prarodicich manzela, v privatizaci jsme ho koupili a tak v podstate prvni pujcka, kterou budem planovat bude ta na ordinaci. Rucit mame cim a pujcky zadne, tak by to nemelo byt takl zle, jen teda je ten des to splaceni, ale tomu se clovek proste nevyhne. Kamaradka se dohodla s lekarem, ktereho ordinaci mela, ze mu bude splacet mesicne jemu a nepujcovala si. i on pry byl rad, ze ma mesicni prijem vyssi k duchodu 🙂 Tata je PL? Tak to jsi dalsi lekarska rodina. u nas nikdo, tak je to fajn, ze ani nikdo nema zadne ocekavani co se me tyce 🙂

mihsulka
1. pro 2011

@gabka32 to s tim makem je vazne sila a jeste lekarka? Wow 🙂

cell
1. pro 2011

@gabka32 : tak to je drsný s tou paní dr ... muž si jen kousl, hned to vyplivl a už mu otýkala hlava .... někdy si z něj dělám legraci, že až mě dostatečně naštve, dostane makovou buchtu. A o bílým máku jsem ani nevěděla 😀
Dám ho do vaku v kombinéze, na to deku, přes nás bundu a snad mi neumrzne. Pes si vybojoval nové granule - kjoupila jsem mu superprémiové s lososem a týden je bojkotuje, takže sbljazla celou misku nových a spokojeně tu léží, potomek tady dostal trochu bílého a já sbírám síly ... zítra se profesionálně fotíme, doufám, že vyjde nějaká pěkná vánoční.

@mihsulka : dělá ARO, jinak je původně taky internista-kardiolog. Na škole mi hodně moc pomohl a vůbec je pro mě vzorem. Takový doktor jako on já asi nikdy nebudu, vždycky mě překvapí, jak jiný způsob uvažování má.
Časem jsme si říkali, že by nebylo špatný jít někam ven z Prahy a mít třeba společnou ordinaci ....

cell
1. pro 2011

jo a ještě k Lauře - Darinka říká té svojí Lola - to se mi moc líbí 😵

jasekd
1. pro 2011

@mihsulka U nas ode me zadne ocekavani nebylo, spis mi to rozmlouvali 🙂 Ja a nasi jsme Dr, predtim nikdo a segra se taky trhla. My mame taky svuj byt, jenze malej, 1+1 bez bvalkonu 40 metru, chtelo by to baracek, tak jsem rada, ze do te prace uz tolik investic nebude 🙂 I kdyz to je furt neco potreba, levnejsi kreslo za pul milionu atd.
@gabka32 Znam vic lidi, co maji Alexandru, to bylo plan, ze Alex, Lexie... A nakonec jsou to stejne Sasky 🙂 Axa je jak pojistovna nebo pes 😀 Mne zas trochu va, kdyz Martinovi rika nekdo Matysek, protoze Matej/Matous/Matyas se mi nelibi... Ta matka makova mazec teda 😝 Malam si zabila syna. Jinak ani nevim, ze je nejakej bilej mak 😅

jasekd
1. pro 2011

@cell Myslim, ze obleceni na Sisu je dostatecne, ze mu spis bude vedro, takze muzete vyrazit. Ta Lola se mi taky celkem libi. I kdyz Lauru mi to moc nepripomina uz 😅 To je fajn, ze mas v manzelovi podporu 🙂

gabka32
1. pro 2011

@cell taky myslím, že mu bude ve vaku až moc teplo... tu deku bych už asi nebrala, já chodila i do mrazu nalehko, a i tak byla Saška zpocená ..ale ty máš ještě mrnouse, tak at je v teplíčku 😉

@jasekd jj Saška to jistí, no a až bude větší, tak si třeba nechá říkat jinak. ale ted už se představuje jako Saška Alexandra (teda ona říká Aleksanga :-P) a Martínkovi bych Matýsek neříkala, to mi přijde úplně mimo... Matýska má ale brácha a je to spíše Maty. my měli pro kluka vybráno Daniel - dája, danda, daník...
.. s ordinací to máš fajn, že můžeš dědit, u nás šikoro daleko jiného doktora krom mě není, i naši by mě kdysi viděli raději na právech 😒 a s vlastní ordinací to vidím bledě, my vrátili státní byt a vzali si několikamil.hypotéku, takže makám jako šroubek, tak jsem ráda, že mě někdo zaměstná 🙂

helulela
autor
1. pro 2011

@mihsulka to mě mrzí, že to takhle dopadlo, ale zas aspoň pořád lepší než mola. Ať to máš zítra rychle a bez problémů za sebou a víš, co se říká do třetice...

Na FB nejsem, jak píše @jasekd, určitě by mi to strašně žralo čas, stačí už koník. Takže se přidávám, ne, že se tam přestěhujete!!!
@bublina09 mně se taky vaše jména líbí, jak jdou pěkně k sobě. Ona se časem nějaká zdrobnělina vyvrbí. Já třeba žila v tom, jak budeme říkat Vítek a Adámek. A zatím jsou Víťa a Adík.
Žárlení je u nás momentálně u ledu, ťuk, ťuk, ťuk. Bála jsem se, jak to budu zvládat s dvěma dětma, protože Víťa je dost svéhlavý a náročný dítě, jako mimino hrozně uřvanej... Ale je to většinou v pohodě, protože Adík je fakt dítě za odměnu. Brečí, jen když má opravdu problém, vydrží si hrát, pěkně jí, zdravotní problémy žádný (snad si to nezakřiknu). Víťa ho má rád, ale na začátku se musel smířit s tím, že taky musím někdy kojit. Tak kolem druhého měsíce začal dělat na A. nájezdy. Tahal ho celkem hrubě za ruce, nohy, škrábal ho v obličeji, lehal si na něj. Nejhorší akce byly, když ho praštil petkou do bříška, málem přejel kolečkem (vozíčkem) a šťouchnul tužkou do oka. Ještě teď mi je z toho blbě. Teď se to zklidnilo. Hladí ho, tulí se k němu a fouká mu kdejaký flíček, že má "bebí". Ať mu to vydrží co nejdýl.
Spolužačky ze skupiny z medicíny děti moc nemají. Jedna hned po škole první a teď druhé a dvě mají o něco mladší děti, než je Víťa.
U nás široko daleko v rodině taky žádný dr., jen já a manžel. Mamka ze mě chtěla mít učitelku. Prababička byla porodní bába. Objížděla rodičky na motorce a vůbec to byla asi dost svérázná žena 😉

helulela
autor
1. pro 2011

a teď koukám, co jsem to napsala za román 😀

helulela
autor
1. pro 2011

@cell jak se ti nosí v lodgeru? Já mám babyvak, ale úplně mi k srdci nepřirostl. Už se těším, až bude Adík pořádně držet hlavičku a nastěhuje se do nosítka. S Víťou to bylo fajn na pochůzky na taková ta špatně přístupná místa.